Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Naine nasiõiguslikusest
 
marju 17. detsember 2001, kl 09.27
üks asi ajas mind küll naerma, tsitaat: "minu uhkuse pihta käiks ka see, kui mu mees käiks mustade või triikimata särkidega ringi".
no tõesti, kas mõni naine kontrollib, et kas mees ikka suutis ise puhta särgi üles leida? kas te õhtul küsite abikaasa käest, et "noh, kas pesid ikka kikud ja jallud ära?" ja hommikuti kontrollite kas ikka kõrvatagused on puhtad, vähemalt seep vannitoas märjaks tehtud ja ega tal sokkides auke pole? ja siis vaatate ühtlasi kas ta ikka pani kõik vajalikud paberid koolikotti, vabandust, portfelli?
muidugi on normaalne vaadata, ega su seitsmeaastane laps plekiliste pükste ja talvel õhukese jopi väel toast välja ei torma, aga täiskasvanud inimese puhul??
 
gea 17. detsember 2001, kl 12.00
Kurb ja naljaks on see, et tegelikult käikski vist paljud mehed ringi mustade ja triikimata riietega, kui naised neid ei sätiks ega kontrolliks. Mul oleks ka häbi, kui mu mees räpane oleks aga puhtaid riideid talle valmis sättima küll ei hakkaks, tal endal ka käed otsas. Sellist olukorda ei kujuta ettegi, sest suhe räpakotiga oleks juba eos välistatud. Absurdne üldse mõelda, et täiskasvanud inimene ei saa ise enda hügieeni ja välimuse eest hoolitsemisega hakkama. Paljudele ostab naine riidedki. Aga kunagi ei tea, mis võib juhtuda. Kui ühel päeval naist enam kõrval ei ole käepärast, mis siis saab? Kogu fassaad laguneb ja kukub kokku nagu Potjomkini küla? Minu meelest käib see ikka inimese enda väärikuse pihta, kui ta räpane on, mitte kellegi teise.
 
Feliks 17. detsember 2001, kl 12.18
:)) Tead Gea..seda juttu olen ma kuulnud..õigemini kuulen kodus iga päev:)) Ma olen loobunud tõestamast, et ma suudan ennast toita ja katta ku iselleks vajadus on..aga kui ma näen, et ta vaatamata kurtmisele lausa tahab muudkui vaaritada ja riietada, no kuda ma võtan seda "lõbu " ära?

Ma usun, et suur osa meestest on siiski suut miski aeg ise kah olla..ja näe võta näpust - ei surd nad siis...ja riides olivad kah...aint nojah - sageli ei pold nende välimus just täpselt nii ok kui naisterahvas sooviks ja ette kujutaks. Aga midagi peab ju olema, et naisterahvas vallalist ja üksi elavat meest ära tunda saaks?
 
tsinna 17. detsember 2001, kl 14.06
Felix, see sinu viimane repliik on niiii nunnu - et suudaks vallalist ja üksi elavat meest ära tunda. Pisut võidunud särgikraest siis, või augukesest sokikannas. Ehk oskad siis ka öelda, milliseid tunnuseid peaks vallalised ja vabad naised omama?
 
Feliks 17. detsember 2001, kl 14.10
To Tsinna: :))on vallalised ja vabad naised ka vägagi tuntavad...ja ka abielus...ja abielus kuid õnnetud ja .....aint selleks pole vaja nende riietust kaeda..piisab silma vaatamisest:) Kogemust on vaja:)
A mi spuutb võidunud kraesse ja auku sokis - need ilmestavad pigem inimese korektsust ja kodust kasvatust vms...a võib-olla hoopis stiili?:)
 
tsinna 17. detsember 2001, kl 14.13
Olen märganud ka, et paljud naised suhte algul üritavad endast parema mulje jätmiseks mehed ära poputada. Vaaritatakse head-paremat süüa, tuba nühitakse läikima, mehele tuuakse kohv voodisse, pluus triigitakse ära. JNE. Siis on mees kätte saadud (vaevalt küll et nende eespoolloetletud ponnistuste tõttu) ja siis hakkab hala: ma pean üksi kõiki kodutöid tegema. Aga miks peaks mees, kes juba mingi aja on harjunud mõnusasti diivani peal spordiuudiseid vahtima, äkki hakkama kodutöödes kaasa lööma?
Veel soovitaks kõigile naistele, kes siin eespool uhkeldavad, kuidas nad kõik kodutööd ise ära teevad: vaadake enda sisse ja küsige, kas te mitte ei karda, et kui te hakkate mehelt nõudma kodutöödes kaasa löömist, e6t siis mees jätab teid maha? Kas ta seda teeks, aga te vähemalt kardate seda.
Loomulikult ei kehti eelpooltoodu juhul, kui naine on kodune. Või kui elatakse maal oma majas ja mehel on iga päev mingid nn meestetöid teha.
 
