Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Kätega vehkiv naine
 
Feliks 22. november 2001, kl 08.12
Vastukaaluks Feministi nurgas kõlanud vägivalla jutule..et käte vaba liikumine ei ole mitte ainult meeste pärusmaa.

Oli mul tuttav naine, noorukene ja kooselukogemusteta. Tore inimene muidu ja inteligentne ja haritud ja huvitavalt ilus ja klappis kõik meil ja...teabmida kõike kiidaks veel. Ja kui napsi võttis muutus vaid lõbusaks....aga kui läks riiuks, oh jeerum, kus siis hakkasid käed käima. Noh mida teha!? Annaks laksu vastu, et rahuneks aga pole harjunud (õpinud) naisi lööma, pärast vastik tunne kah veel sees. Hea oli et ei löönud, sest isegi löökide blokke tõlgendas ta kui naisterahva vastu suunatud vägivalda, käte kinnihoidmisest tulid tal sinikad ja neid oli ta valmis politseile näitama...et lase või ennast edasi peksta...aga kui lööb endal sõrmenukid veriseks, pole ju sellest kah tolku - äkki need kah mehe tehtud:(

Et lugu ei polegi niivõrd vägivallast, vaid sellest kuidas tuleb ett ejuhuseid, et naised oma nn "abitut seisundit" ära kasutada üritavad.
 
e 22. november 2001, kl 08.52
Nõutukstegev lugu. Te ju läkite lahku ja mingit probleemi nagu pole? Igasuguseid juhtumeid tuleb ette. Et mis sa sellega siis õieti öelda tahtsid?
 
kylle 22. november 2001, kl 09.03
Selliste inimeste vastu aitab vaid üks asi - UKS!

Kui ikka ei sobi, tuleb ära minna. Teisi muuta ei saa, ainult ennast. See muuta püüdmine on asjatu enesriakulu, isegi siis kui see peaks õnnestuma. Elu on lihtsalt liiga lühike, et selliste asjadega jännata.
 
Katja 22. november 2001, kl 09.20
Mõni tõstab kindlasti selle peale kisa, aga minu mees lööks kõhklemata vastu. Ei saaks teda selle eest hukka mõista (tema arust on naine hüsteeria- ja vihahoos mehele pea võrdne vastane, sest vihaga vallandub kohutav kiirus ja piisav jõud, et mehe nägu siniseks lüüa). Samuti on see, et naised oma nõrgema staatust ära kasutavad, täiesti tavaline. Üldiselt ei tehta seda kätega, vaid täiesti endast välja minnes, kriisates, sõimeldes ja laamendades--ühesõnaga pauku norides. Mees, kes sellise hüsteeriaga vastata ei oska ega tahagi, peab siis jõuga oma käsi tagasi hoidma ja enda peal tallata laskma. Öelge mis te tahate, aga mõne naise puhul on maa peale toov laks või käte selja taha väänamine õigustatud. Ise olen naine, aga kui hüsteeritsema hakkasin, ei imestaks kui mees nii reageeriks. Minu mees kindlasti reageerikski. Naisel ei tohi kah mingit karistamatuse tunnet olla, et kuna olen nõrgem, võin endale kõike lubada.
 
ellu 22. november 2001, kl 09.32
Eesti naised üldiselt nii keevalised pole, nagu sina, Katja, kirjeldad. Ka ei öelda meil, et kui mees lööb, siis mees armastab. Erandid muidugi võimalikud.
 
. 22. november 2001, kl 09.49
Inimene laseb käed käiku kui ta tunneb ennast jõetuna, siis kui ta ei oska ega suuda ennast maksma panna ega väljendada oma seisukohti sõnades nii, et temast aru saadaks või üldse kuulda võetaks. Kui tahetakse oma arvamust, suhtumist, tõekspidamisi teisele peale suruda. kui teine inimene arvab teisiti tundub see mässumeelsusena ja tekitab viha jne
 
sekretär 22. november 2001, kl 09.55
Igasugune vägivald on absoluutselt alusetu - selleks on olnud mitukümmend miljardit aastat aega tsiviliseeruda. kui ei saa sõnadega asju aetud, ei ole ka mingit põhjust arvata, et käte-jalgade abil need korda saaks.olen ise (ja ka minu mees) eestlase kohta tavatult "kuuma verega" aga kasvatus, harjumused ja kõik, mis elu jooksul õpetatud ei haihtu ju ometi ühe vihapurske mõjul. samuti on vana tõde, et vägivald toob kaasa ainult vägivalla. ainsaks võimaluseks on väärikalt lahkuda,ehk nõuda teise, vägivaldse osapoole, lahkumist. vahet ju pole, kumb on ründav pool - nõrgem saab igal juhul kannatada.
 
ellu 22. november 2001, kl 09.56
Enamus inimesi ei lase käsi käiku, kui tunnevad ennast jõuetuma, ei suuda ennast maksma panna ega ennast arusaadavaks teha. Seda juhtub enamuses abieludes, julgen väita - kõigis. Veri aga ei lenda.
 
