Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Vaheaeg suhtes
 
Valeria 02. mai 2014, kl 20.45
Vaheaeg ongi läbi lillede suhtelõpp.
 
Teemaalgataja 03. mai 2014, kl 07.45
Ingel, endine ingel,
ma ei ole kohmetunud ja ei valmistu esimeseks kohtamiseks... Selgitasin ka juba ühes varasemas kirjas, et arvasin selle teema siia rubriiki sobiliku olevat. Siin käivad lugemas need, kes unistavad selle õige leidmisest, miks mitte aega täita meeldivate mõtetega, vb saab keegi isegi hea idee, mida ellu viia.

Meie esimene päris kohtamine oli jalutuskäik ühes rannaäärses metsas, seejärel läksime seal samas lähedal asuvasse teemajja teed jooma.

Tegelikult on vist nii, et ei olegi niivõrd oluline, kus käiakse ja mida ette võetakse, kuivõrd see, et ollakse ühel lainepikkusel ja tuntakse teise olemasolust rõõmu...
 
M. 03. mai 2014, kl 09.48
Ma ei saa tegelikult aru, mis mõttes on paus, kui suhtlete edasi omavahel? Te niikuinii ju koos ei elanudki.
 
Puntras 03. mai 2014, kl 09.50
teemast selgus, Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> et kõige paremini oskavad teisi elama õpetada ja s
> uhete probleemides nõu anda millegi pärast need, k
> ellel endal suhted puntras, kes oma suhetes ühtegi
> neist teistele antud õpetustes ei kasuta, aga tei
> si õpetama on targemad kui hingeteaduste doktorid
> . mis paradoks see võiks küll olla?

Sul võib isegi õigus olla mingil määral. Kui endal on sarnased probleemid olnud, siis võib ikka soovitada ja arvamust avaldada teistele, et ikka vähemalt teistel läheks paremini. Midagi head soovida ja rõõmu tunda, et kellegil teisel läheks paremini, kui endal on läinud, ning ei sekku halbade kavatsustega. Las proovivad uut algust, sest kui ei proovi, siis ehk hiljem võivad inimesed mõelda-miks ei proovinud? Seda loomulikult päriselt proovides, mitte kirjutades ainult. Inimesed on erinevate mõtetega. On inimesi, kes tormavad suhtest suhtesse ja on neid, kes ei torma kohe uude suhtesse, sest ei tea kunagi, mis toob uus suhe? Inimese enda valik, kas tormab pidevalt suhtest suhtesse või proovivad uut algust suhtes omavahel ja ilma teiste sekkumiseta? Siin teemas on palju erinevaid mõtteid ja las teema algataja otsustab ise. Arvan, et teema algataja saab selguse teise poolega omavahel rääkides koos olles ja ilma teiste sekkumiseta. Kui on vastastikused tõelised tunded, siis saab üle ka igast mäest!
 
nii ongi 03. mai 2014, kl 09.52
teemast selgus, Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> et kõige paremini oskavad teisi elama õpetada ja s
> uhete probleemides nõu anda millegi pärast need, k
> ellel endal suhted puntras, kes oma suhetes ühtegi
> neist teistele antud õpetustes ei kasuta, aga tei
> si õpetama on targemad kui hingeteaduste doktorid
> . mis paradoks see võiks küll olla?


hea kokkuvõte!
 
Puntras olnud ja arvamus üldiselt 03. mai 2014, kl 10.02
Siin oli kirjutatud teiste inimeste tegudest, kes olid selle suhte vastu(sekkumine). Sellest ka arvatavasti tehti paus ja näiteks ajaga selgus, et ikka tahetakse koos olla (suheldakse edasi peale pausi) ja miks mitte? Arvan samuti, et koos olla ja sellest rõõmu tunda!
 
M. 03. mai 2014, kl 10.06
Jah.
Kui mees ikka helistab ja ütleb, et armastab, siis ole rahulik ja võtagi nii.
 
Puntras olnud ja arvamus üldiselt 03. mai 2014, kl 10.19
Mees peabki olema algataja ka helistamisega, aga helistamisel võivad olla erinevad motivatsioonid. Mehed avaldavad harva sõnadega, et armastavad, aga on teod, mis väljendavad kiindumist!
 
