Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
kadakas tutvub
 
väga kade 30. mai 2015, kl 19.57
nimelt selle üle, et on naisi ja mehi (vist), kellel on aega siia selliseid oopusi kirjutada järjest. mõtlen mis ma mõtlen, aga ei leia oma päevakavas küll kuskilt sellist aega. tagasi oma tegemiste juurde minnes, teile aga jätku!
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 20.06
minu poolest sobiks talle samuti üks korralik "format C". aga mis seals ikka, eks peab temagi koht kusagil päikese all olema - mis ei väljenda heakskiitu ega nõusolekut tema siinsele tegevusele.

juhul, kui ta peaks ilmuma, siis teatage, et ma sorteerin pesu. ingver ja canna indica on rõdule päevitama viidud ning kogu kurgindus on kenasti kontrolli all.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati kadakajupp 30.05.2015 20.10.
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 20.43
kanguri värsid on lahedad :).

siin on küll selge taevas ja mõnusalt soe ning tuuletu õhtu. seega mina ei ole ühtegi odinit ega muud tegelast välja vihastanud.

deem, ma unustasin rabarberit võtta... homme ka päev, pole lugu. aga ma jahvatan nüüd oma äsja soetatud vürtsköömneid peenemaks puruks, jumalik maitse ja lõhn.
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 20.49
alguses oli sõna...
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 20.53
väga paeluv teema - sest... ja sõna oli jumala juures ja sõna oli jumal. sõna on mõtte väljund ehk siis algselt oli mõte ehk teadliku teadvuse väljendus. ja mõte lõi reaalsuse, vägev...

oot, ma pean nüüd pisut pesu triikima. muidu enam ei võigi siin filosofeerimas käia või on see just vice versa..
 
maamees vanaisa 30. mai 2015, kl 21.02
miks te tüdrukud ei tutvu? selle kohta, mis te siin kõnele, om otse okse, kullakesed.
 
wt 30. mai 2015, kl 21.16
kuidas siis oli jumal lõi adama ja eeva, inimkonna esimesed inimesed?
 
punapea 30. mai 2015, kl 21.18
kus nad siis kadunud on, kui nad punapeaks hakkasid ja jumala sõna kuulutama?:DD ei tea, mis järgmiseks? kuhu kõrgustesse neil veel tõusta on?:D
 
Kaliifi peakokk 30. mai 2015, kl 21.35
maamees vanaisa Kirjutas:
-------------------------------------------------------
>miks te tüdrukud ei tutvu? selle kohta, mis te siin >kõnele, om otse okse, kullakesed.

Esäkene,


kae perrä "50+", sääl tütrigud ots`vad miist!

"Är itku mu perrä Vastseliina, küll ütskõrd ma tule su mano. Mi jäämi kokko ja juumi õuhkat..." .
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 21.40
chef de cuisine - eks ikka esmalt duaalsuse printsiip, seejärel põimitakse see üheks tervikuks. kuna algselt ju muud ei olnud, siis antakse mõista, et kaheks jagatud tervik moodustab ühe loomise alge - teadliku teadvuse mõtte manifesteerumise võimalikkuse.

mis sooja puutub, siis olen sinuga sama meelt. täna riskisin siiski end pisut lahti koorida, üsna soe ja tuuletu oli sisehoovis.
 
Kaliifi peakokk 30. mai 2015, kl 21.52
punapea Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kus nad siis kadunud on, kui nad punapeaks hakkasi
> d ja jumala sõna kuulutama?:DD ei tea, mis järgmis
> eks? kuhu kõrgustesse neil veel tõusta on?:D

Azza nuga, siis on juba tõesti nii, et mitte 80`s, vaid 90`s coming back. Siis patseerisid elusõnalased, mormoonid, nelipühilased ja muud vahvad sellid päälinna uulitsail ja iga mees tahtis sind oma mesti tõmmata ja enda sekti kallutada. Tänapäevane võrdlus vast LHV sambaküttidega kaubanduskeskuses. Ma ikka teen jänesehaake nende ja elektrikaupmeeste eest. Pagan, need on hullemad kui Türgi ja Egiptuse kaupmehed.

