Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
miks armukadedus halb on, kas seda tunnevad need, kes armastavad või need kes ei armasta?
 
hingega asja kallal 26. juuli 2014, kl 22.15
kui on vaja teistega jagada, siis mina loobun. pigem olen üksi.
 
RSS 26. juuli 2014, kl 22.19
 
naelapea 27. juuli 2014, kl 08.25
hingega asja kallal Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> minul tekib armukadedus juba kiindudes kellessegi.
> peale intiimsemaid hetki tahan olla ainus...
kummaline, ka minul on sama tunne, kui kellegisse kiindun.
mansion ghost 27. juuli 2014, kl 08.57
Armukadedus? Ei saa eitada, et koos armastusega tuleb ka kiivus olla oma partneri ainus ja see tundub isegi mingitpidi loomulik. Teatud piirini. Kes vastupidist tahab väita, mõelgu, kas ta suudab jääda täiesti ükskõikseks partneri väljakutsuva käitumise või ta ümber viibivate "konkurentide" suhtes. Just, täiesti häirimatuks, mitte ainuski närv ei liigata, hetkekski.
 
Tom 27. juuli 2014, kl 08.58
arvan et ja punapää on põhilise siin teemas ää öeld, suurt lisada polegi. vaid seda, et ilmselt ei ole siinsetel kisakõridel õigest armastusest aimugi ja raske on kaasa rääkida teemadel, millest aimugi põle :D
 
piripiiga 27. juuli 2014, kl 09.56
ma olen harva punapeaga nõus. see teema on see haruldus.
 
kõriga 27. juuli 2014, kl 10.34
Tom, ütle siis kisakõridele täpsemalt, missugune on see õige armastus? piripiiga, millega sa nõus oled? et armukadedus on pähh ja sina pole eales midagi sellist tundnud? mitte kordagi oma mehe suhtes? tõmmaku või su oma silme all mõni teie naine läbi, sa vaatad naeratades pealt ja armastad ilma kadeduseta edasi?
see ongi armastus? see ju lömitamine ja omaenda alandamine.
 
Tom 27. juuli 2014, kl 10.52
kõriga, sa oled ju siin juba aastaid passind ja peaks teadma, mida keegi asjast arvab. :) päälegi, ei ole minu asi siin kedagist elama õpetada. erinevalt sinust on punapää aga tark ja tugev naine jai vaja toigast (teiste arvamust), et elus püsti püsida. kuigi ta vaated alati minu omadega ei ühti, siis ma vähemalt respekteerin neid, sinu alatised kiunumised aga lihtsalt ajavad öökima. saa ükskord täiskasvanuks ja akka elama, ehk jõuab siis sinuni ka selle maailma valgus :D

* armukadedus on otseses seoses omanikuinstinktiga jai oma ühisosa armastusega.
 
piripiiga 27. juuli 2014, kl 11.13
ikka olen tundnud. kindlasti tunnen veelgi, kuigi püüan sellest üle olla.

kui oma partnerit tõeliselt armastad, siis tunned rõõmu tema õnne üle. isegi kui see õnnelik hetk tuleb kellegi teisega koos olles, mitte sinuga.
 
kõriga 27. juuli 2014, kl 11.18
kui huvitav, Tom teab minust asju, mida ma ise ei tea. et ma aastaid siin ja nii edasi. Tom ise muidugi siin üldse ei käi, tema on selgeltnägija lihtsalt.:D
nii siis, et kui Tomi särasilm paneb kõrvalt, siis Tomil pole mingit omanikuinstinkti ega armukadedust vaid rautab teda pärast rahulikult edasi kui särakas teise mehe alt koju jõuab?
 
kõriga 27. juuli 2014, kl 11.21
piripiiga Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ikka olen tundnud. kindlasti tunnen veelgi, kuigi
> püüan sellest üle olla.
>
> kui oma partnerit t
> õeliselt armastad, siis tunned rõõmu tema õnne üle
> . isegi kui see õnnelik hetk tuleb kellegi teisega
> koos olles, mitte sinuga.

tunned rõõmu, et partneril on teise naisega hea, irw.
milleks sul endal teda siis vaja on? et saaksid kedagi armastada? tema ju sind ei armasta kui teisi paneb? või teeb ta seda just suurest armastusest sinu vastu, irw?
mansion ghost 27. juuli 2014, kl 11.24
"kui oma partnerit tõeliselt armastad, siis tunned rõõmu tema õnne üle. isegi kui see õnnelik hetk tuleb kellegi teisega koos olles, mitte sinuga."

