Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
kadakas tutvub
 
Füürer 26. mai 2015, kl 13.42
Tore näha, et on tekkinud küpsemat käitumist- on hakatud kompromisse otsima.

Esiteks, kui järv on äärmuseni ärasolgitud, siis esmalt tuleb äärmuseni kõik solgikraanid kinni keerata, et oodata normaliseerumist. Kas see kontseptsioon on arusaadav?

Teiseks, eks alustage omakeskis patsientide vahel arutlust ja sünteesi, milline on normaalne tutvumine, parameetrid jne, aurtlege sünteesige.

Avaldan siinkohal tänu püsihaigetele, kes on ravi tõhusaks nimetanud ja kiidan muusikateraapia toas hommikuse vahetuse valvearsti järjepideva professionaalse töö eest.
 
Endisele püsikale 26. mai 2015, kl 13.46
Kohvi luristamata siis ikkagi on sinuga võimalik siin vestelda, mis tähendab sisuliselt samuti tutvumist?
Nii võtta, siis juba tutvumegi: sain teada, et sul on teravad okkad.:)
 
kadakajupp 26. mai 2015, kl 13.56
oijahh, ma lähen parem pilatest tegema :D.
 
irww 26. mai 2015, kl 14.06
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> oijahh, ma lähen parem pilatest tegema :D.


terve inimene teebki liikumist, mis on taas märk, et paraned.
Ainult, et söögilauast lahkudes pole vaja teisi teavitada, et lähed WC-sse ega pi(l/zd)atesse.
 
kadakajupp 26. mai 2015, kl 15.18
ahah...eks ma siis edaspidi hiilin igalt poolt sõnagi lausumata minema, ikkagi viisakas inimene ju.
 
edaspidi tubli ? 26. mai 2015, kl 15.20
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ahah...eks ma siis edaspidi hiilin igalt poolt sõn
> agi lausumata minema, ikkagi viisakas inimene ju.


Tubli laps, et lubad end parandada.
Kas sa oskad ka pakkuda, miks lapsed söögilauast lahkudes peavad õigeks teavitada WC-st?
 
kadakajupp 26. mai 2015, kl 15.29
ei oska, aga miks sa üldse wc-ga võrdluse tood? seltskonnast lahkudes öeldakse reeglina head aega ning teinekord ka repliik nt "ma pean viimasele bussile jõudma"..
 
:)) 26. mai 2015, kl 15.37
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ei oska, aga miks sa üldse wc-ga võrdluse tood? se
> ltskonnast lahkudes öeldakse reeglina head aega ni
> ng teinekord ka repliik nt "ma pean viimasele buss
> ile jõudma"..


WC-ga võrdlus näitab kuivõrd ebavajalik on foorumis Tere öelda kusagil teema keskel, sama ebavajalik on söögilauas öelda, et läksid WC-sse.

Normaalne inimene ei teavita WC-st, stroomi metsast ja pilatesest, ega tereta foorumis, ega pea virtuaalmaailma võrdväärseks reaalse maailmaga. Näiteks ei ole virtuaalmaailma õigekirjutus-reeglid samad, mis põhikooli kirjandis. Virtuaalmaailm on teistsugune kui reaalne maailm ja vaimselt terved inimesed aduvad erinevust. Mitte ükski terve inimene ei kirjuta tutvusfoorumis, et ta läks pilatesesse.
Seda kirjutab ainult ebaterve patsient, kes ei tee vahet virtuaal- ja päris elul ning armastab liputada oma asjadega teiste ees, et vaadake mitu kurki ja pilaatest ja blogi minul on.
 
kadakajupp 26. mai 2015, kl 15.42
esiteks on see minu teema ja ma otsustan ise, mida ja kellele kirjutan. sinu tõekspidamised pole absoluutne tõde. sina toimi oma äranägemise järgi, aga tee sellest mingit manifesti.

väide, et foorumis kehtivad teised õigekirjareeglid on üks suurim rumalus, mida kuulnud olen. tead, ma lähen nüüd töölt ära ning siis konsumisse.
 
