Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Soome tööle
 
soomest 22. mai 2009, kl 11.09
ei olnud hirme. nüüd juba 2 aastat siin ja kuigi vahel mõtled, et peaks tagasi loivama, ei ole eesti uudiseid lugedes midagi südantsoojendavat leida. eks töötan siin edasi ja kui eesti elu pisut inimlikumaks muutub, tulen tagasi. kui aga madinaks peaks minema, siis võtan oma kurika kaasa ja esimese laevaga platsis ülbeid korrale kutsuma.
 
möödamineja 22. mai 2009, kl 19.05
teenindusalade palgatabelid

http://www.pam.fi/mp/db/file_library/x/IMG/117433/file/Palkkataulukot%5f010508300909.pdf

selle järgi viimasel lehel koristaja madalaim palk 7,55 euri ja sellest veel maksud maha.
 
vanem 25. mai 2009, kl 18.42
mis arvate, kas tasub ka vanemal inimesel proovida Soomes tood leida, kusjuures tahaks minna koos lapsega, ja keel tahab ka alles oppimist?
 
x 26. mai 2009, kl 00.31
Vanem inimene vöib loomulikult proovida, aga köigepealt
öppige vähemalt suhtluskeel selgeks. Kui te saate mingi
tööpakkumise ja ei saa tööandjaga suheldud, siis on ju
siililegi selge, et te seda töökohta ei saa. Nii et öppige,
öppige.
 
vanem 28. mai 2009, kl 08.27
x-le
kena lugeda positiivset vastust! muidugi tuleb keelt oppida, selles ei kahtlegi, ja loodan vaga, et seal pole sellist tibikultuuri nagu meil, voi on siiski?
 
y-le 28. mai 2009, kl 10.55
kus eestimaa otsas hooldustvajav inimene elab ja millist abi vajab?
 
Tarmo 04. juuni 2009, kl 10.13
Saab tööle kui tahtmist on http://auto.noolis.com/too.html
 
Tarmole 04. juuni 2009, kl 17.34
http://auto.noolis.com/too.html
 
X 04. juuni 2009, kl 18.10
Tere!
Oleks ka huvitatud sellest kontori koritamisest.
 
tahan teada, 05. juuni 2009, kl 11.03
kas siinkirjutajatest (töösoovijatest) ka tegelikkuses Soomes reaalselt tööd on saanud? Mina otsin juba väga pikka aega, saadan oma CV-d, helistan, tasapisi täiendan oma keeleoskust. Aga ühtegi konkreetset pakkumist pole saanud, ligi kümmekond viisakat äraütlemiskirja on poole aasta jooksul meilile tagasi saadetud. Otsin põhiliselt lihttööd, sest ülejäänud pakkumised eeldavad-nõuavad Soome riigis omandatud vastavat kvalifikatsiooni-kutsetunnistust ja perfektset keeleoskust. Muidugi on arvata, et kes ikka tööle saanud, sel Delfi naistefoorumis aega istuda vist pole. Ja paluks mitte hakata sõimama ja parastama, vahest seda õelutsemist siit lugedes jääb eesti naistest ikka väga imelik mulje, mõni kohe peab lajatama...
 
aga 05. juuni 2009, kl 11.11
Mina kavatsen ise kohale minna, ega see kirjade saatmine ja helistamine ei aita, on minu arvamus. Ma soome keelt eriti hästi ei oska ka.
 
just0ne 05. juuni 2009, kl 11.21
to: tahan tead

Otsisin Soomest erialast tööd 4 aastat tagasi mol.fi lehelt. Osadelt tuli eitav vastus, osadelt ei midagi ja ühelt kutse töövestlusele. Ja nii ma siis nüüd siin olengi.
Korteri otsisin ise ja paberimajandus sai korda aetud (sellega läks toona umbes 1 kuu). See oli aeg, kus sai suht kergelt veel korteri. Nüüd on see vist raskem, kui teiste kirjutajate kommentaare lugeda. Või siis lihtsalt vedas mul tookord.
 
--- 05. juuni 2009, kl 11.27
on aega ka delfis olla, ega orjaks ennast ei müünud.

tulin 2 aastat tagasi, keeleoskus 0. hakkasin sunniviisiliselt lugema, telekat kuulama, suhtlema. ooissand, mis jama ma ikka läbi elasin ja telefone kartsin, kui tuld! ega nüüdki hõisata ole, aga parem ikka!
töö otsisin ise, mees töötas juba siin, laps käis koolis.
kuna mu eriala on hoopis muu, siis polnud vabade töökohtadega probleeme. seda enam, et välismaalasi peetakse üldiselt töökateks (soomlased ise on ju alailma haiged ja..laisad kui porikärbsed).
olin veel nii lai leht, et otsisin töökoha väga kodu lähedale, mis tegelikult sai saatuslikuks. pomo hakkas ikka nii ära kasutama ja pidevalt väljakutseid esitama...
aasta möödudes vahetasin paika (kuna püüdsin nii meeletult, siis leidsin ka töö kaudu palju tuttavaid, kes suhtusid minusse hästi ja üks soovitaski muud tööpaika) ja nüüd olen väga rahul.

