Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
kadakas tutvub
 
Endine püsikas, 28. mai 2015, kl 21.26
Totakas on see, kes läheb midagi müüma, tegemata turu-uuringut, et mitte küsida liiga kõrget või madalat hinda...seda esiteks,
teiseks - igas Müügifoorumis tasub aeg-ajalt lugeda ka nn. müra, kasvõi ntx hoiatusi solkkauba müüjate või petturite kohta...et ise mitte ämbrisse kolinal kukkuda, seda nimetatakse taustauuringuks,
kolmandaks - satud kokku mõne laheda tüübiga või kena tibiga, kes midagi osta-müüa soovib, lähed aga kaupa näitama/vaatama, on kena inimene, jutt hakkab jooksma, kutsud välja ja voila...ongi tutvus loodud..

ühesõnaga - more life, less rules,
 
Kaliifi peakokk 28. mai 2015, kl 21.30
Korruptsioon on ametiseisundi kuritarvitamine omakasu eesmärgil! Mul puudub siin foorumis igasugune ametiseisund, järelikult ma ei saa ka korruptiivset tulu saada. Isegi kui püsikad mulle kingitusi tooksid, puuduks kuriteo koosseis. Me ei pea oma analüüsis kaugemale minema kuriteo objektiivsest küljest:

tegevus (+), mitte tegevusetus
tagajärg (+)
põhjuslik seos (+)
spetsiifiline isikutunnus ehk ametiisik puudub (-)

Nulla crimen nulla poena sine lege ehk ei ole kuritegu, ei ole ka karistust (seaduse järgi) :-P

Minu hõimuliikmed on väga vihased teemade solkimise üle. Naaberhõimu liikmed tekialusest foorumist on ka väga vihased, et üks misjonär käib seal jutlustamas, et pepuseks on saatanast. Naaberhõim on kogu aeg niimoodi teinud ja nüüd tuleb misjonär seda keelama! Misjonär olevat neile väitnud, et isegi kui naine ise soovib pepuseksi ja mees talle vastu tuleb, on mees homo. See oli aga naaberhõimu liikmete arvates nende meheau solvamine.

Kui tegemist ei ole just lennuki WC-ga, siis ikka seal suitsu tehakse. Ööklubis tehakse vahel nii. Kreekas tehakse üldse igal pool suitsu, tänaval ja baaris ja kinos ja spordihallis ja EL tubakadirektiivi peale lastakse vilet.

On olemas veel iha foorum ja on sexinestonia foorum ja on buduaari foorum ja on kodutud ja sada muud veel. Neid võiks ka valgustada, me oleme sellest jumalikust valgusets juba veidi rammetud :)
 
kadakajupp 28. mai 2015, kl 21.32
ahh, see saabas keksib ikka jalalt-jalale nagu köster ning kisab "lible tegi, lible, tegi!" mind kohe päriselt huvitaks, milline see tema tutvumisteema oli - ilmselt lakoonilise tekstiga "x tutvub y-ga" ja kõik.
 
kadakajupp 28. mai 2015, kl 21.33
kreekas tehakse ka bensiinijaamas suitsu, st tehti. mitte, et ma seda heaks kiidaksin.
 
arst 4 28. mai 2015, kl 21.34
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> troll, ära vingu - kes sul keelab oma teemat üleva
> l hoida, sinna postitada ja suhelda? ja kui sul on
> selleks oma stiil ehk siis passivne passimine, po
> le vaja teisi selle eest karistada.

Miks peaks ebanormaalseid võtteid propageerima, kui normaalsed üldnormid on end õigustanud ja laialt levinud?
Hetkel solgitakse tutvujate teemasid püsikate poolt nagu näite tõime ja mis kasu on solgimäel 3p aktiivsena hoida tutvusteemat.
Kui siin püsikate vabaaja veetmine eemaldada, siis oleks tutvumise keskkond normaalne, mis võimaldaks tunduvalt rohkem reaalseid tutvumisi. Suurem tutvumiste hulk on aga suurem hulk rahulolevaid inimesi kui 5 rahulolevat püsikat.

Seetõttu ei ole kasulik reegleid püsikate järgi painutada ja norme eirata.

> ja ma just kon
> trollisin, tutvujate teemad on ka kenasti olemas.

Trolli moodi kontrollimine on vaadata, kas Lk 1 on näha mõni tutvusteema ja väita, et tutvusteemad on hästi näha. Nagu seletati, siis püsikate tõttu külastatakse reaalsete tutvujate kuulutusi vähe, kuna püsikate aktiivsed teemad lükkavad teema kiirelt Lk 2 peale pärast seda kui on selle ära kaaperdanud ja hoiab TOP 10 sees oma solkteemasid. Selline olukord ei ole tutvujatele normaalne ja ei saa trollivalt õigustada, et hetkel kontrollimsel on märgata Lk 1 tutvusteemasid.
 
