Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Date vanusenõuete erinevus riigiti - millest see tuleneb?
 
redQuark 20. jaanuar 2011, kl 10.17
Millest tuleneb selline veider nähtus, et kui näiteks eesti või mõne muu pribaltikumi riigikese 30 aastased naised soovivad tutvuda meestega vanuses 25 - 35/40 aastat siis mujal arenenud maades on see näitaja KARDINAALSELT erinev. Endast nooremat meest soovitakse harva, ülempiiriks aga on reeglina 50 või 60?

Kas eesti mehe madal keskmine eluiga teeb ettevaatlikuks või milles asi?
 
redQuark 20. jaanuar 2011, kl 10.20
Ise olen pea 40, lapsi pole, tahaks perekonda luua, aga tuleb välja, et tuleb naine tuua hoopis piiri tagant.

Naljakas. Naised siin abielluvad välismaale ja mehed hakkavad jälle väljast naisi sisse tooma...Mis toimub?
 
kalake 20. jaanuar 2011, kl 10.23
eks ta ole jah, siis on lootust koos teise ilma minna, mitte et naine jääks pikaks ajaks veel üksi elama. ja mehed pidada vanemas eas voodielu vastu ükskõiksemaks muutuma, see eest aga naised muutuvad peale 30 jälle aktiivsemaks.
 
kalake 20. jaanuar 2011, kl 10.25
aga vaata asja geneetika poolelt, vähemalt pole siis ohtu veresuguluseks ja rahvas ei mandu vaid genotüüp muutub tugevamaks. selle poolest oli ju suisa hea, et siit nii palju rahvaid üle käinud.
 
redQuark 20. jaanuar 2011, kl 10.28
40 pole "vanemas eas" kulla kalake ja selles vanuses lonkab seksuaalelu vaid väga haigetel või ennast ärajoonud tegelastel.

Ja millest ikka tuleneb selline kontrast arenenud riikide ja meie konnatiigi vahel? Siin peab olema mingi sotsiaapsühholoogiline seletus.
 
egoism 20. jaanuar 2011, kl 10.58
Kaasaegsete inimeste egoism on piiritu, ja see seabki piirid suhetele. Igaüks on oma mullis vaatamata vanusele. ja hirm muutumise ees ongi see mis ei lase ka suhetel areneda...niiongi..
 
redQuark 20. jaanuar 2011, kl 11.11
Egoism, sellisel juhul tundub küll, et meie noorkapitalismi hundimoraal, ellujäämisvõitlus on teinud meie ühiskonnast sügavalt haige sellise, mujal arenenumates riikides sellist "kaasaegset egoismi" ei esine.

Ja 40 aastane on päss ja pensionieelik AINULT eestis ja endise pribaltikumist, arenenud riikides sa sellist suhtumist ei kohta. Seal kõik kuidagi palju loomulikum, hoolivam ja soojem...Kurb, jällegi!

Sellel suvel plaanin isegi siit lahkuda, ja kui võimalik siis läheks päriselt...
 
n20 20. jaanuar 2011, kl 11.17
No kui 30-ne eesti naine alustab suhet 60-se mehega? Arvestades eesti mehe keskmist eluiga, on naisel rõõmu suhtest viieks aastaks. Kui naine tahab peret, lapsi, püsivat kaaslast ja suhet, ei ole asjal mõtet ju. Ja kui lähebki paremini, et mees ei ole eesti keskmine ja elab kauem, siis ikkagi, usun, et 40-ne naine soovib siiski voodis rohkem kui 70-ne mees. 50 ja 80 - veel hullem.
 
redQuark 20. jaanuar 2011, kl 11.26
n20, 30 suhe 60-sega kisub tõepoolest sinna mai-detsembri suhte kanti, aga olgem tolerantsed - on neilgi oma koht meie hulgas. Räägime 30+ naise suhtes 40+ mehega, looduse, tavade ja terve mõistuse seisukohalt IGATI normaalne ja mujal see nii ka on. Ainult meil siin prevaleerib mingi veider irratsionaalne noorusekultus.
 
30+n 20. jaanuar 2011, kl 14.15
Mina isiklikult ei ole ühtegi 40+ meest kohanud, kes näeks isuäratav välja. Kõik on kuidagi väsinud, kortsus, kollaseks suitsetatud sõrmede ja hammastega, vormist väljas, taandunud juuksepiirga. Ja kui olengi sattunud sellises vanuses mehega rääkima, siis tunne on selline nagu räägiks teise põlvkonna inimesega. Aga see on IMHO.
 
redQuark 20. jaanuar 2011, kl 14.27
Kulla 30+n, siis ei ole sul vedanud.

