Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üürin
RÄPAKOLLIDEST ÜÜRNIKUD
 
halb kogemus 17. mai 2009, kl 08.53
Vastukaaluks üürijate kurtmisele. Rendin hetkel tuba eramajas, kus nõukaaegne mööbel, vannitoa uks lukku ei käi (kuigi seal majas ka veel teisi üürnikke), vetsupotil veetõmbamisnupp katki ja lisaks jubedad naabrid- üürnikud, kes enda järelt üldse ei korista ja lärmavad ja veavad oma sõpru sinna. Kui tahad raha saada, siis pead ikka omaltpoolt peale katuse ka midagi pakkuma
 
urin 17. mai 2009, kl 14.44
sain samuti lõhutud korteri tagasii. peres oli kaks väikest last ja emal polnud vist aega oma lapsi kasvatada. sisse kolides ei saanud arugi, et naine nii räpane võiks olla. tapeedid maha kistud,ahjud täis soditud. käsiduzz ei käi läbi enam, puhastatud pole. ma ei suuda.
tänaseks uus remont tehtud, mööbel minema visatud. muide see deposiit ei korva mingit laga. magamistoa voodi maksis 6000peaaegu, mis 2000 jõuad uues muretseda, ei jõua ju. noh aga las olla, hea õppetund oli. arved olid mehel küll kõik korralikult makstud aga see oli ka mees.
 
küsin 20. mai 2009, kl 10.28
to halb kogemus
Miks Sa oled sellises korteris üürnik? Miks?
 
üürileandja 13. jaanuar 2014, kl 16.36
Ei soovita üürilist nimega KRISTINA ILVES (ca 40, korpulentne) Tartust.

Osutab kahtlast massaaaziteenust üüripinnal, lisaks lagastab ära ja jätab lõpuks ka maksed tasumata.
 
turske 15. jaanuar 2014, kl 02.22
saan aru kyll, aga mismoodi see tagatisraha mittetagasimakmine käib on päris huvitav...
 
helle 15. jaanuar 2014, kl 13.32
Aga ma ei saa aru, miks omanikud ei käi aeg-ajalt vaatamas, mis seisus on tema kinnisvara. Annate korteri üürile ja siis enne sinna oma jalga ei tõsta, kui üürileping läbi või üürnikud kadunud või muud jamad kaelas. Olge ometi ise ka ettevaatlikumad - ärge laske üürnikel otse arveid tasuda, vaid makske ise kommunaalid, elektriarved jm sellised arved, mis teie nimel ja seotud teie korteriga. Üürnik maksab koos üüriga need summad omanikule. Nii ei saa tekkida ühistule võlad ega elektrifirmaga probleeme jne ning teil säilib kontroll, et arved on õigeaegselt makstud. Kui üürnikud maksavad teie arveldusarvele üüri, siis korra kvartalis võiks ikka käia korterist läbi - lepite oma üürnikuga kokku, mis päeval talle sobib ja astud korra läbi. Ei pea tuulama igas toas - sa näed juba koridori astudes, mis värk on ja üle ukse pilku heites ei teki probleemi ka üürnikul, et sekkud liigselt tema asjadesse. Ka näed ära, kas sansõlmed jms töötab ning kuuled, kas üürnikul on probleeme mõne sellise asjaga, mis kuulub omaniku kohustuste hulka (kasvõi tilkuv kraan või seinakontaktist kadunud elektrivool jne.) Alguses võiks minna kasvõi kuu aja pärast korra vaatama - kes lagastab, see lagastab kohe. Ja enne üürilepingu lõppemist kuu aega varem tuleb ka kohal käia, üürnikuga üle vaadata, kas omanikul on pretensioone, et üürnik jõuaks lepingu lõppemise ajaks vajadusel parandused teha või kokku leppida, mismoodi kahjud tasutakse. Olen aastaid korterit üürinud ja üürnikke on olnud erinevaid. Aga ma ütlen üht - need, kes kipuvad olema petturid, lagastajad jne ei kipu tulema üürnikuks, kui nad teavad, et lepingus on punkt, et omanik käib korra kuus/kvartalis korterist läbi. Ei viitsi need lagastajad hakata iga kord enne omaniku tulekut korterit koristama ja nii näed kohe ära, mis seis on ning jõuad sekkuda enne, kui jama suureks läheb. Paar korda käid alguses ja minu kogemus on see, et hiljem võid juba palju harvemini käia. Ei saa ju nii hooletult oma omandisse suhtuda, et võtan raha, viskan võtmed teisele ja siis eeldan, et kõik on korras. Kui vähegi võimalik, kohtuge korteri üürilevõtjaga - ka siis, kui maakler tehingut vahendab. Maaklerile on tegu äriga, teda ei huvita see kas üürile võtja haiseb tubaka ja alko järgi või mitte - tema tahab oma vahendustasu võimalikult kiiresti kätte saada. Teda ei huvita ka hiljem see, kas üürnik ka edasi maksab. Kui te olete omanik, siis teil on õigus otsustada, kellele te korteri üürile annate ja te ei pea andma seda inimesele, kes tekitab teis kahtlusi. Kui oma vara suhtes pikka aega huvi ei tunne, siis pole ka mõtet hiljem viriseda, et üks või teine asi ei meeldi. Suhelge oma üürnikega mõistlikult, mitte pealetükkivalt ja ka neil on hea meel, et omanik tunneb huvi, kas korteris on kõik korras ning üürnikud rahul. Lagastajatega saate aga võitlust alustada siis, kui selleks veel liiga hilja ei ole.
 
omanik 02. jaanuar 2019, kl 11.52
KATRIN KAASIK ISIKUKOOD 4750524....
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!