:(( 28. mai 2015, kl 21.39
salvestasin endale ka Endise püsika kõne, pärast hea uuesti kuulata. mul nüüd ka uus kokkuvolditav usb, aitäh kokale.
arst ei luba muidu inimlikke ja ilusaid tekste kuulata ja raamatud on ka siin keelatud. eriti lõbusad raamatud, mis lasevad haiguse hetkeks unustada.
aga arst ütleb, et see on ravile paha ja hakkab jälle WC ja suitsetamisega ähvardama. see on hirmus. mul hakkab peale seda alati uuesti paha.
lisaks on meie arst väga puhtusearmastaja. seda saab sellest aru, et ta näeb igal pool solki. mina panen uued 4D prillid ette ja püüan ka näha. aga ei näe.
nende prillidega ei näe ka seda, kes millise kommentaari kirjutab. no et kes seal taga on. aga arst näeb.
lisaks näeb arst seintest läbi. kõrval on mingi uus kirjutis, arst kohe näeb seda, siis tuleb ta siia ja ütleb, et see seal on püsikate solk.
selles mõttes on nagu metsa sanitar. meie peaarst siis.
kahju, et ta oma tutvumisteema untsu läks, nüüd käibki nagu Clint Eastwoodi kehastatud kauboi ja maksab kõigile kätte.
aga samas lubab ta meid kõiki terveks teha. keegi nägi ka tema laual kultusraamatut "Kättemaksu tõhususest". või oli see "Käibemaksu tõhususest"? "Altkäemaksu tõhususest"? arvan siiski, et arsti suurepäraste meetodite süntees aitab meie foorumi täiesti uude ajastusse.
 
To kadakajupp 28. mai 2015, kl 21.45
Tal on kõik segi nagu Kört-Pärtli särk laupäeva õhtul! Vahepeal pani omale nimeks isegi irww, mis on teadupärast ülemtrolli registreeritud TM ehk kaubamärk. Mingit udu-umbe demagoogiat sealt tuleb, teised ajavad õpikujuttu ja kopipasteerivad mõttetusi. Tema postitus koosneb 2/3 osas teiste jutust ja ülejäänu on stiilis "Ühe mõtte lisaksin veel võib-olla". Demagoogia pole kah nauditav nagu mõnel poliitikul. Äkki ta peab ennast riiklikku järelevalvet teostavaks täidesaatva riigivõimu esindajaks, iselaadseks veebikonstaabliks? Pidevalt käivad mingid politseivihjed, et politsei kasutab ka ebaeetilisi võtteid kurjategijate tabamiseks. See pole argument ega midagi, et püsikad takistavad tutvumist. Troll näe käib end lõbustamas sellega, et postitab nõmedusi teiste kasutajate nimede alt ja lollitab uusi tutvujaid. Põhiline argument trolli kaitseks on, et teie püsikad teete ju samuti! Meie aga ei või kaitseargumendina seda kasuta :D Parem käsi ei tea, mida vasak teeb ja sellest suur segadus tekibki.
 
arst 4 28. mai 2015, kl 21.48
Endine püsikas, Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Totakas on see, kes läheb midagi müüma, tegemata t
> uru-uuringut, et mitte küsida liiga kõrget või mad
> alat hinda...seda esiteks,
> teiseks - igas Müügi
> foorumis tasub aeg-ajalt lugeda ka nn. müra, kasvõ
> i ntx hoiatusi solkkauba müüjate või petturite koh
> ta...et ise mitte ämbrisse kolinal kukkuda, seda n
> imetatakse taustauuringuks,

Seda müügimetoodika teksti nimetatakse kaaperdamiseks.
Samaväärne oleks, kui hakkaksin siit edasi õigekirjast pikemalt rääkima.

> kolmandaks - satud
> kokku mõne laheda tüübiga või kena tibiga, kes mi
> dagi osta-müüa soovib, lähed aga kaupa näitama/vaa
> tama, on kena inimene, jutt hakkab jooksma, kutsud
> välja ja voila...ongi tutvus loodud..


Sedalaadi tutvumise tõenäosus on väga väike (alla 1%) ja eesmärgipärases norme järgivas keskkonnas on edu tõenäosus kõrgem (20+%) ja hõlbus sooritamise mugavus. Seetõttu on õigustatud reeglid jan ormid, et tagada efektiivne süsteemi toimimine. Ei ole mõtet lammutada süsteemi ja öelda, et teeme anarhia, kus jätame alles justnimelt need alla 1% edutõenäosusega võimalused. Selline süsteem ei ole jätkusuutlik.

>
> ühes
> õnaga - more life, less rules,


Püsikate silmakirjalikud ja vastuolulised anarhiameelsed soovitused paraku astuvad neile endale varba peale. Nad vinguvad, lasevad kustutada, hüsteeritsevad, pole rahul.
 
:(( 28. mai 2015, kl 21.53
oi, tohib küsida, mis on solkteema? kas see siin on solkteema? no siin on tõesti palju püsikaid ja lisaks on palju reeglite rikkumisi? kõik need kurgid, tikutopsid, raamatute tsitaadid, teretamine jne.
aa miks see teema kogu aeg top 10-s on? kuidas? kes seda tõstab? arst tõstab? ei ole võimalik!
olen väga ehmatanud praegu. võimalik, et isegi hakkan vinguma ja hüsteeritsema ning pole rahul.
kõik pidi ju paremaks minema. lubati ju! :((
 
kadakajupp 28. mai 2015, kl 21.55
veel kord - minu postitused on kõik minu nimelised, v.a oktoobri keskpaigast mõned, kus keegi arvas heaks mind libada, mispeale regasin nime. seega saavad kõik soovijad vaadata ning vajadusel protesteerida. kui minu postitus on nende tutvumist seganud, reaalselt. see, et "sa ei meeldi mulle lihtsalt siin foorumis", ei ole pädev argument.
 
