Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Ei julge ennast kuskile tööle pakkuda
 
jeeh 12. juuni 2010, kl 00.30
ära selle gnld-ga küll tegemist tee, liiga kalliks läheb see hobitamine. ei osta seda sodi keegi.
 
muahhahhahaa 12. juuni 2010, kl 00.33
no kristi, jutt on sul hea, egas sa ometi ise seda usu? kui mulle hakkab keegi sellest teemast midagi mainima, no kohe saadan pikalt, isegi kuulata ei viitsi. samuti mu tuttavad, närvi käivad mingid kaubapakkujad. ja head pole neid toodetes küll midagi, tõeline õnn, et ei kasuta neid!
 
Kristi 12. juuni 2010, kl 01.59
Teate, mul on ausalt öeldes täiesti ükskõik mida arvate. Ütlen veel ainult nii palju et ma jah alles alustasin ja haarasin sellest võimalusest selle pärast et mul on väike laps kodus, 1.5 aastane, augustst alates hakkan saama ainult 900.- kuus kuna emapalk kaob ära pooleteiseks aastaks, see on siis emapuhkuse lõpuni,mis kestab kokku kolm aastat. Mul on laenud, võlad ja maksmata arved ja tööle ei saa praegu minna kuna pole last kuhugi panna. Andke andeks aga tõesti, arvestades üldse praegust olukorda maailmas ja eestis, et inimestel pole tööd, ei saa tööd, laenud kaelas ja ise enamvähem näljas siis inimesed on just lollid et ei kasuta selliseid võimalusi sest mina olen nõus mida iganes selle nimel tegema et kuskilt midagi teenida, ma ei saa endal e lubada sellist suhtumist, et see on jama ja too on jama.....sest iga inimene räägib nii nagu ta heaks arvab ja kui ma hakkaks siin teie järgi elama, siis oleksin varsti kuuse all...mina inmeste asemel haaraks igaks võimalusest aga inimesed pirtsutavad isegi praegu ja ma tõesti ei mõtle selle all ainult GNLD-d vaid olen vaadanud tööotsimis kuulutusi ja mõni nõab veel seal mingit kindlat töötasu, näiteks mingi 18-20 aastane neiu taahb tööd ja palk peab olema vähemalt 40 kr tunnis....no kuulge....meil pole siin praegu enam midagi nõuda kuna inimene peaks olema üli õnnelik selle üle kui ta üldse praegu mingi töö ja mingi teenistuse leiab....aga ju siis pole inimestel veel nii hull et nad nii mõtleks...aga paljudel on ....võetakse ju kodud ja autod käest jne....aga nüüd pole enam midagi teha....aga algul on ikka vaja pirtsutada...aga mina ei jää ka loto õnne peale lootma ja ootama et mulle kott viiesajastega taevast ühel heal päeval nina ette kukuks....mina kavatsen vähemalt proovida oma peret kõige hullemast säästa ja kuidagi toime tulla ja mina ei hakka midagi valima...aga no mul polegi erilist valikut praegu...
Aga kuna ma olen loomult teistest inimestest hooliv ja kuna mulle on minu poja tervis ja heaolu kõige tähtsam siis ongi gnld puhul see hea, et tean kui vajalikud on need toidulsandid, kuna nad pole tegelikult toidulisandid vaid toidust tehtud toit ja kuna ma tean et ükskõik kui tervislikult me ei sööks omast arust, sellegi poolest ei saa inimene kätte piisavalt vajalikke toitaineid ja vitamiine ja just seda kavatsen ma ka oma perele pakkuda, sest püüan hoida oma poja tervist iga hinnaga....ja mille kuradi pärast ma pean poest ostma umbe kallist ja keemiat täis cillit bangi kui ma saan odavamalt täisloodusliku puhastusvahendi, mis on ka mu pojale ohutu??
Minu jaoks on GNLD 4 ühes firma ja seda ei ole ma kuskilt pähe õppinud ega keegi pole mulle seda öelnud aga mulle annab gnld võimaluse
1.ise ja mu perel elada tervislikult
2.raha kokku hoida
3.raha teenida
4.ja teisi inimesi aidata
ja mina haaran sellest võimalusest, teie tehke mis tahate ja mina sellel teemal enam vaidlema ei hakka...eks igaüks teab mis teeb, kas elab või sureb, kas pingutab selle nimel et paremini elada või ei teemidagi ja elab samamoodi edasi.....igaühe oma valik...aga mul on hea meel et saan om alapse tervise heaks nii palju tänu gnld-le ära teha ja siin pole midagi kahetseda ega kaotada....kaotada oleks ainult siis kui ma laseks ka samamood edasi nagu teie, kes siin seda meeletut negatiivsust ise mitte midagi teadmata levitate....
Aga jõudu teile, vähemalt on teil tegevust....
Kahjuks sellise tegevuse eest veel palka ei maksta...:D Muidu oleksite Teie juba miljonärid....
Aga palun siis vabandust et soovin ennast ja teisi inimesi aidata...
 
