Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
tööle hilinemine
 
ülestunnistus 11. november 2008, kl 15.00
"seda enam, kui selle tagajärel kannatavad kaastöötajad ja partnerid."

Aga ei kannata ju! Neil jumala savi, mis kell ma ennast kohale vinnan, peaasi, et töövoog oleks olemas - lahendused, ideed, jne.
 
naine35 11. november 2008, kl 15.01
Autor: naine35
Aeg: 11-11-08 14:56

see vast sõltubki töö iseloomust.
 
Täpitriin 11. november 2008, kl 15.03
Kõik sõltub ju sellest mille eest sulle makstakse (kas tundide või konkreetselt tehtud töö eest) ja kuidas see kajastub su töölepingus. Kui seal on ajavahemik, siis selle ajavahemiku peadki tööl olema. Kui tööandjale on oluline, et töö saab tehtud ja sul on ka töölepinguga õigus reguleerida oma tööaega ise, siis pole tõesti vahet, kas tuled hommikul hiljem ja lahkud ka või tuled ja lahkud ka varem.
Esimesel juhul on viisakas helistada ja teatada, et istud ummikus või magasid sisse ja annad töölejõudmises oma parima. Viimasel juhul on teatamine tobe.
 
hmm 11. november 2008, kl 15.57
Mida rohkem ma loen, seda selgemaks saab asi, et KÖIK on kontoriinimesed. Et tund sinna-tänna - las ta olla, eks?!
Aga kui postiljon sisse magab? Vöi töesti ainus poemyyja?

Piiga - justnimelt sina näed vaid seda, mis sul nina ees ja ei tunnista teisi ameteid ega inimesi.
 
saurus 11. november 2008, kl 16.01
hambaarsti uksetaga on ju hää 1,5 tundi passida. ja ega mul ei ole selle vastu ka midagi, kui auto saan remondist kätte 3 tundi lubatust hiljem. hommikune uni on ju nii magus ja töö saab ju nagunii tehtud
 
arvan 11. november 2008, kl 16.34
ei nõustuks sellega kes soovitas ylemusele helistada ja "ausalt" teatada et magasin sisse. Kõlab kuidagi lapsikult. Parem juba midagi liiklusprobleemidest, või et auto läks katki.
 
tööleping 11. november 2008, kl 16.40
on sõlmitud kahepoolselselt selleks, et kui töötajal kipub meelest ära minema, mis seal kirjas on, siis turgutada mälu ja uuesti tööleping läbi lugeda. Kui on kindel tööaeg töölepingus ära kajastatud 8.00-17.00, siis tuleb sellest ka kinni pidada.
Kes tahtlikult ikka eirab oma kohustusi, mis on kahepoolselt kokku lepitaud ja allkirjastatud on kohusetundetud töötajad.
Pole mõtet siin plõksida, fakf jääb faktiks. Hilined, oled kohusetundetu.
 
ülestunnistus 11. november 2008, kl 17.28
"Hilined, oled kohusetundetu."

Ähh, kui loll inimene.
 
naine35 11. november 2008, kl 17.31
oled siis kohusetundlik ? :)irw
 
ülestunnistus 11. november 2008, kl 17.43
Kindlasti olen, muidu ma oma kohal ei töötaks. Minu töö nõuab mh äärmist kohusetunnet kõigi tähtaegade, koosolekude ja muu osas.

Kui vaja, teen ületunde, nii et küll ja veel. Aga enne kella 10.00 ma tavaliselt tööle ei tule - pole mõtet.
 
to hmm 11. november 2008, kl 17.46
millest sa seda järeldad? Mina lihtsalt teatasin et hilinen pidevalt, ei kommenteerinud kedagi halvustavalt-ei teinud maha neid kes õigeks ajaks jõuavad....
vastupidiselt n35le kelle töös on võibolla oluline õigeks ajaks jõuda ja kes kohe, arvates et kõigil on samamoodi hakkas mind ja teisi minusuguseid süüdistama ja halbu omadusi külge juurutama, ja mitte ainult tema

Nii et vasta hmm..:)
 
tunnistus, mitte üleval 11. november 2008, kl 17.54
vaesekene. nii õige ja üllas töötaja ja nüüd nemad kiusavad sind.
 
kontorirott 11. november 2008, kl 18.28
Ikka juhtub vahel, et hilinen hommikul. Olen selle võrra lihtsalt õhtul kauem.No problem.
 