Kallis :(( 28. mai 2015, kl 21.57
Arst on meil täna kuidagi kuri, isegi riidles minuga, et onu Fjodori kirja siia kopisin. See ei ole üldse raamatust, see on multifilmist ja tema kui arst peaks välja selgitama, miks poisid end Fjodoriks, Matrjoškiniks ja Sharikuks peavad. Kutsusid mind nelja tankisti ja koera mängima, aga ma ei viitsinud ja nüüd nad siis möllavad voodi peal ja Sharik haugub voodi all.

Ma olen samuti õrna hingega ja palusin arstilt, et ta tooks mulle lugeda "Tuulest viidud", sest mulle nii meeldib 16-aastane Scarlett, sest ta on ilus tüdruk ja julge pealeselle. Arst aga naeris saatanlikult ja tõi mulle hoopis "Jutustusi Zojast ja Shurast", "Kuidas karastus teras" ja "Pildikesi Uljanovite perekonnast". Need on koledad raamatud ja mind tabas hüsteeria. Shura langes ja Zoja sattus vangi. Saša Uljanov osales vandenõus tsaari vastu ja püüti kinni. Veel palusin, et ta tooks mõne reisiraamatu nagu näiteks "Minu India". Siis ma kujutlen end reisile ja unustan haiguse.

Arst on meil tark. Ta mitte üksnes ei kuule läbi seinte vaid loeb ka mõtteid. Ühel öösel ta karistas mind sellega, et võttis mõtted üldse peast ära. ma ei saanud terve öö magada, sest mõtted olid läinud...:( Ükskord ta lubas mind kiiritada, sest olin foorumis valesse kohta postitanud.
 
arst 4 28. mai 2015, kl 22.10
Kaliifi peakokk Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Korruptsioon on ametiseisundi kuritarvitamine omak
> asu eesmärgil! Mul puudub siin foorumis igasugune
> ametiseisund, järelikult ma ei saa ka korruptiivse
> t tulu saada. Isegi kui püsikad mulle kingitusi to
> oksid, puuduks kuriteo koosseis.

Tavapärane on kasutada ülekantud tähenduses erinevaid sõnu. Seetõttu pole oluline, kas reaalselt siin foorumis on ametiseisund või mitte. Kui sa toetad siin püsikaid, siis saad kasu sellest. Saad õigustuse trollida siin, mis toidab tähelepanu vajadust ja saad hiljem püsikana mõnusalt edasi solkida. Seetõttu taas soovitan, et keskenduge sisule, mitte formaalsusele.

> Me ei pea oma ana
> lüüsis kaugemale minema kuriteo objektiivsest külj
> est:
>
> tegevus (+), mitte tegevusetus
> taga
> järg (+)
> põhjuslik seos (+)
> spetsiifiline is
> ikutunnus ehk ametiisik puudub (-)
>
> Nulla cr
> imen nulla poena sine lege ehk ei ole kuritegu, ei
> ole ka karistust (seaduse järgi) :-P

Karistust on võimalik saada olenemata kuriteost. Sinu kaaperdav kooliteooriga edvistamine ei oma eesmärki. Osa teemavälist teooriat sisaldas vigu, osa oli korrektne, seega mida me järeldame, et valdad kesiselt mingit teadusharu? Ok, valda, aga see teadusharu ei haaku siinse temaatikaga, seetõttu ei ole mingit kasu su tegevusel. siin on tutvusfoorumi temaatika ja kui keegi räägib näiteks kosmosest mõningate vigadega mingi seisukoha, siis see kosmoseteema ei mõjuta tutvustemaatilist põhiteemat ega õigusta kedagi targemaks antud küsimuses.


> Kui tegemi
> st ei ole just lennuki WC-ga, siis ikka seal suits
> u tehakse. Ööklubis tehakse vahel nii. Kreekas teh
> akse üldse igal pool suitsu, tänaval ja baaris ja
> kinos ja spordihallis ja EL tubakadirektiivi peale
> lastakse vilet.

Kreeka lennuki WC jms erandnäited esinevad niiväikeses kvantiteedis (alla 0.1% maailma WC-dest suitsetatakse), et nende abil ei saa õigustada ja hakata kuskil Eesti avalikus WC-s suitsetama.

Üldnorme tuleb järgida enamuse heaolu nimel ja erandnäidete puhul tuleks need selgelt kirja panna, kuna intuitiivselt neid ei eeldata ja tekiks rohkelt hämmingut ilma selge kirjapandud erireeglita.

>
> On olemas veel iha foorum
> ja on sexinestonia foorum ja on buduaari foorum j
> a on kodutud ja sada muud veel. Neid võiks ka valg
> ustada, me oleme sellest jumalikust valgusets juba
> veidi rammetud :)

On olemas ka privaatsed jututoad, mille eesmärk on see, mida püsikad siin toodavad.
Nimetatud ja teistes suuremates foorumites on kindlasti elementaarsed reeglid jõus. St, et muusikateema ja blogi ei asu samas kataloogis tutvujate kuulutustega, jne.
 
arst 4 28. mai 2015, kl 22.16
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kreekas tehakse ka bensiinijaamas suitsu, st tehti
> . mitte, et ma seda heaks kiidaksin.

