Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
alaväärsuskompleks või mis see on?
 
Senza la Donna 28. veebruar 2014, kl 14.49
õde Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Iseenesest huvitav muidugi,
> et virtuaalis suheldes püütakse järgida reaali re
> egleid, räägitakse pidevalt oma välimusest (nagu
> keegi seda näha võiks), sotsiaalsest staatusest (m
> is võib olla fantaasia vili) jne.

Mulle seepärast meeldibki olla täisvirtuaalne olend, ei keha, ei nägu - ainult mõtted, mis ekraanil materialiseeruvad :)
 
punapea 28. veebruar 2014, kl 15.01
Hülgehall kuub Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui kõik ainult lati alt läbi jooksevad, siis peak
> sidki ka kõik kõigile sobima..? kui latt jälle lii
> ga madalale lasta, kisub see juba takistusjooksu m
> oodi välja nägema


----------------------

netis peab välimuse suhtes loomulikult latt paigas olema - selge ju see, et mees tahab ilusat ja saledat ja võimalikult noort või oma vanusega sobituvat. selles suhtes ei saa mitte kuidagi latti alla lasta. aga see väidetavalt solvab:D
 
Asjakarp 28. veebruar 2014, kl 15.05
Ma ei panegi võrdusmärki kauba ja inimeste vahele. Kahjuks saab sinna panna võrdusmärgi inimeste suhtumises. Käime ja sorteerime siin. See on liiga vana, see on rumal, see on paks ja kole, mõni ei oska kirjutadagi. Tahad sa väita, et kõrged nõudmised jäävadki kõrgeks või tulevad sinna aja jooksul mööndused (ehk siis allahindlus).

Ma juba ennem kirjutasin, et see võrdlus on kohatu ... kuid toimiv. Inimsuhetes ei ole jah käibel raha. Siin käibivad väljanägemine, maneerid ja mis iganes. Samas ilusat hinge on palju raskem kasutada (müüa) kui ilusat näolappi või seksikat keha.
Ja lõppude lõpuks jääb ikkagi kestma põhimõte, et kui ma midagi annan siis tahan ma midagi vastu.
Võib-olla ma tõesti üritan asju liigselt lihtsustada. Ja tõesti, ma ei näe põhjust, miks ma peaksin asjad enad jaoks keeruliseks mõtlema. Loomulikult on veel nüansse ja agasid. Tõesti ma ei taha siia raamatut kirjutada ja ei pretendeeri absoluutse tõekuulutuse või arvamusliidri tiitlile. Lihtsalt oleksin palunud pisut rohkem austust üksteise vastu.
 
Senza la Donna 28. veebruar 2014, kl 15.15
Asjakarp Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Ja lõppude
> lõpuks jääb ikkagi kestma põhimõte, et kui ma mid
> agi annan siis tahan ma midagi vastu.

Vot siin ma küll nõus ei ole. Kui mina midagi anna, siis ma annan sellepärast, et mul endal saab siis parem olema, mitte sellepärast, et ma midagi vastu tahaks. Eriti kehtib see inimsuhetes ja veel eriti just armastuses.
 
Asjakarp 28. veebruar 2014, kl 15.21
See on ju tore kui sa Sensa la Donna nii isetu oled. Mina tahan, et mind vastu armastataks, et kirg, usaldus ja austus oleksid vastastikused, ... jne.
 
Oi Kuitore 28. veebruar 2014, kl 15.22
Palun avalikult teie kõigi ees vabandust Hülgehallilt selle möllamise pärast, mida siin mõni aeg tagasi korraldasin!
Nii nagu te siin praegu arutlete virtuaalse ja reaalse inimese omaduste üle - tahtsin vabaneda sellest valust, mis minus on ning kehastusin "tulehargiks"... Kasutegur puudub. Valutan edasi, olles mina ise. Siia sõna võtma enam ei tule, ka lugema mitte, sest see teraapiavorm ka ei toimi (minu puhul).
Tänan teid kaasaelamise eest!
Palun andeks, Hülgehall!
 
nii ja naa 28. veebruar 2014, kl 15.31
Siin loeb ainult see, milline on inimese hing ja vaim ning selle seisukord paistab internetis suheldes imehästi välja.
----------------------------------------------------
Siin on nähe vaid see, mida näidata tahetakse. Totaalne idiotism oleks selle järgi kellegi kohta hinnangut anda. Pikemas privaatses kirjavahetuses võib väljakooruda hing ja vaim, kuid mitte siin avalikus ruumis.





