Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
kasulikum lahkumisavaldus või lasta vallandada?
 
vallandatu 19. märts 2007, kl 11.00
Mul on seis hetkel selline, et töökoht öeldi üles, aga jäeti minu valida, kas kirjutan ise lahkumisavalduse või lasen end vallandada. ma ei oska otsustada, kuna ei tea kummagi variandi eeliseid või puuduseid. äkki oskate aidata?
 
f 19. märts 2007, kl 11.04
Mis puhul töökoht üles öeldi? Vallandamise puhul võib saada kompensatsiooni, kui ise lähed ära, siis ei saa midagi.
 
Utka Fjodor 19. märts 2007, kl 11.04
vallandamine rahaliselt muidugi kasulikum.

ise lahkumisavalduse... ee... ei oskagi tuua häid külgi välja. kui oled noor ja arenemisvõimeline, võid lahkumisavalduse vastu mingi hea iseloomustuse või soovituse küsida. põhimõtteliselt Su järgmine tööandja nagunii ei tea, miks lahkusid, kui nad just ettevõttesse ei helista ja ei küsi. nii, et vallandamine igastahes kasulikum.
 
autor 19. märts 2007, kl 11.14
Kui suur on kompensatsioon vallandamise puhul? Hetkel pakutakse 1 kuu palka mõlemal juhul. Vallandamise põhjus: töömahu vähenemine pluss ühe konkreetse tööülesandega mitte eriti hästi hakkamasaamine. Võetakse uus ja (loodetavasti) sobivam inimene sellele tööle.
 
Utka Fjodor 19. märts 2007, kl 11.18
no kuidas Sulle endale tundub... muidu saab vallandamise eest 2 kuu palga, kuid seda juhul, kui Sind ei lasta lahti tööülesannete mitterahuldava täitmise eest. kui nõuad vallandamist, siis peavad nad ikkagi maksma 2 kuu keskmise, juhul kui nad töövaidluskomisjonile ei tõesta, et Sa hakkama ei saanud... Kui ise ka tunnistad, et ei saanud millegagi hakkama, peaksid minu meelest kompromisse kaaluma. Anna avaldus ja palu soovituskirja/iseloomustust tööandjalt.
 
b 19. märts 2007, kl 11.19
kui mõlemal juhul makstakse 1 kuu palk, siis ennem ise anda lahkumisavaldus. vallandamine on ikkagi nagu plekk küljes. sellepärast paljud avalikkusele tuntud tegijad ka ise tagasi astuvad, aga vallandamine on ikka vallandamine ja jätab musta pleki sulle külge.
 
autor 19. märts 2007, kl 11.20
Samas - vallandamist ju tööraamatusse enam ei kanta?
 
Utka Fjodor 19. märts 2007, kl 11.24
tööandja pakub Sulle sisuliselt keskmist. ise lahkudes = 0, vallandades = 2 kuu palk. Lihtsustatult: kui arvad, et Sind vallandatakse põhjusega, siis mine kompromissile. Kui lähed vaidlema töövaidlusesse, võid võita 1 kuu palga juurde või kaotada selle, mida praegu pakutakse. Jämedalt öeldes on Su seis selline.
 
Utka Fjodor 19. märts 2007, kl 11.25
ps: tööraamatusse tõesti ei kanta, jah... veelkord: Sa lihtsalt ei pruugi seda raha saada.
 
t 19. märts 2007, kl 11.31
ise lahkudes töötuskindlustushüvitist ei saa
 
autor 19. märts 2007, kl 11.33
seda töötuskindlustushüvitist hakatakse maksma ju vist alles mitme kuu pärast? ma kavatsen siiski selleks ajaks juba uues kohas tööle hakata, nii et see pole minu jaoks teema.
 
Norija 19. märts 2007, kl 11.34
Mina jäin kah selle töötuskindlustushüvitise peale mõtlema.
 
Halloo 19. märts 2007, kl 12.32
ÜKs asi on vallandamine, teine asi on koondamine.Koondamise puhul saab küll hüvitist, vallandamise puhul jääb see saamata.
 
Utka Fjodor 19. märts 2007, kl 12.58
Vallandamine ilma mõjuva põhjuseta on koondamine;) point ei ole ju selles... katsu ikka inimest aidata, mitte tähti närida.
 
cocci 19. märts 2007, kl 13.09
Siin on hulk asju ju segamini nagu pudru ja kapsad, kui töömaht väheneb, siis tuleb koondada mitte vallandada ja siis ei saa võtta järgmine päev sinna asemele uut töötajat. Kui töötaja ei saa hakkama, siis ongi tegu ju Töölepingu lõpetamisega §86 p4 alusel.
 