´piripiiga´, kui kaugele Sa laseksid oma partneri "õnne" leidmisel. Puht tehniliselt. Kui Ta on õnnelikum kellegi teisega, siis olgugi selle teisega. Kui õnne peab mujalt otsima on senine partner ja suhe ammendunud otsija jaoks.
 
piripiiga 27. juuli 2014, kl 11.30
kummitus - puht tehniliselt? nii kaugele, kui ta ise soovib. kas mina saan keelata? samas seda, et taolise suhtega peaks edasi minema, pole ma ka öelnud. kui on katki, siis on katki ja pole mõtet kinnihoida. jutt on armukadedusest, mitte kõrvalhüpetest. mõni suudab käima tõmmata ennast ka sellest, kui tema partner kellegagi vestlushoos on ja seda ilmselgelt naudib.
 
Juuli Litsmetsast 27. juuli 2014, kl 12.00
Kõike peab olema parasjagu. Armumist ja armastust saadab alati teatud määral armukadedus. Justnimelt teatud määral. Kui seda ei ole, on see pohhuism armastatu suhtes. Kui kõik vaid armastatu hüvanguks, on see masohhism enda suhtes. Kui on häirivalt palju, siis on see patoloogia ja jäänud vaid mõni samm suhte lõpuni.
allikas: Litsmetsa folkloor.
 
irw 27. juuli 2014, kl 12.00
piripiiga Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kummitus - puht tehniliselt? nii kaugele, kui ta i
> se soovib. kas mina saan keelata? samas seda, et t
> aolise suhtega peaks edasi minema, pole ma ka öeln
> ud. kui on katki, siis on katki ja pole mõtet kinn
> ihoida. jutt on armukadedusest, mitte kõrvalhüpete
> st. mõni suudab käima tõmmata ennast ka sellest, k
> ui tema partner kellegagi vestlushoos on ja seda i
> lmselgelt naudib.


kõrvalhüpete puhul muidugi ei pea armukadedust tundma, see on täielikult out. mis sa õige mõtled, midagi halba ju ei sünni, ainult natukene panen teist naist. irw.
millest sinu arvates armukadedus sünnib, laest?
 
piripiiga 27. juuli 2014, kl 12.35
millest sünnib armukadedus? minu arvates ebakindlusest. ebakindlus omakorda vähesest eneseusust. kui pead pidevalt mõtlema selle peale, et äkki su partner on kusagil kellegagi või on tal kusagil kellegagi toredam, siis ilmselt ei usu sa alateadlikult, et sina võiksid olla tema jaoks kogu maailm. sinus on teadmine, et tema jaoks on kusagil keegi sinust parem. see on ju kurb tegelikult.
mansion ghost 27. juuli 2014, kl 12.54
"sinus on teadmine, et tema jaoks on kusagil keegi sinust parem. see on ju kurb tegelikult."

Ei peagi ju alati parem olema. Väga tore, kui leiakski parema aga tavaliselt see nii vist siiski pole. Peamine on ikkagi põnevus, seiklus, närvikõdi ning nõrk iseloom.
 
naine 27. juuli 2014, kl 12.59
Peamine on ikka see, et suhtes jääb midagi puudu või on suhe nö ühepoolne.
mansion ghost 27. juuli 2014, kl 13.07
´naine´, ALATI on võimalik leida mingi puudujääk või see tekitada. Alati.
Rumal, kes põhjust/põhjendust ei leia :D)
 
irw 27. juuli 2014, kl 13.11
piripiiga Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> millest sünnib armukadedus? minu arvates ebakindlu
> sest. ebakindlus omakorda vähesest eneseusust. kui
> pead pidevalt mõtlema selle peale, et äkki su par
> tner on kusagil kellegagi või on tal kusagil kelle
> gagi toredam, siis ilmselt ei usu sa alateadlikult
> , et sina võiksid olla tema jaoks kogu maailm. sin
> us on teadmine, et tema jaoks on kusagil keegi sin
> ust parem. see on ju kurb tegelikult.

kas sa pole kunagi ebakindlust tundnud, oled nagu raudnael alati? ei usu, vaat mitte ei usu. eriti kui su mees su oma silme all teiste naistega flirdib, siis tunned end eriti enesekindlalt, jah?
 
piripiiga 27. juuli 2014, kl 13.21
irw - nii raudnael olen ma küll, et minu jaoks pole oluline mida sina usud. oluline on, mis ma ise endast ja oma suhetest arvan. nende järeldusteni pole ma jõudnud teiste elude põhjal. ikka enda oma.

ei arva, et see, kuidas mina asjadest arusaan, peaks kõigile sobima.
 
irw 27. juuli 2014, kl 13.35
piripiiga, sul on õigus elada oma arvamuste järgi ja minul oma. mina põrandalapiks end alandada ei lase, isegi mitte sellise kõlava sõna armastus nimel.
sügava tunde varjus sigatseda pole nii ilus nagu siin väidetakse. mulle on elu õpetanud, et need, kes hakkavad loopima väljendeid ahistamisest ja vabadusest, tahavad lihtlabaselt kõrvalt panna. järeldused ei ole tehtud ühe või kahe näite põhjal.
 