Katja 22. november 2001, kl 09.58
Mitukümmend miljardit aastat, sekretär, sekretär...
 
crissu 22. november 2001, kl 10.05
mind pani mõtlema teises rubriigis Stella kirjutatu vägivalla kohta üks aluse
tegelikult ikka mitmed aga praegu sellest :
...Aga kui mina nutan, siis ta peab seda valetamiseks...
kas naise pisarad on tõesti nii vihaleajav nähtus et peab kätega vehkima hakkama

pisarates mehele ilmselt ei lähe ükski naine kätega kallale?
 
Feliks 22. november 2001, kl 10.12
Mei eläksime laiali jah...mõnevõrra on ju kahjugi....ju ei leidnud paremat lahendust. Lugedes truudustest ja elu lõpuni püsivast (sest peab püsima) suuest armastusest on tõenäoliselt selliste naistega elvaid mehi veelgi..ja reeglina need mehed pelgavad oma muret kurta, kartes paista nõrgukesena. Teie nõuanded võivad selliseid mehi aidata:)
Enim vaevab mind siiski (mõnede) naiste nõrgukesemäng, et selle abil võidelda välja soovitut. Ja tegelt polegi vahet, kas soovitakse saada positsiooni karjäriredelil või ülemvõimu kodus. Vaatsn ükspäev lasteaias, kuidas mu poja oli tõsiselt hädas ühe tüdrukuga. Tüdruk tahti spoisilt käest võtta mingit mänguasja...ja kül lprovotseeris. Poisil juba nutt kurgus, sest tüdruk on ju akätega kallale tuld aga poiss ei saa kätt tõsta, sest isa on teinud selgeks, et tüdrukuid ei lööda. Tuleb poiss ära, tüdruk järgi - taob jalaga ja nokib sõnadega...
 
Pipi 22. november 2001, kl 10.18
Ega sellised suhted kaua püsi... olen olnud nii kannatav kui karistav pool:-)) tuleb nõus olla nendeag, kes ütlevad, et käed lähevad käiku, kui inimene ennast jõetuna tunneb. selline jõetu viha, saamatu tunne... kui suhe juba selliseks kujunenud on, siis...
pisarates mehe mõju võib olla ajutine, nagu naise omagi. Esimene ja teine kord võibolla mõjub, kolmas kord mitte.
Kes juba vehkima on hakanud, see jääbki... niikaua kui suhe otsas. Ja ega seal midagi taga nutta küll ei ole.
 
Fööniks 22. november 2001, kl 11.07

Feliks: see nõrgukesemäng (ehk "kätteõpitud abituse sündroom") on hoopis teine teema ju :)
Sel pole reeglina kätega midagi pistmist (ei pruugi olla)

Kas sulle meeldivad naised kes on alati tugevad ja saavad ise kõigega hakkama?
 
crissu 22. november 2001, kl 11.18
Pisaratest veel:
minul tulevad pisarad silma ikka siis, kui end solvatuna või õnnetuna tunnen, mitte "tellimise peale", et end nõrgemana näidata vms
 
Fööniks 22. november 2001, kl 11.20
Crissu: ei ma kah oska tellimise peale nutma hakata... Isegi tellimise peale nuttu tagasi hoida osutub vahel raskeks :(

Ja pisarad reeglina kohutavad mehi... ärritavad vahel koguni...
 
crissu 22. november 2001, kl 11.28
ärritavad jah need pisarad mehi
mulle tundub põhjuseks olevat mõistmatus
ehk siis võimetus(tahtmatus) aru saada, miks ta siis nüüd vesistama kukkus ...
 
Feliks 22. november 2001, kl 11.28
sai jah teema pealkiri pisut eksitav..meelega.
Näide oli aga just kätea..see asja primitiivsem pool.
Et kas meeldivad tugevad naised....ei meeldi naised, kes oma tugevust teiste arvelt tõestavad...ja mitte aint sellsed naised vaid üldse mehed...a sellised naised on rohkem silma torganud...meestemaailmas on ses suhtes mu meelest pisut ausam värk.
 
