Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Soome tööle
 
nonoh 31. august 2010, kl 16.41
kui soomlased puha laisad oleks, ei saaks Soome esimene riik olla nii majandusnäitajate kui sotssfääri poolest.
 
eisi 19. september 2010, kl 21.20
2011 suvi sooviks mina ja mu sõber Soome tööle saada. Olkes vaja ka majutust. väike soome keele oskus mõlemal olemas.
 
21 20. september 2010, kl 13.48
Olen pea aasta aega Juba Soomes pesitsenud. Mul on olemas henkar, oskan soome keelt täpselt arusaamise tasemel(sõnu tean rohkem aga lausetega tekib vb probleeme)Olen töödanud rakennus siivojana, ehk siis ehitusobjektil olin koristaja. Objekt sai läbi ja töö ka...nüüd passin täiesti tühja. On kellegil midagi ehk pakkuda? Elukoht on ka olemas. (Helsinkis) Mis alal? Koristus, võin olla ettekandja/abi/asendaja. Lehti viia inimestele(postiljon(kahekesi kellegiga). Mis siis veel. Juhilube mul kahjuks pole. Pakkumised oodatud-> imedemaalalice@gmail.com


Kui henkar on olemas siis on transpordi kaart u 22 euri ja kui henkarit pole siis u 40 euri. Keegi seal varem kirjutas midagi, mis tundus mulle teisiti ja kirjutasin nii nagu mina tean:) Ja keegi küsis kuidas on soomes elada, kirjutage mulle mailile siis võin rääkida, midagi hullu küll pole:)Olge tublid!
 
Näitex 20. september 2010, kl 16.11
http://www.cvkeskus.ee/joboffers.php?op=abroad&sort=job_location&dir=1&start=75
http://www.cvkeskus.ee/206470
Sinna otsitakse neid, kel elamine Hki-s olemas, äkki sobib.
 
päris tõesti on nii 21. september 2010, kl 00.39
Olen hetkel soomes 2 aastat.Nyyd direktor ja väike info kõigile töösoovijatele.
1.Köigepealt leida elamine
kas söprade juures a 250€ voodikoht(max 2-3 kuud muidu nyristab ära)
yyrikorter kellegiga kahekesi 600-750 kahene.Eestlasi eriti ei sallita,võib näkata eraisiku juurdekui koge tagatisraha lauale panna kokku 2250 €.Peaasi et saaks aadressi kasutada.
2.Töö tuttavate kaudu(kuigi helsinkis on eestlane eestlasele hunt)või aktiivselt mol.fi kaudu.Kui oled töökas kyll saad.
Koristaja palk algajatel hetkel 7.90+ohtulisa 60 senti.Tegelikult töö kerge kui oled kiire sest öhtused kohad tunnipöhised .st kui teed ettenähtud jast kiiremini ikka palk käes.
3.Tööleping käes(köige tähtsam)-ulkomaapoliisi malmis 45 €-sealt antakse esialgne paber sellega maistraati(linnavalitsus)henkelötunnuse avaldus.
4.Henkelötunnus käes(helsinkis 1-2 nädalat,espoos samal päeval)kohe verotoimistosse(maksuamet)määrata ära oma aastane sissetuleks voi ametnik ise arvutab.info vero.fi.Tulumaks määratakse vastavalt sinu sissetulekutele.0-18% keskmiselt.
Kindlasti tevita tööandjat kui läheb kauem kui 2 nädalat muid vöetakse palgast maha 35-60 %.Osta kuukaart 23€ 2 nädalat helsinki mujal 36 €.tee selgeks erinevad makseviisid.
5.2x palk käes kohe avaldus kela sse(haigekassa)sest seal läheb aega alates avaldusest 2 kuud.
Kui lapse siis ka avaldus lapsilisä saamiseks 100-130€ lapse kohta
6.4 kuud keskendu ainult tööle.Öpi vöimalikult palju soome keelt .See vöimaldab saada päevasele tööle ja kergematele töökohtadele.
Unusta ära pikad telefonivestlused eestiga.Sinna kulub liialt palju raha,Alguses osta kohe soomes suhtlemiseks kõnekaart R kioskist(soov DNA levib ka eestis).
7 4 kuu jooksul tuleb endale selgeks teha kas jääda soome alaliselt(vakituseks).Uuest ulkomaapoliisi ja kinnitada koduvald.
Kui oled soomes kehtivad sulle soome eelisöigused ja ka kohustused.Alla 6 kuu soomes töötanud peavad tulumaksu vahe maksma eestile 23-.Pyydke vastu pidada kasvöi 1 päev yle 6 kuu.
8.Peale 4 kuud on katseaeg läbi ja tööandja ei saa sind ilma põhjuseta vallandada.Tööl käies ära unusta et oled soomes ,siin ei kehti eesti pyhad,kyll on siin neid rohkem ja isegi makstakse selle eest.Ära tööl röhuta et vaja kogu aeg eestis käia.Sea asjad nii et vöimalikult vähe .Kasuta odavamaid laevu viking,ecerö lindaliini seeriapilet sest kokkuvöttes söidab tallink sama aja(eriti autoga käies)
9.Kes ei suuda kohaneda löpetagu kohe.,muidu sidemed eestis katkevad ja ei oota sind keegi tagasi.