Jumal kõrgel, keiser kaugel öeldi tsaariajal. Eks neid enda jumalaks pidajaid ole ikka olnud. Suurusluul, mania grandiosa. Millegipärast meie raviarst solvus kui talle seda mainisin ;) On ju lausa Jeruusalemma sündroomgi, et Pühas Linnas lähevad turistid peast segi ja hakkavad end Jeesuseks, Neitsi Maarjaks, Joosepiks või Juudaks pidama. See psühhoos tavaliselt möödub peale reisi. Ohtlik värk ;)

Kadakajupp märkis õigesti, et ta pole meile diagnoosigi pannud, aga ravib juba hoolega. Mina ei leidnud haiguste klassifikaatorist diagnoosi "püsikas" ega sellele vastavat koodi. Seega me ei tea, kas oleme medikamentoossed patsiendid või mitte. Puudub ravijuhis, paraku.
__________________________________________
Kaks hullu omavahel:
"Jumal ütles mulle, et ma olen Newton!"
Teine vastu:
"Mis sa seletad, ma pole sulle midagi öelnud!"
 
:))) 30. mai 2015, kl 21.57
Vaatan, et palatis analüüs käib.
Kas olete vahepeal uute arusaamiste või küsimuste peale tulnud?

Kuidas teile foorumi üldpilt täna tundub, kas meeldib?
 
Kaliifi peakokk 30. mai 2015, kl 22.06
Kadakajupp, õigus Sul on. Vaimne ja kehaline alge said kokku ja ühinesid tervikuks. Islamiga on lugu lihtsam, Allah saatis ingli dikteerima Koraani prohvet Muhammadile. Erinevalt eksiarvamusest islam ei eita Jeesust, aga ta on kõigest üks prohvetitest (mitte nii tähtis kui Muhammad). Arst midagi sonis usufoorumist, nüüd tänu tema jumalikkusele see kohal ongi. Olen lennujaamades jm kohanud täitsa lahedaid moslemeid, kes mulle väga hea mulje jätnud on. Nad ise ei kannata samuti neid hulle, kes korraliku moslemi mainet rikuvad teiste silmis. Kuna ma armastan aga aeg-ajalt mõne õlle näppu võtta, plätudes ja poolkatmata ihuga ringi tuiata, rannas peesitada, siis mulle ikka meeldivad soojuse mõttes budistlikud-tolerantsemad maad. Kui meie Suur Juht ja õpetaja, peaarst ja tema jünger deporteerida sundkorras paariks kuuks mõnda budistlikku Kagu-Aasia riiki, siis usutavasti oleks see parim võimalik tolerantsusteraapia ;)
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 22.06
meil siin päris õdus jah, aga ei ole midagi uut siin päikese all avastatud. ilma trollita on rahulikum igatahes.
 
:))) 30. mai 2015, kl 22.09
Kaliifi peakokk Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kadakajupp märkis õigest
> i, et ta pole meile diagnoosigi pannud, aga ravib
> juba hoolega.

Diagnoosi ei saagi enne teada kui pole teraapilise seansse teinud. Püsikate puhul on patoloogilist küllaldaselt, aga läheb veel aega diagnoosi määratlusega.

Kas te peate end terveks?
 
:))) 30. mai 2015, kl 22.12
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> meil siin päris õdus jah, aga ei ole midagi uut si
> in päikese all avastatud. ilma trollita on rahulik
> um igatahes.

Kui ütled "troll" teiste kohta, kas tunnetad sel hetkel, et teed seda nagu narrimist (troll, loll, pähh jne)?

Mis tunnused on sinu arvates "trollil" ja kas troll on halb ja kas vastad nendele tunnustele?
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 22.16
oot-oot, sul on endiselt põhjus-tagajärje seostega segadus. esmalt ikka diagnoos, siis ravi. selleks, et diagnoosida on ka oma metoodika ja uuringud. tõenduspõhise meditsiini põhimõtete kohaselt, mitte sinu personaalse arvamuse järgi.
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 22.17
troll on mõiste, fakt. ma ei ole hinnangut andnud sellele. aga su tegevus tundub ahistav, tüütu ja jabur.
 