Teemaalgataja 03. mai 2014, kl 10.19
M.-le vastuseks.
"Ma ei saa tegelikult aru, mis mõttes on paus, kui suhtlete edasi omavahel? Te niikuinii ju koos ei elanudki."

Vb on siin ka see vahe - kas lihtsalt suheldakse (harva) või tehakse midagi ühiselt koos...

Ma ei tea sellele vastust ju veel isegi...
 
Hülgehall kuub 03. mai 2014, kl 10.27
Jah, aga suhetega on paraku nii, et sa ei tea kunagi ega saagi teadma, kui järgi ei proovi..kui ei proovi, kahetsed elu lõpuni, kui proovid, kahetsed eluaeg..
 
Teemaalgataja 03. mai 2014, kl 10.36
Hülgehall kuub,

Kõike ju elus läbi proovida ei jõua, aga südamehäält peab ikka kuulama...
 
njahhhh 03. mai 2014, kl 10.37
Prrovitakse riideid selga, kas sobib, mitte ei proovita teist inimest alandada selleks, et sul pole tema suhtes tundeid.
Sa hülgehall kuub, oled ju täitsa sooda. Kus on su tunded? Pole? Siis milleks sulle teda proovida vaja, kui tema suhtes tunded puuduvad.
 
Hülgehall kuub 03. mai 2014, kl 10.38
Kõike ei jõua jah, aga proovi seda, mida jõuad..mida süda ka teab....
 
Teemaalgataja 03. mai 2014, kl 10.41
njahhhh - le

Ma usun, et Hülgehall kuub ei mõelnud seda nii, nagu Sina tõlgendasid...
 
Hülgehall kuub 03. mai 2014, kl 10.44
Donnerwetter, tunded ongi ju eelduseks, et midagigi proovida..ma ei aita isegi vanainimest üle tänava, kui mul tundeid pole..
 
Puntras olnud ja arvamus üldiselt 03. mai 2014, kl 10.51
Ma arvan, et mida vähem kogu maailm teab teie uuest algusest, seda parem teile ja on vähem sekkujaid(kes on selle suhte vastu). Jätke enamus olukordi oma teada-soovitus! Loomulikult võib tekkida küsimus, et miks olid teised selle suhte vastu, et sekkusid? Kas oled teema algataja sellest teadlik, miks? Kas oli vanuse vahe või keegi üritas teist kedagi kellegi teisega paari panna, oli kellegil kadedus, kellel endal ei olnud oma elu-oma elu korras või mis võs see põhjus olla?
 
Teemaalgataja 03. mai 2014, kl 10.52
Mõtlesin selle kohta küsimuse esitada, aga nüüd ma tean, et oled mees...

Sul on head vastused.

Ma peaksin välja minema, päike paistab... aga vist on endiselt külm tuul...
 
Parandus 03. mai 2014, kl 11.15
Puntras olnud ja arvamus üldiselt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma arvan, et mida vähem kogu maailm teab teie uues
> t algusest, seda parem teile ja on vähem sekkujaid
> (kes on selle suhte vastu). Jätke enamus olukordi
> oma teada-soovitus! Loomulikult võib tekkida küsim
> us, et miks olid teised selle suhte vastu, et sekk
> usid? Kas oled teema algataja sellest teadlik, mik
> s? Kas oli vanuse vahe või keegi üritas teist keda
> gi kellegi teisega paari panna, oli kellegil kaded
> us, kellel endal ei olnud oma elu-oma elu korras v
> õi mis võs see põhjus olla?

võis see põhjus olla?
 
Puntras olnud ja arvamus üldiselt 03. mai 2014, kl 11.16
Mina olen naine:)
 
Teemaalgataja 03. mai 2014, kl 11.34
Puntras... ja Parandus,

Sellest sain ma ka aru...

Vastused viimastele küsimustele on kõige lihtsamal kujul kirjas postitustes 2.mai, 2014, kellaaeg 9.06 ja 11.28.
 
Puntras olnud ja arvamus üldiselt 03. mai 2014, kl 12.04
Teema algatajale: Kõike kaunist tulevikus ka väljaspool interneti maailma! Vüljas on ilus ilm ja läheb soojemaks ja tuul pole ka paha, et enda peakest looduses tuulutada:)
 
Mida? 03. mai 2014, kl 12.06
 
Teistmoodi 03. mai 2014, kl 21.21
Süda teab, mis on õige. Üks otsus on alati õigem kui teised...
 