iuuu 12. juuni 2010, kl 14.34
kui sa oled otsustanud, et kooli lõpetada ei suuda, siis kanna ennast maha ja punkt, jäägi vanemate kaela peale. ei kujuta ette, et keegi peale mingi võrkturunduse-iba tööd pakuks, ehk ak mingi kirby või telefoni teel reklaami müük, kus samuti ei teeni. aga hoia ikka oma joont ja jää kindlaks sellele, et kooli ära ei suuda lõpetada aga tööd suudad teha, hea põhimõte ju ;D
 
mai 12. juuni 2010, kl 14.57
teemaalgataja, kas sa kirjutasid kunagi ka koolilapse foorumis? ka oli selline päris pikk teema ja tüdruk ei saanud kooli kuidagi lõpetatud ja mõtles, mida edasi teha.
 
no-no 12. juuni 2010, kl 15.57
mina müün telefoni teel reklaami ja teenistuse üle küll kurta ei ole põhjust. Kõik oleneb ikka tegijast endast.
Näiteks see GNLD-Kristi teeniks reklaami müümisega väga hästi kui tal suuliselt ka jutt nii hästi jookseb. Ja ei pea mingi kauba tellimisega, kohale toimetamisega sekeldama. Kui ilmad paremad olid, siis istusin rannas ja aina müüsin. Töö ja puhkus käsikäes!
 
pipi 12. juuni 2010, kl 17.42
Keegi tõi siin näite, et kui koolis hakkama ei saa, et siis tööle ka ei võtaks sellist.
Mina olin koolis halb õpilane, kahtede ja kolmedega. Ma lihtsalt ei viitsinud koolis käia. Õnneks mind "veeti läbi" keskast.
Peale kooli läksin tööle, kus olen nüüdseks juba 4 aastat olnud, selle aja jooksul olen ma 2 korda haiguslehel olnud. Puudunud ei ole ja kellaaegadest pean kinni. Olen kohusetundlik ja asjalik töötaja ja saan ka sellele väärilist tasu. Tahan öelda oma näite põhjal, et ei tasu võrrelda inimese kooliskäimise harjumust ja töölkäimise oma.
 
Goib 12. juuni 2010, kl 19.29
Saan täitsa aru teemaalgatajast. Endal oli täpselt samasugune blokk peal kooliga, ei saanud ega saanud lõpetatud, kohe vastik oli kooli minna, koolis olles oli pidevalt enesetunne halb, süda puperdas jne (tegemist oli küll ülikooliga, mitte keskkooliga)

Kuid samas töötasin õpitaval erialal juba kolmandast kursusest saadik ja tööl läks mul hoopis väga hästi, tööle minnes olin firmas kõige noorem ja peaaegu ainuke üliõpilane, kuid isegi ülemus käis mu käest tihti nõu küsimas, palk tõusis kiirsti jne.

Kuna tööl läks väga hästi siis sain ka kooli suhtes enesekindlust juurde - et vähemalt õpin õiget eriala, mis mulle meeldib ja sobib ja kuidagi, suure surmaga ja hambad ristis, vahepeal isegi antidepressante süües sain lõpuks ka lõpetatud!

Arvan, et kui teemaalgatajal õnnestuks leida normaalne töökoht, kus teda tunnustataks, siis tuleks ka enesekindlust juurde, et kooliga maha saada - soovin edu!
 
Nõus 12. juuni 2010, kl 20.27
Ma olen nõus arvamusega, et kool ja töö võivad olla kaks eri asja.
Ma õppisin ka kuigi halvasti ülikoolis (loengutes ei käinud, hilinesin, mõnikord ei õppinud eksamiks jne)ning õppejõududest keegi minust midagi eriti ei oodanud. Kõrgharidus sai siiski kahekordselt omandatud. Võib-olla seepärast, et minu sihiks oli siiski see ihaldatud paber kätte saada. Tööelus (erialane töö) olen aga üks hinnatumaid ja nõutumaid ning tänasel päeval elan väga hästi. Kui vaid mõned mu õppejõud seda näeksid ...

Ma arvan, et haridussüsteemis on omad lüngad sees. Liiga palju on pähe tuupimist ning vähe praktikat. Õpetajad on alamakstud ning noori motiveeritud õpetajaid on raske koolidesse saada (kuigi kiidan neid, kes on missioonitundest kooli jäänud). Ühte õppeainet võib väga igavalt anda ning samas võib selle vastu elukestva huvi tekitada.
 
