Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üürin
RÄPAKOLLIDEST ÜÜRNIKUD
 
E 05. mai 2009, kl 14.57
Kellel halbu kogemusi üürnikega, kes on lagastanud teie korteri
ja jätnud lahkudes jubedalt musta korteri.
Omanikud andke tuld!
 
K 05. mai 2009, kl 16.25
Selleks ongi ju deposiit. Küsi kahe kuu üüri suuruses.
 
LAHE 05. mai 2009, kl 16.28
lahe foorum see üürifoorum:D:D:D
nalja terveks päevaks...
pajad sõimavad katlaid:D:D:D
 
Sten 05. mai 2009, kl 17.10
Kas siis nii, et deposiiti enne ei tagasta, kui korter on puhtaks
küüritud?
 
... 05. mai 2009, kl 18.16
Jah kas puhtaks tehtud... või siis ei annagi raha üldse tagasi. selleks deposiiti küsitaksegi ju.
 
Ja 05. mai 2009, kl 18.29
Olen ka edaspidi targem- tuleb küsida 2 kuu tagatisraha.
 
Co 05. mai 2009, kl 21.01
Minule on üürnikud jätnud korterisse vana mööblit ja kila-kola.
Lubatakse ära viia ja sellega asi piirdub. Tuleb veel oma kulul
kolatakso tellida, et sellest rämpsust lahti saada.
 
no 05. mai 2009, kl 22.26
minul vaid head kogemused,korter üüril neljandat aastat.Fantastiline pere, meist on saanud väga head sõbrad.Mul pole ka vaherahasid,vaid kommunaalid ja jooksvad kulud.Nelja aastaga juhtub nii mõmdagi.OLEN ÕNNESEEN ilmselt.
 
ok 07. mai 2009, kl 17.04
Sain ka räpase korteri üürnikult tagasi.3 päeva sai nühitud nii ,et kole.Järgmine kord olen targem ja võtan tagatisraha.Kui korter must ,siis puhastusfirma võtan peale.Tagatiraha ei anna sel juhul tagasi.Kui tahab raha tagasi,siis koristagu.Valik on temal-kas koristab või rahast ilma.
 
üürnik 08. mai 2009, kl 21.46
olen ka üürikorterites elanud 8a ja selle aja jooksul kui oleme otsinud elamispinda siis need üürikad on ikka rõvedaid ka olnud , kui mitte kõik . Aga ma ei saa aru et küsitakse selliseid üürihindasi endal krt 60a mööbel ja vanad diivanid ja mida kõike veel ;)) aga jahhh ise oleme otsinud ikka mööblist vabu kortereid , sest enda voodi on ikka enda oma mitte kellegi eelneva üürniku poolt ära magatud ase , mine tea äkki on seal keegi ka ära surnud ,))) Olen ka väga rahul mis seni olnud on ;)
 
reaalsus 08. mai 2009, kl 22.22
Räpakollid üürnikud tavaliselt hakkavad maksmisega venitama. Lükkavad aga eri põhjendustega maksmist edasi. Tekib võlg ehk deposiit on otsas ning siis lasevad vaikselt jalga.
Hea kui üldse võtmed kätte saad.
Minu viisakas diivanvoodi sai üürilisel olla 0,5 aastat. Nende kiisuke kraapis otsad kangast paljaks ning seejärel viisime diivani juba prügimäele. Järgmisele sellist ju ei paku.
Järgmise kassiga üürilise väidetavalt ülipuhas kiisu oli tegelikkuses päevad läbi üksi kodus ning kui korter vabanes, oli põrandat servast-servani kattev vaip üleni kassihaisune.
Välismaalasest üürnik suutis niimoodi korteri üle anda, et peale tema lahkumist leidsime, et diivanisse oli tohutu auk põlenud, mis oli suvaliste kaltsudega täis topitud ja kena kattega kaetud. Ehk üleandmisel ei oska kõike kahtlustada ja iga katte alt jama otsida. Diivan jälle prügimäele.
Mustad nõud hallitava toiduga, voodiall sinna kokkupühitud rämps jne, jne - üüriliste puhul kahjuks liigagi tavaline lugu. Suhtumine on selline, et omanik saab raha, las muudkui koristab ja remondib. Samas sellistele ei saagi midagi paremat anda, kui 60-aastate mööbel.
Õnneks on enamus üürilisi siiski normaalsed, kuid 20% ongi sellised räpakollid.
 