:)) 26. mai 2015, kl 15.47
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> esiteks on see minu teema ja ma otsustan ise, mida
> ja kellele kirjutan. sinu tõekspidamised pole abs
> oluutne tõde. sina toimi oma äranägemise järgi, ag
> a tee sellest mingit manifesti.
>


Kas selle jutu kokkuvõte oleks, et tunned et rumalamana arstist, aga ego ei taha arsti tunnistada? Küps inimene vastab sisuliselt, mitte ei ignoreeri küsimusi ega õigusta, et teen oma blogis, mida tahan.

> väide, et f
> oorumis kehtivad teised õigekirjareeglid on üks su
> urim rumalus, mida kuulnud olen. tead, ma lähen nü
> üd töölt ära ning siis konsumisse.


miks sa siis väike tähega lauset alustad, kirjutad "väide, ..." ? Mida sa arvad, mis on põhjuseks, et sa niivastuoluline oled?
 
:)) 26. mai 2015, kl 16.23
> ----------------------------

> > Kas selle jutu kokkuvõte oleks, et tunned et rum
> alamana arstist, aga ego ei taha arsti tunnistada?
> Küps inimene vastab sisuliselt, mitte ei ignoreer
> i küsimusi ega õigusta, et teen oma blogis, mida t
> ahan.

Mina näiteks teen igas teemas mida tahan. See on minu foorum siin ja seega võin dikteerida, kuidas teised käituma peavad. Kui ma olukorda kontrollida ei saa, tekitan endale illusiooni, et siiski saan. See annab rahulolutunde.

> miks sa si
> is väike tähega lauset alustad, kirjutad "väide, .
> .." ? Mida sa arvad, mis on põhjuseks, et sa niiva
> stuoluline oled?

Minu enda vastuolulisus tuleneb näiteks raskest lapsepõlvest ja sellest, et hetkel tarvitan kangeid rahusteid.

lisaks mul endal ka segi, mis tähega lauset alustada. Mis teha, ei saa klaviatuurile pihta, käed värisevad.

Arvate, et see siin on mingi naljategemise koht teile? Sean korra majja, siis ehk saan ka nõrgemate tablettide peale üle minna. Arvestage sellega ja tehke heaga koostööd.
 
irww 26. mai 2015, kl 16.27
:)) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> > ----------------------------
>
> > > Kas sell
> e jutu kokkuvõte oleks, et tunned et rum
> > alam
> ana arstist, aga ego ei taha arsti tunnistada?
>
> > Küps inimene vastab sisuliselt, mitte ei ignore
> er
> > i küsimusi ega õigusta, et teen oma blogis
> , mida t
> > ahan.
>
> Mina näiteks teen igas
> teemas mida tahan. See on minu foorum siin ja seeg
> a võin dikteerida, kuidas teised käituma peavad. K
> ui ma olukorda kontrollida ei saa, tekitan endale
> illusiooni, et siiski saan. See annab rahulolutund
> e.
>
> > miks sa si
> > is väike tähega lauset
> alustad, kirjutad "väide, .
> > .." ? Mida sa ar
> vad, mis on põhjuseks, et sa niiva
> > stuoluline
> oled?
>
> Minu enda vastuolulisus tuleneb näit
> eks raskest lapsepõlvest ja sellest, et hetkel tar
> vitan kangeid rahusteid.
>
> lisaks mul endal
> ka segi, mis tähega lauset alustada. Mis teha, ei
> saa klaviatuurile pihta, käed värisevad.
>
> Ar
> vate, et see siin on mingi naljategemise koht teil
> e? Sean korra majja, siis ehk saan ka nõrgemate ta
> blettide peale üle minna. Arvestage sellega ja teh
> ke heaga koostööd.


hahahahaa :D

Proovige ka imiteerida püsihaigete retoorikat, arvan, et võib tõesti kasuks tulla selline käitumisteraapia imiteerimise mängudega.