Kaliifi peakokk 30. mai 2015, kl 22.17
:))) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vaatan, et palatis analüüs käib.
> Kas olete vahe
> peal uute arusaamiste või küsimuste peale tulnud?
>
>
> Kuidas teile foorumi üldpilt täna tundub, k
> as meeldib?

Jah, me jõudsime tähtsale järeldusele. Oleme kogu aeg eksiteed trampinud. Me oleme üritanud arsti õpetusele ratsionaalselt läheneda. Ratsionalism filosoofias on tunnetusteoreetiline suund, mille järgi tõsikindlate teadmiste allikas on mõistus ja loogiline mõtlemine, mitte kogemus ega meelte andmed.Tegelikult oli see vale. Nagu ülaltoodust (tsitaadid Piiblist, ülikõrge IQ) nähtub, on meie arstiks hoopis Looja, Kõrgem Vaimolend, Valgustatu. Jumala seisukohti, väiteid aga ei saa ratsionaalselt hinnata. Tuleb kasutada empiriilisi teadmisi. Empirism on mõttesuund, mis vastandub ratsionalismile, pidades teadmise aluseks kogemusi ja eitades kaasasündinud ideesid. See ongi võtmemoment ravis. Enam me ei pane kahtluse alla Kõrgema Vaimolendi (KV) väiteid, ei nõua tõestusi, diplomeid, sertifikaate. Teleoloogiline jumalatõestus: universumis näeme kõikjal märke otstarbekohasest kavandamisest, seepärast peab olema ka kavandaja.

Kõrgemale Vaimolendile on üks küsimus - kas enne oli muna või oli kana?

Foorumi üldpilt meeldib väga. Vaimueluküsimused, filosoofia. Vahepeal visati küll peoga karnaalset s.tta vahele, aga üldpilti see ei riku!
 
:))) 30. mai 2015, kl 22.24
Kaliifi peakokk Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mulle ikka meeldivad soojuse mõtte
> s budistlikud-tolerantsemad maad.

tundub, et tolerantsuse teema on üks pingepunkt, mida peaksid mõtestama. Sedalaadi punktid on sageli ängistuse põhjuseks.
Kui saad pingepunktid läbi mõeldud, siis need ei tekita enam ärevust ja ei ole vajadust ärevust maandada patoloogilistel viisidel.
 
:))) 30. mai 2015, kl 22.33
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> oot-oot, sul on endiselt põhjus-tagajärje seostega
> segadus. esmalt ikka diagnoos, siis ravi. selleks
> , et diagnoosida on ka oma metoodika ja uuringud.
> tõenduspõhise meditsiini põhimõtete kohaselt, mitt
> e sinu personaalse arvamuse järgi.

Diagnostiliste intervjuudega ja samaaegse käitumisteraapiaga jõumegi diagnoosini. Käitumine on teil patoloogiline ja teraapia vajalik, võite nimetada psühholoogilisteks seanssideks seniseid seansse. Sellised seansid on vajalikud, kuna väheusutav on teie enda poolt nimetatud sümptomid ja asjad.
Minu arvates oleme olnud küllalt tõhusad, aga diagnoosi veel panna on vara.
 
Kaliifi peakokk 30. mai 2015, kl 22.33
:))) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kaliifi peakokk Kirjutas:
> ---------------------
> ----------------------------------
> > Kadakajupp
> märkis õigest
> > i, et ta pole meile diagnoosig
> i pannud, aga ravib
> > juba hoolega.
>
> Di
> agnoosi ei saagi enne teada kui pole teraapilise s
> eansse teinud. Püsikate puhul on patoloogilist kül
> laldaselt, aga läheb veel aega diagnoosi määratlus
> ega.
>
> Kas te peate end terveks?

