Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
kaua kanda
 
jane 13. november 2003, kl 09.07
Kui kaua näiteks teie olete nõus kandma ühte riideeset? Näiteks jopet.Võtame soojema jope ja mitu aastat tavaliselt seda kannate? Oleks vaja omale osta mingi soe asi, aga uuriks enese rahustuseks enne teiste käest ka, et selgusele jõuda, ega ma riietehull pole, et muudkui uut tahan.Kodus on probleeme.
 
marite 13. november 2003, kl 09.17
Seni kuni ära kulub. 1 jope on mul juba 10 aastat ja praegu enam mujal ei kõlba sellega käia kui koeraga väljas. Milleks osta uusi, kui vanad veel kõlbavad? Kuhu need riided kõik pannakse? Siis on ju uut mööblit ka vaja riiete jaoks. Su kodustel on õigus probleemi tõstatada selles osas.
 
mida 13. november 2003, kl 09.25
üks aasta ,või 2 aastat,kui on hea sulejope siis võib ka 3 aastat kanda seda.
 
mina 13. november 2003, kl 09.26
ostsin sooja mantli ja kannan 6 -s aasta,selle aja jooksul 2 korda keemilises käinud ja 2 korda ise pesnud...käib küll veel...
 
Pille 13. november 2003, kl 09.37

sulejope läheb 3-s talv.Täiesti kobe veel.Kui suur valik riideid, ei trööpa neid ühe hooajaga ära.
 
jane 13. november 2003, kl 09.46
Mantel 6 aastat vana, jope 4 aastat, korralikud riided, milleks uusi vaja.
 
teemaalgataja 13. november 2003, kl 10.00
Nojah, ega ma liiga palju ei tahagi.Lihtsalt sai kunagi üks nahkjope hobby hallist tellitud ja olen juba ka 6 aastat sellega käinud.paistab, et see jope on igavene.Maksis mingi paar tuhat.Nüüd on nagu nuhtlus kaelas.Jope osutus küllaltki nigelaks.Mul ei olnud enne ühtegi nahast asja olnud ja siis sealt tellisin.Kuigi kaua käinud juba, on see jope ikka selline jäik ja kõva.Seljas nii raske ja ebameeldiv.Nagu raudrüü.Ka soe eriti pole.Tahaks mingit kerget ka pehmet mugavat jopet, kus ka kapuuts küljes on.Olen iga oma riidega kaua alati käinud.Isegi pidulik kleit on 96 aastast.Naljaga pooleks, aga see kõva nahktükk äkki kestab veel 10 aastat ja ma käin ikka nagu revolutsionäär ringi.Kuulikindel on ta ka vist ja paistab, et igavene!Oi jeerum, jeerum!
 
jeekim 13. november 2003, kl 10.17
niikaua kui seljas ära laguneb
 
liis 13. november 2003, kl 10.22
Osta ikka selliseid riideid, mis sulle meeldivad ja sobivad. Hobby Halli oleksid võinud selle jope 2 nädala jooksul tagasi saata. Poed võivad keelduda tagasi võtmast, saad ainult ümber vahetada, kui ei meeldi. Poed on ju kaupa täis, aga kui lähed mingit konkreetset asja otsima, siis ei leia kuidagi meelepärast. Teinekord näed asja, mis meeldib kohe, aga kuna vana on veel korralik, siis pole vajadust osta.
 
k 13. november 2003, kl 11.04
no milles probleem, praegu saab ju poest täiesti ilusa jope 400-500 eeguga...ja ei pea seda eluaeg kandma.
 
sonja 13. november 2003, kl 13.11
Minu meelest on probleem sobivat ja normalse hinnaga riiet leida.
Jopedega on ka nii, et mõnusa asja kannangi ribadeks - praegu käin jõe ääres 14 aastat tagasi ostetud jopega. On selline oma ja armas, Tegelikult pole ka teab mis hullus olukorras - trukid võiks uuesti üle värvida, aga jõe ääres pole see ka oluline.
Tegelikult on vist hea materjal trehvanud, ei lähe inetuks.

Samas kevadel ostetud kerge jakk fliisist voodriga läks mõne kuuga narmendama - taskule pandud kinniseks takjapael ja see kiskus varruka niidid ripendama. Noh peniga jalutada juba kõlbab.
 
Nöbi 13. november 2003, kl 13.20
1-2 aastat. oleneb kui "moeka" jope olen omale sel aastal ostnud, ehk ei julge järgmisel aastal sellega toast väljagi minna. eelnevatel aastatel olen selle ohvriks läinud, nüüd kapp punnitab neist iganenud jopedest, arvan, ett sel aastal ostetud jope, igavesti soe ja mõnus peaks järmisel aastal kindlasti sobima, ka ülejärgmisel. :)
 
N 13. november 2003, kl 14.40
Nii kaua, kuni selga passib panna, olenevalt olukorrast ja otstarbest, mõni veel ainult maal ja metsas kandmiseks.
 
liisu 13. november 2003, kl 16.15
iga aasta uus. põhjus selles, et talv kestab meil ligi pool aastat. ma ei suudaks iga hommik üht ja sama ürpi selga tõmmata. kannan paralleelselt umbes 4. katsun mitte tohutuid moeröögatusi osta.
 
triip 13. november 2003, kl 17.00
kannan mitut erinevat paralleelselt, vastavalt ilmale ja vajadusele. nii ei tüüta üks jope ära kogu aeg ja endal on mugavam, sest ilmad ju muutlikud. ja vahetan neid välja vastavalt kulumisastmele.
 
aqua 13. november 2003, kl 17.30
Katsu muretseda erinevaid riideid erinevatel aastatel, nii saad garderoobi uusi asju juurde, aga vanemad kõlbavad ka ju veel kanda. Olemas peaksid olema 1 korralik villane mantel, kas põlveni või päris pikk, niiskete ilmade tarvis jope (üks moekas lühike, teine klassikalisem pikem), siis veel midagi näiteks praegu moesolevast veluurist/velvetist/teksast ja peaksidki igaks elujuhtumiks olema varustatud. Väga külmade talvede puhuks kuluks ka kasukas ära. Ise igatseks küll sellist mõnusat sooja kasukat, mida alates -10-st võiks selga panna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!