Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
milline näeb välja mehe armumine?
 
ehh aegu 13. august 2006, kl 21.39
mina ei söönud- sest haige olin ja ükski toit sisse ei läinud. tipi ühikas elasime ja süüa ei olnud jah. kohvi jõi. olid varased üheksakümnendad.
praegu mees selline, et vaevalt seisab suu kinni. tidrikid õhkavad, et oleks teadnud milline mees tulevikus..., oleks ise käpa peale pannud.
 
to ehh aegu 14. august 2006, kl 03.49
Issake kuidas sul neid nii palju oli, ja k6ik stalkerid? Mind ajaks kyll n'arvi kui keegi aknast sisse vahiks. Paneks talle lillepotiga vasta pead. Minu p'arast mehed ikka kontinente vahetanud, jah. Aga ega sellestki midagi v'alja ei tulnud. Praegu tahab yks abielluda, mina pole temaga juba 4 kuud kokku saanud. Hirm on peal, commitment phobia vist. Ma ei tea, mida teha. Miks peabki abielus olema.
 
... 14. august 2006, kl 06.43
sellel endovelicusel on küll väga igav armuelu (olnud).

rääkimisel on niivõrd väike osa selles põnevas protsessis!
 
ehh aegu 14. august 2006, kl 11.37
mnjahh, aeg oli selline. need siis mõned näituseks, mis millegiga meelde jäänud...
ei õhutanud ise neid poisse miskitmoodi. ehk selles oligi põhjus...
kõik sellised tudengihakatised, nagu ma isegi olin. keska aegseid piilumisi ja ülepea armumisi, klassis armasturskirjade saatmised, nurkamööda piilumised. no need arvan, et igal tüdrukul läbitud etapp.
ja need mehehakatised, kes otse küsisid, need miskitmoodi erilisemalt meelde ei jäänud.
no nt üks soovis konkreetselt naist. temal korter-auto olemas, töökoht ka ja tema tahaks nüüd perekonda, lapsi. kirjutas mõned korrad- küll soovis mingeid kokandus- ja kirjandusalaseid nõuandeid(no püha jumal! mul ema, vanaema suured kokkajad. ei teadnud ma 18.a ei potist-ei pannist) ja kirjutas, kuis tal väga töine nädalavahetus olnud- ikke kõik tulevase naise heaks- parandas köögi kraanikausi all kapis torusid. no mis romantikat sa siit leiad?
üks jõuline isend- hilbuärikas- ütles, et kui ta tahaks võtaks mu kohe naiseks(minult ei küsitud). tema naisel oleks siis kõik olemas- isegi porshe ostaks, a sõpru ja sõbrannad oleks keelatud.
jne
no on veel soovijaid-kuulajaid?
 
cocci to ... 14. august 2006, kl 14.25
Miks igav?
Mul on tunne, et endovelicuse armuelu on nagu jäämägi, see siin räägitu on vaid veepealne osa. Ega kõike sa ka kõigile avaldada.
 
. 14. august 2006, kl 17.29
cocci, palun lõpeta kardioloogi suuvoodriks olemine.
see on hale.
 
keegi 14. august 2006, kl 17.38
Kus sa, ., kardioloogi nägid?
 
cocci .-le (muiates) 14. august 2006, kl 17.43
See on nii vananenud süüdistus, et sellele on mõttetu tähelepanugi pöörata, aga tõesti, kus sa Kardioloogi silmasid?
 
. 14. august 2006, kl 18.58
cocci postituste järgi on võimalik ära tunda. ta ju ila jooksmas kohe vestlemas ja hiljem "ründajate" eest kaitsmas/õigustamas.
kahju, et mehed siin teemas arvamust ei avaldanud. üks kukk ainult kärkis natuke (4x lausa) ja kanad...
 
reccababe 14. august 2006, kl 21.51
ikkagi arvan, et õige mees on temale sobiva naisega samal lainel
 
vanainime 15. august 2006, kl 16.02
sinu kirjeldatud olukord näitab et armunud ta küll pole, sinusse vähemalt mitte
 
