Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
kes ei taha lapsi
 
Indrek2 15. oktoober 2010, kl 23.23
Arusaamatuks jääb, miks neid "ilupuid" veel maksustatud ei ole.
 
ojee 16. oktoober 2010, kl 08.00
Laste tegemine ju igati vaba valik. Kui teistpidi on mugavam, ära tee lapsi.
Siis mina lastetu maksumaksjana võiks ju ka nõuda, et minu maksusid kasutataks AINULT näiteks teede ehitamiseks või keskkonna hüvanguks, aga mitte sentigi ei läheks laste jaoks. Nii pole ju ka normaalne?
Täiskasvanud, lastetu ja töötav inimene satub ka arsti juurde harva, üldse maksab ta üldjuhul kõik oma elu ja asjad ise kinni, riigilt saab mingi kopika alles pensionieas. Aga lastega pered - emapalk, sünnitoetus, tasuta arstiabi, tasuta keskkooli võimalus, soodsam ühistransport... :) halllooo - seda polegi nii vähe.
 
to ojee 17. oktoober 2010, kl 01.10
Huvitav loogika aga mõtle veidi, kes on siiski riigile kasulikum ? Lastega pere kasvatab peale uusi maksumaksjaid, lastetu mitte. Arvestades keskmiseks tööstaažiks 40 aastat ja oletades, et lapsed asuvad tööle hiljemalt 25 aastaselt, maksavad lapsed vanemate pensionile jäämise ajaks kõik riigi poolt neile tehtud kulutused kinni. Edasine on juba extra boonus. Samuti on kõik lastetud olnud ise lapsed ja saanud riigilt seda, millest ojee räägib, kuid nüüd tahavad nad nagu parasiidid teiste laste kukil liugu lasta.
 
Disainer 17. oktoober 2010, kl 15.20
to m 29
Mis sa valetad. Vasektoomiat tehakse alates teatud vanusest(vist oli 35) ja ka siis sel juhul kui sul juba on vähemalt 2 last.

to n34
See et sul on lapsed ei tähenda et nad tingimata sind toetavad ja külas käivad kui vana oled. Võid just südamevalu saada, tead et lapsed on aga nad ei hooli sinust ja ei külasta sind...Pealegi need ei pea üldse lapsed olema (ja väga tihti ka ei ole), kes su käekäigu vastu igapäevaselt huvi tunnevad. Oled soe ja südamlik inimene siis on mõni selline alati sinu ümber ja sa ei jää vanaduses üksi.

.
 
riik 17. oktoober 2010, kl 16.57
riik toetab selleks et nii kui asjalikumad lapsed jalad alla saavad, siit konnatiigist minema jookseks. niipalju siis tulevastest maksumaksjatest.
 
to disainer 17. oktoober 2010, kl 17.50
Selle peale ei tulnud, et järsku ta ei teinud seda Eestis?
 
Disainer 17. oktoober 2010, kl 18.10
tulin küll, aga vähe usutav. Pidi ikka tahtmine olema et kuhugi Nigeeriasse sõita ja 29 aastaselt munad maha lõigata. :)
 
childless lady rämspule 17. oktoober 2010, kl 18.18
Näe oma und edasi, tossike.
 
... 17. oktoober 2010, kl 19.05
to: rämps
Nii et mehed on ka rämpsud, kui vajavad rahuldamist?
 
kalju 18. oktoober 2010, kl 08.53
to 18.13
kas see kes kasudega siginud ja vihkab on eliit?
 
kopikiisu 18. oktoober 2010, kl 15.57
http://www.postimees.ee/?id=328141
 
tydruk 18. oktoober 2010, kl 16.11
No mina ütlen, et tahan lapsi veel peale ühe olemasoleva.
Sünnitus oli tõesti jube aga sellepärast ei ütle ma küll, et last ei taha enam.
See naine kes ütleb, et ei sünnita just sünnituse pärast on nõrk nõrk nõrk, see on väga imeline tunne kui hoiad oma pisikest esimest korda käes.
Ja lastega on vahel raske ja tunnen, et ka palju närvirakke kulub aga igaljuhul pole ma kunagi kahetsenud laspesaamist. Minu arvates on see õnn ikkagi. Nii mõnus on koju tulla, kui üks pisike tuleb sulle joostes vastu ja kallistab, see on supper.
Mina olen kindel, et teen veel omale vähemalt ühe võik kaks põnni juurde.
Pakun, et ilma lasteta on elu suht sisutühi!
 
Aga 18. oktoober 2010, kl 19.40
mis kõik meid lähiajal ootab,õnnelikud on need ,kel pole lapsi.Elu maal muutrub karmiks,kui a.2030 on kõikressursid peaaegu hävitatud.Minul on lapsed ja tõsine mure,kas peavad nad ehk kannatama nälga,janu ja muud,kuna planeet ei suuda nii suure juurdekasvuga rahvast toita.On ju piibliski,et kel viimseil päevil lapsed,need tunnevad suurt muret.Kahjuks pole mu mehed seda mõistnud,kui raske saab olema meie lastel.Normaalne,kui mõnele instinktid ütlevad,et lapsi pole vaja.
 
tydruk 19. oktoober 2010, kl 11.32
ah sina viimane postitaja ära aja jama
ega asjad nii hullud ka nüüd pole eks
 
maria31 25. oktoober 2010, kl 15.49
Kulla inimesed, aga lastekarjaga inimestele on ju siis kindlasti keskkonnamaks peale panna. Võib-tulla mõnele üllatusena, aga miski ei reosta loodust rohkem kui üks inimene oma sünnist surmani. Aga mõni vilistab kõigele, mis tema järeltulijatest kaugemal on.
 