Fööniks 22. november 2001, kl 11.35
Crissu: mulle on jäänd mulje et meest ärritab naise pisarate juures see, et ta väga sageli ei saa aru, miks naine nutab... a tead, naised nutavad... noh, nii erinevatel põhjustel... ma ise arvan et kui mehed ka nutaks, siis ega see ärritaks meidki... a nad reeglina ei nuta... kuule, see on äkki seesama sant tunne mis tekib meil kui mees mornilt vaikib? :)

Tunne, et "nooooooooooo mis nüüüd siis lahti???" ja "nooooooo mis ma nüüd tegin/tegema pean?" Hmmm...
 
crissu 22. november 2001, kl 11.39
ja Fööniks eks ta vist ole - ajab ähmi täis ja siis see meheke ei oska midagi peale hakata ja see tekitab juba mehes ärrituse (ei taha end ju saamatuks tunnistada)
 
Liilia 22. november 2001, kl 11.40
Arvan ,et naised on ikkagi nõrgem pool ja rohkem koormatud,kui mehed. Kust need naised jõu võtavad? Ei tea. Lihtsalt vahel on selline jõuetu tunne, et annaks peksa. Mina pen rabama nagu hobune, mees nurrub diivanil nagu kass.
 
Fööniks 22. november 2001, kl 11.40

Feliks: et siis tegelik teemapüstitus on see "miks naised manipuleerivad meestega?" Nii ma su viimasest kommendist aru sain igatahes.

Tead, ma mõtlesin järele... vaatasin samuti üle pildi mis mul lastemaailmast (see annab ilustusteta ülevaate sugudevahelisest ja sugupoolte sisestest skemaatilistest suhetest) kujunenud... no kodus saab ikka räägitud neid asju... ja vat on jah nii, et tüdrukute maailm seisneb juba päris varases nooruses intrigeerimises... kusjuures see, kes ei taha seda teha saab hädas olema... kui just ei ole tugev isiksus.

Aga miks see nii on?
Ise vihkan samuti manipulatiivsust...
 
Fööniks 22. november 2001, kl 11.42
Liilia: soovitan sulle mehekujulist kummist nukku nurka, tao parem teda :)))

Ja jõu soovitan võtta positiivsetest mõtetest... kui oskad :)
 
sekretär 22. november 2001, kl 13.14
katjale: uuuhhhh - ajaarvamisega on raskusi jahhh...need mõned aastakesed siia-sinna:))

aga manipuleerima õpetatakse lapsi (nii tüdrukuid kui poisse) juba varajases eas - jonnituurid - "kui sa jonnimise lõpetad, annan kommi" jne.
miks siis mitte õpitud pisarasadu ka hiljem kasutada? vahest lähebki õnneks - mehed lähevad segadusse, sabinasse ja saabki naine oma tahtmise (kui kogemata vale mehe otsa ei satu, kes hoopis kere pääle annab). ja kusjuures on ka mehi, kes naiste puhul sama süsteemi kasutavad - relvaks ei pruugu ju alati olla pisarad.
 
Fööniks 22. november 2001, kl 13.40
Sekretär: ka sinu jutt võtab mõtlema: et mis siis ikka on manipuleerimine ja mis teisega arvestamine eesmärgiga saavutada enda suhtes teatav käitumisviis... andes vastu minult oodatavat käitumisviisi... krt keeruliseks läheb...

Et kui on meeldiv inimene ja ma tahaks temaga suhelda ja ma naeratan talle just sellepärast et ma tahan temaga suhelda... ja astun ligi ja ajan juttu ikka sellepärast et ta on meeldiv ja loomulikult on mul eesmärk saada jutu peale ja meeldivalt aega veeta... et kas see on kah manipulatúioon või??
 
crissu 22. november 2001, kl 13.48
huvitav see lastekasvatuse näide
minuarust enamasti ikka käib nii, et kui sa jonnimist EI lõpeta ei saa me minna seda toredat asja vaatama või tegema või ostma jne
või et jääd ilma sellest või teisest või et sellisena ei meeldi sa vaat sellele väikesele türdukule(poisile) seal kindlasti
 
Fööniks 22. november 2001, kl 13.51
Crissu: just jah, minu mõtte ütlesid välja :)
 
ise loom 22. november 2001, kl 14.04
kas see ei ole manipuleerimine, meestepoolne, ma mõtlen, kui mees hüüab teisest toast naist, et see lapsele potist suppi tõstaks, kuigi ise istub meetri kaugusel. On mul üks selline tuttav, igavesti lugupeetud ilmakodanik teine. Aga palju asju ei tee, sest "see on naise kohus"... Minu arust on see manipuleerimine.
 
crissu 22. november 2001, kl 14.09
mulle hakkab juba tunduma, et ma polegi mingi väga imelik ja kiiksuga inimene

tänud Fööniks
 
Fööniks 22. november 2001, kl 14.20
Crissu: eih, ma olen ise kiiksuga :)
Ja hetkel väga isiklikel põhjustel väga ebaadekvaatselt kurb :(

Et hakka kasvõi kohe manipulatiivselt pisaraid puistama... ei hakka siiski...
 
crissu 22. november 2001, kl 14.26
mis sa kurvastad siis - naerata homme võib olla hullem
PS
pole sa kiiksuga midagi - vähemalt mulle tundub nii
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!