Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
vanem naine riietub plikalikult
 
denim 11. aprill 2004, kl 17.11
Mis te arvate sellisest asjast, kas ise olete ka seda tüüpi? Ma ise veel noor, aga mulle nt meeldivad need 45, 50 ja 55 (v-o peale ka) naised, kes minikleitides ja muus nooruslikus ringi käivad. Samas ma olen mõelnud, et nt 50 aastasel küll juba võivad olla käärid selle vahel, mis ta enda kohta peegli järgi arvab ja mida teised arvavad - st ise vaatad, et kobe küll, samas aga mingit tähelepanu ikka enam eriti ei saa meestel jne. Kurb võib olla kohati, et maha juba kantud. Üks tuttav naine mul on, ta ise 60 või sinna kanti ja väga nooruslike riietega (samas naiselikega, mitte mingid suvad hilbud), näeb hea välja ka, suvel alati päevitunud jne, kuid ma olen kindel, et siiski tal võib kurb olla, sest enda vanustest meestest ta näeb ikka parem välja ja mingeid ätte ta ise ei taha, samas ma ei usu, et nooremad teda eriti tahavad, aga võib-olla eksin?
 
.. 11. aprill 2004, kl 17.25
pole minu asi, kuidas teised riietuvad, igaüks ise teab. aga minu meelest üle 50 naine miniseelikus näeb siiski naeruväärne välja, midagi pole parata. aga eks see on maitseasi.
 
normaalne 11. aprill 2004, kl 17.48
...üle 40-ne naine mini EI kanna!(kui nüüd ikka minist jutt?)
 
n55 11. aprill 2004, kl 17.51
see oleneb ka sellest, millise figuuriga, millise eluhoiakuga sa oled. minule näiteks ei sobi enam paljud noorte rõivad, aga sportlikud sobivad küll ja ma käin väga meelsasti nendega, olen kaalust alla võtnud ja hea on vaba aja rõivastega liikuda.
tean aga mitmeid omavanuseid, kellele sobib ka natuke lühem seelik ( mitte mini, aga noh, selline parasjagu mini) ja ka muud noortepärasemad ... ja nad ei näe üldse naeruväärsed välja. olen loomulikult näinud ka n.ö. naeruväärselt rõivastunud 50 ja 55 ja ka vanemaid naisi.
 
naine38 11. aprill 2004, kl 18.11
Õnneks enam pole nõukogude aeg, kus vaadati eredavärviliste riietega vanemat naist võõrastava pilguga, nüüd võivad ka vanad prouad blondid olla ja kasvõi erepunase pluusiga jne.
Muidugi on ka neid naisi, kes riietuvad naeruväärselt nagu teinid, aga üldiselt ka vanemad naised oskavad vägagi kenasti ja maitsekalt riietuda.
 
57 11. aprill 2004, kl 18.15
Isegi 40 aastane naine lausa miniseelikus näeb kentsakas. Seelik 10 cm üle põlve näeb ka 6ose, hoolitsetud, saleda naise seljas kena välja. Ja ega need vanemad naised poisikeste tähelepanu punktis olla tahagi. Ja miks nad kurvastama peaks? Ei usu ma seda. Miks ei või tänaval, minu kõrval kõndida nooruslikuma väljanägemisega(riietusega) minuealine ätt, minu armas mees.Ilus ju.:)
 
mark 11. aprill 2004, kl 19.09
teemaalgataja on mingi nõukaaegne pioneerijuht või?
kelle otsustada see on, mida keegi TOHIB kanda ja mida mitte?
naeruväärne või mitte on väga subjektiivne asi. mis mind naerma ajab võib mõne meelest väga cool olla.

maitsetus ja labasus on naeruväärne. ülikitsad ja paljastavad riided (nagu prostidel) on naeruväärsed. siin vanus ei loe. selliseid riideid kandvad tibid suva vanuses teevad oma margi täis.
 
icitis 11. aprill 2004, kl 19.10
Natuke üle põlve seelik- normaalne ju.

Pole normaalne, kui "50 aastasel küll juba võivad olla käärid selle vahel".

