Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
naine&raha
 
marissa 26. detsember 2001, kl 18.20
Hirmsasti tahaks teada, kuidas asjad käivad: kas perekonnas peaks naisel olema oma raha ja mehel oma? aga kui laps sünnib? aga kui mees teenib 10 korda rohkem - siis teed mehele lõhesmoorungit ja endale makarone või?
 
Bin Laden 26. detsember 2001, kl 18.44
Kasva veel lapsuke!Saad targemaks,siis ei teki ka nii lolle kysimusi!
 
Kis 26. detsember 2001, kl 19.10
Minu sõbrantsil enam-vähem asjad nii käisidki, nii 15 aastakest, nüüd on mees vanaks jäänud ja aru saanud et kedagi paremat enam niikuinii ei leia kes temasugust essukotti välja kannataks. Nüüd siis viib naist reisidele ja ostab aeg-ajalt ka väikse kingi(viimane oli mingi kökats auto - ise sõidab ikka kurva mersuga).
Kui sinul selline "looduse isand" kodus kükitab siis tunnen kaasa, kindlustatud pinsipõlve ei tasuks küll aastatepikkuse alandamisega välja teenida...
 
.malle 26. detsember 2001, kl 20.23
mina olen konservatiivne naine, seega eelistan, et naine on naine ja mees on mees-st. mees teenib peamise raha ja talle andestatakse, kui ta on kauem tööl, naine teenib peamiselt oma kulutusteks ja hoolitseb rohkem kodu ning pere eest.
 
mamm 27. detsember 2001, kl 02.06
normalne perekond peaks suutma kulusid jagada, mitte nii et külmkapi 2 ülemist riiulit on sinu ja 2 alumist minu. aga mina ei ole üldse konservatiivne, vaid arvan, et partnerid peaksid võrdselt pakkuma nii sissetulekute kui kodu ja pere eest hoolitsemise osas ja mulle kohe üldse ei meeldiks, kui mees minust 10 korda rohkem teeniks. kui aga teenib..tore, kui mees suudab sellesse normaalselt suhtuda aga kui ei suuda? kui hakkab nina peale viskama et näe mida mina kõik koju toon ja sina ainult raiskad ja elad minu kulul ..kole.
 
Named 27. detsember 2001, kl 10.07
Olen kommunismi vastane, aga perekonnas kommunism töötab.

Kõike teenivad vastavalt võimalustel ja kõik saavad vastavalt vajadustele.

Perekonnas on raha ikka ühine.
 
Feliks 27. detsember 2001, kl 10.19
To Named: Tere! Jagan Su arvamust! Tegelt ei kujuta teisiti ettegi....kas just nõnda, et palgapäeval mõlemad oma rahad ühisesse plekkpurki toovad...aga erilist jagamist küll, et mis nüüd kelleg ioma..kui tal pole annan mina ja kui mul väga vaja, saan taltki..nii käib minu peres...lihtsalt.
 
eneL 27. detsember 2001, kl 12.11
Tuleb leida õige inimene. Selline, kes hoolib, mõistab, teab. Ei kujuta enda kõrval ihnsat inimest ette ja ei ole ka ise ihne. Kui raha on vähe, et jätkub esmavajalikuks, siis oleks vist ühiskassa õige. Kui mõlemad teenivad piisavalt, siis ei pruugi vist rahakotte kokku tõsta. Raha pärast tülitsemised on perekondades kõige vastikumad asjad
 
.Kaisa 27. detsember 2001, kl 12.11
Mina ei kujuta yldse sellist probleemi ette,et MINU ja SINU.Kui on ikka otsustatud leivad yhte kappi panna,siis ei hakatud ju kohe riiuleid valima,et sinu leib alumisele ja minu oma ylemisele,sest MINA olen BOSS!Minu arusaamist m66da on ju ikka MEIE kodu,MEIE elu,MEIE voodi,MEIE armastus,MEIE lapsed,MEIE r66mud ja mured jne.!V6i on t6esti ainult MINU ja SINU?Ei saa aru.Meie peres olen mina juba viimsed 4 aastat kodune.Tervise parast,ning see oli just mehe ettepanek.Algul oli raske harjuda.Mehel on selline t66,et kuu/ poolteist on ta kodust eemal erinevates euroopa riikides.Minu 6lul on kogu kodune kupatus.Pean tegema nii mehe kui naise t6id.Maja remont,auto hooldus,olen koduabiline,kokk,koristaja,aednik,lastele ema,raske puudega isale hooldaja,kodused neljajalgsed ja sulelised jne.jne/k6ik tahab tegemist.Olen juba nagu universaal/nahhaalne kodumasin.Ei kirjuta seda enesekiitusena.Meie peres lihtsalt on nii,et rahalise poole eest hoolitseb mees,mina k6ige selle eest,millega toime tulen.Ja ei kujuta ette,et mu mees ytleks mulle,KUS SINU SISSETULEK ON???Mina n"e t6in koju nt.10000 krooni,aga sina ainult kulutad!Maksa ise oma kulutatud bensiini eest v6i hangi ise oma riiete jaoks raha!Maksudest raakimata!Meil on need asjad kodus paigas.Sest NA
 
alice 27. detsember 2001, kl 12.21
Sõltub sellest, kui palju kumbki teenib. Meil on nt. niimoodi, et
mina saan ainult kusagil 10000 ringis palka, mees mitmeid kordi rohkem. Nii ongi, et minu teenitud raha jääb rohkem mulle taskurahaks ja mees tasub siis elamise ja söögi eest. Kui ise kõrgepalgaline oleksin, siis oleks jaotus võrdsem.
 
