Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
mis teid motiveerib?
 
Raili 21. november 2014, kl 11.47
Mult on mitu korda tööintervjuul küsitud: "Mis teid motiveerib?" Mida sellele küsimusele vastata?

Aus vastus: saadav töötasu, kindlustunne (ei kandideeri ajutistele töökohtadele). Kuigi see on aus ja tõene, ei ole nii ilus tööintervjuul vastata.

Teine variant oleks vastata, et olen väga õpihimuline ja soovin areneda, naudin väljakutseid jne. See on minu puhul täielikult vale, sest ma ei ole selline inimene (kandideerin kontorisse assisteerivale tööle ja ka mu senisest töökogemusest ei tule välja ambitsioonikus). Pealegi väga paljudel töökohtadel ei ole selliseid isiksuseomadusi vaja. (Kes kujutaks endale ette õpihimulist ja ambitsioonikat sekretäri/assistenti? Selge ju varem või hiljem kasvab sellest töökohast välja.)


Mida vastata tööintervjuul küsimusele: "Mis teid motiveerib?" Kuidas leida kahe äärmuse vahel kuldne kesktee?
 
ahzooloog 21. november 2014, kl 12.04
Miks ei ole ilus vastata, et töötasu motiveerib? Minu meelest ei ole häbiasi, et töö eest palka saada soovid.

Aga lisaks võid ju siis vastata, et meeldiv tööatmosfäär. Ikka on ju meeldiv tööd teha, kui kolleegid ja ülemused on toredad ja nunnud ja kõik omavahel läbi saavad, ühisüritusi korraldavad jne.
 
võib olla et 21. november 2014, kl 12.10
kolleegid, töö iseloom.
 
n25 21. november 2014, kl 12.12
Raili, palun ära selle peale solvu, aga sa pole vist oma välimuse eest hoolitsenud, kui sa ise pead tööl käima.
 
Raili 21. november 2014, kl 12.18
Ei, ma ei solvu. Palun jääme teemasse.
 
.tööandja 21. november 2014, kl 12.18
võid täiesti vastata, et töötasu ja kindlustunne. mis selles halba on ?
 
Mind 21. november 2014, kl 12.38
Surmahirm
 
Raili 21. november 2014, kl 12.39
Miks te meie juurde kandideerite, mis teid motiveerib meie juures seda tööd tegema?

Palk.


(Punkt. Mitte ühtegi kommentaari).


Praegu, foorumis kirjutatuna, tundub see jah OK (või vähemalt väga inimlikuna). Tööintervjuul tunneksin samas situatsioonis piinlikkust.
 
.... 21. november 2014, kl 12.53
On päris suur vahe, kas küsitakse, mis motiveerib tööd tegema (ehk siis üldine küsimus) või mis motiveerib meie juures seda tööd tegema? Viimasel juhul on vastus "palk" tõesti väga vale.
 
Tööandja. 21. november 2014, kl 13.10
Vasta nii:

Palk pole oluline. Võin tasuta ka tööd teha. Suurest igavusest tulin siia tööle.

Milline tööandja saaks sellele ära öelda? Ma võtaks inimese kohe tööle, kui nii vastab.
 
Mall 21. november 2014, kl 13.20
Olen ka arvanud, et töötasu motiveerib aga tühjagi. Praegu on hea palk aga tahaks siit minema. Motiveerib pigem hea kollektiiv ja see töö, mida ma tegema pean
 
n32 21. november 2014, kl 16.19
just viimasega nõus! ei ole alati asi ainult rahas. suure summa eest ka ei teeks igasugust tööd (prostitutsioon, palgamõrvar jms).
Mis mind motiveeriks - hea meeskond(kolleegid), töökeskkond(ka füüsiline töökeskkond), jõukohane töö, väljakutsed(rutiini pikalt ei talu), enesearendamise võimalused...ja siis tuleb töötasu.
Aga muidugi tuleb ka aru saada, kui inimene on meeleheitel, st pikalt töötu olnud, võlad kaelas, lapsed näljas vms, siis muidugi on tema esmavajadus raha saada, võlad kaelast, kõht täis süüa...ja siis tuleb see hea meeskond ja enesearendamine...
 
blond 01. detsember 2014, kl 15.57
VÄGA nõmedaid küsimusi ikka osatakse esitada. kasvõi see - rääkige endast! no pagan, CV-s ju kõik kirjas, lugeda ei oska vää?
 
Raili 01. detsember 2014, kl 20.44
Minu käest küsiti, et mida ma 5 aasta pärast teen? Ütlesin, et nikun ennast surnuks kui tööd ei saa ka viie aasta pärast.
 
pano 01. detsember 2014, kl 22.32
Raili, oleksin nõus sind selle juures abistama.
 
Raili 02. detsember 2014, kl 11.02
Paistab, et saan töö ja seda ilma panota.
 
Töötaja 02. detsember 2014, kl 12.33
Motiveerib eneseteostusvõimalus muidugi.
 
Raili 02. detsember 2014, kl 20.43
Muidugi eneseteostus on tähtsal kohal elus.
 
tugi 02. detsember 2014, kl 21.31
Olles kunagi elus ka tugifunktsiooni täitnud (osalt assisteeriv töö), motiveeris mind see, kui ma olin vajalik ja teised olid minu töö üle õnnelikud ja rõõmsad. Mõnus tunne, kui su puudumisel töötajad hätta jäävad ja sind tööle igatsevad... :)
 
polt 08. detsember 2014, kl 22.53
 
nublu 08. detsember 2014, kl 22.55
n32 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> just viimasega nõus! ei ole alati asi ainult rahas
> . suure summa eest ka ei teeks igasugust tööd (pro
> stitutsioon, palgamõrvar jms)...

no ega palgamõrvari ametit nüüd cv-keskusest vaevalt pakutakse...
 
Sõnn 09. detsember 2014, kl 00.24
No näiteks:

* kaasaegne töökeskkond
* paindlik töö
* töö iseloom
* meeldivad kolleegid
* hea asukoht
 
Raili 09. detsember 2014, kl 11.27
Tänan, Sõnn. Oled vist tark tüüp.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!