Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Lahutus- phäh! Saa üle!
 
irooniapõõsas 24. mai 2014, kl 23.51
Perdile kirjutas:
..................
kui need inimesed nii sitad on, mis te siis abiellute nendega? iseenda lollust näitad, oled võtnud nii sita naise, et pead unustamiseks trikke tegema.
...........................

Ega inimesed polegi sitad, lihtsalt olukord läheb sitaks.
 
põõsale 24. mai 2014, kl 23.54
irooniapõõsas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Perdile kirjutas:
> ..................
> kui nee
> d inimesed nii sitad on, mis te siis abiellute nen
> dega? iseenda lollust näitad, oled võtnud nii sita
> naise, et pead unustamiseks trikke tegema.
> ...
> ........................
>
> Ega inimesed poleg
> i sitad, lihtsalt olukord läheb sitaks.


olukorra sitasuses oled ikka ise ka samavõrra osaline ja vastutad, mitte vaid teine, keda vaja minema visata.
 
Pert Vere 24. mai 2014, kl 23.57
põõsale Kirjutas:
-----------------------------------------------------
>
>
> olukorra sitasuses ol
> ed ikka ise ka samavõrra osaline ja vastutad, mitt
> e vaid teine, keda vaja minema visata.


Jätkuvalt tuletan meelde, et jutt on sittadest mälestustest, mis tuleb luku taha panna, et saaks rahulikumalt edasi minna.

Mitte inimestest keda ära visata :D Purjus :-)?
 
Hülgehall kuub 24. mai 2014, kl 23.59
Inimesed muutuvad ja muutuvad ka olukorrad, milles inimesed elavad, vat see muutumine/mittemuutumine ongi vahel see kurja juur, mitte vale valik vms..sa ei näe ju teise sisse, mis ta peas toimub või toimuma hakkab, kanna kasvõi kätel kullast WC-poti manu, ikka saad pahandada, et torud lekivad ja vesi tilgub...
 
täitsa täis 25. mai 2014, kl 00.01
mälestused ongi ju inimesest. ise oled purjus kui arvad, et keegi arvab inimese luku taha panemisest, minema viskamisest.
 
elutarkus 25. mai 2014, kl 00.03
Hülgehall kuub Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Inimesed muutuvad ja muutuvad ka olukorrad, milles
> inimesed elavad, vat see muutumine/mittemuutumine
> ongi vahel see kurja juur, mitte vale valik vms..
> sa ei näe ju teise sisse, mis ta peas toimub või t
> oimuma hakkab, kanna kasvõi kätel kullast WC-poti
> manu, ikka saad pahandada, et torud lekivad ja ves
> i tilgub...


kui sa nii totu oled ega mõista naise soove, siis muidugi saad pahandada ja jäädki saama. :D
 
irooniapõõsas 25. mai 2014, kl 00.04
põõsale kirjutas:
----------------------
olukorra sitasuses oled ikka ise ka samavõrra osaline ja vastutad, mitte vaid teine, keda vaja minema visata.
----------------
Kindlasti olin, üldse ei eitagi:) krt seda teab, mis hirmsaid traumasid ja mälestusi ma vbl teisele jätnud olen või kas mind on "minema visatud".
 
lärmitseja 25. mai 2014, kl 00.12
ma võtan viina ja kõik mured kaovad nagu mutiauku. ex? kes see veel oli?
ma võtsin viina...
 
to lärmitseja 25. mai 2014, kl 00.15
mis sa lärmad siin, kõik läksid magama. mine sina ka, saad hommikuks kaineks. siis räägime edasi.:P
 
täitsa blond 25. mai 2014, kl 00.21
Kui jälgida näiteks poes keskealisi paare, siis peaks neist vähemalt pooltel olema omavaheline lähenemiskeeld.
....aga kõik on rahul.
Kui neist ühel saab lõpuks karikas täis, siis lüüakse ta kogu kogukonna poolt risti kui viimane tõbras....ja keegi pole rahul.
 
