Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Kodune ema, kes teeb kringleid. Mis? ja kuidas?
 
Kaisaa 11. oktoober 2021, kl 11.46
Olen 24a ja 10kuuse lapse ema ja tahaksin teha lisatööd lapse kõrvalt kui ta magab.
Enne dekreeti töötasin Klienditeenindajana. Mulle väga meeldib küpsetada olen palju tuttavate sünnipäevadeks kringleid ja kooke teinud ja alati on kiidetud.
Olen mõelnud et äkki hakkaks kuskil end reklaamima, nt Instagramis ja Facebookis, et teeksin müügiks kringleid.
Kuna minu jälgijaskonnas on üpriski suur, siis mõtlen et äkki isegi hakkaks toimima see, aga iseasi kui tihti neid kringleid ikka ostetakse? Ja vb nädalas 1-2tk ainult. Eeldan et R-P läheks hästi, sest nv-s ja inimesed tähistavad sünnipäevasid ja muid üritusi. Olen teinud 2kg kringleid ja küsinud tuttavalt 25-30€ Kringli eest.
Aga kui nt ma hakkasingi tegema promo netis ja tahetaksegi osta, siis kas ma pean makse või midagi ka maksma,või peab mul enda ettevõte olema, või kuidas need asjad käivad?
Samas inimesed ju müüvad enda riideid ja mööblit ka ja ei maksa kuskile makse.
Maaks 11. oktoober 2021, kl 13.40
Kasutatud kringlilt ei tule päris kindlast makse maksta :-)
Kui tegevusega teenitakse tulu, siis tuleb maksta tulumaksu.
https://www.riigiteataja.ee/akt/126032021003?lei...
Kõige lihtsam on vist alustada FIE-na?
https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareeri...Toimetatud 1 kord(a). Viimati Maaks 11.10.2021 13.44.
 
Kaisaa 12. oktoober 2021, kl 08.35
Mõtlen et hakkaks nädalas korra tegema, nt iganädal ja paneks kuulutusse,et taigent jäi üle ja oleks pakkuda 25-30€ üks kringel.
Et kas siis ei karga keegi kraesse, et kas makse maksan jne…
Ei plaani hakata suures koguses neid tegema ja müüma lihtsalt enda kodukandis pakuks iganädal 1 kringli.
Aga aitäh hakkan uurima kohe neid linke mis saatsid
 
+3 12. oktoober 2021, kl 11.50
Muidugi proovi, tee kasvõi proovi kringlid, pane fotod netti üles ja kutsud sõbrad sööma. Las panevad tagasidet, sina mõtled kg hinna välja ja ongi kõik.
Kui teed nädalas 1-5 kringlit, siis maksuametit kindasti ei koti väikesed tegijad, kuna mis tulu sa ikka saad. Arvesta materjal, elekter, ajakulu jne. kõik maha, siis puhas tulu mis tasku paned on su enda aeg ja rõõm mis saad.
Lihtsalt hea reklaam ja maitsvad kringlid mida kuskilt mujalt ei saa... tuld!
 
Kaisaa 05. jaanuar 2022, kl 09.22
Fb siin ühes grupis üks naine müüs oma tehtud saiakesi ja vahvleid iganädal tegi ja pani kuulutusi ja siis hakati küsima et kas makse ka maksab ja siis lõpuks ta enam ei postitanud midagi.
Sellepärast ma natuke kardangi et äkki hüpataksegi kraesse. Üldiselt ma
horoskoope ei usu, aga sel aastal pidi olema mul probleeme seaduserikkumisega vms,sellepärast tulebki hirm et kui hakkangi tegema, siis tuleb mingi jama kindlasti.
 
to Kaisaa 05. jaanuar 2022, kl 17.56
Tee LHV pangas ettevõtluskonto.Kõik raha,mis sul tuleb kringlite müügist,lased kanda sellele ettevõtluskontole.Kui sulle sulas makstakse,siis paned ise selle sularaha LHV automaadis enda arvele.Sealt võetakse sinult juba automaatselt maksud maha igalt laekunud summalt ja sina ei pea midagi tegema ega muretsema ega aastaaruandeid tegema.Võid julgelt reklaamida oma tooteid.Aga enne mine ava pangakonto LHV pangas kas kontorites Tallinnas või Tartus või saad ka ise netis selle avada.Pangakaart saadetakse koju.Vaata täpsemalt ettevõtluskonto kohta LHV kodulehelt
Maaks 06. jaanuar 2022, kl 16.13
Ma tõsiselt kahtlen, et ettevõtluskontole on ATM-is võimalik sissemakseid teha (sarnaselt krediitkaardi kontoga, kuhu ei saa sularaha lisada). Lause "Kui ettevõtluskonto omanik saab teenuse osutamisel või kauba müügil sularaha, siis kannab ta ise selle oma ettevõtluskontole, et maksukohustus täita." tähendab, et sissemakse tehakse enda tavakontole ja sealt edasi ettevõtluskontole.
did_1440620 09. jaanuar 2022, kl 19.20
ettevõtluskonto sellisele ettevõtmisele on üsna halb mõte, kuna mingeid kulusid maha arvata ei saa. Aga kringlite küpsetamisel on päris kindlasti kulud ka olulised. Ettevõtuskonto on sobiv neile, kel kulusid praktiliselt üldse pole. Pigem oma firma teha või siis FIE-na tegutseda, kui maksuametit pelgad. maksuameti huvi on loomulikult põhjust oodata, kuna tegemist on täiesti klassikalise ettevõtlusega.
 
Kringlite huviline 30. juuni 2023, kl 18.57
Kas nüüd ka, veel kringleid, torte teed?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!