Näiteks proovige Kadaka asemel tema rollis vastata vastuolu küsimusele jt lihtsatele küsimustele.

:)
 
kadakajupp 26. mai 2015, kl 17.04
jaa, olge palun nii kenad, see hoiaks mu aega kokku ja oleks kindlasti lõbus.

p.s - mu teema pealkiri on tutvumine, mitte blogi. see, kui psühhomaniakk siia endale peldikuseina teeb, on lihtsalt kurb tõsiasi ega muuda teemat kellegi blogiks...
 
patsiendile 26. mai 2015, kl 17.15
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> jaa, olge palun nii kenad, see hoiaks mu aega kokk
> u ja oleks kindlasti lõbus.
>

kas tuhandete postitustega spämmer on hakanud mõtlema aja kokkuhoidmisest? Vastuolu taas või mis? :)


> p.s - mu teema
> pealkiri on tutvumine, mitte blogi. see, kui psüh
> homaniakk siia endale peldikuseina teeb, on lihtsa
> lt kurb tõsiasi ega muuda teemat kellegi blogiks..
> .


peale sinu jt püsihaigete pole keegi siia blogisid loonud ega muid sellelaadseid. Kas soovid taas pakkuda diili, et püsime tutvusfoorumis teemakohane ja kurkidest jms-st ei räägi? :)

Miks siis ikkagi sulle jabur tundub, et virtuaalmaailm on teistsugusem kui päris, teistsuguse grammatikaga jne?
 
kadakajupp 26. mai 2015, kl 17.30
õigekirja valdamine pole paraku kohustuslik, aga see ei muuda ortograafia olemust. kes kirjutab valesti, see teeb seda pea igal pool. (reedel oli mul au lugeda dokumenti, kus ühtegi vigadeta lauset ei olnud ning suure otsimise peale leidsin ühe koma.

terroristidega ma läbirääkimisi ei pea. ja tead, kurgid kasvavad kenasti. eile istutasin aedube ja porrulauku lisaks.

sulle vist tundub jabur, et üldse võib maailmas erinevusi olla ja tahad kõiki robotiteks muuta või mis mõte su igisemisel pikemas perspektiivis siin on?
 
seansil osalejale küsimus 26. mai 2015, kl 17.31
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> jaa, olge palun nii kenad, see hoiaks mu aega kokk
> u ja oleks kindlasti lõbus.
>
> p.s - mu teema
> pealkiri on tutvumine, mitte blogi. see, kui psüh
> homaniakk siia endale peldikuseina teeb, on lihtsa
> lt kurb tõsiasi ega muuda teemat kellegi blogiks..
> .


Kui sa tahad, et su "tutvusteemas" imiteerimismängudega käitumisteraapiat tehtaks ja lisaks ka tutvumisteemat jälgitaks- siis vist on taas vastuolulised soovid nagu ka tutvumiskuulutuse kriteeriumites.

Kumba oma soovidest sisemas rohkem soovid, kas imiteerimismängu või tutvumist?
 
to Kadakas 26. mai 2015, kl 17.40
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> õigekirja valdamine pole paraku kohustuslik, aga s
> ee ei muuda ortograafia olemust. kes kirjutab vale
> sti, see teeb seda pea igal pool. (reedel oli mul
> au lugeda dokumenti, kus ühtegi vigadeta lauset ei
> olnud ning suure otsimise peale leidsin ühe koma.
>


miks sa siis ikkagi õigekirja ei järgi internetis, aga annad mõista, et seda tuleks jälgida?


>
> terroristidega ma läbirääkimisi ei pea. j
> a tead, kurgid kasvavad kenasti. eile istutasin ae
> dube ja porrulauku lisaks.
>

Kas käisid ka WC-s?