triin to ALICE 27. detsember 2001, kl 13.49
Ehk täpsustad, kas ehk selle "ainult 10 000" asemel ei peaks 1000 olema, või mis? Kui aga 10 000 on tõesti su kuu taskurahaks, siis oled õnnega koos naine.
 
alice 27. detsember 2001, kl 15.30
to Triin
mõtlesin ikka 10 000 krooni suurust kuusissetulekut. Ja see ei olegi kahjuks nii suur, äraelamiseks küll piisab, kuid millessegi investeerimiseks või kas või oma firma asutamiseks
ei jätku sealt midagi. Ja nt. kui 5000 ära kulutada ja 5000 kõrvale panna, siis tuleb aasta peale ikka suht vähe kokku.
 
Jaana 27. detsember 2001, kl 16.18
Tean peret, kus naisel ja mehel eraldi raha. Mees annab naisele iga kuu mingi kindla summa majapidamiskuludeks ja kõik. Aga mõlemad on rahul. Ise eelistaksin küll ühist kassat, kus mõlema rahad koos ja suuremad ostud ikka kokkuleppel tehakse.
 
inglike 27. detsember 2001, kl 17.45
minu sissetulek on 750 kuus(lapsetoetus), ülejäämu on mehe rida.mina püüan teha kõik selleks et temal oleks hea ja parem oma töömõtetega toime tulla, sest kui kodus on asjad korras, läheb töö ka paremini.
ise omandan praegu kõrgharidust ja kasvatan last ja hoian korras linna ja maa kodu, aitan meest mõningatel tema töö asjadel ja ...
raha kas küsin või võtan , oleneb summast(hea on ,et on kust võtta).
oleme "rääkinud" ka nendel teemadel ja tema soov ongi selline, et mina teeks seda mida teen ja tema toetab minu tegevust ja otsuseid, kui otsustaksin nt. tööle minna -milleks minna aga tööle kui ilma hariduseta ei teeni midagi ja ainult kaotad aega, mida saaks targemalt kasutada.
ma ei kujuta ette et ühel hetkel mees ütleb: nii nüüd teeme eraldi kapid, sinu ja minu ja vaata ise kuidas hakkama saad!
 
Tiramisu 28. detsember 2001, kl 00.53
Ilus jutt küll jagamisest, aga mis siis, kui mina teenin naisena nt 14-15 tuhat kuus, mees aga üle kahe korra vähem? Ja kulutab ka ainult oma autole, millega pealegi mina sõita ei taha. Mina küll ei taha talle raha anda.
 
Feliks 28. detsember 2001, kl 08.04
To Tiramisu: a kui ise oleksid vastupidises rollis...ja kulutksid nt kõik oma raha kosmeetika-riiete peale? Siis vasttahaksid küll mehelt raha saada ju?
Ja kas tal tõesti mitte milklelegi muul eei jätku, et kohe süüa kah kasvõi natuke osta ei jõua ja suitsu kah mite? Ja kas ta kohe üldse mittekunagi Sind autoga sõitma ei võta...kohe kahju sust:))
Ärand ole kade....teinekord võid ise olla samas situatsioonis...
 
Named 28. detsember 2001, kl 10.00
Elu on meid ära rikkunud... rahast on saanud võim... vahend valitsemiseks... teistest parem olemiseks.

Inimesed ei oska rõõmu tunda elamisest ja üksteise toetamisest...
kurb :-(
 
Linfa 28. detsember 2001, kl 10.19
Mul üx meeskolleeg. Aastaid tagasi kui naise võttis oli heal palgal ja positsioonil, naine vaene tudeng. Mees lõi rahad kohe lahku - sinu ja minu. naine lõpetas haridustee, sai hea töökoha jah hakkas üha paremini teenima. Nüüdseks teenib mitu korda mehest rohkem. Nüüd haliseb mees, et oleks ta teadnud, et nii läheb...oli tal ikka vaja raha eraldi lehtedesees lüüa omal ajal...
 
