Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
mina ei maksa :))
 
tibi 20. veebruar 2002, kl 14.03
no miks peaks üks inimene teist täiskasvanud inimest ülal pidama? kui sõbranna mind välja kutsub, siis ma küll ei oota, et tema ka maksaks, miks ma seda siis meeste puhul peaks eeldama? et teistsugune suhe või? väljategemine on nagu ettemaks seksi eest? no ei, tänan. raske koti kandmine jälle, miks ka mitte, reeglina on ju meesterahvas anisest tugevam. aga tänapäeval ei pruugi ta tingimata rikkam küll olla, ma suudan ka ise edukalt omale kohviraha teenida. aga see on vaid minu arvamus, eks igaüks teeb nii nagu õigeks peab. üldiselt aitavad siin ärilõunate reeglid: võib nii, võib teisiti, aga kui te kokkusaamise mõnda eriti eksklusiivsesse restorani määrate, siis arvestage alati, et võibolla tuleb teil maksta.
 
sandra 20. veebruar 2002, kl 14.04
Mis te norite noore mehe kallal! Praegu liigub meeletult palju mehi rahakoti järgi hindavaid tibisid ringi. Loomulikult teeb ettevaatlikuks ja paneb eksperimenteerima.
 
Cathy 20. veebruar 2002, kl 14.08
mina kyll pole naist näinud kes suudaks mehega koos olla ainult rahakoti paksuse pärast...
 
Tigr 20. veebruar 2002, kl 14.08
Ega minagi hakka kõva häälega võrdõiguslikkust kuulutama kui härrasmees ise maksta soovib ning arve tasumisest õhtu jooksul juttugi ei tule.
Aga sõpradega olen sellest rääkinud ning ei hakka nägu moonutama kui ettepanek tehakse arve pooleks tasuda. Kellel on parasjagu raha ja hea tuju, see maksab....täiesti normaalne ja aktsepteeritav.

Eks ta rohkem vast naisterahvaste kunst ole - mõista, millal peaks pakkuma arve poolitamist ning millal suu kinni hoida.

Noor meesterahvas: olen sinusuguseid palju kohanud, lugupidamist ei ärata, teistkordselt näha ei taha - kui saad aru, siis asi pole vaid arvemaksmises, vaid selles jutus, mida Sina sinna kõrvale räägid...kui tegeled nn tibide alandamisega raha läbi, siis räägid arvatavasti terve õhtu vaid endast, oma rahast, musklitest jne. (vabanda, see tuli nüüd küll veidi karm...:)
 
Named 20. veebruar 2002, kl 14.10
To: Fööniks

Kui teed naisterahvale suuremas "koguses" välja, tekib meessoost isendil tunne, et naisterahvas on talle midagi "võlgu"

To: Marmelade

Väljategemist ei saa võrrelda mantli selga aitamisega jne.
 
maike 20. veebruar 2002, kl 14.10
:))))))
Noor meesterahvas, sul pole ei naisi ega raha. Praalid niisama.
Lugesid mõne rikka mehe raamatu läbi?
 
noor meesterahvas 20. veebruar 2002, kl 14.12
to maike
ei, ma lugesin lihtsalt artiklit Bill Clintonist :))
 
iir urus 20. veebruar 2002, kl 14.12
Kohe näha, et koolkondade vahe! Vana kooli mehed ja noored mehed:))) Vana kooli mehel ei teki mitte küsimustki, kas ja mida millal teha....Kui hakkad liialt jagama, võid varsti lahutada:))
 
Fööniks 20. veebruar 2002, kl 14.13
Tibi: no aga miks need mehed siis tahavad maksta? Siit võibki ju edasi arutleda, et ma olen tugev küll ise kotti kandma ja võin häda korral ka ise autol tagavararatta alla kruvida ja saan loomulikult ka uksest ise sisse.... mantli selga... Ja võin siis mehel nähvata, et tänan väga aga ma olen ISEseisev? Jah, põhimõtteliselt ma seisan ka ise, aga meestele lihtsalt meeldib toetada.