nii et - mis mul öelda? kandikul sulle ise keegi midagi kätte ei too. ise, ikka ise...
mees tuli ka siia kunagi (enne mind) tavaliseks mördi-märdiks. aga töötas ennast üles ja nüüd väga hea palgaga tunnustatud juht. laps vingus ja pahandas, et ei saa aru ja ei taha... (no rootsi keel on tal tõesti müstika!), nüüd lõpetas edukalt matemaatika eriklassi.
ja alla aasta elanud, ostsime oma kodu siia. ei näinud mõtet üüri maksta.
vot nii.

kui kunagi kuulasin väliseestlaste heietusi, mismoodi nad kuskil alustanud on ja mis neist nüüd saanud, siis mõtlesin, et vat ise küll ei tahaks/ viitsiks.
tegelikult - kui on eesmärk, siis on asjad lihtsamad teostada. eesmärk võib olla ka lihtsalt meeldivamalt elada.

kui püüad, küll saad sinagi, tahan teada!
 
liis 08. juuni 2009, kl 08.43
mina tulis soome 5 a tagasi lihtsaks lapsehoidjaks orjapalga eest. palk kuus oli 250 eurot ja sellest arvestati maha telefoni arve mis jättis mulle kuus kätte 90 eurot.söök ja elamine oli loomulikult nende poolt.6nneks oli mul keel juba suus ennem kui siia tulin. helsingin sanomatest otsisin pidevalt tööd ja sain töö koristajana,palk: 7,20 miinus maksud. selle kaudu sain ka tööloa ja otsitud endave vav kaudu elamise.yhetoaline korter,ei midagi erilist aga ikkagi. tasapisi otsisin koguaeg tööd ja sain tööle opteami kaudu poodide kassale, täpsemalt s-marketitesse ja prismadesse.opteamis oli hea asi see et sain teha tööd niipalju kui ise tahtsin.tegin meeletult pikki päevi,mitu vahetust jutti.kogusin raha, kui algkapital oli olemas,läksin panka,v6tsin laenu ja ostsin omale restorani.laen nyydseks makstud ja restoran toodab väga hästi, elu nagu lill. minu kogu point asja juures on see et ei tasu kohe oodata pudrumägesid ja karamellij6gesid vaid tööd tuleb teha,ennast ise ylesse töödata ja mitte oletada et kui tuled soome siis kohe saad kätte tuhandeid eurosid. vot nii
 
ei page 08. juuni 2009, kl 11.04
ei ole vaja eestist pageda, aga kaks viimast ( --- ja liis) on küll väga tublid inimesed!
edu teile ja teie peredele!
 
köögikata 08. juuni 2009, kl 11.34
liisile - kas oma restorani noort ja hea soovitusega eesti kokka tööle ei tahaks võtta?
 
k 08. juuni 2009, kl 12.56
köögikata - siin on enamus RESTORANI nime all olevad ravintolat õllekad. ja paljudes ei ole üldse toitlustamist.
ja jälle kohad, kus süüa odavamalt, on pizza ja kebabimajad, milles toimetavad mustad.
aga restoran laudlinade ja peente roogadega on ilmselgelt kallim, et saaks 5 aasta laenud makstud.
ma muidugi ei tea. edu ja õnnestumist liisile sellegipoolest!
 
liis 08. juuni 2009, kl 13.09
ei,on restoran mitta kapakas.ja kahjuks olen v6tnud töötajad. just tegin lapingus,sest ise olen jäämas emaduspuhkusele ja asendajaid oli vaja.
 
Kivi valentina 19. august 2009, kl 14.26
SOOVIN SOOME TOOLE. NAINE49.A MEES42.ASOOVIN LEIDA MAA TOOT,LOOMITAJA,HOOLDAJA TEHA KOIK PAKKUMISED.TULEN OMA AUTOGA. ON VAGA,VAGA KIIRE.
 
viimasele 19. august 2009, kl 16.23
kivile vaata mõnikord ka <www.mol.fi/avoimettyöpaikat> seal koguaeg otsitakse töötajaid, aga pea meeles et peab siiski ka kõnekeelt olema.Umbkeelseid Pekka tööle kül ei taha!
 
