Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
2 maailmsõda ja usa tuumapomm
 
mõtleja 25. november 2004, kl 23.17
ameeriklased heitsid 2 maailmsõja ajal jaapanile 2 tuumapommi ,mis viis jaapani sõjast välja . ameeriklased oleksid pidanud heitma aga ühe pommi hoopis Berliini peale ,mis oleks vahest hitleri hävitanud , sellisel juhul oleks vahest saksamaa astunud sõjast välja . Väga paljud Briti ja Usa sõdurid oleksid ellu jäänud . arvatavasti aga kardeti et venemaa okupeerib kiiresti kõik riigid siis kui saksamaa astub sõjast välja .
 
t 25. november 2004, kl 23.27
sa nagu ikka tead, mis ajaks ameerika oma pommid valmis sai? ja mis sellest saksamaast sel ajal enam loopida..
 
Poi 25. november 2004, kl 23.55
Tuumapomm Saksamaa peale? Sa oled vist segane!?
Sellist asja poleks mitte mingil juhul toimunud, lihtsatl sellepärast et teatud isikute sidemed olid nii kõvad, et sellist jama poleks eales juhtunud.
 
mõtlen kah 26. november 2004, kl 01.03
mõtle jah hoolega, et pommid visati siis kui saksamaal sõda läbi oli ja hitleril millestki enam sooja ega külma polnd. A peaasi, et pea ei puhkaks, muidugi.
 
pomm 26. november 2004, kl 04.58
pommid visati siis kui 2 maailmsõda käis
 
poStikana 26. november 2004, kl 06.36
aga hea, et mõni üldse mõelda viitsib, kuigi omamoodi - nuja siis:P Vastuoluliselt väljendatud, aga mõtlejal vist hää elu, kui pole muud teha, kui ajaloosahvritest oma versioone väljatreida:P
Milleks venelast aidata, murrab oma toore jõuga läbi ja laseb paaru korralikult välja seal, kus juba niigi kahju tekitatud... Lihtsalt peale seda tal enam polnudki jaksu mõneks ajaks muude lollustega, kui oma vallutatud aladega, tegelema hakata ( vaesed meie ja teised rahvuspisiriigid)...siiski veidi kehva maik nende suurriikide pärast man, sest ohverdati väikeriigid enda heaolu nimel ja kes krt. ütleb, et nad jälle kunagi selga ei pööra ja oma koduse laua all ei värise, kui kord vene karul märatsemishoog peale tuleb taaskord?
* kratsin oma hallhollust siin hommikul...2 maailmasõda oli justkui siiski läbi, kui amerikaanod oma tuumapommid valmis said...
 
procter ja camble 26. november 2004, kl 07.02
Paide oleks pidand viskama,oleks maailm miljoni lolli võrra vabam
 
poStikana 26. november 2004, kl 07.04
väike netiotsingu ekspluateerimine andis kiirvastuse, et tuumapommid hakkasid Hiroshima ja Nagasaki suunas lendama augustis 1945...
 
**** 26. november 2004, kl 07.48
Siis oleks pidanud Moskvasse ka ühe läkitama,kahju et sel ajal veel polnud,kui see Lenin elas,selle tibla oleks pidanud kohe kindlasti ära hävitama,hullem kui 10 hitlerit.
 
jeje 26. november 2004, kl 08.59
to procter ja camble:
sa põed suurusehullustust või????? Misa ajast Paidest miljon inimjubinat on?????
ennast korrutasid 1000-ndega või??????
 
hark 26. november 2004, kl 09.14
to: procter ja camble
no mis asju sa seal Paides sahmid...

to: jeje
kas sa arvad, et kui pomm Paide oleks pandud, oleksid sina praegu siin... naljatilk... meid lihtsalt polekski praegu siin kuvarit vahtimas...

pilvepiirilt hoopis alla piiluks
ümber säärte ingli särgisiilud
me uuriks teiste ilmaelu
ja tunneks elamata valu
 
soodake 26. november 2004, kl 09.22
Kas polnud mitte avaliku ajaloo järgi nii tõesti, et tuumapomm oli ainult ühel riigil, USA-l, olemas nii aasta- paar.....mõelda vaid....Kas ametlik ülemaailmne USA oleks püsima jäänud või juhtub ikka ja jälle nii nagu Aleksander Suure impeeriumiga eesotsas....Üldiselt on ju teada, et kahe kakleja vahelt tuleb lihtsalt välja astuda ja küll nad lõpuks teineteist ise maha notivad...kasu lõikab ikka see, kes kaval on.
 
irma 26. november 2004, kl 09.47
Kaldun procter&gamble' iga nõustuma, irw.

Vihjeks niipalju, et tuumapommi mõju ulatub päris kaugele.
 