Ka teistesse eluvaldkondadesse sobib see põhjus, mikspärast sa seda suitsetamist heaks ei kiida. See põhjus on jätkusuutlikud reeglid ja põhimõtted, mis võimaldavad enamikul võimalikult efektiivselt toimetada, et ei plahvataks midagi, ega astuks püsikate solgi sisse jne, ja et süsteem toimiks ja anarhiaks ei muutuks.

Praegu on püsikate tegevus võrreldav WC-s suitsetamisega, võib ka võrrelda bensiinijaamas suitsetmaisega. See ei ole normaalne ja takistab.
 
:(( 28. mai 2015, kl 22.17
kokk, kulla kokk, kas ta tõesti lubas kiiritada? see on hullem kui popkornituba. kas see oli sinu efektiivse süsteemi mittetoimimisest? või ebaefektiivse süsteemi toimimisest? või hoopis efektiivsest süsteemivälisest toimimisest?
samas vaata, kuidas meie arst sind hoiab ja hooldab, muretseb su pärast ja toob raamatuid. olgugi koledaid aga toob.
mina aga ootan ja ootan oma küsimustele vastuseid, ei midagi.
mulle isegi tundub, et ta käib meie palatist päris suure kaarega mööda. miks ei tea. ehk ta ei tunne meid ära? meil ju kõigil 4D prillid peas. võib nii olla?
 
kadakajupp 28. mai 2015, kl 22.23
noh, kena noor teenindajast neiu suitsetas leti taga. ei kiida heaks, aga ei hakanud seal tundide kaupa temaga sel teemal jaurama. tema maa, tema kombed - ostsin oma kodinad ja läksin.
 
arst 4 28. mai 2015, kl 22.26
:(( Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> oi, tohib küsida, mis on solkteema?

kui sa soovid minna piiritletud teemaga alamfoorumisse nõu küsima ja TOP 10 teemad on teemaväline solk, kurgid jne, siis sa nimetad need 10 teemat näiteks solkteemadeks ja lahkud foorumis ilma postitust tegemata.


> kas see siin o
> n solkteema? no siin on tõesti palju püsikaid ja l
> isaks on palju reeglite rikkumisi? kõik need kurgi
> d, tikutopsid, raamatute tsitaadid, teretamine jne
> .
> aa miks see teema kogu aeg top 10-s on? kuida
> s? kes seda tõstab? arst tõstab? ei ole võimalik!
>

See jt püsikate solkteemad on alati TOP 10s olnud. seda ei pea tõestama juriidiliste paragrahvidega vms viisil, vaid piisab loogikast. On loogiline, et mida rohkem lehekülgi on püsikate mammutteemadel, seda aktiivsem see on. Juba enne minu teraapiat olid püsikate teemad rohkete postitustega ja tollal oli solkimise aktiivsus ka suurem kui praegu, nüüd on ravi vähendanud.


> olen väga ehmatanud praegu. võimalik, et isegi
> hakkan vinguma ja hüsteeritsema ning pole rahul.
>
> kõik pidi ju paremaks minema. lubati ju! :((

Ideaalseid lahendusi ei esine ja alati leidub mõni vähene kannataja. Võimalik, et ravi kõrvalefektina sina oled kannataja ja ülejäänud suurem osa siis võidavad ja neil on parem. Mõnele ei mõju mõni tablett, enamikele aga mõjub. Misteha. Nagu ütlesin, siis tegelen püsikate raviga ehk suuremamastaabiliselt ja sina oled üksik erand, kellega ma ei näe mõtet tegeleda.
 
Kaliifi peakokk 28. mai 2015, kl 22.48
Arst 4 Kirjutas:
-------------------------------------------------------

Karistust on võimalik saada olenemata kuriteost. Sinu kaaperdav kooliteooriga edvistamine ei oma eesmärki. Osa teemavälist teooriat sisaldas vigu, osa oli korrektne, seega mida me järeldame, et valdad kesiselt mingit teadusharu?

Lood mingit uut karistusõiguse teooriat stiilis Orwelli "1984"? Et karistust on võimalik saada olenemata kuriteo toimepanemisest. Mõttepatu eest? Eesti karistusõigus mõrvamõtte eest ei karista, mõrvakatse eest küll. Ma võin kesiselt teadusharu vallata, aga sa ei valda seda üldse. Loobusin edasisest analüüsist, sest puudus eritunnus. Kuriteo koosseis:
1. objektiivne külg (tegevus v tegevusetus, tagajärg, põhjuslik seos, spetsiifiline isikutunnus kui seda on nõutud)
2. subjektiivne külg (tahtlus või ettevaatamatus, eesmärk, eksimus - teo- või keelueksimus)
3. õigusvastasus
4. süü

Piisab teooriast, kirjutasin peast ja mitte mingist õpikust. See pole mingi kooliteooria, seda rakendatakse igapäevaselt. Suures osas on see Saksa teooria:-D

Vaata, kui mina pean vajalikuks hakata rääkima astrofüüsikast, relatiivsusteooriast, juhitavast termotuumasünteesist, siis teen endale natuke tausta selgeks, mitte ei loobi mõisteid paremale ja vasakule. No see on minu probleem.