sellised soovitused selleks korraks.........
 
k 21. september 2010, kl 09.26
jumalauta - kaks viimast "kaheaastase kogemusega" - olge kenad ja kirjutage siis KÕIK SÕNAD eesti keeles. lausa vastik on seda punnitamist lugeda. ei ole vast ikka nii hullult keel veel ununenud, või kuidas? ma olen kordades kauem ära olnud ja suudan ennast ilma naeruväärseks tegemata väljendada.
kena päevajätku!
 
mees 21. september 2010, kl 11.28
Nii, kas on kellelgi tuttavaid kondiitri või pagari alal töötamas?? kogemused sellel alal 8 aastat - loomulikult eestis. Kui kellelgy midagi pakkuda on ( soomes) siis anna teada meilile ux23@hot.ee
 
k 21. september 2010, kl 12.05
siis mine vuta-vuta hügieenipassi tegema ja tervisetõendeid vorpima ja siis vaatame.
 
naine 21. september 2010, kl 15.50
Tuhanded tänud "päris toesti on nii" kirjapanijale! Otsisin sellelaadset infot netiavarustest, kild siit, teine sealt ikka leidsin ka. See oli aga tosiselt hea info.
Otsin ka alles tööd, esimesed CV-d saadetud, hoolega 6pin keelt.Paar nädalat alles selles riigis elanud- ringi kaenud.
6elutsejatele - ei maga madratsil, ei ela seismekesi yhes toas.
Heameelega elaksin Eestis oma kodus, aga meitel pole tööd, isegi miiniumimi eest- POLE!
Soovin k6ikidele, ka 6elutsejaile, r66msat meelt!
 
to naisele päris.... 21. september 2010, kl 18.20
Tore et keegi asju ka positiivselt vötab.tööpakkumistele vastates kysi 2 päeva pärast kindlasti yle kuidas on?Kui abi vajad vöid juurde kysida 408512642.
 
? 21. september 2010, kl 21.26
kaema
meitel
...
tänapäevane naine?
ok... võõrriiki tahtmine muudab pärimusmammaks..
 
Helen 21. september 2010, kl 22.24
k -le

On sul midagi pakkuda, ravintolatöid näit.? Või siis tõesti pagaritööd? Otsin ka tööd Hesas. Muud paberid on korras.
 
kristi 22. september 2010, kl 08.13
Tere,olen 33 aastane naine ja otsin ka tööd soomes,oleks hea kui keegi vihjaks kas oleks vaja töölist.
 
pärimusmamma 22. september 2010, kl 12.52

kysimärgile-
mine söö köögis pipart. sai k6ik sydamelt öeldud?
kaugetel maadel rännanud juba aastaid kaheksa ja vahva on k6ikjal
olnud. ja k6bus vana(ema)inimene olen ka ajan oma rida ikka r66muga ja seepärast on mu ymber toredad ja vahvad inimesed, olgu kodus v6i v66rsil.
proovi ise ka, kui hästi k6ik 6nnestub, kui elada ilma vihata.
 
21 23. september 2010, kl 08.35
keegi vuosaares ka elab? vb 2 pead on targemad?
 