Ära põe, kui vanainimene ise ei põe. Ega nad enam niiväga meeste pärast elu ja päikest ja vabadust armasta- ikka enda pärast.
 
muhv 11. aprill 2004, kl 20.53
Arvan ka, et figuurist ja säärejooksust oleneb, kas minis naine näeb esteetiline välja või mitte. Kusjuures vanus pole siin mingi näitaja: ka 20aastane näeb miniseelikus piisavalt tobe välja, kui jalad väga jämedad või pepu ümbermõõt 140 cm... Kuid teisalt: neil on see õigus...
 
denim 11. aprill 2004, kl 21.23
ma ise tahaks 50nesena selline nooruslik olla, sellep. muretsesin, et kas on käärid selle vahel, mida peeglist näed ja mida ühiskond "normaalseks" peab
 
eneL 11. aprill 2004, kl 21.42
Seeliku pikkuse sobimine on ikka individuaalne ja oleneb ka inimese pikkusest. Enamikele väga lühikestele naistele sobib lühem seelik paremini kui üle põlve. Võib olla ehk mõni erand, kelle jalad väga pikad on :-)
 
kk 12. aprill 2004, kl 09.21
Minu naabrinaine on 47 aastane, selline peenike ja pisike ja käib kogu aeg miniseelikuga ja tõesti, nii kena on ja pole veel mitte keegi tema kohta öelnud, et vana selleks. Nii et kui ikkagi figuuriga sobib, siis võib väga edukalt kanda.
 
aqua 12. aprill 2004, kl 09.50
"Ega nad enam niiväga meeste pärast elu ja päikest
ja vabadust armasta- ikka enda pärast."
Väga õige! Kanname seda, mis endale meeldib ja sobib, küll siis seda teised aktsepteerima peavad!
 
mammi 12. aprill 2004, kl 10.07
no tõesti, ega ma ennast meeste võlumiseks riidesse ei pane, ikka sellepärast et endal mugav oleks.Käiks küll suvel palavaga miniseelikus, aga jalad ei kannata kriitikat...
 
tütar 12. aprill 2004, kl 13.29
Mu 57a ema on üldiselt riietuses kompleksivaba, nooruslik, riietunud on alati moekalt ja kaasaegselt, sageli sportlikult, aga mitte kunagi maitsetult (miniseelik, nabapluus jm. trendiriided)!!!! No noorena (alla 30) vist kandis põlvipaljastavaid pikkusi.
Aga temagi on naljaga pooleks nentinud, et tal vaja moekate kingade kõrvale üks paar "vanainimesekingi" - mugavaid, väljanägemine pole primaarne, sest ta ka juba vanainimene tegelikult :)

Suvel palavaga on alternatiiviks capripüksid, isegi lühikesed püksid ennemini kui miniseelik.

Keskeas naine, kes meeleheitlikult üritab teismeliste moodi riides käia, mitte ainult ei jäta, sageli ka on kõvasti oma vaimses arengus peetunud, teismelise tasandile. Keskeas daamilt ootaks ikka elutarkust, tasakaalukust ja arukust. Ja isegi ei huvita, kas teda kaaskodanike arvamus huvitab - oma naeruväärse mulje on ta juba jätnud, ärgu siis nutku, et teda tõsiselt ei võeta ;)
 
MARUSJA 12. aprill 2004, kl 13.33
ELAGU VANAMUTTID !!!
 
Pota 12. aprill 2004, kl 13.46
Siit võiks ju edasi minna sellega, et minu arvates näevad noored soliidsetes ja rangetes, kuid igavates vanainimeste ülikondades-kostüümides kah nõmedad välja.
 
aqua 12. aprill 2004, kl 15.46
Püstitagem siis loosungi- kõik riietugu eakohaselt! Mida see aga kellegi meelest tähendab....
 
N60 12. aprill 2004, kl 16.12
Teema on asjakohane. Ise arvan, et lausa minit ei sobi kanda, ka siis, kui figuur lubab. Kuid heledad ja moekad tegumoed on lausa kohustuslikud. Ehk on lõplilult möödas need ajad, kus pensionieas naine pidi tingimata tumedas valge kraega kleidis olema. Jumal tänatud. Ei saa ka öelda seda, et vanemad naised riietuksid moekalt ainult meeste püüdmise pärast, mis neist ikka enam püüda. Ikka enda pärats riietun, et ennast hästi tunda. Ka kirjanik Aino Kallas, see väga ilus naine, armastas kallilt ja peenelt riides käia, ka vanemas eas, kuid mitte meeste pärast, vaid ikka hea enesetunde pärast. Ja veel vanematest meestest. Kui palju kohtab tänavapildis korralikult riietatud ja hoolitsetud välimusega vanemaid mehi? Kahjuks väga vähe. Kunagi nõukogude aja lõpus sattusin Rootsi ning tükk aega mõistatasin, mis selles tänavapildis oli erilist ning lõpuks sain aru - ilusasti riides ja korralikud vanemad härrasmehed. Miks meie vanemad mehed nii rääbakad on?
 