Kreeka oli eraldi näide ja lennuki WC oli eraldi näide. Ma ei tea ühtegi lennufirmat, mis lubaks isegi äriklassis oma pardal suitsetada. Võimalik, et mõni siiski on, maailm areneb. 70ndatel tossasid lennukis kõik. Kust need tõsikindlad andmed pärinevad, et alla 0,1 % maailma WC-dest suitsetatakse. Indoneesias elab üle 250 miljoni inimese ja suitsetamine on rahvussport. 10-aastased kõnnivad mööda tänavat, tobid hambus. Võtame Aafrika...Mind see suitsetamine ei puuduta, aga kiunuma ka ei pista kui keegi läehdal suitsetab. Suits ja WC, stiilinäide ja universaallahend. Äkki lisaksime röhitsemise söögilauas või minugi poolest onaneerimise veekeskuste mullivannides, mille üle keegi kunagi kaebles :) Rohkem loovust, seltsimehed!

Jututoad on eelmise sajandi teema, seal ei käi keegi! Käiakse lõustaraamatus, käiakse foorumites. Artiklite alla pannakse kommentaare. Võtame või Rocki ja Kalevi mängud. Mõlema meeskonna fännid austavad teineteist, elavad lemmikutele kaasa, analüüsivad. Sõbralik diskussioon. Siis ilmuvad kusagilt paar trollirajakat, kes hakkavad trollima ja lõpuks lumepalliefektina aetakse asjaga mittekursis olevad kommenteerijad tülli. Normaalne? Pigem mitte. Seepärast jäägu püsikatele siiski privileeg trolle nüpelda.

PS! Naaberhõimud sodiaagi nurgakesest ja telesaate foorumist, rääkimata šovinisti nurgakesest ja teki alt ei taha ka misjonär-trolli. Ise kuulsin hõimupealike nõukogus :D




Ometi loobid mõisteid paremale ja vasakule. Ma olen mitu korda juba sellele tähelepanu juhtinud.
 
Kallis :(( 28. mai 2015, kl 23.00
Vaata kui pahasti arst ütles sulle - "Nagu ütlesin, siis tegelen püsikate raviga ehk suuremamastaabiliselt ja sina oled üksik erand, kellega ma ei näe mõtet tegeleda." Arstil on Hippokratese vanne ja ta peab kõiki ravima, mitte ainult neid, kes talle meeldivad:( Ma pean ravikvaliteedi komisjoni poole pöörduma arupärimisega. Minu suhtes ta küll rakendab erandit, väitleb minuga aktiivselt ja selgitab, et Universumi kõikvõimsuse kõrval olen tühine ussike, tolmukübe. Ta teeb mulle selgeks, et juriidilised paragrahvid (ma ei tea, mis imeloomad need küll on) ei päde, piisab loogikast. Õigusnormil on küll oma loogiline struktuur ja see põhineb loogikal, aga arst ütleb, et nii pole...ju ta teab.

Arst lubas mind kiiritada selle jutu peale kui ma rääkisin, et öösel külastasid mind reptiilid planeedilt Siirius. Akna taga oli hele kere ja reptiilid tulid korraga otse palatisse. Nad lubasid mind ükskord endaga kaasa viia ja mu pea terveks teha. Siis tulid aga mingid mehed mustas ja keelasid mul reptiilidest rääkida. Ma ikka arstile rääkisin, aga tema lubas mind kiiritada kui veel räägin. Kardan, et arst on meestega mustas ühes vandenõus sõbralike reptiilide vastu. Need mehed mustas pidid olema planeet Maa valvurid kosmilise rämpsu vastu. Ise nad ütlesid nii.
 
:(( 28. mai 2015, kl 23.12
arst ütles mulle: "ja sina oled üksik erand, kellega ma ei näe mõtet tegeleda."
kas see tähendab, et ma olen terve? või see tähendab, et ma ei saa kunagi terveks? kas mõlemal juhul ma võin nüüd hakata tutvuma? kas ma võin teha oma kurgiblogi (juhul kui vahet nagunii pole)? kas ma võin rääkida tikutopsidest ka kõva häälega? aga muusikast? kas ka raamatutest?
kas antud solkteema alaline püsimine top10-s ei olnud arsti enda panus? oletasin, et on ja see on arsti mingi uus kaval metoodika. et meie hea arst võtab ühe teema, kuulutab selle enda omaks ning hoiab selle alati oma pikkade analüütiliste tekstidega tipus. seal ta ravib, keelab, poob ja laseb, kuid see on üldtervenemise kontekstis väga oluline ja lihtkommentaatorid või koguni püsikad ei saagi sellest aru.
nemad ja ilmselt paljud selle foorumi esmatutvujad arvavad, et arst teeb ise kõige rohkem selle solkteema püsimise jaoks, sest tema kommentaare on siin kõige rohkem. lisaks on arsti enda kommentaarides just neid reegliterikkumisi, mida ta keelab. põhiliselt siis täiesti tutvumisse mittekuuluvat teksti. kuid nii ju see pole! ei.
see on hoopis selline trooja hobune. mis on väikeseid trullakaid koerakutsikaid täis. on nii?
kas see oli arutlev mõtlemine? või mõtestamine? kumb? see mul ikka natuke sassis, peab vist veel lehvikuid voltima.
 
kadakajupp 28. mai 2015, kl 23.16
kahtlen siiralt, et minu rääkimine kurgikasvatusest segab kellelgi tutvumist. endiselt meenub sidi ütlus sita tantsija ja munade kohta. vabandan ette ja taha ning küljepeale ebatsensuurse väljendi kasutamise pärast, aga paraku annab see mu mõtet suurepäraselt edasi.
 
arst 4 28. mai 2015, kl 23.29
Kaliifi peakokk Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Lood mingit uut karistusõiguse
> teooriat stiilis Orwelli "1984"? Et karistust on
> võimalik saada olenemata kuriteo toimepanemisest.
> Mõttepatu eest?