> sulle vist tundu
> b jabur, et üldse võib maailmas erinevusi olla ja
> tahad kõiki robotiteks muuta


Süsteem toimib kui jälgitakse ühiseid põhireegleid. Detailsel tasandil erinevused on elementaarsed nähtused. Näiteks iga tutvuja kirjutab oma moodi tutvuskuulutuse. Blogi aga ei tee keegi, muusikateemasid ja solki ei tooda keegi, kuna see pole tutvusfoorumile kohane.


> või mis mõte su igise
> misel pikemas perspektiivis siin on?


Eesmärgiks on normid ehk normaalsus ehk inimeste austamine. See pole haigete chatt, vaid tutvumisfoorum kullakesed.
 
kadakajupp 26. mai 2015, kl 17.40
mida iganes - sinu loll iba on listis viimasel kohal.
 
kadakale 26. mai 2015, kl 17.46
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mida iganes - sinu loll iba on listis viimasel koh
> al.


mul on väga lihtsad ja selged küsimused ja põhjendatud jutt.
sul on ebaküps lapsik suhtumine, et kui ei meeldi, siis saadad pikalt ja jätkad külamoori moodi inimeste peletamisega.

mitmed tutvujad on sinu ebaküpsuse tõttu sind eemalepeletavaks nimetanud. Nüüd loodad, et mõnitades vanataate saad äkki nende näol omale vagura partneri, keda alandada. Väga lapsik ja toob kaasa rohkelt tagasilööke sulle endale elus.

Halb on see, et ebaküpsus ja haigus üheskoos kahjustavad teisi inimesi.
 
kadakajupp 26. mai 2015, kl 17.56
halb on üks asi - sinu lühinägelik rumalus ja ajuvabad eeldused.


ahjaa, ma lähen nüüd raamatut lugema. :).
 
to kadakas 26. mai 2015, kl 18.25
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> halb on üks asi - sinu lühinägelik rumalus ja ajuv
> abad eeldused.
>

olen nõus lühinägelikkuse, rumaluse ja kõige muu osas kui seda täiskasvanu inimese moel ära põhjendatakse.
Mina olen püsihaigete ja sinu haiguse asjad selgelt ära põhjendanud, vastanud küsimustele, väited sidustanud loogikaga.
Minu eeldused ühtivad ühiskonna üldnormidega. Näiteks eeldan, et kinno minnes ei loobita seal popkorniga. See pole sugugi ajuvaba eeldus ja popkorninäitega põhjendasin selle praegu ära.
Kas võiksid samuti proovida küpsemalt käituda. Ole sisuline, loogiline, põhjenda, vasta, mitte aga ära põgene vastustest ja vastutustest elus, austa inimesi ja norme.

>
> ahjaa, ma lähen nüüd ra
> amatut lugema. :).


Selline põgenemine on lapsik vastutusese eest ärajooksmine. Teine asi on, et miks peaks tutvusfoorumis mainima, et lähed raamatule, kurgile või WC-sse?
 
kadakajupp 26. mai 2015, kl 18.58
see on ainult sinu arvamus, mida sa presenteerid püha tõena... kõik inimesed ei pea olema üksteise kloonid ega olegi. sina jahud oma haigusest, miks siis kurkidest või mäesuusatamisest rääkimine kuidagi vähem aktsepteeritavam on? äkki ma soovin tutvuda kurgikasvatajaga või mäesuusatajaga? kui sind segab, siis ära loe, lihtne ju.
 
kurgile 26. mai 2015, kl 19.24
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> see on ainult sinu arvamus, mida sa presenteerid p
> üha tõena...

ma ei presenteeri lõpliku tõena, vaid põhjendan ära ja vastuväitelist põhjendust ei esitata. Kui esitataks vastu mingi väide ja põhjendataks, siis küpse inimesena ka nõustun sellega, mitte ei jookse minema ega jonni lapsikult põhjendamatult vastu.


> kõik inimesed ei pea olema üksteise k
> loonid ega olegi. sina jahud oma haigusest, miks s
> iis kurkidest või mäesuusatamisest rääkimine kuida
> gi vähem aktsepteeritavam on?