Juuli Litsmetsast 27. juuli 2014, kl 13.40
irw ütles pool tõde. Teine pool on see, kui üks osapool muudab oma ebakindluses kahtlustamise, ahistamise ja jälgimisega teise osapoole elu talumatuks ning talumatule suhtele järgnebki see, mida esimene pool kartiski.
allikas: Litsmetsa folkloor.
 
piripiiga 27. juuli 2014, kl 13.47
väga õige, irw! sa ei ütle ju mitte miskit, millega mina nõus poleks. elada tulebki nii, et endal oleks hea olla. sealjuures teistele valu mitte põhjustades.
mansion ghost 27. juuli 2014, kl 13.48
´Juuli Litsmetsast´ aga kui üks pool tunneb haiglaslikku naudingut õhutades teise ebakindlust? Alguses võib ju saadud extra tähelepanu isegi meeldiv olla aga üle mängides lood oma kõrvale koletise.
 
irw 27. juuli 2014, kl 14.07
kui keegi tunneb end hästi sellest, et tema abikaasa teda teistega petab, siis tal on see õigus. väärikas see pole ja enesekindlust ka ei tõsta, selgemast selgem.
mansioni kirjeldatud inimesi olen oma silmaga näinud ja kuulnud, ei ole ainult selle käitumise sügavamast mõttest aru saanud. ikka selleks, et oma võimu teise üle tunnetada?
 
Tom 27. juuli 2014, kl 14.17
kõriga Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> nii siis, et kui Tomi särasilm paneb kõr
> valt, siis Tomil pole mingit omanikuinstinkti ega
> armukadedust vaid rautab teda pärast rahulikult
> edasi kui särakas teise mehe alt koju jõuab?

vada kõriga, mai akka sulle kõike jälle otsast seletama, piripiiga on minu eest juba kõik ää üteld, aa seda ma võin küll öölda, et särasilm mind armastab ja sellest mulle piisab. flirtigu kellega tahes, tehku mida tahes, aga ma tean, et ta ei tee kunagi midagi sellist, mis mulle haiget teeks. vähemalt tahtlikult mitte. loomulikult mai väida, et see nii igavesti kestaks, aga kui armastus peaks ükskord otsa saama, siis mai nää ka põhjust temaga lihtsalt arjumusest/omanikuinstinktist koos olla :)
 
Juuli Litsmetsast 27. juuli 2014, kl 14.28
mansion, ka see on üks võimalus ja seda proovilepanekut põhjustab tähelepanu puudus, mis teatud kogustes on normaalne. Haiglaslikku vormi peaks ravima, aga kahjuks alluvad isiksusehäired ravile halvasti.
allikas: Litsmetsa folkloor
 
piripiiga 27. juuli 2014, kl 14.34
irw - see on minu viimane sõnavõtt antud teemas, sest oluline pole sinu jaoks minu mõtete sisu vaid nende mahatrampimine.

ma pole kusagil kordagi öelnud, et oleksin õnnelik mehe üle, kes tuulab teistes voodites. ma rääkisin ainult armukadedusest.

mind ei huvita väärikus kellegi silmis ja ma ei vaja suhet kellegagi oma enesekindluse tõstmiseks. seda on mul endalgi piisavalt.

kõik, mida mina partnerilt tahan on teda armastada ja olla armastatud. kui ma hakkan tundma armukadedust, siis tähendab see seda, et ma ei tunne ennast enam armastatud olevat. kui mind ei armastata, siis ma enam selle inimesega ka koos ei ole. mis siis, et on laenud ja lapsed. siis on aeg lahtilasta ja edasiminna.

siinjuures oluline ääremärkus - ma ei pea normaalseks käitumiseks partneri petmist. ehk siis kui on truuduses kokkulepitud ja oma kõrvalsuhteid peab varjama, siis ma seda õigeks ei pea. las teised elavad nii nagu soovivad, aga ma ise end enam sellise olukorraga ei seo.
mansion ghost 27. juuli 2014, kl 14.36
´Juuli Litsmetsast´, ikka on süüdi ohver - on siis sihuke ebakindel. Aga tulemuseks on jäädavalt rikutud inimene, sest keegi tahtis rohkem tähelepanu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!