Indrek2 26. november 2004, kl 09.52
Ma arva et need pommid oleks pidanud hoopis Moskvasse viskama.
 
Vana Tallinn 26. november 2004, kl 10.24
6 b ajalootund....
Guugli otsing....
Ehhhh, aeg on Uueks Jorgiks muutuda
 
soodake 26. november 2004, kl 10.34
to Vana Tallinn: mul ka süda muide jubedaks valutab, et olen midagi äkki mööda pannud ja saan nüüd kehva hinde.....esimese kolme sain üldse, ma ei tea, mingis kolmandas klassis, ma mäletan. See oli nii hirmus, nii hirmus!((((:
 
mõtleja 26. november 2004, kl 12.03
to indrek

saksamaa oli liiga tugev et need moskvale heita , samuti oli venemaa sel ajal usa liitlane ja sai usa abi pidevalt .
varst hakkavad euroopat ja ameerikat jahtima pakistani tuumapommid . eesti on näiteks täiesti ette valmistamata tuumarünnaku puhul .
 
del 26. november 2004, kl 12.18
Pomm heideti ju seepärast, et Jaapan kiirelt kapituleeruks, kuna invasioon saarele oleks igal juhul nõudnud väga paljude USA sõdurite elu. Vaiksel ookeanil oli vaja otsad kokku tõmmata. Saksamaaga oli asi mutt juba. Aga ma ei suuda seda mõista, et kuidas nad suutsid pärast esimest pommi veel teise heita. See oli lihtsalt jälk.
 
mõtleja 26. november 2004, kl 12.33
2 pommi oli vaja selleks et tõestada et tegemist ei ole mitte looduse katastroofiga , meteoriidiga jne vaid usa tuumarelvaga .
pommid heideti vist üheaegselt
 
del 26. november 2004, kl 12.34
Ei, Nagasakile heideti paar päeva hiljem.
 
del 26. november 2004, kl 12.36
Lihtsalt tundub uskumatu, et Truman end juba pärast esimest pommi ise maha ei lasknud, vaid andis korralduse ka teine pomm heita.
 
mõtleja 26. november 2004, kl 12.56
pane end presidendi olukorda . kas hävitada vaenlane nii et mitte ükski usa sõdur surma ei saa ,või saata usa sõdurid hukatusse ja mitte kasutada pommi . jaapan oli see kes esimesena kallale tungis , tegelikult oleks tulnud pomm heita tokio peale ja hävitada need juhid kes viisid jaapani sõtta . need isikud jäid karistamata .
 
feline fang 26. november 2004, kl 15.12
teine pomm oli puhas julmus ja oma ülemvõimu demonstreerimine. kaabakad, rsk.

aga jah, procter & gamble'il on kahtlemata õigus :D
 
tegelt ma seda ei lugenud 07. aprill 2009, kl 13.59
oli ka ve?
 
MIna 07. aprill 2009, kl 14.33
Kõigepealt tuleb aru saada U.S.A- st, et rünnati neid, ilma provotseerimata. Siis peale esimest pommi loodeti, et Jaapan alistub. Saartel käis väga tugev lahingu tegevus sel hetkel veel. Peale teise pommi heitmist Nagasakisse teatas U.S.A valitsus, et meil on kolmas veel, mille peale Jaapan alistus. Tuleb mõista, et tegemist on rahvusega, kes leiutasid enesetapu sõdurid. Ei pidanud kinni üldtunnustatud sõjavangide leppest. Sõjavangid määrati surema töölaagrites, kus ehitati raudteid ja muud jama. Sõduritele oli antud õigus vägistada ja/või tappa naisi- lapsi. Teise külje pealt, siis Berliin alistati mingi mai kuus juba ja esimene tuumapommi test oli alles juulis 1945. U.S.A tingimus oli sõtta astudes, et kõik koloniaal maad saavad vabaks. Niiet ma U.S.A poolt igati. Pärast muidugi Inglased ja Prantslased sülitasid U.S.A nõudele ja kohandasid nõude ainult maailma sõja jooksul alistatud maadele. Millest ei pidanud kinni jälle NL. Vietnami sõda sai alguse ka sellest, et Prantslased ei olnud täitnud lepet, vabastada koloniaal maad.
 
oeh 07. aprill 2009, kl 14.41
kas ma teemaalgatja mõtleja oled sama mõtleja, kes siin mõni nädal tagasi kurtis, et on töötu? no ma ei imesta, et selline sooda ja ajalootubakas on töötu. kasuta oma vaba aega raamatute lugemiseks.
 
irww 07. aprill 2009, kl 15.41
Sa oeh oled ilmselt samasugune tohlakas nagu teemalgataja. Aru ei saa teist keegi et see on 2004 aasta teema, mõttetud munninäod raisk. Ja mis puutub Minassse siis oled sa ajupestud lammas oma eheduses. Iga endast lugupidav inimene teab et Pearl Harbori rünnak toimus Usa pikaajalise provokatsiooni tulemusel. Ka hoiatas Austraalia luure jänkisid nädal Enne Pearl Harbori pommitamist et Jaapani mereväed liiguvad nende baasi suunas. Seda ignoreeriti täielikult kuna tahetigi et Jaapan ründaks. Usa vajas põhjust et sõtta astuda ja sai selle.
 
