Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
uurimustöö küsitavused
 
Truudus 13. aprill 2016, kl 09.32
Aru ei saa, kas truudus tänasel päeval on üldse vajalik? Suhted on läinud keerulisteks kärgedeks, millel pole otsa ega äärt. Abielus ollakse vähemalt kolm korda elu jooksul, kooselus vee rohkem kordi. Truudus on ajahõlma vajunud inimeste arusaam. Inimkond, kes nii suurte sammudega areneb, peaaegu tiigri hüpetega, ei vajagi ehk enam tõesti truudust selle sõna otseses tähenduses. Miks ei või siis magada sellega, kelle poole tõmbab? Magad ära ja siis koju oma naise või mehe juurde. Kellele on truudus, kui on, valusam teema, kas meestele või naisetele? kas truudusetus võtab tüki küljest? Robustsemad ütlevad, et "ega see kulu". No ei kulu tõesti, vähemalt silmanähtavalt. Milleks ja kellele truudus vajalik on? Kas ebakindlatele, kes kardavad mahajätmist? Mehed jätavad truudusetu naise kergemini maha, sest nende au saab riivatud. Naised andestavad enne mitu kõrvalhüpet kui asjad pakivad. Ometi on mehed altimad kõrvale astuma. Topeltmoraal pisike?
 
:(( 13. aprill 2016, kl 10.07
ühesõnaga võib siit välja lugeda, et sina oled see mees, kes tahaks kangesti pidevalt ringi aeleda ja kellele naine seda juhtumisi pahaks paneb. Ei tea küll ühtki naist, kes sellise mölakmehe üle õnnelik oleks.
Kui tahad pidevalt kuskil "ära magada", siis elagi üksi ja muudkui käi "ära mahamas" kasvõi igal õhtul erineva litsi voodis. Milleks siis üldse peaks sul kodus keegi olema, kui sina pidevalt kuskil "ära magamas" oled? Koristajat ja söögitegijat vaja või?
 
Truudus 13. aprill 2016, kl 10.59
Küsimus ei ole minu isikus, üldises hoiakus meeste ja naiste hulgas. Kõrvalt panna on mõnus, aga perekonda on ka vaja.
Sinu küsimusele vastates, koristajat ja söögitegijat on vaja meestel, rahateenijat ja suuremate tööde tegijat naistel. Mõlemad pooled võrdselt omakasu peal väljas?
 
Ela 13. aprill 2016, kl 11.06
Truudus on ajast ja arust selle levinud tähenduses tõesti. Üldse on see rohkem ebakindlate ja rumalamate teema.
Kui ma olen oma väärtuses kindel ja hoolin ning olen oma pere ja kaasa jaoks olemas, siis kuidas see peaks segama, kui ma oma vabal ajal seksin kellegi teisega.

Tänapäeval on igati võimalik hoidud nii haigustest kui soovimatust rasedusest, et see ei ole ka teema.
 
Tagasi 13. aprill 2016, kl 11.18
Truudus on uuema aja ilming. Koopaelanikud ei olnud truud ega omanud perekonda. Elu käib ikka üles-alla.
Väga tugevad ja kindlameelsed suudavad truud olla.
 
truudusetu 13. aprill 2016, kl 11.20
pigem nõrgad ja arad, kes elavad oma mugavustsoonis.
 
Esopus Spitzenburg 13. aprill 2016, kl 11.28
Minu jaoks on arusaamatu see väide, et truudusetus miskine tänapäevane pahe on. Kui vähegi kirjandusklassika ja üleüldse ajalooga kursis olla, siis selgub, et truudusetuse probleem on sama vana, kui inimkond isegi. Inimsuhted olid keerulised ka vanasti, vbl isegi keerulisemad, sest arvestada tuli ka ühiskondliku arvamusega...Abielluti, sest nii pidi, aga enamasti ju mitte sellega, kellega oleks tahtnud, vaid sellega, kes oli sinu jaoks välja valitud. Mõnikord läks õnneks ja need poolvägisi kokkupandud inimesed isegi armusid ja elasid õnnelikult, aga enamassti vist siiski mitte ja elati ikkagi pmst paralleelelusid, mis sisaldasid ka armukesi ja sohilapsi. Vaesemast kihist inimesed surusid lihtsalt hambad risti, neil polnud aegagi mõelda, kas kaaslane neile sobib või ei, sest terve elu koosnes töörügamisest ja pimedas kiiruga sutsati naine rasedaks kah, sest pere vajas töökäsi....
Truudus on pigem isiksuslik, ma arvan....mina näiteks olen väga truu.Ma ei oska öelda, millest see tuleb, vbl mängib osa see, et tulen tervest perest, kus vähemalt väliselt mingeid kolmandaid osapoole pole olnud, aga vbl ma lihtsalt olengi selline.
 