Tess 28. detsember 2001, kl 10.26
Linfa
Miks nad üldse abiellusid?:)
 
Rambo 28. detsember 2001, kl 10.29
Linfa.
Kas need kaks lolli elavad siis veel toesti koos?Nujah!Paar parajaid!
 
ellu 28. detsember 2001, kl 10.44
Feliks, mis sa lõmpsid Tiramisu üle. Probleem tegelikult täitsa tõsine, kui naine teenibki mehest 2..3x rohkem. Mees ju teatavasti kodus ka suuremat ei liiguta. Siis ongi, et naine teenib raha ja hoiab kodu korras ja kantseldab lapsi ja mees muutub nagu mõttetuks iluasjaks. Võiksid ehk nõustada: "teen siis vähem", aga see on ju ka nõme, kui on energiat ja nuppu rohkem teenida ja siis mehe pärast pead lolli ja laiska teesklema. Mul igatahes läks üks suhe lõhki umbes sellisel põhjusel.
 
Feliks 28. detsember 2001, kl 10.53
Ellu: tunnen kaasa, et Su suhe selle peale lõhki läks. MU meelest on lihtasalt naiivne taandada asi teenimise peale. Vaat ise: oled küllap nõus, et inimene peaks enda rahuolu nimel tegelema ka igapäevatöös asjadega, mis talle sobivad - meeldivad - siis on ta ka normaalsem partner oma abikaasale-lastele. Paraku on nõnda, et mitte kõik ametid pole mitte alati ühte moodi sissetoovad, eriti veel meie varakapitalistlikus ühiskonnas. Kas naisest arhitekt on siis kehvem kui mehest õpetaja näiteks. Mulkama kuidas teistel, aga mei eperes on asi nõnda, et oleme aktsepteerinud kummagi soove, nõnda ongi sattunud kah, et nt praegu teenib naine ca topelt rohkem kui mina, aga kõik ülejäänud varasemad 7 aastat teenisin mina oluliselt enam..rääkimata ajast, kui naine lapsega kodus oli. Ja siis? Tema teeb oma tööd, annab pereeelarvesse oma panus, mida oskab suudab, mina oma, rahul mõlemad. Peaasi, et mõlemad panevad paljusuudavad ja ei tekiks mõttelaadigi hakata sellesse mikrokommuuni paigutatavat panust rahaühikutes mõõtma...olgu teistel oma arvamus palun, aga minul jääb siiski oma - peresuhetes töötagu kommunismi põhiidee - igaüks annab oma suutlikuse kohaselt ja võtku vajaduse järgi. Rahas seda mööta..primitiivne mu meelest, aga kui teisiti ei oska, mis seal ikka, see tema enda probleem.
 
ellu 28. detsember 2001, kl 12.37
Feliks - huvitav, kas sinu naine ikka teab, et sa oma töö ajast suure osa siin meiega kudrutad? Kui teab, toimib tõesti sinu kommunism nagu õlitatult. Kui aga ei tea, mis sa arvad, mis ta mõtleks, kui teada saaks?
 
Feliks 28. detsember 2001, kl 12.54
To Ellu teab jah...loomulikult ie tea ta kui palju..tegelt ei ole palju...ju m aikka niipalju kudrutan, et see mu teenimist ei segaks:)
MIs ta ikka ütleks..midagi ei ütleks. Ta teab, et mul sihuke komme on seletada seal, kus mu arvamust ei küsita...:))
Ja mis sellest, mis minu naine sellest mõtlekski? Et kas loodad kasutusele võtta nn naisterahvaste vahelise solidaarsuse relva? Pean kurvastama Sind, ei õnnestu. Nii nagu ma pole tüüpiline mmesterahvas (näitena olgu, et ma siin sõna võtan) , pole tema ka tüüpiline naisterahvas, ei ta hooli teiste naiste arvamustest:))
 
Named 28. detsember 2001, kl 13.13
hjee, Felix, giv mi a faiv.

Positiivne suhtumine sul, head vana-aasta lõppu. :-)
 
Feliks 28. detsember 2001, kl 13.17
Named: Sullegi parimat...ära tervist riku:))
 
ellu 28. detsember 2001, kl 13.25
Feliks - seda relvajuttu nagu ei tabanud ära. Ei ole minu asi, ega ka minu võimuses tema arvamust kõigutama hakata. OK, OK on sul siis kodus täiuslik kommunism. Nagu ajaloost mäletame, meeldiski kommunism eekõige laisematele, usinamatele mitte nii väga.
 
Named 28. detsember 2001, kl 13.34
TO: ellu

Mõtle nüüd natuke, mis juhtub kui perekonnas rakendada kommunismi asemel kapitalismi...


head nahak sellest ei tule.
 
Feliks 28. detsember 2001, kl 13.35
To Ellu: aga kooselu ongi ränk töö...lõbust on asi kaugel...aga siiski on ka seda võimalik nautida....teatavasti on kõik raskemini kätesaadav pikemas perspektiivis väärtuslikum:)
Seda relvavärki - ära võtagi tõsiselt...kena jätku ulle!
 
Fööniks 28. detsember 2001, kl 13.36
Ellu: Niisama ja huvi pärast küsin: kas sina oled ka laisk? Noh, sa ju ka siin kommenteerid. :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!