Mart 13. juuni 2010, kl 00.17
Kui oskate inglisekeelt, siis soovitan teil leida välismaalt mõni tore noormees :-)
 
Emma 13. juuni 2010, kl 13.06
to Nõus.
Ma arvan, et need suured lüngad on teie peades mitte haridussüsteemis(suur enamus saab kooli siiski lõpetatud ).
Ning vaadates ennast, kuidas 12. klassis mind praktiliselt kunagi tunnis polnud, ütleb mulle UT õppejõud et kui ma see aasta sisse ei astu on see viga ning ühe kuuga sain ma välismaale õppima stipendiumiga. Kuu lõpus lähen välismaale. Seega kõik siiski oleneb sinust endast kui aktiivne noor sa oled.
Minu meelest on sul väga head vanemad, kes sind mõistavad ning vitsaga ei peksa su laiskust ja hirmu välja.
Ja isegi kui sa ise ei julge, räägi vanematega las nemad räägivad oma tuttavatega, sõpradega, töökaaslastega jne.. et ehk saavad su kuskile tööle appi võtta.
Pead selle teema tõsiselt ette võtma! Ja reaalselt tee midagi, kindlasti said juba häid mõtteid ja abi, kuidas peaksid edasi toimima.

Kuid arvesta sellega, et lihtsalt miskit ei saa arvestades seda et sa ei soovi isegi kutsekasse minna.
Usun et leiad lahenduse.
 
eiei 13. juuni 2010, kl 22.55
no on ikka eri asi, kas lõpetada kool läbi raskuste või jätta üldse lõpetamata, onju? lihtsalt mitte lõpetada on laiskus ja mina ei palkaks.
 
Nõus to Emma 13. juuni 2010, kl 23.00
Emma, ilmselget ei tegele sa haridusvaldkonnas, nii et võib-olla pole mitte "meie peades" lüngad.
 
N28 14. juuni 2010, kl 10.20
Aga oled sa kutsekaga üldse provinud? Mitte tavakeskoolis vaid just kutseóppes? See ju hoopis teistmoodi, leiad sind huvitava eriala, ópid just seda, mis sulle meeldib, mitte keskaprogrammi. Erialased ained äkki sujuvad libedamalt. Palju ju vóimalusi ka póhiharidusega óppijatele - kokk, ómbleja, aednik jne. Oma póhiharidusega vóid sa praegu mingi ajutise töö saada, aga kindlust sa elus ei saavuta. Kogu aeg on "kirves peakohal". Mótle, mis sa siis peale hakkad, kui oled näiteks 40+ ja kaotad töö... Kes vótaks tööle 40 aastast póhiharidusega inimest? Ja paraku pole sul ühel hetkel enam ka vanemaid toetamas.
 
;))) 14. juuni 2010, kl 12.53
ma arvan, et see on libateema, või on Äpu laisk;)
inetu ju ometi nii vanal inim,esel veel vanemate kaela peal elada, mingi koristaja koha saaksid kindlasti, niikauaks kui midagi meelepärasemat leiad, kopikas ikka jookseb.
 
maria 22. juuni 2010, kl 12.59
Kool ja töö on tõepoolest erinevad, sest ka väga heas ja sõbralikus koolis ei suhtuta õpilastesse kui võrdväärsetesse isikutesse, vaid neid koheldakse lastena, keda peabki käskima ja juhendama. Õpetaja ei pruugi õpilasi alandlikult kohelda, aga siiski alamal positsioonil seisvatena, kuigi tööl hoitakse enamasti viisakalt distantsi, kui probleem tekib. Tegelikult on see arusaadav, sest õpetajad teevad rutiinset tööd aastast aastasse ja ei näe suuremat edasiminekut, näiteks seda, milliseks lapsed pärast kooli muutuvad. Klasse koostatakse piirkondade alusel õpilastest, kellel ei ole midagi ühist (mis loomulikult puberteedieas väljendub), kuid töö saab valida ikkagi enam-vähem huvitava ala järgi (näiteks ei lähe autoparandajaks, kui tehnikast ei huvitu).
Isegi, kui võrrelda halva seltskonnaga kooli ja töökohta, siis koolis on tunduvalt raskem probleeme vältida, näiteks kiusamist, peksmist jms, tööl esinevat klatši on ikka võimalik vältida. Ma ei taha töötamist idealiseerida ja mõistan, et ka tööl võib ülemus oma tahtmise kohaselt palku määrata ja ahistada, aga see on pigem erand kui reegel. Koolides peetakse õpilaste ähvardamist ja karistamist kasvatuse üheks osaks.
 
Kim Smirna 23. juuli 2023, kl 19.57
https://www.google.com/maps/@58.9043374,24.4265859,3a,75y,320.96h,83.95t/data=!3m7!
1e1!3m5!1s4Pm1v3sym7-7bJLOB7voSg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D4Pm1v3sym7-7bJLOB7voSg%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%
3D230.56332%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192?entry=ttu

Ole vapper asu aga asja kallale ja palganumber sind ärgu mitte heidutagu
 
Smirna Kim 24. juuli 2023, kl 16.06
Julge pealehakkamine on pool miinimumpalka
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!