Zuccenberg 13. aprill 2016, kl 11.47
Vanemad oskasid valida parema kaaslase, kui noored oma kogenematuse tõttu ise.

Mugav on PPillet kasutada, mitte vastassoost kaaslasega püüda elada.

Miks peaks elu ebamugavaks tegema? Normaalne inimene elab hästi, mugavalt ja rõõmsalt.
 
To: Ela 13. aprill 2016, kl 12.03
Pane oma loll jutt suhu tagasi! Hoolin oma perest ja kaasat aga seksin vabal ajal teistega!!! Haloooooooo! See suhtumine on juba haige ja alandav!Kahju on inimestest kes sellistega koos elavad. :(
 
Truudus 13. aprill 2016, kl 12.09
" tulen tervest perest, kus vähemalt väliselt mingeid kolmandaid osapooli pole olnud".
Siis sa ju kindlalt ei tea, sa oletad. Suurem osa kõrvalhüpetest tehakse pimedas ja salaja, ei hakata nendega avalikkuse ees liputama.
Kui truudusetuse juured peituvad sügaval ajaloo hämaruses, siis tähendab, et see on normaalne nähe? Miks naised siis kiunuvad, et mehed kõrvalt haaravad? Miks meestele ei meeldi kui oma naine litsi lööb?
 
sest 13. aprill 2016, kl 12.19
see on nii vaid meie kultuuriruumis. Kultuurides, kus on normiks mitmenaisepidamine, on truudusetus armukadeduse mõistes teistsugune.
 
Esopus Spitzenburg 13. aprill 2016, kl 12.22
Jah, kindlalt ma ei tea, aga igal juhul on mu vanemad suutnud oma suhet hoida niiviisi, et nende lapsed pole pealt näinud mingeid arveteklaarimisi, tülisid, näägutamisi, etteheiteid ega muud sellist. Kindlasti on nendegi suhtes olnud kriise jms, aga nad on koos ja nende suhtes on austust ja hoolimist..lapsi juba ära ei peta:)
Ja pole ma mingeid hinnanguid andnud, et kas truudusetus on normaalne nähe või mitte. Mina pole mingi otsustaja. Mind lihtsalt häirib, et väidetakse, nagu oleks see tänapäevane pahe.
 
naabrinaine 13. aprill 2016, kl 12.36
Meie külas on tore näidispere, kes kudrutavad aastakümneid koos nagu turteltuvid, naine ei jõua oma meest ja ta truudust ära kiita. Kord viskas naabrimees mind autoga linna ära ja sõidu lõpus pani oma kämbla mu põlvele, vaatas sügavalt silma ja ütles.....:)
 
naabrinaine 13. aprill 2016, kl 12.40
...ja ütles, et ära põe oma paksude reite pärast. Mul on tuttav ilukirurg, kes teeb teeb soodsa hinnaga rasvaimu......
Selline tore naabrimees.:)
 
äääm 13. aprill 2016, kl 13.10
ka truuduse all mõeldakse kahe inimese omavahelist mittepetmist ja kõrvale mittepanemist, või on truudusel laiem mõiste ka muu eluosa koha pealt. on see ehk isikuomadus hoopis, äkki eetiline hoopis, vm.
et nagu mõnele on antud, aga teine võib eluaeg õppida, kuid ei saagi teada, mis see truudus on.
 
naabrinaine (esimene) 13. aprill 2016, kl 13.24
naabrinaine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ...ja ütles, et ära põe oma paksude reite pärast.
> Mul on tuttav ilukirurg, kes teeb teeb soodsa hinn
> aga rasvaimu......
> Selline tore naabrimees.:)

Sul on tore ja abivalmis naabrimees, ma vaatan, aga kahjuks kooner:) Minu naabrimees selline pole ja pole ka põhjust, reied ei vaja mul kohendamist.
 
Truudus 13. aprill 2016, kl 14.08
äääm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ka truuduse all mõeldakse kahe inimese omavahelist
> mittepetmist ja kõrvale mittepanemist, või on tru
> udusel laiem mõiste ka muu eluosa koha pealt. on s
> ee ehk isikuomadus hoopis, äkki eetiline hoopis, v
> m.
> et nagu mõnele on antud, aga teine võib elu
> aeg õppida, kuid ei saagi teada, mis see truudus o
> n.