Puntras olnud ja arvamus üldiselt 04. mai 2014, kl 13.01
Teemaalgataja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ingel, endine ingel: "Kogemused on head asjad, aga
> kas ikka on - nagu kivid kinga sees, et kogenuna
> tead, kohe, et tuleb seisma jääda ja see kivi seal
> t sandaalist välja saada, sest muidu kannatad ja l
> oodad ja ootad, et kõik saab korda... Aga mida saa
> d - on hõõrutud nahk ja siis kui väga valus pead i
> kkagi selle kivi sealt minema puksima või läheb ku
> idagi ise..."
>
> Kogemused (kivid kinga sees)
> on nii kaua tülikad, kui nad hõõruvad. Järgmises s
> arnases olukorras on võimalik hõõrumist ehk vältid
> a, näiteks kõndida rannas liiva sees paljajalu...
>
>
> Kui mul oleks olnud selline kogemus juba s
> elja taga, kas ma siis oleksin teinud midagi teisi
> ti... Ma arvan, et oleksin...
>
> Mõtlesin täna
> selle üle, et kui me teaksime ette oma saatust, s
> t kui me teaksime kohe alguses, mida mingi elusünd
> mus kaasa toob, me jätaks nii mõnegi asja tegemata
> ...
>
> Aga me teemegi neid asju sellepärast, e
> t vajame neid kogemusi ja seepärast ei olegi ette
> teadmine vb selles mõttes kasulik...