MIna 07. aprill 2009, kl 16.17
Kui U.S.A oleks tahtnud põhjust sõtta astumiseks, siis oleks ta võinud selleks võtta saksa allveelaevade rünnakud U.S.A konvoidele ja reisilaevadel. Kuna rikuti ka pidevalt U.S.A merepiiri oleks see põhjus iga enesest lugupidava riigi propakandamasin suutnud selle serveerida, kui rünnakuks U.S.A vastu. Mis puutub aga U.S.A poolsesse provokatsiooni, siis oma teeritooriumil mere blokaadi tekitamine ja keeldumine müüa Jaapanile kütust ei saa kindlasti mitte nimetada provokatsiooniks. Jaapan ründas teadmisega, et U.S.A blokaad ei lase neil enam samas mahus sõda jätkata tänu kütte puudusele. Ja selleks rünnatigi sõjasadamat. Kus oli koondatud 70% U.S.A laevastikust. Tõde on see, et peale rünnakut U.S.A- le hakkas alles U.S. oma sõjaväge struktureerima. Enne kuulus laevastik, maa ja õhuvägi kõik ühe üksuse alla. Sa liberty laevadest oled midagi kuulnud. Laevad, mis ehitati kiiruga betoonist, et viia tehnikat ja armeed euroopasse ja aasiasse. Kui U.S.A oleks tahtnud sõtta astuda oleks ta teinud seda kõvasti varem, kui Inglismaa peaminister neid palus. Ja U.S lõpetas nafta tarnimise, kuna Jaapan ründas Indo-Hiinat. Lammas!!!!!!!!!!!! Saksa kohta veel, peale sõja kuulutamist Jaapanile kuulutas Saksamaa sõja U.S.A- le mitte vastupidi. U.S.A oli pidanud lühikese ajaga kaks sõda ja rahval ei olnud mingit isu alustada 3. Eriti, kuna majandus oli just tõusma hakanud.
 
irww 07. aprill 2009, kl 17.02
Kuule jobu mis lugesid Wikipediast maha nüüd või? Selge on see et Usa provotseeris Jaapanit. Ja teadis ka tulevasest rünnakust. Mida sa arvad et kõrged sõjaväe juhid saavad hoiatuse ja ei liiguta lillegi? Sa oled ikka täielik tampoon nahhui. Usa vajas põhjust et jaapanit rünnata ja seda provotseerisid nad kaua. Kõikide jaapaniga seotud isikute varade külmutamine Usas, provokatsioonid meedias jne. Väike tsitaat sulle

November 25, 1941

" The Question was how we should maneuver them into firing the first shot... It was desirable to make sure the Japanese be the ones to do this so that there should remain no doubt as to who were the aggressors......."

henry stimson , secretary of war


Vot nii, ajupestud lammas.
 
MIna 08. aprill 2009, kl 08.30
Fakt on see, et U.S ründas Jaapanit sel eesmärgil, et kaitsta oma huvisi Aasias, see pole mingi saladus. Nagu rünnati ka Iraaki praegusel ajal. See ei olegi ka mingi saladus, et suur riik ennast ära toidaks, siis ongi tal vaja väliseid resursse. Kõik need eelnevad põhjused lähevad sama kategooria alla, et kui Jaapan ei oleks U.S rünnanud, siis ei oleks ta nagunii suutnud jätkata sõda samas tempos. Nende teine võimalus oleks olnud mitte rünnata U.S ja teisi maid. Niiet, kui keegi provotseeris kedagi, siis oli see Jaapan, sa murel selline. Mitte mingil juhul ei oleks andnud U.S rahvas luba rünnata Jaapanit ilma, viimase esimese rünnakuta. Võtame näiteks Vietnami, kuna see sõda ei sobinud U.S rahvale, siis sundis rahvas riiki sellest sõjast välja astuma. Seda enam, et Roosevelt sai neljandat korda presidendiks lubadusega, et U.S ei astu sõtta. Nagu ma enne ütlesin, et U.S oli lühikese ajaga pidanud juba 2 sõda, kui mitte arvestada ka Mehhiko sõda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!