Utka Fjodor 19. märts 2007, kl 13.41
coccikene: me ju räägimegi, et "töötaja ei saa hakkama" on tahtmise korral vaieldav. miskipärast tööandja talle kuu palga jagu raha pakub. mina usun, et otsib kompromissi...
 
mjäu 19. märts 2007, kl 13.48
kas need tööülesanded millega sa hakkama ei saa on sinu ametijuhendis? ah tegelt on raske nii nõu anda kui täpselt ei tea kas sa oled valmis hiljem neilt midagi juurde nõudma või tahad rahumeelselt sealt ära tulla. rahaliselt on sul võit siis kui peale vallandamist oled valmis oma tööandja peale kaebama ja temalt midagi juurde nõuad.
 
ehk 19. märts 2007, kl 14.53
Tasuks selles asjas ka töökaitseinspektsiooniga nõu pidada.
 
sarnane 19. märts 2007, kl 15.29
olukord just oli.
mõtlesime ka, et kui vallandatakse, siis saab vähemalt kompensatsiooni. ega ei saa ikka küll. ülemus rääkis, et neil on sellised ja sellised paragrafid välja otsitud, et nad teevad nii, et sa jääd ikka nii süüdi, et pead peale ka maksma.

no kas on vaja sellise firmaga võitlema hakata?

tegemist suurfirmaga, sellist asja ei kujuta paljud kliendid ega uued töötajad ette sellest kohast.
 
autor 19. märts 2007, kl 15.35
Jah, ka minu puhul olid ilmselt just need punktid seadusest välja otsitud, kus on vallandamise põhjuseks tööga mitte hakkamasaamine. Kuigi olen töötanud selles firmas aastaid. Ja ametijuhendit mul pole.
 
mari 19. märts 2007, kl 15.53
kas töövaidluskomisjonis on neil ikka nende paragrahvidega midagi peale hakata? Kas neil on selle mittehakkamasaamise kohta nii kindlad tõendid? See jutt tundub väga suurustamise moodi firma poolt.
 
irw 19. märts 2007, kl 20.51
loll jutt suhu tagasi. tööandja va hale rott lihtsalt ähvardab. eestis on sedaused õnneks töövõtja sõbralikud ja see haige tropp kes praalib ei kujuta ettegi, mis tal see lõbu tglt maksma läheb. saatke ülemus tööinspektsiooni nõu küsima. vaadake mis näoga ta raibe sealt tagasi hiilib.
 
ehh 19. märts 2007, kl 21.21
ametijuhendit pole - kus siis kirjas on see töö, millega sa hakkama ei saanud. Äkki sa ei pidanudki seda tegema?
 
Ära 20. märts 2007, kl 08.40
Ära tee kumbagi.Mine käi tööinspektsioonis ära ja ütle seda ka oma ülemusele, et lähed uurid natuke seadust ja küsi, kus on minu ametijuhend,mis on minu poolt alla kirjutatud.
 
kogemus 20. märts 2007, kl 22.06
nõua ülemuselt 2 kuu palga kompensatsiooni, vähemaga ära küll lepi. kui vallandab su, siis peabki maksma 2 kuu kompensatsiooni sulle. see on tööandja odavaim võimalus inimesest lahti saada. töökaitseinspektsiooni juristile helista ka kindlasti, kirjelda olukorda ja küsi seadusi, kirjuta paragrahvid üles ka.
võta vastu see vallandamine, sulle kulub raha vahepeal enne uue töö leidmist ära. ja järgmine kord, kui uude kohta lähed, katsu inimestest tööintervjuul aru saada, ära enam selliste sigadega koos töötama jää. meil on praegu tööjõupuudus ja vähim, mida tööandja töötaja heaks teha saab (et ta firma ikka edasi toimiks), on inimväärse õhkkonna loomine töö juures.
 
Poliitiline Põhulõug 25. november 2020, kl 18.08
Selge see et Repsi endine autojuht pani Õhtulehele kitse. Nii et ei tasu proletariaadile probleeme tekitada. Seekord sai töökohast lahti aga kui hästi läheb võib ka siberisse sattuda.
 
JUHM 25. oktoober 2022, kl 20.19
VaSSistlik vald no kas normaalsel nõukogude ajal oleks ausa töölisega niimoodi käitutud. Neil oleks minek olnud seda ka paremal juhul halvemal juhul kohe seina äärde. Mina olen ametnik ja mul peab füüsiline abi olema. Nää ennem oli küll olin mina see füüsis aga nüüd tahavad odavalt saada
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!