Siin ei olnud juttu kellegi ülalpidamisest ju. Kord kuus koos lõunal käia, mis ülalpidamine see on? Ja mis seks siia puutub???
 
chameleon 20. veebruar 2002, kl 14.13
Mina ei lase küll reeglina endale kusagil midagi välja teha. Äärmisel juhul peab olema endal ikkagi nii palju raha käepärast võtta, et vajadusel see "väljatehtud" asi siiski kinni maksta. On olnud mõned juhused, kus tuleb kuulda: "Mina sulle seda ja teist, aga sina...".
Igal juhul tunneksin ennast ebamugavalt ja ikkagi midagi võlgu olevat, kui keegi minu eest arvet tahaks maksta.
 
maike 20. veebruar 2002, kl 14.18
Noormees, noormees kõrgele sihid! Kas lugesid artikli ikka lõpuni? Ole ettevaatlik! Kukkudes ei jää sinust midagi järele! :))
 
salaja 20. veebruar 2002, kl 14.28
Aga mulle meeldib käituda nii, nagu hetkel pähe tuleb. Kui tahan, teen teistele välja, kui tahan, lasen endale välja teha. Aga endale välja lasen teha tunduvalt harvem, sest ... ei taha nö "tänuvõlglaseks" jääda.
 
tibi 20. veebruar 2002, kl 14.31
fööniks: on ju ülalpidamine, kui teine inimene sulle (antud juhul) süüa ostab. ma ei saa lihtsalt aru, miks seda peaks tegema. mina söön, tema sööb ja tema maksab, ei ole ju loogiline. et mis seks siia puutub: ega tead mehed sind selleks välja ei kutsu, et su mälumist jälgida. ikka tahetakse midagi saada, olgu see siis seks või midagi muud. ärilõunatel ei käi ma ju ka teise inimese lipsu imetlemas. nt sel puhul on ka kutsujapoolne väljategemine õigustatud, tema ju kindlasti tahab lõunast midagi kasu saada. ja kui kutsutu ei taha kutsujaga koostööd teha, on jällegi normaalne, et ta oma söödu eest ise maksab. sama kehtib minu jaoks ka eraelus, kui ma lasen teisel inimesel maksta, siis olen ma talle midagi võlgu.
muide, autoratta vahetamine on v. lihtne, kui su autol kumm katki läheb, kas sa helistad mehele et tulgu vahetama või?
 
dee 20. veebruar 2002, kl 14.34
Minu meelest võiks ikka see maksta, kes välja kutsub. Tavaliselt kutsuvad mehed, niisiis võiks välja teha ka nemad. Et kui mind näiteks mõnele kontserdile või teatrisse kutsutakse, siis ma ikka eeldan, et mees maksab, nõme oleks ju pärast piletiraha küsida vms.
 
Tigr 20. veebruar 2002, kl 14.37
Dee: eks ta ole loomulik küll, kuid kõik sõltub vastastikusest kokkuleppest (mina muidugi isiklikult võõraste meestega teatris ei käi, kui sõbra/sõbrannaga lähen, siis maksan ikka ise, muidu on nagu nadi tunne, miks sõber peaks maksma).
 
Fööniks 20. veebruar 2002, kl 14.40
Tibi: mehed jah ei kutsu mind selleks välja, et mu mälumist jälgida või et ma nende lipsu imetleks. Aga kindlasti mitte ka seksi pärast, seda ma suuremale seltskonnale ei jaga. Ju siis on lisaks mälumisele minu juures midagi, mida nad on nõus kinni maksma. Või on nad lihtsalt teistmoodi mehed. Või on need lihtsalt teistmoodi suhted. Igatahes on huvitav saada teada, et asjad võivad käia ka teistmoodi kui mul.

PS- kui mul autol kumm katki läheb, kutsun tõesti esimese (kõige lähemal viibiva) meestuttava appi. On see imelik või?

Ja kui külma ilmaga auto käima ei läinud, siis ma küll ei rebinud naabrimehe käest krokodille ära, et anna ma ise panen (sest ma tean küll, kuidas nad käivad), vaid lasin tal südamerahuga oma autogi käivitada. Mis ma olen siis nüüd mittetäisväärtuslik või? :)
Ei tunne nagu et kellegi arvel elaks.
 