Ja üleüldse, IMHO, millest tuleneb selline kibemust ja ränksünge hinnang teatud vanusepiiri ületanud meeste suhtes? Kui vaadata samas vanuses mehi mujal arenenud riikides siis on visuaalne spekter suhtkoht sama mis meil kuid suhtumine, pane tähele, suhtumine on palju tolerantsem. Ja mõistvam.


Ja taandunud juuksepiiri on nagu ignorantne ette heita...Sinna ei saa mees parimagi tahtmise juures midagi parata, sest see on meheks olemise osa nii nagu naiseks olemise osa on menstruatsioon.


Asi näib ikka olevat inimestes kinni ja üha rohkem hakkan arvama, et meie ühiskond on väga, väga tõbine.
 
redQuark 20. jaanuar 2011, kl 14.29
Kirjutasin "inimestes kinni", mõtlesin "suhtumises kinni".
 
30+n 20. jaanuar 2011, kl 15.05
Võib olla ei ole mul tõesti vedanud - mida iganes sa vedamise all silmas pidasid.

Möönan, et juuste väljalangemise koha pealt pole tõesti võimalik midagi eriti ette võtta, kuid seevastu kõige muu koha pealt ju on...

Nagu ma juba ütlesin, on see kõik vaid minu tagasihoidlik arvamus, kuid siiski arvan ma, et sellises vanuses mehed on kuidagi "liiga" nõukaaegsed, või noh, selle aja poolt rikutud. Enamuse suhtumine on selline, et mida sina ka asjast tead, mina olen mees ja mina tean (ja selles mõttes tean, et ma ei peagi teadmiste hankimiseks midagi tegema, ma olen selle juba sünddes kaasa saanud, sest ma olen ju mees). Lisaks sellele veel mingi sisse kodeeritud kallutatud "tõde" meeste ja naiste õiguste ja kohustuste kohta.

PS! ma ei ole tegelikult feminist, mulle meeldivad mehed :D
 
redquark 20. jaanuar 2011, kl 15.17
Võimalik, et see tõesti on nii.
 
redQuark 20. jaanuar 2011, kl 15.39
Oi, oi millise vea tegin *shame, shame*.

Kirjutasin: "Kui vaadata samas vanuses mehi mujal arenenud riikides siis on VISUAALNE SPEKTER suhtkoht sama..."

Muidugi mitte visuaalne spekter vaid visuaalne külg, hehe :)
 
mees39 20. jaanuar 2011, kl 21.31
Case on lihtsalt selles, et noorematele meestele noori naisi ei jätku või on vanemad naised valmis neile elamist pakkuma, mille nad said lahutusega oma eksmehelt ja kui naisel on suur valik mehi, miks mitte siis noorem mees võtta, kel vähem iluvigu:)
Lisaks on suures koguses 20-30a karjäärinais, kes ei taha üldse püsimeest. Kui ühiskonnas tõstetakse au sisse perekond, küll siis paljud asjad muutuvad.

Austusega,
mees
 
redQuark 21. jaanuar 2011, kl 02.55
Noh, eestis väga noorte naiste puudust ei tohiks nüüd küll olla ja fenomen on ka see, et väga noorte naiste ealised nõudmised partnerile kattuvad enam vähem nende 30+ aastaste naiste omaga.

Kaldun arvama, et oma osa on tõsti nõukaaegsel pärandil nagu 30+n kl 15.05 kirjutas ja eks see pärand haarab kõiki kellel aastaid üle kolmekümne.

Uurin veel Datet ja kui see nähtus hõlmab endas just nimelt endisi Ida-Euroopa ning NL riike siis on case closed - 30+n oli õigus.
 
redQuark 21. jaanuar 2011, kl 03.15
No ei olegi. Lähiümbruses on meiega sarnased veel ainult Läti ja Leedu ning huvitaval huvitav kombel ka Ungari.

Müsteerium on endiselt üleval.