jutt või asi 09. mai 2009, kl 09.13
olen aastaid üürinud ja alati kõik korras. kuid seda vana mööblit ja köögisisustust küll ei soovi ning nii mõnigi korter on seetõttu üürimata jäänud.
 
kui 09. mai 2009, kl 21.41
üürile andja on suutnud endale korteri muretseda,mida soovib välja üürida,siis köök ja vannituba peab olema remonditud.Nii palju võiks ikka inimlikust olla,plaadid ja köögimööbel hetkel küll nii odav,et need räämas korterid võiks turult kaduda. Ja viige oma vana kola ükskord prügimäele ära.Selle raha ikka kuskilt näpistate.
 
ühesõnaga 10. mai 2009, kl 10.07
mõistlik on nii: köök ja pesemine heas korras, korter ilma mööblita v.a. riidekapid. ja muresid ongi vähem.
 
vaene pliks 10. mai 2009, kl 12.44
Mina olen üürnik.Kuid see mida ma praegu üürin on ka vana mööbel sees ja vannitoas pole teab mis asjast remonti tehtud.Olen ise vaikselt omale kenamaks teinud,kuid omanik on ihne ega maksa mulle midagi kinni,kuigi üür on väga kõrge..Kahjuks pole ka hetkel sobivad uut leidnud..
 
meil kah 10. mai 2009, kl 13.10
diivanisse suur auk põletatud, mille avastasime alles hiljem, kuna kate oli peal. uus diivanvoodi osta - see ongi juba terve kuu üüriraha..
 
Merka 10. mai 2009, kl 15.16
Ilmselt oleks üürileandja seisukohalt móttekam välja üürida
möbleerimata korterit...kahjud oleksid väiksemad rikutud
mööbli näol ja rohkem investeerima korteri seisukorda.
Näiteks Soome üüriturul on valdavas enamuses möbleerimata
korterid ja pole mingeid probleeme. Eestis vóiks ka seda rada
minna...muidu paljud vinguvad siin foorumis, et neid häirib
vana mööbel jne.
 
reaalsus 10. mai 2009, kl 22.09
Möbleerimata pinnale toob üürnik ajalehe kaudu tasuta pakutavat vana koli kusagilt Lasnamäelt koos prussakatega. Väljakolides seda kola kaasa ei vii.
Kaasa võetakse peaaegu alati prügihari kühvliga. Alati ostan sisse uue ja peaaegu kunagi ei jää see alles.
 
mida 10. mai 2009, kl 22.23
ärge ajage udu - olen elus 4 korterit üürinud ja kusagil ei ole ei ämbrit, prügiharja ega ka kühvlit. jutt või asi.
 
helle 11. mai 2009, kl 12.30
Vaene plika, annan üürile odavalt kahetoalise möbleeritud korteri, peaasi, et korralik inimene. Võta ühendust.
 
omanik 11. mai 2009, kl 15.28
Olen alati jätnud (lausa ostnud) prügiämbri ( esimene kilekott ka sisse), harja ja kühvli.
 
Pettunud 11. mai 2009, kl 15.48
Olen alati üürile andnud puhtas seisukorras korteri ja
elementaarseks olen pidanud ka, et saan samas seisukorras tagasi.
Kahjuks olen seda kogenud ainult paaril korral. Suurem osa
üürnikest ei suvatse üldse korterit koristada, jäetakse veel
tühjad purgid ja vanad nóud kappidesse, san. tehnika róvedalt
must. Alati tuleb mitu päeva köögikappe ja pórandaid nühkida,
et sellest mustusest lahti saada.
Tekib juba tunne, et kóik üürnikud on sellised mustad ja laisad.
Korter praegu tühi, kuna lihtsalt ei julge enam välja üürida.
 