irooniapõõsas 25. mai 2014, kl 00.31
Vaevalt nad rahul on...aga harjumuse jõud ja inerts ja mugavus ja hirm muutuste ees ja mis kõik veel....
 
sita iseloomuga 25. mai 2014, kl 00.32
lollist, põikpäisest ja litsakast kaaslasest lahtisamine on muidugi alati rõõm ja kergndus, kuid kui temaga juhtuvad olema ka ühised järeltulijad, siis kas neist saadakse ka üle, keeratakse oma raseeritud kannikad tähtede poole ja minnakse eluga kontsadel poolpurjakil kooberdades edasi? Ega lapsed kuhugi kao, parem kui kaoks, need emmetamist mitte kuulavad pubekad.
 
abc 25. mai 2014, kl 00.32
Kui üle ei saa,
tuleb ümbert minna.
 
täitsa blond 25. mai 2014, kl 00.36
nähh, alu ka õnneks elu ja tervise juures:)
Ei need kontsad küll kellegi elu segi pöörata saa.
 
Tom 25. mai 2014, kl 08.58
Nagu näha pole teil eile ilma minuta igav hakanud...
 
Tom 25. mai 2014, kl 09.04
kui sa tom tahad minuna esineda, siis tee seda loomulikumalt, kui ei, siis võiksid oma nimele mingi lisandi panna, et meid sassi ei aetaks.
 
Agnes 25. mai 2014, kl 11.12
"Vaevalt nad rahul on...aga harjumuse jõud ja inerts ja mugavus ja hirm muutuste ees ja mis kõik veel..." /IP/

Lühidalt ja löövalt on sellega öeldud kõik s.tas abielus vegeteerivate inimeste kohta.
See ei tähenda seda, et hakake julgeks ja murdke oma rutiinist välja..iga asi ikka omal õigel ajal, aga kui see agoonia venib liiga pikaks, siis ärge käige mööda ilma oma kurba saatust kurtmas.

Eelmisel leheküljel..a la armastust ravitakse armastusega - üldse ei ole nõus! Valed motiivid, haige hing..need pole parimad märksõnad millega kellegagi uuesti alustada.
Käsi püsti, kes on lepib sellega, et eksi vari käib mehe/naise hinge kriipimas ja saadab teid kõikides teie..hmm..tegudes :)
 
punapea 25. mai 2014, kl 11.50
eid_152eb946cca0f4 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuidas olete Teie üle saanud lahutusvalust? Mis ai
> tab või mida olete teinud selleks, et taas suudate
> rõõmustada ja tahate inimestega suhelda? Mul on l
> ahutusest möödas juba üle poole aasta aga ei tunne
> end ikka endisena. Ma tahan sellest juba ÜLE saad
> a ja eluga EDASI minna.
-------------------------

videtakse, et abielulahutusest võtab ülesaamine täpselt nii palju aega, kui kaua abielus olid.
 
punapea 25. mai 2014, kl 11.52
* väidetakse...
 
O_o 25. mai 2014, kl 13.34
Peale oma lahutust hakkasin mõtlema lahkuläinute eneseabi-grupile, kus inimesed saaks end tühjaks rääkida ja teistelt tuge saada. Mis arvate, kas oleks huvilisi? Praegu mul elus kiire aeg, aga mõte tiksub kõrva taga edasi ja ootab soodsamat momenti.
 