;-) 12. aprill 2004, kl 16.31
Nii palju kõbusaid, ilusaid, hästi riides ja Üksikuid vanu mehi, kui talvel Gran Canarial, ei ole ma kuskil mujal näinud ;-) Suur osa Eesti mehi on sellises vanuses kahjuks juba surnud või vaevlevad mitmesuguste tõbede käes.
 
n 12. aprill 2004, kl 19.40
Gran Canarial on mehed enamuses palja sellesamusega, mis pole küll teab mis vaatamisväärsus...
 
000000000000000000 12. aprill 2004, kl 20.11
Neljakümne piiril hakkavad sääred natuke ära vajuma jah.Ei soovitaks enam minit.Piisab alt laiadest õhukestest pükstest suvel! Ise kannan väga palavaga pigem lühikesi pükse!Muud mittesobivat ma ei tea vanusega seoses.Üle 60 peaks meigi ka minimaalseks jätma.Ja loomulikut ei sobi pikad juuksed enam sellele vanusele,sest juustes on inf. inimese organismist ja mulle on küll ebameeldiv seda vaadata.
 
TO 0000000000 12. aprill 2004, kl 21.36
Kui vana oled ja kuidas Sul endal juustega lood on? Tundub, et
kehvad. Olen 52a. ja tead, mul on fantastilised pepuni ulatuvad
mustad (tihedad-läikivad-kohevad) juuksed. Kadedate pärast ma küll ei kavatse neid lühikeseks lõigata. Noorte rikutud(keemiliselt)
juuksed on tunduvalt jubedamad. Kas nad peaks Sinu arvates
kiilakad-parukaga käima?????
 
samas 13. aprill 2004, kl 01.59
.. on ikka mõnus kui näha naist kellel aastaid 60 ja mini,mini seljas on.ajab lausa kihevile,seal on ikka mida võtta .mõni noor naine ei tea sellest tuhkagi,ütlen et olen proovinud ja ei kahetse.olen ise 30
 
muldvana 13. aprill 2004, kl 10.05
teate tiblad, ka peale 40 sulatab veel @!#$ lund ja või sulab suus!
 
tütar 13. aprill 2004, kl 10.06
Keskeas naisel mõjuvad mutilikult pikad juuksed! Vanasti olid tumedates valge kraega kleitidega muttidel pikad juuksed (võimalik, et ka läikivad ja tihedad), mis olid krunni pandud. Lahtiselt mõjuvad totralt, justkui sea seljas sadul (nii siga kui sadul eraldi võivad ju ilusad olla?).
Eriti hea (tegelikult halb) näide on presidendiproua, kes oma sitikmustaks värvitud pikkades juustes näeb kindlalt vanem välja kui võiks näha.
Mulle isiklikult jätavad noorusliku ja kõbusa mulje vanemad naised, kel moekas poisipea, värvitud heledates toonides. Ja tõepoolest, heledad toonid riietuses jätavad ka noorema mulje. See ei mõju narrilt, vastupidi, kuidagi elusalt :)
 
tütar 13. aprill 2004, kl 10.12
Just eile vestlesime emaga (57a) sarnastel teemadel. Ta rõhutas, et tema eas on väga oluline rõhku panna sisule (arukus, tasakaalukus jne), mitte vormile (muretseda oma kortsude, hallide juuksekarvade, väljaveninud rindade või liigse 5 kg pärast - täiesti loomulikud vanadusega kaasnevad nähtused).

Ja nüüd ma saan pihta - naeruväärselt mõjuvad just need naised, kes ei oska väärikalt vananeda ja vormile liigselt rõhku panevad unustades sisu. See ilmselt õhkab seesuguse naise olekust juba kaugele.
 
oeh 13. aprill 2004, kl 10.40
Denim sul võibolla raske uskuda, kuid kõigi naiste jaoks ei ole meestele meeldimine ja see mida mehed arvavad, tema elus A ja O.
 
Üits tidrik 13. aprill 2004, kl 13.22
Tean näidet elust, pea 70-seks saav daam, kellel poole seljani ulatuvad hallid lokkis tohutu paksud juuksed, selline rüht, mida ainult kadestada võib, sääremarjad vormitud nagu parim Vana-Kreeka skulptuur, miniseelikut kannab vist tõesti ainult siis, kui 20-stele trenniharjutusi ette näitab:)
 
N40+ 13. aprill 2004, kl 13.51
"ise vaatad, et kobe küll, samas aga mingit tähelepanu ikka enam eriti ei saa meestel jne. Kurb võib olla kohati, et maha juba kantud."

Aga miks mind peaks mingite suvaliste võõraste meeste tähelepanu huvitama? Mulle piisab mu oma mehe tähelepanust. Ja et maha kantud? Kelle silmis? Noorte rumalukeste silmis, kellele naise eksistentsi ainus mõte paistab olevat meestele meeldimises?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!