Lugesin veel ja olen sarnases olukorras olnud, mis siin kogu teemas on kirjutatud. Ei taha ennast kiita, aga see lihtsalt oli nii. Suhtes, suhtluses on alati kaks poolt, et midagi päästa (hoolimine jne). Sellest saime kaaslasega mõlemad aru ja tahtsin parimat, ning alati positiivsete mõtetega olnud. Olin tema jaoks keegi ja tema vajas kedagi, ning olin toeks. Alati hoiatasin ette, mis võib juhtuda, kui tema poolt tulevad jätkuvalt ebameeldivad teod, sõnad, aga kas ei pannud seda tähele või mis oli (unustas) ? Tuli moment ja ütles, et ma ei ole tema jaoks õige jne. Mängis või tahtis proovile panna mind pidevalt, kas ehk klammerdun? Seda ma ei teinud ja vajasin pausi mõtlemiseks (ei ole põgenemine vaid sisemine uhkus). Kindlasti oli see paus kasulik meile mõlemale. Tean, et kellegi teise inimese jaoks ma olen keegi, aga mina tema jaoks ei saa olla, nii nagu soovitakse. Eemaldusin vaikisin ja ei olnud huvitatud uuest suhtest kellegi teisega (võin olla üksi ilma suhteta). Kirjutad siin, et kui teaks ette jne...., siis ja siis... Tagantjärgi, siis kui on ebameeldivad olukorrad tekitatud ja käes-siis alles teeks paljud inimesed midagi teisiti, kui on aru saanud, et on midagi valesti tehtud-kas ei olnud usku, et kõik võib minna selle olukorrani(nagu oli, on), mida tegelikult ei oodatud? Iga tegu, sõna võib purustada midagi suhetes. On võimalik ka unustada valusad hetked, aga ei tohi unustada hetki, mis viisid suhte purunemiseni-arvamus! Kuigi võib mõelda, et armastav, hooliv, südamega mõeldes-andestatakse jätkuvalt, aga kui kaua? Sellised suhte probleemid ehk ongi meile õppetunniks tulevikuks, et selliseid probleeme suhetes tulevikus vältida-arvamus! Alati ei saa kindlaks jääda, et armastav, hooliv süda alati lõputult andestab. Võiks arvestada, et võib andestada, aga kuidas tegelikult kõik edasi kulgeb? Kunagi ei tea me ette, mis võib tulla-üllatused, pettumused, oodatud tulemused, ikka loota paremat ja selle nimel on kasulik vaid tegutseda. Kõike siin ei saa avaldada, aga suhtleme meiegi harva ja tema algatusel. Tahtis ka võib olla minu tundeid kontrollida jne-mulje jäi selline! Aeg annab arutlust ja elan oma elu rahulikult ja võtan olukorda rahulikult. Kaua ikka kontrollib? Ütlesin otse ära, et saagu siis kellegi teisega õnnelikuks ja ma võin ka üksi olla-ei ole suhte näljas, et peaksin tormama suhtest suhtesse ja mina teda kinni hoida ei saa. Las see inimene teeb oma otsused oma vabal valikul ja suhtes olles ei ole ma kunagi leppinud sellega, et olen mehega, kes on mitme naisega suhtes. Pigem eemaldun. Oluline on, et teineteist austatakse. Kui inimene mind ei austa, siis ei austa mina inimest ja katkeb suhtlus. Kui on ikka jätnud mees segased signaalid, siis eemaldun, vaikin. Üldiselt arvan, et kui inimesed proovivad uut algust, siis on eneses iga tegu, iga sõna kontrolli all, et ei juhtuks enam minevikus tehtud vead, aga see on pingutus tuleviku nimel suhetes! See inimene, kellega olin suhtes, siis arvan, et ta on võimeline muutma ennast osaliselt, sest on temalgi elus, suhetes valusad hetked olnud ja teab, millest õppida. Olin valmis peale pausi isegi uueks võimaluseks-uuesti alustamiseks selle mehega ja ta ei tea seda, aga ei torma! Mehe viimased mõtted, mida tean- olid kõikuvad, kahtlevad-kas õnnestub või mitte? Kui mees juba nii mõtleb, kahtleb, siis on õigem võib olla üldse mehest eemale hoida ja vaikida-nii tegin! Näitan välja, et olen ükskõikne-mingu, olgu teistega, tehku, mis tahab, aga ilma minuta, kuigi võin südames tunda midagi muud, aga elatakse üle ka kõige valusamad hetked. Nii kõik see olukord jäigi-lahtised otsad! Las siis elab selliste mõtetega, kui tahab, sest kõik, mis teeb mõtetega, teeb endale! Tegin omad järeldused, et mehel tegelikult puuduvad tunded. Samuti ei elanud koos. Üldiselt mõtlen, et me võime(olen ka ise kindlasti kahelnud ja vigu teinud) kahelda mõeldes mõistusega, aga hiljem võime mõelda, et miks ei tegutse tegudega selle järgi, mis häält tegelikult varjatult tunneb südame hääl? Seda loomulikult siis, kui on tunded vastastikused ja nendest ollakse teadlikud. Kui ei ole vastastikused tunded, siis pole mõtet peale pausi mõelda uuele algusele suhtes-pole mõtet mängida teeseldes tundeid, sest sellel pole tulevikku! Kui mees varjab tõelisi tundeid, hoolimist, vastastikku tõmmet tegudega jne, siis on see jälle viga suhtes, sest õige ju on, et algataja on ikka mees-arvamus üldiselt! Kui see mees ongi kellegi teisega suhtes (ütles, et ei ole, aga kas saab uskuda), siis soovin kõike kaunist tulevikus tema ellu! Kaua ma näiteks suudan mehe valesid kuulata, kui tean, et on valetanud? Sellega kaob usaldus. Naine eelistab ikka valusat tõde, aga mitte lõputuid valesid. Kui sellel mehel puudub huvi jne, siis soovin vaid seda, et see mees lõpetaks kontrollimise, valed kahtlused tema poolt, et kas mul on keegi, kus ma olen jne, jne? Suhet saab parandada vaid siis, kui pühendatakse aega ainult tegudega teineteisele, kus ei ole kolmandat inimest veel ja milleks peaksin inimese jaoks olemas olema, kui mees hoiab mind näiteks tagavaraks?! Eks elu näitab, kuidas kõik läheb? Ka mõnele inimesele mõtlemiseks, kui olete suhtes ja panete teist inimest tunnetega proovile või kontrollite inimese kannatlikkust, siis võiks mõelda enne, et mis selle tulemused võivad olla-ja alati mitte meeldivad! Sai küll pikk jutt, aga mõtlesin kaasa selle teema sarnastele olukordadele ja mõtlemiseks ainult kellegile!
 
õde 04. mai 2014, kl 13.42
Kas teie suhteprobleemid võisid tekkida ehk sellest, et üks osapool vahetpidamata liiga palju rääkis ja teine ei saanud sõnagi vahele öelda?
 