Esmajoones kahe inimese vahelist kokkulepet, mis kinnitatakse õnnepalees jah-sõna öeldes, kindlasti aga ka kõige muu osas. Raske uskuda inimese lojaalsusesse, kui ta oma naist või meest süstemaatiliselt petab. Tuleb välja, et valetamiskunst hästi käes. Võib ju siis valetada ka muudes asjades kui naisele selle kohta, et käis sõpradega õlut joomas kui tegelikkuses viibis naabrinaise/-mehe kaisus. Tõsi seegi, et mõni ei suudagi endale sõna "truudus" tähendust selgeks õppida ja laseb ikka oma rada enda mõistuse järgi.
 
Kui lubate 13. aprill 2016, kl 14.31
siis ma veidi arutlen ja utreerin.

Tõepoolest on tänapäeval nii, et abielus ollakse 3-4 korda ja elukaaslasi vahetatakse veelgi rohkem. Lapsed elavad kärgperedes, vanemlikke kohustusi jagatakse sageli piinliku täpsusega, karjääri tehakse võrdselt, teenitakse võrdselt, suhetes ollakse võrdselt.

Mingil pikal kooselul polegi enam nagu mõtet. Mõte oleks vahest siis, kui lapsele tahetaks näidata, et ema-isaga terviklik perekond on võimalik ja püsiv ning see annab tasakaalu ja turvatunde, mida tasub järgida.
Kuna see viimatimainitu pole tänapäeval enam mingi väärtus, siis korraldub inimeste eluviis tulevikus võib-olla teisiti: lapsed antakse riigi hooldada ja kasvatada, tasudes nende ülalpidamiskulud kuni täisealiseks saamiseni.

Mehe ja naise suhted kujunevad puhtseksuaalseks ja püsivad seni, kuni on huvi seksida. Kinnisvara jagamise probleeme ei esine, kuna ühist pesa pole kunagi punutud. Pulmad ja tõotused kaotavad oma mõiste ja unustatakse ajapikku sootuks.
Olmevajadused (toiduvalmistamine, pesupesemine, remonttööd jm)tehakse ise või ostetakse teenusena sisse.

Arvatavasti on selline tulevik (olevik?) täiesti mõeldav.
 
Raggamuffin 13. aprill 2016, kl 14.39
naabrinaine (esimene) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> naabrinaine Kirjutas:
> -------------------------
> ------------------------------
> > ...ja ütles, e
> t ära põe oma paksude reite pärast.
> > Mul on t
> uttav ilukirurg, kes teeb teeb soodsa hinn
> > ag
> a rasvaimu......
> > Selline tore naabrimees.:)

> >
> Sul on tore ja abivalmis naabrimees, ma vaat
> an, aga kahjuks kooner:) Minu naabrimees selline p
> ole ja pole ka põhjust, reied ei vaja mul kohenda
> mist.

Ainult aju vajab kohendamist, kui jutu põhjal otsustada. Isegi hästi. Reied hakkavad nagunii varem või hiljem lotendama. Võõraste abielumeeste järele õhkamine siin ei aita.
 
tele paat 13. aprill 2016, kl 14.47
Kui lubate Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> siis ma veidi arutlen ja utreerin.
>
> Tõepoole
> st on tänapäeval nii, et abielus ollakse 3-4 korda
> ja elukaaslasi vahetatakse veelgi rohkem. Lapsed
> elavad kärgperedes, vanemlikke kohustusi jagatakse
> sageli piinliku täpsusega, karjääri tehakse võrds
> elt, teenitakse võrdselt, suhetes ollakse võrdselt
> .
>
> Mingil pikal kooselul polegi enam nagu mõ
> tet. Mõte oleks vahest siis, kui lapsele tahetaks
> näidata, et ema-isaga terviklik perekond on võimal
> ik ja püsiv ning see annab tasakaalu ja turvatunde
> , mida tasub järgida.
> Kuna see viimatimainitu p
> ole tänapäeval enam mingi väärtus, siis korraldub
> inimeste eluviis tulevikus võib-olla teisiti: laps
> ed antakse riigi hooldada ja kasvatada, tasudes ne
> nde ülalpidamiskulud kuni täisealiseks saamiseni.

Las siis juba riik teeb need lapsed valmis ka (katseklaasis), munaraku annetab naine, sperma mees, siis on juba isegi suur panus nende poolt järeltulevasse põlve antud.
>
>
> Mehe ja naise suhted kujunevad puhtseksuaal
> seks ja püsivad seni, kuni on huvi seksida. Kinnis
> vara jagamise probleeme ei esine, kuna ühist pesa
> pole kunagi punutud. Pulmad ja tõotused kaotavad o
> ma mõiste ja unustatakse ajapikku sootuks.
> Olme
> vajadused (toiduvalmistamine, pesupesemine, remont
> tööd jm)tehakse ise või ostetakse teenusena sisse.