Pakkuge ideid!
 
yxikmees 21. jaanuar 2011, kl 17.41
Pakun idee.
Koguda kokku grupi vallalisi mehi 35-45 ja minna bussireisile Valgevenesse ja Ukrainasse.Otsida kohapealt organisaator,kes broneeriks mingid baarid-klubid piirkodades,kus on suur tööpuudus ja madal elatustase,ning organiseeriks vabad ja lastetud 18-30 naised sinna.Üks õhtu ühes,teine teises kohas jne.Mina oleksin
käsi.
 
svaasitar 21. jaanuar 2011, kl 19.32
ah mis te valetate. kui vaadata delfi kohtingu meeste kontosid, siis just on näha, et otsitakse endast a 5-10 a nooremaid naisi. aga välismaa mehed otsivad ka endavanuseid. eesti naiste vanusepiirang on aga suht lai, sobivad nii nooremad kui ka vanemad.
 
redQuark 22. jaanuar 2011, kl 04.32
svaasitar Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ah mis te valetate. kui vaadata delfi kohtingu
> meeste kontosid, siis just on näha, et otsitakse
> endast a 5-10 a nooremaid naisi. aga välismaa
> mehed otsivad ka endavanuseid. eesti naiste
> vanusepiirang on aga suht lai, sobivad nii
> nooremad kui ka vanemad.

40 aastaste meeste ealised nõudmised partneritele langevad enam vähem kõikjal kokku. Seega ei valetanud mitte.
 
redQuark 22. jaanuar 2011, kl 04.35
yxikmees Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pakun idee.
> Koguda kokku grupi vallalisi mehi 35-45 ja minna
> bussireisile Valgevenesse ja Ukrainasse.Otsida
> kohapealt organisaator,kes broneeriks mingid
> baarid-klubid piirkodades,kus on suur tööpuudus
> ja madal elatustase,ning organiseeriks vabad ja
> lastetud 18-30 naised sinna.Üks õhtu ühes,teine
> teises kohas jne.Mina oleksin
> käsi.

Miks sinna? Sobib ka Saksamaa, Rootsi või mõni muu hoopiski arenenum riik. Sellist suhtumist nagu eesti mujal ikka naljalt ei esine - me oleme siin unikaalsed.
 
yxikmees 22. jaanuar 2011, kl 08.04
Arenenumast riigist madalama elatustasemega riiki eriti kolida ei taheta.
Aga madalama elatustasemega riigist tahetakse ära kolida ja miks mitte kohe ka vanema mehe poolt pakutavasse täispaketti mees+kodu+pere+lapsed+sissetulek.
 
xena 22. jaanuar 2011, kl 12.42
yksikmees, aga milleks te mingite ida-eurooplastega jamate?
ja piinav bussireis ka veel?

skandinaavia (kuhu eestlased tahavad hirmsasti kuuluda) trendide kohaselt tuleb naisi tuua aasiast.
tai ja kambodza oleks märksa seikluslikum - eksootilisem reis!

mingis tai külas oli olid peaaegu kõik noorikud abiellunud sakslastega, kes siis neile omase korraarmastusega rajasid külasse veevärgi, ehitasid uued majad jne.
 
redQuark 22. jaanuar 2011, kl 12.52
Kolmandatest riikidest otsitakse ikka selliseid naisi kes oma meest kuningaks peavad, seega on selline reis mõeldud rohkem meeste jaoks kes austavad väga traditsioonilisi, et mitte öelda lausa antiikseid pereväärtusi.

PS: Mõned aasia neiud on ikka päris nunnud kah :P
 
xena 22. jaanuar 2011, kl 14.46
redQuark Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kolmandatest riikidest otsitakse ikka selliseid
> naisi kes oma meest kuningaks peavad, seega on
> selline reis mõeldud rohkem meeste jaoks kes
> austavad väga traditsioonilisi, et mitte öelda
> lausa antiikseid pereväärtusi.

kle, sa oled ikka humorist !(või ei saanud ma peenele irooniale pihta)
tai seksturist kui pereväärtuste austaja :D
 
redQuark 22. jaanuar 2011, kl 16.48
xena Kirjutas:


> kle, sa oled ikka humorist !(või ei saanud ma
> peenele irooniale pihta)
> tai seksturist kui pereväärtuste austaja :D

Vilets humorist on see kes publikut naerma ei aja, veelgi viletsam on humorist keda publik ei mõista. Ja hoopis vilets on humorist kes selles publikut süüdistab.

Loomulikult saame me aru, et viimased kommentaarid on kõik naljaga pooleks kribatud.

Hea oleks, kui keegi millegi tõsisemaga jätkaks, muidu läheb teema rajalt maha...
 
redQuarkr 22. jaanuar 2011, kl 16.52
Humoristina mõtlen ma muidugi sind.
 
Röövliplika 25. jaanuar 2011, kl 11.07
Kuule redQuarkr, Sa hakkasid mulle huvi pakkuma. Kui viitsid, kirjuta mulle endast pisut meilile, oleks põnev suhelda :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!