afds 19. september 2016, kl 09.49
Meestel üldiselt pole sellist armumist, et mõeldakse ainult ühest ja teisi naisi ei märkagi. Kui just pole hirmus süütu mees, kes muidu ka kedagi ei saa.
Meestel on armumine palju ratsionaalsem, umbes nagu siis, kui midagi läheb tööl või koolis väga hästi. Ega selle üle aastateks mõtlema jääda, ollakse õnnelik, aga homme võib midagi muud juhtuda. Pigem ongi meeste armumine tugeva meeldimise, kire ja hea sõpruse segu, aga mitte selline, nagu muinasjuttudest kuuleb, et üks ja ainus, kellele mõeldakse ka siis, kui lähedal on teised naised. Kui mees mõnda naist ka igatseb või on lahku minnes kurb, siis on see rohkem, et nüüd on hea sõber läinud ja peab oma harjumusi muutma. Umbes samamoodi, nagu igatsetaks ema või õde, kellega ollakse väga lähedane, seksi aspekt tuleb muidugi lisaks, aga pole mingit romantilist õhkamist ja faasi, kus teised naised on ebaatraktiivsed. Naistele sageli ei meeldigi armumise või lahkumineku järel isegi füüsiliselt teised mehed, vaid peab neid ebameeldivateks, nagu sugulasega seksiks. Mehed on mõeldud seemet levitama ja seetõttu on enamiku armumised üsna piiratud või ratsionaalsed. Paljud mehed asetavad suhte tööst või hobidest isegi allapoole.
See ei tähenda, et mehel poleks tundeid ja kindlasti on erandeid, kes end depressioonis ära tapavad või hullunult armastusluulet kirjutavad, aga üldjuhul on võimalustega mehel suhe üsna mõistuslik valik, mitte ülepeakaela. Mehed on sageli armunud mitmesse naisesse korraga või vähemalt neist huvitatud. Naised asetavad tavaliselt suhte teistest saavutustest ja elukategooriatest ettepoole, mitte, et nad suhte pärast end alati muudaks või hambad ristis üritaks, aga see ei ole päris samas kategoorias muude võimalustega. Naise eesmärk on sageli laps ja suhe, karjäär on lihtsalt enesearenduseks, aga mehel on karjäär ja saavutamine see, kes ta on, suhe ja laps mitte teisejärgulised, aga ei defineeri teda nii palju. Ükski väike poiss ei unista perekonnast, vaid ikka sellest, kelleks ta saab.
 
Big B 22. september 2016, kl 17.26
Mul oli viimast postitust kuidagi valus lugeda. Nii jube üldistamine. Mina küll usun, et kui mees on armunud siis võib ta mõelda vaid ainult sellest naisest kellesse armunud. Ja see seemendamise teooria on no nii ajuvaba, sest ma võin hakata tooma sulle siin näiteid samamoodi naiste poole pealt, et neil enda järglaste tulekuks on vaja leida see kõige parem ja sobivam kaaslane seega peaks nagu palju läbi proovima, sest ilmselgelt esimene seda tavaliselt ei ole. Eks muidugi armumine oleneb ikka väga palju inimesest nagu kõik asja olenevad ju konkreetsest inimesest. Eks see vist nii lihtlabane olegi, et kui mees tahab olla sinuga koos , võtab ühendust ja näitab välja huvi, suhtleb siis ikka midagi on. Oleks ju loogiline. Kuid jah, pean ütlema, et ka mina lugesin viimane kord ühe mehe käitumisesest välja ilmselgelt mingeid sooje tundeid, aga pärast tuli välja, et neid ei olegi, on vaid sõprus. Nii kahju kui see ka poleks :( haiget tegi küll
 
afds 23. september 2016, kl 08.33
Naised on valijad, sest bioloogiliselt on järglase saamine neile kulukam, seega just ei proovi paljusid läbi, vaid otsivad seda ühte ja ainust.
Haiglaselt armunuid on nii meeste kui ka naiste seas, aga tegelikult on see ikkagi psühholoogiline haigus ja inimesed peaks asjasse teadlikult lähenema. Ei ole normaalne, kui tulevad enesetapumõtted või nutetakse aastate kaupa, veel hullem, kui kujutatakse 10 aastat tagasi kohatud isikut ette selle ühe ja ainsana. Kahjuks paljudki siin kirjutavad, et on ikka armunud kellessegi, keda nägid 10 aastat tagasi ja kes polnud tegelikult isegi sõber. Või mõeldakse, et esimene armastus on see õige, kuigi tegelikult on noortel emotsioonid ja hormoonid laes ning esimene kord jääb iga asja puhul kõige paremini meelde. Paljud kahjuks idealiseerivad kunagi nooruspõlves kogetut, kuigi kõrvaltvaatajana samasugune jutt oleks pealiskaudne ja pubekalik. Lihtsalt ise olid siis ka rumalam ja vähem kriitiline.

Minu jutu mõte oli ikka see, et naistel on romantilist käest kinni ja ainult ühega tüüpi armumist rohkem, kui äärmuslik kiindumine välja arvata (nagu ütlesin, siis on tegu sõltuvuse või psühholoogilise häirega). Tavaline mees on paraku selline, et kui monogaamiasundi poleks, siis armuks nii paljudesse, kui palju ilusaid naisi teab. Naisele on sageli armudes kõik teised mehed ebameeldivad. See ei tähenda, et mees peaks ringik3ppima, pole vajadust ka, aga ei armuta täiesti ainult ühte. Kui pole just piltilus naine, keda idealiseeritakse.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!