Teemaalgataja 04. mai 2014, kl 14.04
Puntras...,
Teksti on tõesti palju ja natuke raske oli mõtet jälgida, püüan mõne mõttega haakuda...
" Tagantjärgi, siis kui on ebameeldivad olukorrad tekitatud ja käes-siis alles teeks paljud inimesed midagi teisiti, kui on aru saanud, et on midagi valesti tehtud-kas ei olnud usku, et kõik võib minna selle olukorrani(nagu oli, on), mida tegelikult ei oodatud? Iga tegu, sõna võib purustada midagi suhetes. On võimalik ka unustada valusad hetked, aga ei tohi unustada hetki, mis viisid suhte purunemiseni-arvamus!".

Hmhmmm... Sellise olukorra tekkimist ei osanud ma tõesti ka kõige halvemas unenäos ette näha... Ei teadnud kadedusest ja omakasupüüdlikkusest veel nii palju... Nagu ma juba varem kirjutasin, on selles "suur teene" neil inimestel, kes valdavad manipuleerimiskunsti.

Veel üks osa tekstist... "Mehe viimased mõtted, mida tean- olid kõikuvad, kahtlevad-kas õnnestub või mitte? Kui mees juba nii mõtleb, kahtleb, siis on õigem võib olla üldse mehest eemale hoida ja vaikida-nii tegin! Näitan välja, et olen ükskõikne-mingu, olgu teistega, tehku, mis tahab, aga ilma minuta, kuigi võin südames tunda midagi muud, aga elatakse üle ka kõige valusamad hetked. Nii kõik see olukord jäigi-lahtised otsad!"

... Mina pooldan lahtirääkimist. Aga kui selles loos oleks teine naine, siis ma teaksin küll, mida teha...
 
Teemaalgataja 04. mai 2014, kl 15.35
Puntras...
Mul on üks küsimus, lähtuvalt tekstist:
"Tahtis ka võib olla minu tundeid kontrollida jne-mulje jäi selline! Aeg annab arutlust ja elan oma elu rahulikult ja võtan olukorda rahulikult. Kaua ikka kontrollib? Ütlesin otse ära, et saagu siis kellegi teisega õnnelikuks ja ma võin ka üksi olla-ei ole suhte näljas, et peaksin tormama suhtest suhtesse ja mina teda kinni hoida ei saa. Las see inimene teeb oma otsused oma vabal valikul ja suhtes olles ei ole ma kunagi leppinud sellega, et olen mehega, kes on mitme naisega suhtes. Pigem eemaldun. Oluline on, et teineteist austatakse. Kui inimene mind ei austa, siis ei austa mina inimest ja katkeb suhtlus. Kui on ikka jätnud mees segased signaalid, siis eemaldun, vaikin."
- Millises seisus teie suhe hetkel on? Sellest võiks ehk mulle abi olla, kuidas olukord lahenenud on?
 
Teemaalgataja 04. mai 2014, kl 15.37
õde Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas teie suhteprobleemid võisid tekkida ehk selles
> t, et üks osapool vahetpidamata liiga palju rääkis
> ja teine ei saanud sõnagi vahele öelda?


...Kellele see küsimus mõeldud oli?
 
Teemaalgataja 04. mai 2014, kl 15.47
Sain aru...
 
Puntras olnud ja arvamus üldiselt 04. mai 2014, kl 17.07
Kirjutasin ise ka siin teemas enne, et oli meie suhtes sekkujad, manipuleerimine jne. Sellistest olukordadest teengi järeldused, et inimesed võiks omavahel rohkem suhelda ausalt. Võiks anda teineteisele võimaluse omavahel kõik ära rääkida, küsida, kas on nii, kui on mingid kahtlused või midagi häirib jne. Teineteisega rääkides olukordadest on kõige õigem lahendusteni jõudmine. Üldiselt mõtlen, et kui mees soovib uut algust, siis öelgu seda naisele. Meie vestlus oli, et jääme sõpradeks ja mina sain aru-sõprus on ilma intiimse suhteta, aga tema soovis intiimsõprust ja et me kordaksime jne. Praegu on vaikus ja lahtised otsad, segased signaalid. On ka minul mõtteid selguse saamiseks ja kui õnnestub, siis räägin ainult mehega omavahel kõigest:)Olukorrale veel lahendust ei ole ja usun, et ikka kõik laheneb ja kuidas edaspidi suhtleme või ei suhtle jne ja selgub vaid omavahel rääkides:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!