Triin 25. mai 2014, kl 13.48
Nõustun ka Agnese kommiga. Kui on rahulolematus ükskõik mis alal- on see siis suhtes, tööl, õpingutes, kehakaalus- ärge vinguge, tehke selleks midagi. Sipelge sellest rutiinist välja, ärge kartke muutusi! Kõige jubedamad on need vingupillid- käivad mööda küla ja aina kurdavad:)
Inimesed ei julge õnnelikkuse poole püüelda. Liiga palju mugavust ja takitusi ees. Kui ei julge- siis ära vingu ja virise, et üks ja teine asi ei meeldi.
 
nujah 25. mai 2014, kl 14.23
Ise oled pikalt siinsamas kurtnud mehepuudust ja argust asja reaalsus ellu viia.
 
kaaluja 25. mai 2014, kl 15.11
Teemaalgataja, ega siin muud aita, kui üks väike analüüs tuleks läbi viia. Dialoog iseendaga :) Esmalt tuleb jälile saada, miks ja mis ei lase sul üle saada.
Eks muudkui küsid eneselt, miks, ja vastad oma küsimusele, kuni jõuad tuumani. Võimalik, et psühholoogi abiga on lihtsam?
Eks igal meist on erinevad teemad ka lahutusega seoses.
Mind näiteks kammitses (sain sellest analüüsi käigus aru :) ) asjaolu, et mu eneseusk oli eksmehe abil nullitud (ta rääkis musta valgeks ja andis mulle mõista, et olen hull, kui ta mulle valedega vahele jäi, aga abielust välja rabeleda ma ei suutnud, sest mul oli ilmselt sisemine vajadus tõestada, et ma pole hull). Niisiis oli mul vaja ennast väärtustama hakata ja eneseusk taastada. Osati tegin sellega algust abielu lõpus juba, eks see lahutuseni viiski.

Iga suhe me elus õpetab midagi enda kohta. Edasi saab minna, kui oled aru saanud, mis õppetund sul selle suhtega seoses on. No mul oli teemaks eneseusk ja -väärikus. Mulle tundub, et lahutus pole lahendus, kui sa õppetunnini ei jõua. Siis tuleb järgmine suhe lihtsalt sama või sarnase teemaga ja kõik hakkab otsast peale. Järgmisele tasandile jõudmiseks on vaja laburünt läbida :)
Ja kibestumine on vale valik, see on küll kindel.
 
kaaluja 25. mai 2014, kl 15.30
Sageli on kammitsejaks ka süütunded ja süüdistamine. Näiteks süüdistad ennast, et ei osanud olla armastatud kaaslasele hea partner ja suhe läks lörri (tegelikult võis kaaslane ise ka ükskõikne olla, kuid sina oled võtnud kogu vastutuse enda õlgadele)
või süüdistad kaaslast, et kui too oleks oleks rohkem armastanud ja truu olnud vms. siis oleks suhe toiminud.

Me inimestena areneme (loodetavasti!) ja kõik suhted ei peagi jääma igavesest ajast igavesti kestma. Jaa, on suhteid, mis on surmani õnnelikud :) Ju neil on koos vaja olnud areneda ja koos leiavad tee laburündist välja järgmisele tasandile.
Aga inimesed ja nende eluteed on erinevad. Igal oma õppetunnid.
 
piripiiga 25. mai 2014, kl 17.36
sellel lahkuläinute eneseabigrupil oleks mõte ainult siis, kui kaasatud oleks psühholoog. vastasel juhul saab sellest üks nutulaul ja enesehaletsus. te hakkate üksteise negatiivsust toitma.
 
uskumatu toomas 25. mai 2014, kl 18.24
Sooviks taas kooki moosiga. Olen kohutavalt valiv persoon.
 
Peletis 25. mai 2014, kl 18.35
Lukustatud uste avanemisel oleme silmitsi luukeredega. Tõele tuleb näkku vaadata ja sellega leppida, sõlmida vaherahu. Aja jooksul.
Naeratus läbi pisarate aitab kindlasti, aitab ka käeulatamine ämbris olijale. Tolerantsust on vaja nii teiste kui ka enda suhtes.
 
sõnad kui taevatähed 25. mai 2014, kl 19.32
Motivatsioonikiri

Vahel sa kaotad valvsuse
ja ootamatult lööb elu
sulle otse panniga näkku
ja sul on valus ja sa
lased rihmast lahti
ning su mõtted jooksevad
ja laamendavad su peas,
su korteris ja viskavad
asju laiali ja klaase puruks
ja kõik libiseb
nagu vesi käte vahel
ja sa unustad hingata
ja su silme eest on must
ja sa ei taha
ja ei jaksa
ja....