n36 31. oktoober 2010, kl 11.09
Ehk on tegemist juhusega, kuid nt minu kogemuse kohaselt on just meesterahvastel olnud seda raskem mõista (oma isa kaasa arvatud).
 
n36 31. oktoober 2010, kl 19.17
Ja võib-olla ei lase minagi ennast steriliseerida. Ehkki aiman üsna selgelt oma arusaama(de) tekkimise tagamaid, ei pea siiski võimatuks, et avastan (iseendast) veel täiesti uusi põhjusi. Mine tea, äkki tuleb nt 8-10 a pärast siiski tahtmine laps(i) saada.
 
tahtja 06. november 2010, kl 17.33
Hea mees näeb oma naist kireobjektina ka siis kui ta lapseootel ja ema. Austab rohkem, kuna ta tõi ilmale tema eostatud inimese.
Korralik mees armastab alati ju!
 
onikka 06. november 2010, kl 21.29
naine ilma lasteta on saanud jumalalt ainult ühe ülesande. imeda ja pumbata meestel spermat välja. see on selline madal sort, kes peab ainult mehi rahuldama. värdjad nohhh
 
tõde 07. november 2010, kl 02.58
Lapsed on nuhtlus.
 
oeh 08. november 2010, kl 08.21
onikka, mismoodi need lapsed ILMA spermat pumpamata valmis tehakse?
lastetu vbla ei seksigi kunagi... sinu spermapumpamise tulemus see-eest on tervele ilmale näha:P
 
Mürkam 11. november 2010, kl 15.50
Täna lapsi ei taha. Mis homme saab on homse mure. Ja lastega naisi ka ei taha. Pole midagi nende vastu, aga leibu ühte kappi ei pane. Teise mehe laps on teise mehe laps.
 
neiu 12. november 2010, kl 11.56
kle Mürkam, vb tulevikus sööd oma sõnasid ja mina igal juhul imetlein neid mehi, kes võtavad kasvatada teise mehe lapse ja kohtlevad teda nagu enda oma.
Ja miks peaks laps olema takistuseks, kui naine meeldib????
 
jee 13. november 2010, kl 16.21
Ma saan küll Mürkamist aru.
Olen naine ja suhtlesin mingi aeg ühe lapsega mehega. Mees tõesti meeldis, aga no - olen absoluutselt lapsik ja armukade - aga mina ei suutnud vaadata, kuidas mehe kunagise seksimise tulemus mul silme all ringi jooksis.
Laps oli igati tore - kuid minul tuli iga kord teda nähes silme ette mees oma eksnaisega seda last tegemas.
Ma ei tahaks olla koos mehega, kes oma lapse uue suhte tekkides hooletusse jätaks, aga ka ei kujutaks ette mehe last koos meiega... see suhe sai ikka väga kiiresti läbi, keegi õnneks suurt haiget ei saanud.
Nii et ma täitsa mõistan, miks paljudele lapsega kaaslane vastuvõetamatu on.
 
kadri 23. november 2010, kl 17.20
Endal üks laps on, armastan teda väga ning ei kujutaks ette, kui teda poleks, kuid rohkem neid ei soovi. Tunnen vahel siianigi puudust vabadusest ja soovist minna ükskõik, mis ajal, kuhugi, ilma, et peaks kogu aeg kõike ette planeerima. Samuti pole väga hoidjaid võtta ning mehega kahekesi saame koos midagi teha ikka üliharva. Ja kui keegi küsib, et millal siis teine plaanis ning siis tehakse imestunud ja murelik nägu, et ei soovigi rohkem...nüüd ei vasta enam midagi, ei jõua enam selgitustööd teha.
Ei saa inimestest aru, kui pole üldse lapsi, siis muudkui päritakse, millal tuleb. Kui saab ühe lapse, siis uuritakse ikka millal teine jne. No jätke rahule, elame vabal maal ning ise valime ning otsustame kas tahame lapsi või mitte ning kui palju.
 
soni 24. november 2010, kl 22.08
Minul on 3 väikest last. Raske töö on nendega hommikust õhtuni, aga ka kõige väsitavamal hetkel ei ole ma unustanud, et nemad on minu kõige suurem varandus. Ja seda hoolimata sellest, kas nad tulevad mind vanaduses vaatama või ei vms muud kriteeriumid. Mulle on kõige tähtsam, et nad on olemas ja on terved ja õnnelikud. Kõik muu on kaduv ja tühine.
 
Aliise 27. november 2010, kl 16.45
to Kadri:
Aga miks Sa peaksidki kellelegi midagi selgitama? Mis see teiste asi on, kui palju kellelgi lapsi on! (või kas üldse on)
 
kadri to Aliise 27. november 2010, kl 20.00
Ma ei teagi, miks olen seletanud, kuid nüüdseks olen loobunud sellest, üldjuhul viin jutu teisele teemale.
 
Lobiseja 28. november 2010, kl 03.05
alu kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ma tahaks näha seda naist, keda mehed võiks
> suhtes pidada läbi aastate läbinisti
> kireobjektiks..


Tõepoolest märkimisväärne tähelepanek. Inimkonnal on ääretu tung endast geenimaterjaali külvata nii, et vähemalt midagi neist peale surma järele jääks :D

Minu arust ei ole tähtis kas keegi tahab lapsi või mitte, vaid see kuidas leida elukaaslane kes su mõtet jagab. Ja kui alu veel ei tea, siis kahe inimese ühises elus on muidki põhjuseid kui kirg, seks ja järglased :)
 
praktiline 28. november 2010, kl 11.53
laps on ju sinu isiklik pensionisammas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!