Fööniks 17. detsember 2001, kl 14.17
Feliks: ma kah miskipärast arvan, et väline lohakus ei pruugi nüüd külla abielulisust/abielutust väljendada... Tuleb meelde üks (väga abielus) õppejõud ülikooli ajast.... Noh, oli selline.... üleni lohakas.... Aga pärast sai kõrgeks riigitegelaseks ja pani isegi lipsu ette :)))

Aga kuidas silmavaatamisest perekonnaseis paistab.... ei usu.... usun pigem, et sealt paistab õnneelikkus/õnnetus/rahulolu/rahulolematus/üksildus..... naljakas... sõnale üksildus ei leidnudki vastandsõna...
 
Fööniks 17. detsember 2001, kl 14.23
Tsinna: Naljatilk!!! Ma jätaks ise maha mehe kes jätaks naise maha (või vähemalt kaaluks seda) kui naine paluks abi kodutöödes!

Et kui juba nii lameda põhjuse pärast kedagi võetakse-jäetakse... sorri...

Aga. Mina arvan aimavat kust tekib see loks, et ühel hetkel naine avastab et ta teeb kõike üksi. Tavaliselt on algul ikka nii, et tehakse koos. Siis ühel hetkel jääb naine lapsega koju. Mees käib tööl ja naine hoolitseb lapse ja kodu eest. Laps kasvab suuremaks. Ja siis ühel päeval läheb naine uuesti tööle. Aga kodutööde (taas)ümberjagamist ei toimu (tavaliselt) - mehel on oma rutiin juba paigas ja naine üritab ennast sellega kohandada.... tegelikult peaks naise tööleminek tähendama kogu pereelu ümberkorraldamist. Seda tulekski selgitada (kui soovitakse töid jagada).
 
Feliks 17. detsember 2001, kl 14.30
Fööniks: "silma vaadata" - tegelt tähendab see lihtsalt miskit tunnuste komplekis..kirjeldada ei oska...kõig elihtsam on tänaval jälgida paare - meest-naist...ja haruharva on võimalik eksida kes on abielus, kes käivad, kes niisama tuttavad...jälgi ja proovi...sama moodi saab aru ka naistest ja meestest. Ju vajab mingit inimeste tundmist:)

Tsinna: Igal on omad veidrused..siinnäite põhjal võib mõjuda ka veidrusena mehe koduperenaiselik püüdlikus....küllap ikkagi pole probleem selles, kas keegi midagi teeb või mitte, pigem ikkagi on asi selles, et kas teise tegevus (tegevusetus) häirib kedagi või mitte. Kui ei häiri, võibnaine rahumeeli taluda mehe tugitooli (aga sisuliselt miks mitte ka mistahes muud sporti-hobi-kodust eemal viibimist)ja vastupidi. Asi on talumissuutlikuses mu meelest. Ja nõnda võib rahulikult kurnavaks (mitte talutavaks ) muutuda isegi nt kaasa rahateenimisactionid, "tänu " millele poe tal enam aega oma kodustega piisavalt koos olla. Ja muutub teisejärguliseks, kes süüa teeb või tuba koristab.
 
Fööniks 17. detsember 2001, kl 14.36
Feliks: teen proovi. Aga millest sinu järeldused? Kehakeelest? Kui nii, siis ma täitsa nõus sinuga :)

Ma olen ise kunagi jõudnud järeldusele, et viisaks vestluse varju ei ole näiteks tundeid võimalik peita. Isegi näiteks kõrvuti tänaval käies.... Kui on lähedane inimene olnud.... no kui ei saa otse käest kinni võtta mingil põhjusel.... ei võta... aga õlad puutuvad käies ikka kokku (näiteks :)
 