Mart 03. mai 2010, kl 16.00
Leidsin selle nimelise koolituse "Turvaliselt Soome tööle!" Tondi Koolituskeskus korraldab 5644054. Usun et sellest koolitusest võib abi olla

http://www.koolitamine.ee/?module=events&eid=368
 
Mart 03. mai 2010, kl 16.04
Leidsin selle nimelise koolituse "Turvaliselt Soome tööle!" Tondi Koolituskeskus korraldab 5644054. Usun et sellest koolitusest võib abi olla

http://www.koolitamine.ee/?module=events&eid=368
 
Kersti 27. juuni 2010, kl 18.17
Tere kõigile! Mina elan ka nüüd Soomes juba 2 aastat ja olen väga rahul. Ilma liialdamata arvan, et kui me ei oleks saanud tulla tollal, oleksime vist praeguse majanduskriisi ajal nälga surnud oma kolme lapsega, sest meil oleks korterilaenu kuumaks suurem, kui kahe inimese palk kokku. Meie tulime sellise firmaga nagu Suomen Työkonsutointi (Soome firma) kursuste kaudu (number oli vist + 358451290088), käisime algul kursustel Soomes kohapeal, mina 2 nädalat, mees 3 nädalat, Kursustega samal ajal olid töövestlused ja nendeks ettevalmistumine. Kursuste hind oli kuuks ajaks umbes 400 eurot (täpselt enam ei mäleta, sest sinna hulka kuulus ka muu: tõlkimine töö juures, lasteaia koha otsimine ja muud. Aga nende kursuste järel sain kohe tööle ka "lähihoidjana", Suomen Töökonsultointi aitas otsida odavama korteri Espoo linna kaudu ja lapsed said lasteaeda ja kooli ka kohe, kui mina sain tööle. Mehel läks natuke kauem aega, aga sai ka bussijuhiks. Ei taha siin ära sõnada, aga meie oleme küll ülirahul ja kõik, kes mind näevad üle pika aja, ütlevad, et olen hoopis teine inimene! Ise tunnen ka ennast 10 aastat nooremana!
 
$$$ 27. juuni 2010, kl 21.51
Alguses tuleb arvestada sellega, et sul on rahakotis vähemalt 25.000-30.000 krooni. Soovitav on üürida üksi 1-toaline, mitte kellegagi koos. Sest siis tekivad igasugused jamad, küll üks tahab tööst väsinuna puhata, teine jälle pidu panna. Ühetoalise üür umbes 450 euri, üür tuleb tasud akohe kuu aega ette ja 2 kuud on lisaks ka tagatiseks. Ehk siis 3 x 450 euri = 21.000 krooni. Lisaks kuskilgi 42-46 euri eest kuukaart + kindlasti võtta kohalik telefonikaart + toiduraha vähemalt 100 euri kuus+ igaksjuhuks ka arstiabi jaoks raha, kui midagi juhtub.
 
.,. 27. juuni 2010, kl 21.56
no kui henkkarit veel pole siis on kuukaardid topelt kallimad ju...ligi sadase maksad juba...ja kui pole tööd siis on raske ka korterit saada ja kui pole elamist siis ei saa ka henkkarit ja kui pole henkkarit siis pole jälle miskit muud mida tarvis niiet nokk kinni saba lahti. Esmajoones ikka otsi töö ja koht kus esialgugi pesitseda kuni esimese palgapäevani ja siis otsi oma elamist ja muid asju... eesti töötul on jah võtta varnast 30-40 kilo pappi, naerukoht....IRW
 
$$$ 27. juuni 2010, kl 22.21
Irvitama peaks sind ajama just need pesitsejad, kes elavad pead-jalad koos ja ootavad kuni rikkaks saavad.
 
jaan 27. juuni 2010, kl 23.40
ausalt loen ja imestan kuidas eesti inimesed soome orjadeks kipuvad siin ju tööd küllaga ja pappi liigub päris kenasti.eesti muld ja eesti süda see on põhiline
 
Anette 25. august 2010, kl 10.51
Minul ja mu sõbrannal oleks soov Soome tööle saada suvel 2011 . Seetähendab et plaan oleks tulla Soome juuni lõpus ja lahkuda augusti alguses.Töö kohapealt sooviks saada koristajaks või lapsehoidjaks.Soome keel nüüd suus ei ole aga abiks oleks inglise keel.
Hea oleks,kui elamispind oleks tööandja poolt.
Mina 18 ja sõbranna 15 .

Äkki on miskit pakkuda ?
 
Karhu 27. august 2010, kl 17.54
Soomlased laisad kui porikärbsed...? Lihtsalt uskumatu kui heal arvamusel endast on yks sisserännanud virolainen. Soomlased ei ole kunagi olnud laisad, v.a. teatud kontingent kes elab sotsiaalabist ja ei kavatsegi tööd otsida...
 
selge see 30. august 2010, kl 20.30
teatud töö peale on soomlased laisad- näit. koristamine. Aga ega ma ka oma kodumaal koristaja poleks. See on üks nüri ja igav töö
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!