õhtane 11. november 2008, kl 18.34
Mina olen kontoritöötaja, sellist sõltumatut sorti. Ei pea enne bossi kohal olema, et kohvimasin käima lükata. Boss teadis mind tööle kutsudes, et tegemist on istuva tööga ja ma seda 100 % välja ei kannata. Omavahelisel kokkuleppel saan nädalas korra või paar pealelõunal mingi asjaajamise sildi all vehkat teha. Aga isegi kui ma hommikuti hilineksin, siis raudne värk, et ülemus jõuab tööle ikka minust hiljem.

!!! Küll te hilinejad märatseksite, kui teie lapse lasteaiakasvatajal oleks tavaks nädalas paar korda sisse magada ja ca kl 10-ks end kohale vedada.
 
projektijuht 11. november 2008, kl 19.06
mul ka selline töö ja selline asutus, et keegi ei käi kellegi kannul valvamas, millal minnakse ja tullakse. peaasi, et põhimõtteliselt on töö tehtud ja oled vajaduse korral olemas/kättesaadav.
lepingus on ka kirjas, et tööaeg summeeritud - kui vaja, siis võib vabalt varem ära minna, kui vaja, siis tuleb ületunde teha ja nende eest mingit listasu ei maksta. kokku lepin ülemusega, kui mul on vaja tervet vaba päeva. paar tundi siia-sinna ei ole kõneväärtki.
tavaks on, et enamasti laekuvad töötajad 9-ks. mina kui hommikune magaja jõuan 9.30 paiku, aga see-eest võin jälle õhtuti kauem olla.
 
maša 11. november 2008, kl 19.56
kuule naine35 jt - selge see, et on ameteid, kus peab olema kindlal kellaajal ja kõik.
Aga ega sellepärast teised sellepärast ei pea ronima kella ajal kohale, et mingid inimesed kuskil ei saaks endale seda lubada, et nagu selline üleüldine põhimõttekindel solidaarsus?
Tean ka inimesi, kes lähevad tööle, kus neil on kindlad ülesanded 1-1,5h hiljem, sest õigel ajal minnes nad lihtsalt molutaksid selle aja maha ja istuksid delfis :) Ja ülemused õnneks mõistlikud inimesed, kes maksavad tulemuse, mitte tagumikutundide eest.

Veelkord ülekorrates: on ameteid, kus PEAB olema kellast kellani (hambaarst nt ja neid, kus EI PEA (teadur nt), paistab, et siin on mõlema esindajaid, ja milles on Sinu probleem, naine35?
 
sinine on stiilne 11. november 2008, kl 20.07
ma olin sellises kohas tööl kus meistrit pidi mingi erakorralise asja (mingi tervisehäda)pärast raamatupidaja (keskealine naine) asendama. kõik kes oleksid muidu meitrit asendama pidanud oli puhkusel ja seega mittekättesaadavad. eks ta meile lihtsalt jooniste kätteandmisega tegeleski. vähe tööd... puhuse aeg, saate isegi aru.

aga lõbusaks tegi asja hoopis see et ta hakkas hommikuti töökojas passima ja vaatama kes hilineb. esimest päeva oli naljakas, teine päev tüütas ära ja kolmas päev maksime kätte. kui kell kukkus, viskasime tööriistad tolksti käes ja läksime koju. ta helistas mehele et see tuleks ja aitaks tal suure laaduri garaaži panna ja seisma jätta. peale seda lõppes see jant kohe.

see oli muide sulle mõeldud. Naisfüürer 35
 
naine35 11. november 2008, kl 21.08
Te olete toredad. Tüüpiliselt tigedate delfikatena, kel lihtsalt peab olema keegi, keda "peksta" ja verbaalselt materdada ei olegi midagi rohkemat tahta. Et ikka nii kes kõvemini karjub, see õiglasemalt õigem. Mis sest, et käitutakse valesti või ei saada isegi loetust õigesti aru.
Kuid ei hakka ka ennast kordama ja midagi seletama :)
Lõbus oli Teiega.
 