Hinga sisse..
..ja hinga välja

Ära korja neid asju üles,
mis laiali loobitud.

Hinga sisse..
..ja hinga välja

Võta ükshaaval ette mõtted,
rahusta nad maha, haruta sõlmed
ja lase nad vabaks..

Hinga sisse..

..ja hinga välja

Ja kui see saab tehtud,
viska katkised asjad minema
ja kõik, mida sa ei vaja

Hinga sisse...

...ja hinga välja

Ja naerata, sest tegelikult
pole miski veel läbi.
sul oligi vaja neist asjadest lahti saada.

Hinga sisse....

...ja hinga välja

Tee aknad lahti ja tuuluta,
ava oma südame uksed.

Hinga sisse...

...ja hinga välja

Ja kui sa peaksid tahtma ennast tuulutada,
on üks tuba minu südames sulle avatud,
kasvõi kell kaks öösel.

Hinga, sest see hoiab sind elus.
Ja elu on lühike, mis sest,
et see kestab kauem, kui ükskõik,
mis muu sa siin elus korda saadad.
Tegelikult oled sa ilmselt surnud kauem
ja ma ei tea, kui kaua kestab armastus,
kuid siiski, elu on liiga lühike,
et end iga asja eest ära peita.
Kui kukud, tõuse püsti ja naerata,
ja ütle viisakalt elule, et ta lööb nagu plika.
Püsti olles näed kaugemale,
nii et tea, kui poris olles midagi väärtuslikku ei leia
ja kedagi läheduses pole, kellega korralik porisõda maha pidada
siis keera end selili ja imetle taevas olevaid tähti
ja kui neid näha pole, siis ka sellest pole lugu
Kui pilved on oma pisarad poetanud,
puhub tuul pilved eest
ning päike piilub ning kuivatab pisara sinu silmist
ja tolle porimülka sinu ümber.
ja kunagi kasvab sealgi lilleke.

Ja pole miskit lõbusamat, kui üks mõistlikuse piires peetud mudasõda
ja porist voolitud koogid.

Ega lapsena sa ei teadnud porikoogi retsepti
ja kasutasid liiga palju vett ja kook vajus kokku,
aga siis sa ju ei heitnud meelt.
Sest sellise vihmase ilmaga
leidus mulda ja vett küllalt,
et uus teha

Tee porist mudakooke ja laula oma südameviit.


by Ketlyn von Kasemets
mansion ghost 25. mai 2014, kl 19.35
Ma vaatan alati teatud hirmu ja imetlusega inimesi, kes on võimelised hetkega eelneva (partneri siis) unustama ja "puhta lehena" uuesti alustama. Ja nii korduvalt. Tegelikult olete tundetud tarbijad, kui üks on ammendunud, suhe "kannatuseks" muutumas tuleb uus ja värske võtta, kuni leidub veel keegi, kes on nõus kaasa "mängima"
 
to m.g. 25. mai 2014, kl 19.38
mansion ghost Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma vaatan alati teatud hirmu ja imetlusega inimesi
> , kes on võimelised hetkega eelneva (partneri siis
> ) unustama ja "puhta lehena" uuesti alustama. Ja n
> ii korduvalt. Tegelikult olete tundetud tarbijad,
> kui üks on ammendunud, suhe "kannatuseks" muutumas
> tuleb uus ja värske võtta, kuni leidub veel keegi
> , kes on nõus kaasa "mängima"

kohe tehakse sind siin tarkade poolt maatasa, sest elu on tormamine (ka suhtest suhtesse) ja võidab see, kellel on surres rohkem asju, mitte armastust.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!