Neiu21 04. oktoober 2010, kl 00.57
Tahaksin Soome koristajana tööle minna. Inglise keeles suhtlen vabalt, soome keelest saan ka aru. Kui kellegil on tutvusi, kellel oleks tööd ning elamispinda pakkuda, siis minu mailile võib julgelt kirjutada: maasik2@hot.ee
Päikest! :)
 
kerstin 12. oktoober 2010, kl 12.45
tere,olen 25 aastane naine ja otsin tööd soomes/koristaja-ehitus,korterid,majad/ eelnev töökogemus olemas,soome keel suhtlustasandil,oman tööturvakaarti,asun soomes,martinlaaksos,13km helsingist
vöib pakkuda ka kokaabi jms.
 
kerstin 12. oktoober 2010, kl 16.04
minu telef.+372465815198
 
sohvi 21. november 2010, kl 15.36
Ehk loeb siin seda postitust keegi, kes teab kedagi, kellel on kellelgi Helsingi-Vantaa-Espoo kandis koristaja tööd pakkuda? Ise olen taotlusi saatnud palju, 2 kuud, aga et pole veel siin riigis töötanud ja soome keel on veel mitte väga ladus (6pin iga päev), pole mind tööle v6etud. Ingl. k. valdan vabalt. Absoluutselt saan ma aru, et peab oskama riigikeelt, aga ma kiire 6ppija!
Olen hakkaja ja r66msa meelega. Saan hakkama ka isikliku abistajana, kodukoristusega, hotellikoristajana jms., koka tööga - vajan niiväga töökohakest, v6ib ka 6htuti, keelekursusedki on kodu lähedal välja vaadatud, jaan. algavad, aga algtase on iseseisvalt omandatud. kerstina15@email.ee
 
Raili 06. jaanuar 2011, kl 11.55
Tere tahaks helsinkisse tööle minna,kuna abikaasa seal juba tööl,kas oskaks keegi midagi soovitada või pakkuda olen tegelenud puidu tööga,küünetehnikuks õppisin ja koristaja amet sobib ka.Võite kirjutada r30j@hot.ee etetänades Raili
 
jane 06. jaanuar 2011, kl 13.13
Meil on küpsemas alljärgnev plaan: pühime eesti tolmu jalgadelt ja suundume Soome - mina, mees ja poeg. Alustame lihttööga, hiljem saavad mehed otsida midagi elaktrialast ja tasuvamat, ise vast alustan koristustöödega. Keel on suhtlustasandil olemas ja asjaajamine enam-vähem järele uuritud. Korteri tahaks üürida 2-toalise, hiljem aga osta endale midagi mõnusat. Kui kõik sujub, siis kümme aastat tahaks ikka olla seal ja oma pensioni välja teenida. Kui aga Soome rahulik elu istub, siis vast ei tulegi tagasi, kuigi oma kodu Tallinnas olemas.
 
vanem naine 06. jaanuar 2011, kl 16.04
ka mina tahaksin tööd sest siin juba üle aasta töötu-keelt veidi tonkan-sobiks nii koristamine kui lastehoid (paberid olemas) samuti sobiks hooldus või mingid muud abitööd.Elamine esialgu oleks olemas-küll siis otsiks juba ise midagi kui seal.
 
? 06. jaanuar 2011, kl 17.03
aga miks te www.mol.fi-st tööd ei otsi? Või www.oiktiest.fi tööd on soomes lademes, ainult tule ja tee...
 
töötaja 06. jaanuar 2011, kl 18.56
Ära aja sellist juttu, et Soomes on tööd lademetes. Töökuulutusi on, aga katsu sa tööle saada- sada takistust on ees, eelkõige see, et sa pole soomlane. Välismaalastele jäävad suures osas need kohad, mida põdrad ei taha., Ühest küljest õige muidugi, aga see teeb eestlaste elu raskemaks. Veel see ka, et suurem osa töökohtadest on vahendajate käes, neile omakorda tuleb sadu avaldusi päevas, nad ei jõua neid läbigi lugeda. Soomes, nagu ükskõik kus, on eelkõige tutvusi vaja
 
harri 07. jaanuar 2011, kl 07.46
Olen siin Soomes tööl olnud nii 8 aastat ja koos perega 5 aastat. Asjad on siin väga lihtsad ja loogilised. Kui firma vajab lisa tööjõudu siis algul küsib oma tublidelt töötajatelt kas neil samasuguseid tublisid tuttavaid on kes tööd soovivad. Kui vastus jaatav siis katseajaga leping. Tavaliselt hea ja korralik firma ei võta kuulutuste järgi töötajaid. Nad tahavad, et oleks soovitaja. Ise olen oma tööandjale soovitanud selle ajaga 5 meest tööle. Ja nad on siiani väga rahul. Muidugi ikka juhtub ka moni oinas ( jõi töö ajal ) vahele see lasti tööpuuduse põhjusega ka lahti. Loomulikult olen ka ise väga rahul nii palga kui ka tööga ega ma muidu ei töötaks samas firmas 7 aastat. Mul kulus selle firma ja soovitaja leidmiseks ainult aasta. Minu soovitus on, et õppige soome keelt ja suhelge ning tehke rahulikult kuid korralikult tööd. Rabelejaid pole kellelegi vaja.
 