Ainuõige andmine selle sügavamas tähenduses käib mõtlemata, soovimata midagi vastu.
Armastuse ja ehedate tunnete puhul on kõik vastastikkune.
 
Asjakarp 28. veebruar 2014, kl 15.46
Nii ja Naa kirjutas:
Siin loeb ainult see, milline on inimese hing ja vaim ning selle seisukord paistab internetis suheldes imehästi välja.

Ma olen nüüd pikalt kirjutanud. Lugupeetud spetsialist võib mu hinge vaimu kirjutiste põhjal siia ära hinnata.
 
õde 28. veebruar 2014, kl 15.47
nii ja naa Kirjutas:
----------------------------------------------------
> Siin on nähe vaid see,
> mida näidata tahetakse. Totaalne idiotism oleks s
> elle järgi kellegi kohta hinnangut anda. Pikemas p
> rivaatses kirjavahetuses võib väljakooruda hing ja
> vaim, kuid mitte siin avalikus ruumis.


Siin on mõnel inimesel aastatepikkune privaatne kirjavahetus üleval, suisa sadades postitustes kirjas, sest internetis tuntakse ennast anonüümselt ja turvaliselt ning öeldakse välja ka need mõtted, mis tavaelu suhtluses ainult mõteteks jäävadki. Hinnangute andmine pole üldse eriti mõistlik tegevus, aga postituste põhjal saab ikka inimese kohta palju järeldada.
 
õde 28. veebruar 2014, kl 15.52
Asjakarp Kirjutas:
----------------------------------------------------'
> Ma olen nüüd pikalt kirjutanud. Lugupeetud spetsia
> list võib mu hinge vaimu kirjutiste põhjal siia är
> a hinnata.


Milleks seda veel vaja on? Ma oleksin liiga subjektiivne. Igaüks hindab selle põhjal, mis tema jaoks oluline on.
 
nii ja naa 28. veebruar 2014, kl 15.55
Siin loeb ainult see, milline on inimese hing ja vaim ning selle seisukord paistab internetis suheldes imehästi välja.
-------------------------------------------

Asjakarp, see oli tsitaat õelt, eelmiselt lehelt. Mõtlesin ise ka hinnangut spetsialistilt küsida :)
 
õde 28. veebruar 2014, kl 15.57
Noh, ja ma vastasingi. Kas on veel küsimusi?
 
nii ja naa 28. veebruar 2014, kl 16.02
Rahune maha, eelmine oli vastuseks Asjakarbile. Mine söö palderjani ja hinga sügavalt sisse- välja.
 
kosmonaut 28. veebruar 2014, kl 16.02
koristage oma latid siit orbiidilt, mutid!
 
Senza la Donna 28. veebruar 2014, kl 18.57
Asjakarp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See on ju tore kui sa Sensa la Donna nii isetu ole
> d. Mina tahan, et mind vastu armastataks, et kirg,
> usaldus ja austus oleksid vastastikused, ... jn
> e.

Tahtmine on taevariik :)
Tegelikus elus on aga nii, et tihti ei leia me oma armastusele vastuarmastust. Olgu põhjus liiga kõrgetes lattides või liig väikestes riistades, siis esimese kire lahtudes märkame me teinekord, et armastus ongi vaid ühepoolne ja teine pool kasutab seda lihtsalt oma eesmärkidel ära. Olgu neiks eesmärkideks seks, või hummer või mingi kolmas asi, siis ärakasutamiseks jääb see ikkagi.
Eks ma omal nahal saan seda ka tunda, kui ma kasutan hea seksi saamiseks ära teise inimese tundeid minu vastu, aga ma vähemalt püüan suhtes olla nii aus kui võimalik ja seni, kuni need tunded kestavad, on kõik ju ilus :(
 
Asjakarp 28. veebruar 2014, kl 19.09
Senza la Donna, kas sulle ei tundu, et sa oled nüüd oma ühe varasema postituse suhtes pisut vastu rääkiva avalduse teinud, et armastus seksi vastu ja kogu see ülejäänud kiri sinna juurde.
 