tsinna 17. detsember 2001, kl 15.13
Felix: ma olen veendunud, et selliseid naisi, kes tõesti mõnuga pärast 8-tunnist tööpäeva kodus veel süüa teeva, triigivad ja koristavad, on vähe. Kui probleemi poleks, poleks see teema üldse ülevalgi. Et me siin kirjutame, ja mitte vähe, näitab, et probleem on olemas.
Fööniks: maha jätta võib ka mitte otse. Loomulikult ei tõuse mees püsti, ei paki oma kotti ega ütle: kuna sa nõudsid, et ma nõud ära peseksin, lähen ma nüüd su juurest ära. Asi toimub umbes nii, et naine nõuab abi, mees puikleb kõrvale, tulevad tülid ja nii see kooselu vaikselt laguneb.
Tegelikult, armsad suguõed, mõelgem sellele, milline oli naiste olukord alles sada aastat tagasi ja enne seda kogu inimkonna ajaloo vältel. Tuleb välja, et viimastel aastakümnetel on naiste õiguste ja käitumistavade osas toimunud tohutu hüpe. Meil on vedanud, isegi kui meie mehed kõik veel kodutööde tegemist enesestmõistetavaks ei pea!
 
vip 17. detsember 2001, kl 16.10
anna: aga kuidas need toad siis vahepeal küll sassi saavad kui mees diivanit kaunistab? ja kui sa õhtul nõud ära pesed, kuidas nad siis jälle mustaks vahepeal saavad kui te koos koju tulete?
Tead, ma arvan et sa oled ise täpselt sellist tüüpi naine, kes pragab ja viriseb ja õiendab päevast päeva nii lapse kui mehe kallal. Sul on juba sellist tüüpi suhtumine. Küll mehed on pahad, kantselda siin last, tee tööd jne. No ela siis üksinda, pagan võtaks, aga ära virise koguaeg:) Ükski mees ei taha olla naise kõrval, kui see ainult tänitab. Sa ise tahaks? Ma juba ütlesin siin kellegile, et kui majapidamistööd ülejõu käivad, võtke abiline.

gea: tüüpiline mamma:(( endast hästi arvav naine, kes peab mehi ma ei tea milleks. Aga tavaliselt, kui tõde koorub, on sellised naised ise nii nõrgad ja äpud, et hale kohe vaadata. Aga jutt on selline, et stallonel hakkavad ka põlved värisema,irw

Kuskilt ma kunagi lugesin, võibolla naistelehest, et tark naine korraldab kõik nii kavalalt, et millegist ei tule probleemi ja kõik saab tehtud mis vaja. Siinsed naised seljuhul küll ei paista targad olema:((
 
Fööniks 17. detsember 2001, kl 16.31
Tsinna: Ah mine metsa :))) Kodutööde jaotamine (abipalumine) ei pea käima nii, et naine hakkab nääksuma, et mikssaeitee jne. Saab nii ka, et nagu ei palugi otse aga ikka tuleb appi :) See on umbes midagi sellist mis vip ütles ;)

Virisemine lagundab kooselu muidugi jah. Misiganes virin (mu meelest). See on vastik ja ebaefektiivne igal juhul
 
Tess 17. detsember 2001, kl 16.33
Fööniks 14.17

vastandsõna võiks olla sünergia:)...
 
Tess 17. detsember 2001, kl 16.37
Tsinna

Kui on hoolimine siis ei lasta teine-teisel end hingetuks vaevelda...mis iganes mõttes...
Ei pea virisema, ei pea suurt palumagi...vist on despootidega kogemusepuudus mul:)
 
Fööniks 17. detsember 2001, kl 16.39
Tess: Vau!!! Viimase peal vastandsõna... tõepoolest ju võib silmadest ka see peegelduda :)
 
gea 17. detsember 2001, kl 21.25
to vip - "tüüpiline mamma:(( endast hästi arvav naine, kes peab mehi ma ei tea milleks. Aga tavaliselt, kui tõde koorub, on sellised naised ise nii nõrgad ja äpud, et hale kohe vaadata. Aga jutt on selline, et stallonel hakkavad ka põlved värisema,irw"
- kui see minu pihta käis siis said vist küll millestki valesti aru. Ma meestest pean ikka niipalju, et nad oma isiklike asjadega hakkama saavad. Välimus ja riided peaks üldjuhul olema isiklik asi, tänapäeval on nende hooldus ju nii lihtsaks tehtud. Kurb on vaadata, kui naine peab häbenema mehe triikimata särgi näol oma nö. "laiskust", umbes nagu rohtukasvanud aeda või räpast elamist. Justkui mees oleks mõni asi, mille korrashoidmine nõuab peremehe kätt. Aga kui mõnele see tegevus tõesti meeldib, siis lasku aga käia. Ma tean ka mehi, kes oma naise riietamise eest hoolt kannavad - isegi disainivad ja õmblevad valmis. Miks mitte, kui meeldib, väga lahe.