Reinuvader 11. november 2008, kl 22.32
Ära pane neid tähele. Delfika kanakari ei väsi kaagutamast. Tule parem minuga linnatulesid nautima
 
ilmselt veel üx füürer 11. november 2008, kl 23.54
ma saan aru, et ameteid on erinevaid. aga saan ka aru, et tööleping inimesega sõlmitakse mingi kindla põhjusega. samuti pannakse sinna kirja inimese töö tegemist puudutavad üksikasjad, tööl olemise kellaaeg sealhulgas. ja kui see tööpäev lepingujärgselt algab kell 8,00, siis mina ootan töölist tööle just selleks kellaajaks.

sinine,
sinusugustele on ka rohtu. ja mitte magusat.
 
ilmselt veel üx füürer 11. november 2008, kl 23.54
ma saan aru, et ameteid on erinevaid. aga saan ka aru, et tööleping inimesega sõlmitakse mingi kindla põhjusega. samuti pannakse sinna kirja inimese töö tegemist puudutavad üksikasjad, tööl olemise kellaaeg sealhulgas. ja kui see tööpäev lepingujärgselt algab kell 8,00, siis mina ootan töölist tööle just selleks kellaajaks.

sinine,
sinusugustele on ka rohtu. ja mitte magusat.
 
aga vot 12. november 2008, kl 00.16
minu lapse trennis võtsid lapsevanemad stopperiga aega, et kui kaua treener hiljaks jäi. Max oli vist 10 minutit ja oi, mis lärm sellest tõusis. Nii et iga hilineja võiks ka siia lisada, et mis ametit ta peab.
Riigiametis ongi kahjuks nii, et helistad hommikul, keegi ei vasta, sest ametnik pole veel kohale jõudnud; helistad lõunal, keegi ei vasta, sest ollakse lõunal; helistad pärastlõunal, keegi ei vasta, sest juba ollakse töölt lahkunud. Tööaeg väga paindlik. Aga vinguma on sellised ametnikud meistrid, küll on palk väike ja küll on töökoormus NIIII suur.
 
sinine on stiilne 12. november 2008, kl 06.17
veel üks füürer.

räägi mis rohtu sul minu jaoks sii oleks? või lihtsalt teed "faaa-faaa" praegu? ehk siis kargad tühja.

igaljuhul olen ma oma ameti jaoks liiga kompetentne ja vajadusel olen nõus kasvõi poole ööni tööl olema kui tähtaeg nõuab. niiet isegi tunniajalisse hilinemisse vaadatakse läbi sõrmede. 2 tunnistest nii vaimustuses ei olda aga isegi siis ei hakata mingit lolli juttu käteväänamisest ajama.
 
ülestunnistus 12. november 2008, kl 10.10
Ei kiusa mind keegi - siit ainult loen, kui lolle inimesi on olemas.

Ilmselt on nad piisavalt lollid, et mitte osata hinnata inimese töö tegelikku sisu, vaid ainult teatud pinnapealseid fakte, nagu et mis värvi on inimese silmad ja mis kell ta tööle jõuab. Kui tegu on poejuhataja või vabrikutöölisega, siis ma saan sellest aru, aga nagu teile siin juba öeldud on - saage aru, teie ei ole ainukesed inimesed maailmas - nt. teadlase töö ei sõltu sellest, mis kell ta oma laua taha jõuab, vaid ikka tulemustest, mis ta oma töös saavutab.
 
ülestunnistus 12. november 2008, kl 10.16
to 23.54

Ja oma tööandja kohustusi täidad ikka sama punktuaalselt? Iial ei nõua tasutamata ületunde, lased töölised juba kell 17.00 koju? Iial ei hiline palga ülekandmisega? Oled alati viisakas, jne?

Ah? Tavaliselt sellised karmid nõudjad enda suhtes nii nõudlikud ei ole ja oma kohustusi lepingust luubiga ei loe. Erandid väärivad tõsist austust.
 
ave 12. november 2008, kl 10.39
Kuna pole hommikuinimeseks loodud, siis tuleb tõesti üpris sageli 30 min, 1 h hilinemist ette. Kuid kuna töö saab tehtud, siis pole tõesti vahet, kui tulen hommikul hiljem ja olen õhtul kauem sellevõrra.
Tegelikult mida tähtsam positsioon, seda lubatavam on hilinemine. Ja oleneb töö iseloomust-kas suhtled klientidega vahetult või oled back-office töötaja.
Mingi selveri kassapidaja või klienditeenindaja ilmselt ei saa hilineda-pood on lahti ja kliendid tulnud.
Aga kontoritöötajad nagu projektijuhid, loovjuhid....
 