Edasi mõeldes võiks ka tüütu seksitöö ära jätta, las teadlased mõtlevad välja, kuidas kodustes tingimustes ilma vastassugupooleta rahuldust saada. Käsikiimlus kui igand ja pealegi pingutust nõudev, lendab ajaloo prügikasti. Asemele tuleb telepaatiliselt kanduv orgasmi saamise viis.
>
>
> Arvatavasti on selline tulevik (olevik?)
> täiesti mõeldav.
 
Kui lubate 13. aprill 2016, kl 15.02
tele paat

Ma arvan, et inimese vajadus näha oma bioloogilist järeltulijat kasvamas ja sirgumas, ei kao veel niipea.
Aga kindlasti jääb võimalus oma järeltulijat laenutada, kui aega ja tahtmist on, no nagu jalutatakse varjupaiga koeraga.

Kindlasti leitakse lahendus ka "tüütule seksitööle".
Paljud inimesed ongi juba selle probleemi lahendanud kõrvalise abita.
 
tele paat 13. aprill 2016, kl 15.30
Kui lubate Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tele paat
>
> Ma arvan, et inimese vajadus näha
> oma bioloogilist järeltulijat kasvamas ja sirguma
> s, ei kao veel niipea.
Nägemiseks on erinevaid võimalusi nagu käiakse muuseumis või loomaaias ja ka sinu poolt viidatud viisil varjupaiga loomaga jalutamas. Elamus on teine, kui käid jalutamas oma järeltulijaga. Jalutad, veedad kvaliteetaega ja siis viid tagasi - tema jonni, kasvuraskuste ja mähkmetega tegeleb riik.


> Aga kindlasti jääb võima
> lus oma järeltulijat laenutada, kui aega ja tahtmi
> st on, no nagu jalutatakse varjupaiga koeraga.
>
>
> Kindlasti leitakse lahendus ka "tüütule seksit
> ööle".
> Paljud inimesed ongi juba selle probleem
> i lahendanud kõrvalise abita.

Tood ehk näite?
 
Kui lubate 13. aprill 2016, kl 15.39
tele paat

"Tood ehk näite?"

Kui jätta kõrvale kõik tehnikavidinad, siis peaksid teadma, et inimeste fantaasiad ja isiklikud kehalised võimed on äraarvamatud.

Võimalik, et mitte kõigil.
 
naabrinaine (esimene) 13. aprill 2016, kl 15.49
Raggamuffin, ei ole ma sinu ega naabrinaiste mehi puutunud, võta vabalt!
 
Kui lubate 13. aprill 2016, kl 15.58
naabrinaine (esimene või teine, vahet pole)

Nagu ma ütlesin, ei pea tulevikus keegi enam truuduse peale mõtlema ega kellegagi rivaalitsema.

Ollakse koos kuni seksuaalset tõmmet on ja minnakse lahku, kui enam ei ole.
 
Esopus Spitzenburg 13. aprill 2016, kl 16.03
Ei ole paljud paarid koos pelgalt seksuaalse tõmbe pärast....füüsilisele truudusetusele lisaks on ju ka emotsionaalne truudusetus...et siis oma hinge teisega jagamine on okeim, niikauaks kuni oma seadusliku kaasaga seksid?
 
Leenu 13. aprill 2016, kl 16.12
Aga kuhu jääb kindla, turvalise ja tuttava õlatunne? Võõraga seksides seda ei teki. Ja veri on paksem kui vesi? Oma järglase eest võitled kuni viimse vere tilgani.
 
Kui lubate 13. aprill 2016, kl 16.13
Esopus Spitzenburg

Jah, tänapäeva tendentse jälgides, suudab loogiline arutlus leida lahenduse pea igale probleemile.

Jääbki vist vaid hingeline lähedus, mida inimene vajab, aga mida osta ei saa.

Kunagi leitakse ka sellele lahendus :)
 
Leenu 13. aprill 2016, kl 16.16
Minu jaoks on täitsa aktsepteeritav avatud suhtega peremudel. Kui juhtub, et armud ja kuidagi teisiti ei saa, siis on lubatud ka teisega seksida.
 
Leenule 13. aprill 2016, kl 16.33
Leenu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minu jaoks on täitsa aktsepteeritav avatud suhtega
> peremudel. Kui juhtub, et armud ja kuidagi teisit
> i ei saa, siis on lubatud ka teisega seksida.

Mehel on lubatud teisega seksida, arusaadav, aga sinul?;)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!