Mõttepatu eest karistatakse näitkes totalitaarsetes riikides.
Õigusteadus pole ideaalne, nagu ka ühiskonna üldreeglid pole ideaalsed, kuid selle lähedased. Seetõttu tekib haruldasi erijuhtumeid, kus tõesti on õigustatud WC-s suitsetamine ja antakse karistus mitteideaalse seaduse reegli tõttu vms.
Nagu juba mainisin, siis kaaperdava õigusteaduse teemaga ma ei kavatse pikalt kaasa tulla. Mingit kasu see siiski vast tootis. Näiteks näitas, kuidas ise mõeldes saate teha küpsemaid otsuseid, kui raamatus kirjas, ja saate sealt isegi vigu leida.

Õigusvaldkond sobib kohtusaali, mitte aga igapäeva ellu ega tutvusfoorumisse.

> Ma võin kesise
> lt teadusharu vallata, aga sa ei valda seda üldse.

Nagu algul ütlesin, siis see ongi sinu eesmärk, et leida mingi väline valdkond, milles oled pädevam ja siis üritad laiendada end kõiges pädevamaks, sh ka käesolevas teraapiateemas.
Ma ei pea sedalaadi võtet ja põhjendust pädevaks, aga kui leiad pädeva põhjendusviisi, siis ka võtan kuulda.

> Vaata, ku
> i mina pean vajalikuks hakata rääkima astrofüüsika
> st, relatiivsusteooriast, juhitavast termotuumasün
> teesist, siis teen endale natuke tausta selgeks, m
> itte ei loobi mõisteid paremale ja vasakule. No se
> e on minu probleem.
>

Kui sinu metoodikad on tõhusad, siis kasuta neid pealegi. Minu hinnangul sinu metoodikad kõlbavad ainult kaaperduseks.

> Kust nee
> d tõsikindlad andmed pärinevad, et alla 0,1 % maai
> lma WC-dest suitsetatakse.

WC-s ei suitsetata ja taas selleks ei ole vaja otsida registritest tõendust, vaid piisab loogilisest mõtlemisest ja üldpildist.

> ? Pigem mitte. Seepärast jäägu püsikatele siiski p
> rivileeg trolle nüpelda.

Püsikad on tutvujaid kaitsva sanitaarhoiaku võtnud alles nüüd, enne ei räägitud tutvujate kaitsest ja kaaperdati iga teema koheselt ära. Võimalik, et tõepoolest püsikad hakkavad modereeriva eesmärgiga sanitaartööd tegema nüüdsest. Esialgu kahtlen, kuna üldtunnustatud norme nad veel ei tunnista piisavalt ja seetõttu pigem nende tegevus kaitseb nende solkimisehobi.


Teeks mingi kokkuvõtte ka tänase kohta?

Ütleks ise, et tundub, et sai veel detailsemalt pulkadeni temaatika läbi nämmutatud. See peaks kasu tootma.

Progress on jätkuvalt see, et püsikad taas kaitsesid tutvujaid, ei tea, kuidas see seeme neile niihästi pähe sattus ja eks paista, kuhu see areneb.

Ühes tutvusteemas saadeti koheselt püsikast solkija pikalt, mis oli hea märk. Üks püsikas avaldas täiesti norme toetava seisukoha, ütles et ta ei julge enam solkida jms. See on hea tulemus.

Jätkuvalt oli naljakas näha, kuidas anarhiameelsed vingusid silmakirjalikult, et anarhia on halb.
Püsikate mentaalsus on kõigil sarnane, et kõik järgemööda pakkusid, et efektiivne meetod on ignoreerimine ja kõik seda meetodit ignoreerisid.

No vaatame, kuidas homme edasi. Tunnistan, et pisut tüütu tundus tänane vaatus, mis peaks teile lootust andma, et äkki tüütab täiesti ära. Lootke vaid!

:D
 
Kallike :(( 28. mai 2015, kl 23.29
Avastasin äsja, et meie arstil on tume pool. Ei, ta ise on hea, aga... Vaata, Sigmund Freud rääkis midagi, et inimesel on Id, Ego ja Superego. See Id on tegelikult "tema", inimese tume pool,instinktid, mis tahavad välja ronida. Ego on mina ja Superego hea ülimina. Arstil ronib see Id vahel välja, see on tema alter ego ehk teine mina. See kuri teine mina käis vahepeal uusi teemasid vorpimas, kus sarjati kadakajuppi ja meid kõiki, et me ei lase inimesi tutvuda. Arst küll võitles selle Id-iga, keda me teame ka trolli nime all, pidas aktiivset dialoogi, aga või sa ta vastu saad! Täna on neljapäeva öö. Ma palatist ei näe, kui on täiskuu, tuleb minna nelja tee ristteele ja võtta kaasa must kukk, kellelt anda kolm tilka verd. Vanatühi tuleb siis välja ja täidab su soovi. Kukeverd on vaja, et vanatühja alt tõmmata, siis ta su hinge ei saa lepingu tühisuse tõttu. Pihlakaoks tasku ja tuleb soovida, et Id läheks doktori sisse tagasi. Siis ta saab meid rahus ravida :)

Kuri Id kirjutas:

ei taha 28. mai 2015, kl 22.59
püsikaid siia laiama, istugu kadakas omale tagumikku, ehk jäävad siis vait

aga mis sul sellest, alu
28. mai 2015, kl 22.52
sina oota asiaatidest ja araabiamaadest pesulaudade saabumist. ainult natuke veel kannatust ja õnn on sinu õuele ka jõudnud. tuleb lausa ise koju kätte.
varsti oled nirvaanas nii või naa.