Marmelade 20. veebruar 2002, kl 14.40
Aga tegelikult on ikka palju mugavam väljas liikuda, kui ei pea vahepeal rahakotiga sehkendama... :D
 
Tess 20. veebruar 2002, kl 14.42
Noor Mees
Ei hakka siin halvustama sinu hobi.Kui arvad, et su missiooniks on tibisid sedamoodi kasvatada...olgu, aga asja enda nautimine on teatud tüüpi perverssus:)
Ise sinusuguseid kohanud pole...või pole nemad mind tibiks pidanud, ei tea.
Küll sellist kohates, tasuks oma uhkuses vist kogu arve ise.
Pärast hea öelda, et see on see tüüp, kes naiste kulul söömas käib:)))
Küsimus, millest sul küll nendega rääkida on? Kui räägid oma graafikakogust kodu seinal, ei tea nad kunstist midagi; vestled börsidel toimuvast, kus su raha ringleb, kah vaikus; kõneled BMW viimase 1,5 millise mudeli headest omadustest...:)
 
tolerant 20. veebruar 2002, kl 15.05
Minu meelest maksavad mehed ilma, et juurdleksid selle üle, et kas naine hakkab maksma või mitte. Ja minu meelest ei arva nad makstes mitte, et sellega neile võlgu jäädakse. Vähemalt väärikad ja normaalsed mehed mitte. Teistsugustega pole olnud au kohtuda:)
Küllap on siin üks osa ka kultuurilis-kasvatuslikul-traditsioonilisel taustal, et mees peab olema võimeline naist ülal pidama. See kandub siis otsati ka mitte ainult pereellu, vaid lihtsalt kohvitamisesse või lõuna(õhtu)sööki.
Samas pole ka midagi hullu, kui naine ise enda eest maksta soovib, kuigi tihti on minu meelest selle taga siiski teatud enesekindluse puudumine, mida siis enda eest maksmisega korvata püütakse. Ehk tuleneb see ka kasvatusest, kus endistel aegadel pidevalt räägiti, et üks vâärikas naine ikka ei lase endale vâlja teha, sest sellega ta muutub ostetavaks:)
Mis teha, oli ka selliseid naljakaid aegu ja arusaamasid:)
 
Kati 20. veebruar 2002, kl 15.07
Fööniksiga igas asjas nõus! Millegipärast mehed just kipuvad solvuma, kui annad mõista, et saan ise hakkama ! st. joogi ja söögi ostmisega. Olen paar korda proovinud meesterahvaga koos olles (oma)arvet ise tasuda , aga ei tule kõne allagi, olgu siis oma isa, mees, ülemus , kolleg või klubitutvus.
Hei, äkki see oleneb naisterahvast, oleneb millised signaale välja anda!?
 
eneL 20. veebruar 2002, kl 15.14
Kõik mehed, keda ma olen kohanud, on veendumusel, et mees peaks naisele välja tegema. Samuti jätan jõudu nõudvad tööd meestele teha. Samas on olemas raskesti lahendatav eetiline probleem
Nimelt mis siis, kui ma tean, et mees on rahalistes raskustes.

Ühest küljest nagu hoiduks ettepanekut tegemast, et maksame pooleks või veel enam, mina maksan, et mitte riivata mehe ego. Meesterahva ego on tõesti asi, mida minu kujutluses ei tohi riivata. Samas tunnen ennast halvasti, kui tean, mida selline väljaminek talle tähendab ja samas minule oleks see tühiasi. Mida ma tegema peaksin? Tellima ainult vett? Aga kui mul on kõht tühi?
 
wo:man 20. veebruar 2002, kl 15.15
Olles oma mehega juba mitu aastat koos olnud ja elanud ja omades temaga ühesuurust palganumbrit, ei leia ma, et tema peaks maksma kahe eest. See on just see alguse periood, nagu keegi enne ütles, kui käiakse kohtamas jne, siis on see olulisem.