Klienditeenindaja 12. november 2008, kl 11.48
Kui tööandja nagunii juba harjunud teie hilinemistega ja see teisi töötajaid ei häiri siis võiks ju üldse töölepingu ümber teha. Nt.tööpäev algab kell 10 või siis jõuaksite te hilinejad hoopis kell 11 tööle?
Ise pean töölepingust kinni ja olen tööl alati isegi pool tundi varem,aga punkt kell 5 sulgub uks minu järel!
 
riinu 12. november 2008, kl 12.07
ähh... see on ette surnud vaidlus siin. olen sellest juba ammu aru saanud.
tuleb mõista, et ameteid on erinevaid. hilinemist ei saa lubada postiljon, õpetaja, kassapidaja, bussijuht jne. nemad juba teavad seda tööd vastu võttes konkreetse töö nõudeid. nendel kohtadel ongi oluline, et inimene on kindlal ajal kindlas kohas kuna seda konkreetset tööd saabki teha ainult konkreetsel ajal konkreetses kohas. bussijuhi ja kassapidaja puhul ei ole kodutöö päev lihtsalt võimalik.
samas kontoriinimesed, kelle tööks ei ole otseselt inimeste vastuvõtt, võivad tööd teha ka kodus. ometi leidub alati kontoris teatud hulk "tagumiktunni usku inimesi, kes on punktipealt õigel ajal tööl ja siis joovad 2h kohvi, pläkutavad, loevad delfit jne. juba tund enne tööpäeva lõppu loevad sekundeid ja kui kell kukub, siis pastakas kukub. TÖÖD nad põhimõtteliselt suure osa päevast ei tee. ületunde pole ka nõus tegema. aga vinguvad nende kallal, kes tulevad tund aga hiljem, asuvad kohe tööle, punktuaalselt lõunale ei kima ja õhtul ei vahi kella, vaid seda, et töö tehtud saaks.
need kaks erinevat tüüpi inimesi ei hakka kunagi üksteist mõistma.

vastates teemaalgatajale - jah, olen sisse maganud, hiljaks jäänud jne. enamasti siis kui on mingi varane koosolek või kokkusaamine vms kokku lepitud olen õigel ajal kohal. muidu nii täpselt minuteid ei loe. ei vaevu isegi teada andma kui hilinen kuni pool tundi. kui ka rohkem sisse magan, siis tööle lähen ikkagi, sest töö ju vaja ära teha.

ja ei ole see asi nii must-valge, et lepingus kirjas mingid ajad ja siis peadki nii tööl olema. pljudes kohtades seavad töösisekorra eeskirjad vm dokustaadid ette, mis on tööaeg ja töölepingus ei saa seega midagi erinevat olla. Seega tean mitmeid, kel töölepingus 8-17, aga ülemusega kokkulepe, et töö tegelikult vaba graafiku alusel. siin sõltub väga palju inimsuhetest ja ülemuse mõistlikkusest - kumb on tähtsam, kas see et töö on tehtud või see, et töötaja 8-17 kontoris istus?
 
seaduse silm 12. november 2008, kl 14.26
Kui hilined on see töödistsipliini rikkumine kui üldse ei lähe, siis on see tööluus ja sind võidakse päevapealt vallandada.Selline väike vahe siis!
 
mari 13. november 2008, kl 16.10
Meil tehti töötajale hoiatus, kes hilines iga hommik tööle 10-15 minutit. See hilinemine kestis kogu aeg kui ta tööl oli ja siis lasti ta töölt lahti tööluusiga, pöördus töökaitsesse, aga õigust ei saanud. Pidage tööajast kinni ja kui midagi on teavitage tööandjat. Ei ole viisakas teiste töötajate arvelt koguaeg tööle hilineda või varem töölt lahkuda
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!