Senza la Donna 28. veebruar 2014, kl 19.27
Vaata poja, mina olen see ärakasutav pool ja saan seksi, aga teine inimene armastab mind tingimusteta. Loomulikult olen ma seda temaga arutanud, aga ta ei hooli sellest, ta on rahul, ...seni :)
 
Asjakarp 28. veebruar 2014, kl 19.53
Nii, et jõudsimegi sinnamaani, et armastus seksi vastu, ehk siis alati on midagi millegi vastu, millegi eest, millegi pärast.
 
omg 28. veebruar 2014, kl 20.12
Kahe inimese vahelises suhtes on muidugi alati midagi n.ö vahetatavat aga kellegi armastamine iseenesest tuleb ju loomulikuna sinu seest ja seda ei saa reguleerida tahtmisega midagi selle eest vastu saada. Ei ole nii, et armastan kedagi, sest saan selle eest midagi vastu. Tihti on raske isegi öelda, miks me kedagi armastame ehk et mille pärast.
 
Asjakarp 28. veebruar 2014, kl 20.30
Omg, ei ole midagi lihtsamat, kui seda formuleerida. Ehk siis kui kedagi armastad siis on see selle pärast, et ta on, kes ta on ja sellepärast, et ta sinuga koos olemas on. Kui ta ka sulle selja keerab, armastad sa teda ikka veel ja loodad ... kuni su armastus jalgealla tallatakse või ära raisatakse ja kõik sellega seonduv sinust tükk tüki haaval, päev päeva järel välja kistakse. Järele jääb suur ei midagi, millega sa ei oska midagi peale hakata ja mida ei saa kuhugi ära viia.
 
omg 28. veebruar 2014, kl 20.42
Asjakarp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Omg, ei ole midagi lihtsamat, kui seda formuleerid
> a. Ehk siis kui kedagi armastad siis on see selle
> pärast, et ta on, kes ta on ja sellepärast, et ta
> sinuga koos olemas on.

Asjakarp, aga see ei ole ju piisav seletus, miks me kedagi armastame. Sa ju ei armasta igat inimest, "kes on, kes ta on" ja sellepärast, et "ta sinuga koos olemas on" :) Miks me kedagi konkreetset armastame, ei saa ratsionaalselt seletada. Su ülejäänud juttu ei viitsi kommenteeridagi, ilmselt su isiklik kogemus, seda pole õige niimoodi üldistada.
 
punapea 28. veebruar 2014, kl 20.48
eks igaüks kirjutagi nii, nagu tema armstust näeb. see pole üldistamine.
armastuses sa annad enda ja saad vastu tema, kes annab enda sulle. valus on see siis, kui annad enda, aga vastu saad tühjuse. kas see siis on üldse armastus või enesepetmine?
 
õde 28. veebruar 2014, kl 21.03
Tundub, et see siin pole enam tutvumisnurgake, vaid murtud südamete romula.
 
Hülgehall kuub 28. veebruar 2014, kl 21.07
Varuosi saab see-eest odavalt ja kiiresti,
 
õde 28. veebruar 2014, kl 21.11
Miks sa lause lõppu alati koma paned?
 
Hülgehall kuub 28. veebruar 2014, kl 21.19
Sest kooliajal olin oma emakeele õpetajasse armunud, seetõttu jäigi osa õppekavast nö. kahe silma vahele,
 
vot nii 28. veebruar 2014, kl 21.37
sitapäid tuleb kohelda sitapeadena! sitapea!
 
alu 28. veebruar 2014, kl 22.54
tingimusteta armastus. on ikka vä? irw. yks laseb end panna ja teine teeb seda tingimusi esitamata, yhepoolselt nimetatakse seda armastuseks (et seks oleks taevalikum).
miks täiskasvanud nii lolli juttu ajavad?
 
õde 28. veebruar 2014, kl 23.00
alu Kirjutas:
------------------------------------------------------
> miks täiskasvanud nii lolli
> juttu ajavad?

Sest täiskasvanud tahavad uskuda. Nagu Fox Mulder Salatoimikute seriaalist, kes tahtis uskuda üleloomuliku olemasolu. Nii otsivad täiskasvanud tingimusteta armastust, ometi selle takistuseks kõikvõimalikke tingimusi seades.
 
alu 01. märts 2014, kl 00.13
nojah. ilus oleks vist tõesti uskuda naisel, et teda võetakse, tunnustatakse, jumaldatakse ja pannakse jäägitult, kui parim enne on möödas, tagumik on jäme ja rinnad ripakil. peatume aint neil organitel, kuna jutt on jäägitust armastusest&seks. kordki veel tõelist liblikalendu naba taga, sygavalt ettekujutatud tundeid.
teatud mõttes ju nagu surmale ära panemine, kui loogiline mõtlemine, võime ennast kõrvalt ses olukorras näha ja enamus välimusest on ju kadunud sinna, kuhu nooruski?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!