k 11. mai 2009, kl 19.03
ma ei lugenud kõiki jutte lõpuni, aga ma ei saa ühest asjast aru - kas teie üürnikud lahkuvad siis nii, et löövad tagantkätt ukse kinni ja läinud nad ongi?
et kas te ise ei käi "viimast korda" siis nendega oma valdusi üle vaatamas?
mina olen ka olnud ise üürnik ja nii on peremees teinud ja leian, et see on väga normaalne!
tema näitab mulle algul ju oma elamist ja mina siis, kui olen tema korterist/majast lahkumas.
praegu jääb mulje, et üürnikud hajuvad iseenesest ja teie siis vihastate ja küürite ja tellite koliautosid oma kulu ja kirjadega...
miks te ei võta neid näppu ja ei käi oma korter üle. kuimidagi katki, lõhutud vöi määrdunud, siis on viisakate inimestega võimalik veel kokkuleppele jõuda.
 
reaalsus 11. mai 2009, kl 19.18
k-le
Jutt ei käi sinusugustest korralikest üürnikest. Jutt käib sellest 20%, kes venitavad maksmisega, kuni on võlad, ja siis tõesti salaja "hajuvad ära" jättes maha oma prügi ja laga. Kuna nad viisakalt korterit tagasi ei anna (kardavad, et küsitakse võlg sisse. Samas kust võtta pole, sealt pole. Omanik laseks niigi minna, saaks vaid korraliku korteri tagasi), siis ei viitsi nad lahkudes ka koristada. Need on inimesed, kes ei austa ei ennast ega ka teisi. Samas on nad esimesed, kes kusagil õiendavad, mismoodi peab neile sobilik korter välja nägema ja milline tehnika sees olema.
 
k 11. mai 2009, kl 19.32
siis küll...
on selline ärakadumine siis sage?
 
E. 11. mai 2009, kl 20.24
Täiesti nóus eelviimase kommenteerijaga.
Kaovad ära just kroonilised vólgnikud. Sellised ei suhtu ka
heaperemehelikult vóórasse varasse.
Probleem on selles, kuidas selliseid üürnikke vältida.
Kas kusagil on must nimekiri ebasoovitavate üürnike kohta?
 
gaga 11. mai 2009, kl 22.33
kindlasti sellist nimekirja pole, aga kui hakata otsast tegema, siis saaks küll. piirkonna ja nime ja...
ma ei tea ainult, kas see oleks legaalne?
 
hehh 12. mai 2009, kl 01.06
legaalne?enamus kortereid üüritakse ebaseaduslikult st makse ei maksta riigile,seega ka üürileandjad hiilivad siinkohal kohustustest
 
noh 12. mai 2009, kl 02.32
ega see maksude maksmine ei olegi nii oluline. lõppude-lõpuks on tavaliselt üürnik sellest summast juba piisavalt makse maksnud.
 
Pott 16. mai 2009, kl 15.26
Kui esimest korda oma korteri üürile andsin, muudeti see mitteametlikuks bordelliks. Peale selle et ehitusfirma kes selle üüris jättis maksud maksmata, oli seal jube laga ja määblit oli päris palju lõhutud. Nõudsin tagasi raha aga ei saanud. Võtsin noore pere sisse, nad jätsid ka maksmata kuigi kogu aeg kõsisin aga siis oli et praegu raha puudus ja laps haige jne jne muudkui vabandused. Lahkudes küll tegid enda järel puhtaks, ka sahtlid kus olid minu nõud sees tehti puhtaks. Igatahes oli probleeme palju. Lõpuks võtsin nüüd noore tüdruku ja siiani olen rahul, nüüd loomulikult oskan ka paremini iga kuu jälgida kas kommunaalid makstud ja vahel astun ta juurest läbi et kontrolliga.
Soovitan teilgi aeg-ajalt teha kontrolltuure, siis näete milline on korter nende igapäevases elus! Usalda aga kontrolli!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!