Ega naisedki sellest õpitud abituse sündroomist puhtad pole. Ma ei räägi siin üldse elektrikontakti parandamisest või remonditöödest. Paljud tibid sureks enne külma ja pimeduse kätte, kui hakkaksid ise elektrikaitsmeid sisse lükkama või katla nuppu keerama (kaasaegsetel, turvalistel seadmetel). Mõni ei saa omale ise taksotki tellitud, mees teisest linnaotsast peab aitama; mõni jääkski kõnniteele seisma, kui mees autoust ei tule lahti tegema (eluga riskides, juhikohalt väljudes libedale teele mööduvate autode ette astudes) jne... Minumeelest teevad sihukesed naissoole häbi.
 
Bessy 18. detsember 2001, kl 10.14
no tore on lugeda teie heietusi siin küll
aga mis te kostate sellise olukorra kohta:
mees pigem võtab tolmuimeja ja teeb korterile tiiru peale või tegeleb vannitoas pesu ja pesumassinaga kui et võtaks ja riputaks mõned (pikka aega oma järge oodanud) asjad seina või parandaks mõne olulise vidina majapidamises?
 
Tess 18. detsember 2001, kl 10.22
Aga kui ta ei oska?Pole oma isa eeskujuks olnud vms.Püüab ehk lihtsalt siis muul moel kasulik:) olla.Kutsud siis lihtsalt remondimehe ja lased kõik tekkinud probleemid korraga korda teha?
(kui mehe ego sellega ei riiva).Siis ei teki pisiasjast kismat ja rahu majas.:)
 
Bessy 18. detsember 2001, kl 11.15
oskamise pole küsimust

remondimees sellega on sedamoodi, et
ei tee küllalt hästi(mehe arvates), kui ise kõrval ei passi: selleks aga jälle aega pole
 
Tess 18. detsember 2001, kl 11.25
A mis ta ise ütleb?Ei meeldi lihtsalt need tööd või?
 
piloot 18. detsember 2001, kl 11.33
Miks küll mõnel naisel meeldib selliseid mehi üleskorjata?
Miks küll mõnel mehel meeldib selliseid naisi üleskorjata?
I can and deserve to have it ALL - öeldakse selle kohta välismaal...
Või me tõesti ei tea mida tahame...peaasi, et midagi oleks,et see oleks väliselt parem, kui naabri oma...nujahh, auto ostmisel normaalne argument!
 
Bessy 18. detsember 2001, kl 11.47
nu ütleme siis nii, et "üles korjatuna" vägapalju aastaid tagasi ei olnud olukord teps mitte selline

ja et mis ta siis ütleb
no et pole piisavalt aega et seda või teist tööd ette võtta (tööriistad vaja välja otsida ja võibolla ka mingit träna poest tooma minna ja siis veel igatsorti asju mis takistavad eks ta ole kes otsib see leiab vabanduse või õigustuse)ja puhata ka vaja pingelisest tööst
 
tsinna 18. detsember 2001, kl 11.54
Bessy, tee sina nagu sina tahad, aga mina kutsuks remondimehe ja kui mees pärast õiendab, näitaks keskmist näppu. Siis kas teeb teinekord ise või ei irise.
 
piloot 18. detsember 2001, kl 12.25
Olin siis veel sõjaväelane ja elasin ühe tüdruklapsega kokku...TV set jamas-oli kanalilüliti kontakte vaja puhastada ja juba mitu kuud ma ainult lubasin seda teha...ükspäev tulen koju ja mingi sepp askeldab TV kallal!Järgmine päev läsin teenindusbüroosse ja tellisin koju aknapesijad koju!See juhtus Venemaal ja ma olin siis niiii noor ja kena piloot ja see tüdruk oli nii blond ja nii.....Nuukz!
 
Gita 18. detsember 2001, kl 12.30
piloot: teemaväline küsimus - ega Sa juhuslikult Ambur pole?:)) mulle tuleb see käitumine tuttav ette:)))))
 
Fööniks 18. detsember 2001, kl 12.32
Gita: Muidugi on piloot Ambur ;)))
 
Gita 18. detsember 2001, kl 12.34
Fööniks: :))) siis nagu ülekantud tähenduses või? seda muidugi:) a ma mõtsin kohe väga otseses horoskoopilises mõttes:)
 
Bessy 18. detsember 2001, kl 12.36
ja hajj
remondimeest läheb siis küll üsna pikaks ajaks vaja:(
ja minul kah pole aega kõrval passida
nüüd muidugi saan jällegi teda millised isekad olevaused naised on
 
piloot 18. detsember 2001, kl 12.52
Yess,sry!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!