k 07. jaanuar 2011, kl 11.22
21 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen pea aasta aega Juba Soomes pesitsenud. Mul on
> olemas henkar, oskan soome keelt täpselt
> arusaamise tasemel(sõnu tean rohkem aga lausetega
> tekib vb probleeme)Olen töödanud rakennus
> siivojana, ehk siis ehitusobjektil olin koristaja.
> Objekt sai läbi ja töö ka...nüüd passin
> täiesti tühja. On kellegil midagi ehk pakkuda?
> Elukoht on ka olemas. (Helsinkis) Mis alal?
> Koristus, võin olla ettekandja/abi/asendaja.
> Lehti viia inimestele(postiljon(kahekesi
> kellegiga). Mis siis veel. Juhilube mul kahjuks
> pole. Pakkumised oodatud->
> imedemaalalice@gmail.com
>
>
> Kui henkar on olemas siis on transpordi kaart u 22
> euri ja kui henkarit pole siis u 40 euri. Keegi
> seal varem kirjutas midagi, mis tundus mulle
> teisiti ja kirjutasin nii nagu mina tean:) Ja
> keegi küsis kuidas on soomes elada, kirjutage
> mulle mailile siis võin rääkida, midagi hullu
> küll pole:)Olge tublid!
-------------------

see sõna on siiski henkkari. ei saa kasutada ühe keele sõna ja teise keele käändeid. kui hätta jääd, siis oleks mõistlikum ikka rääkida/ kirjutada keeles, mida valdad. muidu ongi nii, et üks keeleoskamatu koristaja kutsub teise samasuguse ka kaasa ja siis imestame, miks eestlastest Soomes eriti ei arvata.

nb - misasi on transpordi kaart? a la bussipilet? see peaks oma 80€ maksma.

baaritöödel pead omama vastavat passi (luba) alkoholiga tegelemiseks ja seadused sel alal on VÄGA karmid. eestis saab iga keskaplika ettekandjaks, ei kogemust, ei suhtlemisoskust, ei midagi ja siis jällegi imestame, miks meil teeninduskultuur on allapoole igasugust arvestust.
aga kui sa niisama passid, siis on mõistlikum kooli minna. ja töö oma erialaselt otsida. või oledki väljaõppinud koristaja?
 
kiisu 17. veebruar 2011, kl 19.09
Tasulist eestikeelset infot Soomes töötamise, elamise ja paberimajanduse kohta saab paulus.fi-st. Aitavad ka mistahes avaldusi täita.
 
ummi 19. veebruar 2011, kl 19.40
tere .kiri Harrile.Millega firma tegeleb,kus töötad? ma ei ole küll tuttav ,aga äkki aitad kuidagi!? olen otsinud ja tõdenud et ilma tutvustetta ei saa.olen kiire õppija ja mul on läbitud tööturvalisuskoolitus edukalt. kõike haed soovides.
 
on 19. veebruar 2011, kl 20.38
Helen Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> k -le
>
> On sul midagi pakkuda, ravintolatöid nä
> it.? Või siis tõesti pagaritööd? Otsin ka tööd Hes
> as. Muud paberid on korras.

Ei kirjutatud küll minule, aga on suht tasuta soovitus - mine keelekursusele. Tõesti valus lugeda seda väänamist.
Kui selle osa korda saad, siis suurköökide ja kondiiter-pagari paberid, hügieenipass ja soovitavalt näidistööd.
ON pakkuda pagarile tööd ja on kuulutusele ka neli või viis inimest reageerinud. Paraku pole mitte keegi loetust õieti aru saanud ja mitte keegi ei sobi. Keeleoskust ei hakanud mainimagi, aga leidus ka selline naisterahvas Eestist, kes arvas, et ega küpsetamise juures palju rääkima pea..
Kurb.
 
to on 20. veebruar 2011, kl 21.47
Kust ma seda kuulutust lugeda saan? Mis näidistöödest jutt on? Olen ise ka 15. tehnikakooli lõpetanud ja natuke töötanud sellel alal, sellepärast tunnen huvi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!