No mis soga see küll on! Patoloogilist on küll, aga diagnoosi panekuga läheb veel aega. Eluohtlikus seisundis haige tuuakse haiglasse - suremas on ta küll, aga millesse, selle diagnoosi panekuga läheb aega. Meenub vana anekdoot, kus surmatunnistusele oli põhjusena kirjutatud arsti nimi. Mitte nii must näide on, et viin auto teenindusse ja nelja nädala pärast öeldakse: midagi tal viga tõesti on, aga diagnoosi panekuga läheb veel aega. Kui arst ei tea, kas inimene on haige või ei ole haige, siis ta ravida ka ei saa. Sul vist ikka see õnnis Nõukogude aeg meeles, kus raviti dissidente, kodumaa reetureid ja põgenemiskatselt tabatuid - ega ometi terve mõistusega inimene kahtle NL igikestvuses ega ürita paradiisist põgeneda! Homosid raviti ka, ega õige kommunismiehitaja sellisele teele lähe. Abieluvälised suhted arutati töökohas läbi, see ei vastanud kommunismiehitaja moraalikoodeksile. Sinu ideaal on Delfist teha mini-1984 Orwelli stiilis. Või siis hoopis meid, mässajaid ohjeldada Kubricku "Kellavärgiga apelsini" moodi. Totaalse kontrolli saavutamiseks peaksid kõik infokanalid kinni keerama, tsenseerides Hiina moodi Googlet ja youtube või jätma rahva netita Põhja-Korea moodi. Utopist natuke oled!

Küsimus - kas sa ise pead end 100% terveks? Kui nii, siis psühhiaatrilise määratluse järgi peaks sind hakkama uurima. Kui kahtled enda normaalsuses, siis suure tõenäosusega on kruvid kinni.

Troll pole ju paha mõiste. Troll on elektri-tänavasõiduk, Tolkieni raamatute kangelane, Norra müütiline tegelane, Tove Janssoni lasteraamatu tegelane (muumitroll) jne :-P
 
:))) 30. mai 2015, kl 22.36
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> troll on mõiste, fakt. ma ei ole hinnangut andnud
> sellele. aga su tegevus tundub ahistav, tüütu ja j
> abur.

kas oskad oma sõnadega kirjeldada trolli mõistet?
Kui sinu arusaama järgi troll on tüütu, siis kas sulle ei tundu, et sa oled ise ka vahel tüütu ehk troll?

Kas pead ennast trolliks või mitte?

Kui sul pole hinnangut (hea/halb) trolli kohta, siis proovi mõtestada nagu selle nädala kodutööks on. Et mis see troll siis on, miks omistad teistele seda nime ja kas oled ka ise.
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 22.43
ehh, troll läks nüüd googeldama saamaks mingitki empiirilist elamust :D. jumalaks teda nimetada ei saa - jumal ei või olla ometi nii ekslik ja juhm.

ok, see asteekide oma võib vist olla küll... mööndustega. ja siis need pooljumalused, need ei hiilanud ühegi saavutusega heas mõttes.
 
:))) 30. mai 2015, kl 22.51
Kaliifi peakokk Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> K
> üsimus - kas sa ise pead end 100% terveks?

Täiesti terve poole keegi, mina näiteks kardan kõrgust, aga see ei sega minu igapäeva elu ega tööd ega teisi, mistõttu ei saa seda probleemiks pidada. Kui näiteks muutuksin labaseks sageli ja nimetan, et olen alkohoolik, siis on alkoholism takistav haigus. Ma ei näe suuri vigu senistes seanssides ja ei oma mingeid segavaid haiguseid, mistõttu soovitan mitte kahelda minu sobivuses ja tulemustes. Eks jälgige paranoilise täpsusega, kas esitan vahel end ebaprofessionaalselt.

Jätkuvalt soovitan usaldada arsti ja vähem otsida aina uusi vabandusi oma käitumisele. Teie käitumine ei ole terve ja see segab teisi inimesi.

Enamik teist omab isiklikke pingepunkte ja ühiselt maandate tekkivat pinget siin, aga see häirib teisi.
 
Kaliifi peakokk 30. mai 2015, kl 22.54
:))) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kaliifi peakokk Kirjutas:
> ---------------------
> ----------------------------------
> > mulle ikka
> meeldivad soojuse mõtte
> > s budistlikud-tolera
> ntsemad maad.
>
> tundub, et tolerantsuse teem
> a on üks pingepunkt, mida peaksid mõtestama. Sedal
> aadi punktid on sageli ängistuse põhjuseks.
> Kui
> saad pingepunktid läbi mõeldud, siis need ei teki
> ta enam ärevust ja ei ole vajadust ärevust maandad
> a patoloogilistel viisidel.


