Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
kas vaimuhaigel võivad juhiload olla?
 
? 20. aprill 2006, kl 22.24
Kui mul äkki ühel päeval diagnoositakse skisofreenia ja pannakse grupi peale, kas siis korjatakse autojuhiload ka ära (B-kat.)?

Tänud asjalikele vastajatele.
 
inspektor kukeke 20. aprill 2006, kl 23.33
ikka võivad, vaata linnas ringi nad ju kogu aeg roolis
 
priks 21. aprill 2006, kl 07.51
Oleneb haigusest. Aga muidu tohib küll.
 
d 21. aprill 2006, kl 08.14
ega skisofreenia pole mingi püsiv seisund. Haigushoog köäib ära ja siis on inimene jälle normaalne. Intelligentsust see haigus ei mõjuta.
 
Briccel 21. aprill 2006, kl 09.16
Vat ei oska aimata... Ära ehk ei korjata. Muidu see arstitõend, mis kunagi kehtis 10aastat, see on nüüd ära muudetud, et arstitõend lubade saamiseks/vahetamiseks ei tohi üle 2 aasta vana olla. Siis võidakse virisema hakata.
 
hm 21. aprill 2006, kl 10.02
skisole load? aga mis siis kui sõiduajal hoog tuleb ja järsku talle viirastub midagi ja näiteks keerab end vastu seina või vastu teist autot?

loomulikult võetakse load ära.
 
äh 21. aprill 2006, kl 10.14
tehke endale enna selgeks mida see higus tähendab ja siis fantaseerige edasi.
 
olli 21. aprill 2006, kl 10.17
aga kes võtab???
 
hm 21. aprill 2006, kl 10.22
iga 5 aasta tagant lähed arstlikku kontrolli, noh ja seal arsti vaatab su üle. ta lihtsalt ei pikenda kui näeb et skiso oled
 
olli 21. aprill 2006, kl 10.23
arst ei näe, et skiso oled :)
 
ahaa 21. aprill 2006, kl 11.12
Mitte ei või, vaid lausa peab. Valitsuses ja riigikogus enamuses skisod.
 
äh 21. aprill 2006, kl 13.03
No mis vahe sel on, kas inimesel tekib sõidu ajal skisofreeniahoog,
infarkt, insult või jääb inimene lihtsalt väsimusest rooli taha magama.
 
* 21. aprill 2006, kl 15.38
Deem-vihaseks ajab? Kas te ise ka teate, mida skisofreenia endast kujutab? Mina elan sellise inimesega koos, mina tean. Seega pole mõtet siin fantaseerida ja inimene ootas asjalikke vastuseid.
See, kellega mina koos elan autojuhi lube ei saanud, kuigi tal ei ole vist kõige raskem grupp, vms. Aga see selleks, ma usun, et sa peaksid oma arsti käest täpsemalt järele küsima.
Edu :)
 
hm 21. aprill 2006, kl 17.18
no ma tean ka mis skisod on, tunnen mitmeid paberitega skisosi. kui nad ravimeid võtavad on kõik okei, kuid aastas juhtub ikka paar korda kus neil tuurid tulevad ja siis hoia ja keela.
 
kurb 21. aprill 2006, kl 19.08
on ka selliseid kes just siis seiklema kipuvad kui hoog peal ja siis on auto olemasolu suureks abiks. ja lube ei ole veel keegi äravõtma tulnud :( ega lubade puudumine neile nagu ka paljudele teistele mingi takistav tegur pole.
 
hmmmm 22. aprill 2006, kl 18.06
sõltub ikka diagnoosist kah,
minu isal oli aastaid (nüüd lihtsalt pensionär) inv grupp psühh diagnoosiga, aga juhiluba ei võtnud keegi ära.
tal oli tegu paanilise kõrgusekartusega nimelt ;-)
 
hm 22. aprill 2006, kl 23.48
hmmmm: no ta polnud vaimuhaige kah siis või kuidas
 
aga 23. aprill 2006, kl 17.12
hmmm,
mis pistmist on kõrgusekartmisel skisofreeniaga? mitte midagi
 
IRWENSV 24. aprill 2006, kl 01.36
Mina elan sellisega koos.
 
?? 24. aprill 2006, kl 14.16
Mis iga 5 aasta tagant arsti juures käimisest siin keegi rääkis? load kehtivad 10 aastat.
 
küsimus 28. mai 2015, kl 14.59
Mind ka huvitab selline küsimus. Kas tänapäeval pikendatakse sellisel juhul lube veel?
 
ähhh 28. mai 2015, kl 15.09
mitte ei korjata ära vaid pannakse taksot sõitma, sest töötajaid enam pole, tõsiselt muideks
arsti juures kontrollitakse nägemist, vererõhku, südant aga nihutatud oleme juba kõik, kes rohkem , kes vähem ja ega see kuskilt välja ei paista ning aparaadiga mõõta ka ei ole võimalik
nii et ära pabista
 
nüüd 28. mai 2015, kl 15.16
nüüd, aprillist tuleb netis täita ära tervisedeklaratsioon, mille hiljem perearst kinnitab. Seal on kõik andmed kirjas. See võib mõjutada aga kuidas seda ja kes seda otsustab, ei tea.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!