Ma olen küll rumal, aga ma tahaks ka araabia või asiaadi pesulauda omale palatisse,oleks hea vahel oma pesu pesta. Huvitav, mis neil euroopa pesulauga vahet võiks olla? Nirvaanasse tahaks ka jõuda nagu Buddha jõudis juba eluajal. Ma nägin uhkeid Buddha kujusid kui ma veel terve olin ja lubati ringi reisida.

Arstil on voli meid ravida, ta võib kohaldada psühhiaatrilist sundravi kohtu ettekirjutusel. Temal on kõik õigused, aga meie oleme ussikesed...Peab temaga hästi läbi saama, kallis :((
 
:)) 28. mai 2015, kl 23.37
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kahtlen siiralt, et minu rääkimine kurgikasvatuses
> t segab kellelgi tutvumist.

Küsimus ei ole kahes kurgipostituses vaid sinu kahes teemavälises solkblogis, mis on koguaeg aktiivsed nagu ka teised püsikate solkteemad.
Hämmastav, kuidas võimendate/kahandate asju meelepärases suunas, et oma sundveendumust õigustada.


> endiselt meenub sidi ü
> tlus sita tantsija ja munade kohta. vabandan ette
> ja taha ning küljepeale ebatsensuurse väljendi kas
> utamise pärast, aga paraku annab see mu mõtet suur
> epäraselt edasi.


Seda ütlust ja ütluse sisu on kommenteeritud mitmel viisil. Hämmastav, et kas tõesti siis mälu on nii lühike, et kogu aeg korratakse end ütlemiste ja küsimustega.

No aga mis teile soovitada, proovige vähem vinguda. Sest kui ütlete, et reegleid pole vaja, siis olge rahul ka raviga.
 
kadakajupp 28. mai 2015, kl 23.42
küsige siis ikka vastavat kohtumäärust ka näha. usalda, aga kontrolli. lisaks ka ravija pädevust tõendavat materjali. ja ärge unustage, et ka sundravil viibival patsiendil on õigused, mille realiseerimise peate paraku ise tagama. kirjutatud/kirjutamata normid või siis ootused neid ei taga.


aga homseni, teiega oli täna päris lõbus. (rikun norme mõnuga ja teatan, et lähen magama)
 
To kadakajupp 28. mai 2015, kl 23.51
Jah, just! On olemas Patsientide Esindusühing, on Patientide õiguste Euroopa harta. On olemas Ravikvaliteedi komisjon ja lõpuks on meil sotsiaalkaitse minister ning tervise- ja tööminister. Meil on õiguskantsler, kes teostab järelevalvet ka ravi- ja kinnipidamisasutustes.

Meie arst peab meid nüüd magama lubama, sest kell 10 algas öörahu ja see, et ta sunnib meid jätkuvalt vastama on patsiendi õiguste rikkumine. Homme tuleb suur visiit peaarsti osavõtul, eks siis näe, kes koju käima lubatakse ja kes peab nädalavahetuse palatis olema.

Naersin täna nii, et tilgad püksis. Tänan eriliselt ka meie arsti naeruteraapia eest, mis aitas mured unustada ;)
 
:(( 29. mai 2015, kl 00.15
mina tänan ka meie arsti. kogu südamest. kogu hingest. kuigi ma pole tema lemmik ja kokk saab põhilise osa individuaalteraapiatest, ei heida ma siiski meelt.
on vähe nii ilusaid inimesi nagu meie arst. lõpmata ja omakasupüüdmatult end foorumi ühisürituse eest ohverdavaid, entusiastlikke ja töökaid. isegi tema tume pool särab eredamalt kui osakonna koridori päevavalguslamp.
tema lõi küll minu peale käega, rikkudes Hippopotaamuse vannet ja mida veel, kuid siiski usun temasse ja käega ei löö.
las olla tal oma lemmikud nagu kokk või Kadakajupp. las olla. mul on veel palju õppida neilt. ma saan hakkama.
 
Kallis :(( 29. mai 2015, kl 01.05
Mina soovin Sulle ilusaid mummulisi, täpilisi, elevandilondilisi unenägusid ja eks hommikusöögilauas kohtume taas. Mul palatipoisid alles jäid magama, rahmeldasid nagu hullud ringi. Ei mõjunud isegi unerohi. Peab hommikul arstile kaebama, et kangemat annaks. Onu Fjodor pani ööpoti pähe ja ütles, et see on tankisti kiiver. Sharik ainult klähvis vaimustusest voodi all. Akna alt voodist ärkas hull onu Heino üles ja hakkas end sebraks pidama. Raivo ütles, et seilame parajasti üle ekvaatori ja et torm on tulemas ning käskis purjed rehvida. Lubas meile topeltportsu rummi jagada. Ma ütlesin neile, et olen Päikesekuningas ja lasen nad kõik ahelatesse panna ning Bastille`sse heita. Seepeale jäid hullud vait.