ühiskonnas on üldnormid ja neid eiravad ainult haiged ja ebaküpsed inimesed. Näiteks kurjategijad, lapsed.
Sinu kurgid, mäesuusatamine, muusikateraapia tuba, blogi jms solk ei ole tutvusfoorumi teema, vaid kuulub teistesse alamfoorumitesse. Inimesed on P-blogi vastu kuna see blogi eirab norme nagu ka sinu blogi ja püsikate solkimine.

Ei maksa demagoogitseda, et kurkidest võib ju rääkida tutvumise raames.


> äkki ma soovin tutvu
> da kurgikasvatajaga või mäesuusatajaga? kui sind s
> egab, siis ära loe, lihtne ju.


Kinos popkorni loopija ei saa õigustada ennast, et see loopimine on tutvumise signaal/viis. Kinos vaadatakse filmi ja tutvusfoorumis tutvutakse, mitte ei loobita solki. Kohtusaalis võib käänata asju ja norme niiet, JOKK, seda tehakse demagoogiliste võtetega, väitlus-tehnikaga jms, näiteks leitakse seadusest vastuolu ja seejärel retoorika abil pestakse kuritegu õilsaks teoks.
Päris elus pole võimalik ega normaalne iga asja hinnata juriidilisel viisil ja seetõttu on üldnormid, mida järgitakse. Kes hakkab üldnorme käänama peapeale, seda ei peeta terveks inimeseks.
Näiteks kui keegi hakkab kinos õigustama popkorni loopimist, siis päris elus tuleb selline isik isoleerida, aga kohtusaalis on aktsepteeritav, et ta tõestab et popkorni loopimine oli siiski õilis tegu tema kalli advokaadi põhjendustel.

Normid on normid ja neid tuleb järgida. Tutvusfoorumis ei ole kohane see solk, mida koos püsikatega toodad.
 
te ka jaksate 26. mai 2015, kl 20.00
millest te küll elatute, kui siin klahve taote päevad ja ööde kaupa.
Lihtsalt uudishimust küsiks.
 
anna kannatust 26. mai 2015, kl 20.36
Neist lugudest nähtub, kui ohtlik võib olla võim piiratud tüüpidele! Enesekriitika on olematu sõna ja kõigis asjus jääb õigust ülegi!
Keegi kunagi astus lihtsalt varba peale õigekeele või muu taolisega...
 
Sid 26. mai 2015, kl 20.44
anna kannatust Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Neist lugudest nähtub, kui ohtlik võib olla võim p
> iiratud tüüpidele! Enesekriitika on olematu sõna j
> a kõigis asjus jääb õigust ülegi!
> Keegi kunagi
> astus lihtsalt varba peale õigekeele või muu taol
> isega...


soovisid Keelenurka?
 
anna kannatust 26. mai 2015, kl 20.57
Ei soovinud keelenurka ja sa tead seda ise ka. Mõni ei suuda lihtsalt kadaka erudeeritust taluda. Ja jääbki materdama - imelik rahvas!
Sulle ilusat vihmasabinat!
 
armas aeg! 26. mai 2015, kl 21.01
kadakas ja erudeeritud?????? kannataja ikka selle sõna tähendust teab üldse???
 
siga ja kägu- kas kohane võrdlus? :D 26. mai 2015, kl 21.07
kadakas kirjutab vigadega, mis on täiesti normaalne internetis. Telefoniga ja ka teiste seadmetega ei ole mugav suurtähti võtta ning ka tegu pole lõpukirjandi kirjutamisega vaid foorumiga ja küps inimene keskendub sisule, haige vormi(stusel)e.

Interneti ja lõpukirjandi õigekiri on nagu siga ja kägu kui neid üldse võrrelda saab (Darwinistlikult).
 
Hell was full... So im back! 26. mai 2015, kl 21.09
Pagan, delfist ikka ei tohi eemal olla..mittekuimidagi aru ei saa, ega sellestki, et üdini igav villases seelikus sahistav kadakajupp tutvub :) Okei, vähemasti koht on õige ;)
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.