Ot-ot-ot, ööbiklind, ära minu sõnu kontekstist välja rebi! Ma kirjutasin, et kuna mulle meeldib plätudes ja poolpaljalt, õlu näpus mööda tänavaid hängida, siis mulle meeldivad budistlikud maad oma tolerantsuse poolest. Islamimaades (jätame Türgi tervikuna ja Egiptuse kuurortid välja) ei tohi tänaval alkoholi tarvitada, ammugi mitte kergelt õllesena ringi löntsida. Naised peavad olema sündsalt kaetud ja hea silmaga ei vaadata poolpalja mehe pealegi. Sulle ja su apostlile kuluks üks mõnus Tai-reis ära, sallivuskoolitus. Vaata, tänaval on palju ilusaid naisi, kes altpoolt vööd mitte naised ei ole, igasugu segadust on. Budistid suhtuvad sellesse nii, et ju neil oli halb karma, tegid eelmises elus valesti midagi ja nüüd sündisid naisena mehe kehasse. Ülemtroll tahab siin kõik homod ja üldse teistmoodi inimesed ära keeta.

Ära nüüd hoia tõde vaka all, tahame ka oma RHK-d teada saada. Ülemtrolli kohta ütleb RHK, et tegemist on hebefreense skisofreeniaga (HBS).
HBS - käitumine on inadekvaatne ja ettearvamatu ning maneerlik; sihipärasus ja otsustavus on kadunud ning eesmärgid minetatud, mistõttu haige käitumine muutub iseloomulikult eesmärgituks ja mitteproduktiivseks;
mõttekäik on desorganiseeritud, kõne laialivalguv ja seosetu; stereotüüpsed fraasid; pinnapealne ja maneerne tegelemine religiooni, filosoofia või teiste abstraktsete teemadega võib süvendada kuulaja raskusi haige mõttekäigu jälgimisel.
 
:))) 30. mai 2015, kl 22.59
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ehh, troll läks nüüd googeldama saamaks mingitki e
> mpiirilist elamust :D.

Guugel annab faktiteadmise, mitte sisulise. Võid ju tuua guuglist või kuskilt raamatust suvalise definitsiooni ja pole raske leida selle seest viga. Samuti on hõlbus ümber lükata iga tsitaat/aforism. Seda juhul kui olete ikkagi mõtlev olend ja kodutööga me seda uurimegi kui mõtlevad te olete.

tundub, et varasemalt pidasite trolli mõistet põhjendamatult ja eelarvamuslikult millekski halvaks, nüüd aga juba kahtlete ehk mõtlete.

Ma ei oska öelda, kuidas ravimetoodikaga järgmisel nädalal jätkame. Ma ei pea eetiliseks, et hakata siinse 5 isiku personaalset pingepunkti manipuleerima. Kuigi see oleks päris tõhus. eks masseerige ise pingepunkte, senikaua kuni need on läbi ja lõhki pulkadeni läbi töötatud. Püüan leida muud huvitavad metoodikad järgmiseks nädalaks.
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 22.59
alkohoolikust psühhopaat, kel esinevad sundmõtted, ühesuunaline mõttemaailm võimetusega tajuda nüansse... puhh, ma sooviks vastavalt ev-s kehtivatele seadustele uut raviarsti. juhul muidugi, kui see üldse vajalik on, sest siiani ei ole ühtegi tõestust, et mul oleks mingi ravi vajav haigusseisund.

ma paneerisin suvikõrvitsat mandlijahus - see ka kindlasti koleda surmatõve tunnus.
 
Mamamuut 30. mai 2015, kl 22.59
Uuesti :)))-le
Saame aru, et võitled siin kõigi vahenditega püsikate VASTU.
Jääb endiselt siiski arusaamatuks, mille EEST sa võitled?

Küsimus nr.2:
Kas oled mees või naine?
 
kadakajupp 30. mai 2015, kl 23.01
öö, mis ma loen - rhk on suvaline raamat?! shit, kogu ortodoksne meditsiin baseerub sellel. kas lgp doktoril on mõni isiklik piibel käepärast, mille järgi ta diagnoosib ning mis annab ka ravijuhised?
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.