Ma ei kannata selliseid naisi, kes mehi rahalises mõttes ära kasutavad. Näiteks tean ma naist, kelle peres maksab mees kõik lapse ja koduga seonduvad kulud. Naine ostab siis enda raha eest riideid ja kosmeetikat jne. Oma mobiili arved maksab ka. Aga kui võimalus, siis helistab mitte oma mobiililt, vaid koduselt tavatelefonilt teistele mobiilidele, mis sest, et see on kallim -"selle maksab ju mees". See on juba natuke imelik. Sama efekt, et "ma teen kõik pikad mobiilikõned töötelefonilt, siis ei pea ise maksma". Nagu kaks võõrast inimest oleks selle koha pealt.
 
sass 20. veebruar 2002, kl 15.18
No kui kusagil klubis kellegagi tutvudes too naisterahvas ootab, et mina kõik tema arved maksan, jääb ta küll kraanist lastud vee peale. Aga kui on meeldiv inimene ja vähemalt alguses oma dringid tasuda soovib, teen ikka ise välja. Ka ilma igasuguse tagamõtteta. Kuigi ei solvu kui teine sellest kategooriliselt keeldub. Ja pikaajaliste sõbrannadega väljas käies maksab arve see, kellel see võimalik on.

Kuigi jälle - üks tibin pakkus mulle kunagi, et kuna mul raha vähe, ta laenab mulle. Et siis teen talle välja ja maksan pärast võla tagasi. No ütle nüüd:)
 
Fööniks 20. veebruar 2002, kl 15.19
EneL: delikaatne teema, kusjuures ma just mõtlesin kas kirjutada selles või mitte. Tead. On mulgi olnud olukorda, kus ma tean, et mees on hetkel... noh ütleme... mitte kõige paremas majanduslikus olukorras. Ja ilma naljata, ma olengi võtnud ainult teed :)
 
mair 20. veebruar 2002, kl 15.20
Alati ja suure heameelega lasen meestel välja teha, nii jääb ju endal rohkem raha alles. Ja pealegi, rikkamatel meestel ei võta see tükki küljest.
Minu arvates on see just naiste privileeg, et neile välja tehakse, eriti kenadele.
 
Tigr 20. veebruar 2002, kl 15.21
Fööniks ja eneL: kusjuures te ei ole mitte ainukesed, kes vaid teed või mineraalvett luristavad ;)
Mehe ego on jah.....hoopis teine teema :)
 
sandra 20. veebruar 2002, kl 15.24
Kõik oleneb olukorrast. üldiselt normaalsed mehed maksavad ise ja teevad seda veel nii, et neil mitte maksta lastes mõjuksid naised kas eriliste fuuriate või liigse eputajana.
Nooremate meeste puhul on siiski see tibi"kultuur" neid väga ettevaatlikuks teinud. Kohe on näha, et nad ei oska olla, siis olen ise maksnud, et neid kohmetusest päästa. Samas esineb ka tibimehi, neil lasen küll rahuliku südamega maksta, ise oli loll et sellise variandi pakkus, rohkem nagu tema probleem kui ta arvab, et ma talle pärast midagi võlgnen.
 
sandra 20. veebruar 2002, kl 15.26
Liitun tee- ja veejoojate klubiga, aga see on juba teine teema.
 
Feliks 20. veebruar 2002, kl 15.38
...ma ka vist vana kooli mees, et vat seda kommet järgin kuidagi tuima kindlusega, et kui ikka koos naisterahvaga välja mindud,siis maksan mina..a autot juhin mina ....ja ukse teen kah tavaliselt lahti..mantlit nii sageli selga ei aita...see mul spetsiifiline mure:)
Aga kui tahab ise maksta...pigem näib see naljaks (mitte solvav), see soov äidata välja oma sältmatust, kartust et kui on välja tehtud et siis justkui võlgneks midagi..midagi ei võrdle, meeldiv seltskond kah maksab midagi. Muidugi on naiivne arvata,et meeldiv setskond rahas mõõdetav on...Kui ikkatahab väga maksta, siis maksku:) Ei tee sellest numbrit:) Aga teen numbri, kui kenal hetkel hakkab see iseenesestmõistetavus koormavaks muutuma,,,vat siis hakkab see suhe ilmselgelt lõpu poole rühkima:(
 
tolerant 20. veebruar 2002, kl 15.40
Minu meelest on ka see parim variant- mehe ego haavamiseks lubada tal vâlja teha, kui ta sellest hoolib, kuid samas arvestada oma teadmisi ning kui vaja, siis tõesti piirduda vaid kohvi või teega ning praad paremateks päevadeks jâtta:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!