Arst on hea, aga head-ööd-musi mulle ei andnud...ja püsikate rubriigis kõrvalteemas lastakse vaid kehva muusikat.

Niisiis: Kõrvalteemas mängib vilets muusika. Lahkusin Delfi naistekast # absurd.
 
Prioriteedid Paigas 29. mai 2015, kl 09.02
Võin kohe täitsa isiklikult lubada,et need mammutteemad jäävadki esilehe etteotsa,kui vaja küsin nõu sukulentide kasvatamisest,värvilise pesu pesemise eripäradest(mehena ei tea sellest suurt midagi)või
hip-hopis valitsevate allhoovuste päritolust.
Seni kuni üks päris haige inimene iseendaga siin tülitseb ja üritab midagi millest tal endal päriselt aimugi pole,võiks tema postitused "click ignore" alla jätta ja suheldagi ebareaalselt asjasepuutumatult.
Teatan moderaatoritele igast postitusest kus minu posti on tsiteeritud.
 
Sid 29. mai 2015, kl 09.28
Ma siis võtsin ka kätte ja sundisin ennast natuke sellesse teemasse süvenema. Ühtlasi sai selgeks see arsti loomus. Ta on inimene, kes absoluutselt ei mõista, mis on iroonia. Lihtsalt ei taba seda, aimab, et midagi halvasti tema kohta püütakse öelda, aga ei rohkemat. Mõistukõne on tema jaoks vaid mõttetu soga, mille tagamaadest tal aimugi pole. Peale selle on ta selline inimene, kes mäletab kõike halba, mis temale kunagi tehtud/juhtunud on. Kui tavainimesel aju automaatselt püüab negatiivsed emotsioonid unustada, siis tal on vastupidi, heategusid ta ei mõista/mäleta, aga kogu halva jätab elu lõpuni meelde. Loomulikult on sellise taagaga raske toime tulla ja seepärast tarvitab ta aastaid juba AD-sid.
Ma ei ütle, et see arst halb inimene oleks, aga tema heateod on sageli lihtsalt "heateod", sellised vägisi pealesurutud, mida keegi palunud ei ole. Loomulikult on ta siis järjekordselt solvunud, kui keegi ta "heategusid" vastu võtta ei taha. Kuigi sellele arstile meeldib asju värvi ja suuruse järgi korrapärasesse mustrisse laduda, siis enda tegude suhtes see ei kehti, kõik rämps, mis tal käest kukub, see sinna ka vedelema jääb. Ta lihtsalt ei saa aru, kui ta kogu oma ümbruse niimoodi ära solkinud on. Kuna sel arstil puudub täielikult eneseanalüüsivõime, siis ei ole ta paljude situatsioonide suhtes võimeline iseseisvalt tegutsema, samas ei saa ta ka aru, miks kõik teda kamandama kohe kipuvad. Kamandamise peale tõmbab ta aga turri ja asub end kaitsma, selmet asja üle juurelda ja selle põhjal otsuseid vastu võtta. Seega on ta raske ja depressiivne natuur, iseensest ehk isegi mitte pahatahtlik, aga igal juhul mitte ka tavainimese poolt mõistetav. Ma üldse ei imesta, miks tema jaoks siin enamus tutvumisteemasid solk on, sest tundevirvendustest ei saa ta lihtsalt aru, ta ei taju neid. Kogu see kena ja nüansirikas suhtlus on tema jaoks vaid mingi nõme lastejutt, mitte irooniline mõistukõne. Seepärast tulebki talle ikka otsesihtimisega lajatada, mitte ümber nurga irvitada. Kui keegi temaga aga suhelda peaks tahtma, siis tuleb talle meiliaadress ette anda ja käskida tal sellele kirjutada, ise ta selle peale ilmselt ei tuleks.
 
Kallis :(( 29. mai 2015, kl 09.32
Kuidas möödus sinu öö? Tänane öö oli minul väga rahutu... Ma käisin kohe peale hommikusööki valveõe juurest läbi ja ta andis mulle rahustit ja alles nüüd saan kirjutada. Nägin öösel hirmsat und, et arsti alter ego ehk see kuri Id ehk see Delfi ülemtroll oli taas kehast väljunud ning tuli mulle kätte maksma ning lubas popkorni tagumikku pista! Ärkasin üleni higisena ja tormasin tutvusteemasse. Paraku selgus, et see polnudki uni.

popkorn tagumikus
29. mai 2015, kl 02.41
küll nad varsti inisejate mehemölakate perses seda popkorni veel paugutavad. Pärakud, valmis panna!

Nüüd elab meie palat alalises hirmus, sest et meie väljalaskesüsteemid ei ole ehitatud selliselt, et seal popkorn pauguks. Fedka oli 1977. aastal, kust ta ajamasinaga meie palatisse saadeti, raketšikute komandör. Lubas raketid valmis panna kui alter ego oma popkorniga meid ahistama tuleb. Onu Fjodor, Matrjoškin ja Sharik on täiesti hullunud, lõdisevad hirmust voodi all. Popkorniga loopimine ja WC suitsetama sundimine on niigi piisavalt hirmsad karistused.

PS! Võtame oma nutikad ja suhtleme edasi. Saatsin Sulle täna oma eneka ka, vaata, kas jõudis mööda niiti ilusti kohale. Saada mulle oma enekas vastu :)
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.