Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kanapidajad
 
küssa 01. veebruar 2010, kl 16.30
Haha-see on hea idee!:D
 
tegelt 01. veebruar 2010, kl 17.59
vanaema paneb tule kindlasti sellepärast, et kanadel külm poleks. mine lauta ja vaata, kuidas kanad lambi all on.
 
küssa 02. veebruar 2010, kl 16.32
Suurt ruumi üks väike pirn küll ära ei soojenda. ja kanad on oma õrrel, mis lambist 2 m eemal. See on ikka sellepärast põlemas, et nad näeks ka öösel söömas käia ja et muna maha ei kukuks. Nii olen mina aru saanud...
 
mnjah 02. veebruar 2010, kl 17.29
Meil oli talvel kanadele soojuslamp, talveks pandi ka lambad samasse lauta - ikka sooja hoidmiseks. Lamp oli hea ka väikekiskjate eemalhoidmiseks, muide! Elektriarvet see üks lamp ei tõstnud märkimisväärselt, kindlasti ise kasutad arvutit ja telekat ja raadio möngib päevad läbi ja kasutad ka igasuguseid muid eletriga töötavaid riistapuid! Nii et tühjast tekitad tüli!

Kuid oma suhtumist vanaemasse.... Vanainime on oma elu lõpuosas, sisseharjunud elukommetega ja vaadetega. Ja hea hoiatus - kiru teda mis jaksad, kuid - tema vanuses (või varemgi, sest ta ilmselt on elanud tervemat elu) oled ise vähemalt samasugune, kui mitte hullem! Vanaema on nii lähedane sugulane, et ainuüksi geenid teevad siin oma töö! Seega - kõik see, mida praegu teed vanadele, saad ise kord tagasi ja mitmekordselt! Palju õnne!
 
bambuutsa 09. veebruar 2010, kl 13.41
Kanad vajavad valgust ca 14 tundi ööpäevas...aga öösel (külmal ajal) võiks põleda infrapuna lamp (soojuslapm). See on ökonoomne ja ei võta eriti palju elektrit. Meil on kaks punast lampi kanade kohal + üks kummaski kitseaedikus (kokku siis 4 punast lampi). Lamp (meil 60W pirn) käib tööle taimeri pealt. Vabalt peetavad kanad on märksa õnnelikumad :)
Aga kui vanaema on 24/7 põletanud tuld eluaeg laudas, siis las ta teeb nii edasi. Vana inimene ju! Ta on meist, noortest, märksa elukogenum ja targem! Austagem endast vanemaid inimesi!
 
blahblah 09. veebruar 2010, kl 14.42
Jah on elukogenuid ja tarku, aga on ka lihtsalt ninatarku ja ülbikuid. Ära üldista.
 
lembitu 10. veebruar 2010, kl 09.27
kanal pole vaja magama minekuks lampi põletada, kuid tulega võiks ta päeva hoida vähemalt 12 tunni pikkusena. kui päev on liiga lühike, siis ta lõpetab munemise. kui kasutada säästulampi, siis see valgustusele kuluv summa on tühine.
laudas aga ei tohi temperatuur langeda alla -10, sest see ohustab kanade harju. väljas nad võivad ka käia kuni kümne külmakraadiga, aga kõva tuul külmakraadidega võib võtta harja juba -1 kraadiga. seepärast ettevaatust külmaga.
valguse vähesus aga lõpetab ainult munemise, söövad ikka.

veel, mõni põletab lampi kogu pimeda aja, kui kanadele võib pääseda ligi kärp või tuhkur, siis kanad näevad ja neid pole nii kerge murda.
 
kust saaks 07. aprill 2015, kl 20.53
kust kohast sellist lampi saaks?
 
see suur et 10. aprill 2015, kl 11.57
mingist kohast, kus müüakse oleks vast kõige parem saada
 
L. R. 29. aprill 2015, kl 10.15
Olen veidi tuttav nii kanade kui kanamammide kasvatamisega.

Kui elate koos, peab tegema mõistlikke kompromisse. Ka vana inimene on selleks mingil määral võimeline, kui asi viisakalt ja põhjendatut ära seletada. Omalt poolt võite pakkuda ennast korralikku, selgepiirilist ja esteetiliselt vastuvõetavat kanaaeda ehitama. Raha ei ole nii oluline, tähtsam on, et saate trepil kanas..ast lahti. Usun, et isegi poolseniilil hakkab ilumeel tööle, kui asjad on ilusti korraldatud. Mis puutub öösel tule põletamisse, siis see on täiesti mittevajalik. Öösel ongi pime ja kana peaks sellega geneetiliselt harjunud olema. Tuld põletada on vaja, et talvel oleks valguspäev pikem, üle 12 tunni ei ole kindlasti vajalik. Eks vist selgitamist on palju vaja. Alguses võib olla jama, sest kanad ei tea enam õiget magamamineku aega ja käivad ka öösel söömas ja munemas. Aga nad harjuvad!
Kui aitate omalt poolt kanapidamistingimusi parandada ja samas määrate oma kasutuses olevad piirkonnad kodus, kus kehtivad teie reeglid, siis peaks saama asja parandada küll. Ka ilma rebase abita (omast kogemusest - neid ei pea appi kutsuma, nad tulevad ise).
 
Gaana 26. veebruar 2023, kl 13.39
Nääd saa kanad tuleb puurist välja lasta kuigi Euroopa Liidu uuringutest kuuldes tekib tunne et keegi tuleks puuri panna. Ja ma ei pea silmas kanu Või siis kanad tuleb õpetada lendama,nii nunnu kui nad sügisel parves lõunasse lendavad Ja miks ainult kanadele priius anda!? Aga teised agraar loomakesed? Milleks meitele tapamajad? Või teeme nii et tapamajad jäägu. Agasiis oleks õiglane ka mitte perspektiivsed inimloomad koos neljajalgsetega võrdsetel alustel hädatapule suunata.Teema on äärmiselt lai põnev positiivses mõttes kaugelevaatav kuigi teatavate nurkadealt vaadelduna pisut naguharjumist vajav. Elagu vabad kanad ja kõik muud täna veel puuriloomad! Kanad võiks küll välja lasta. Aga asemele saadaks sinna puuri küll kari neid ametnikke, kes pea iganädalaselt eluvõõraid määrusi korraldusi treivad. Me ehitame siin täielikku debiilide Orwell1984 projekti. Õnneks meil on suure Liidu kogemus. Aga neil veel mitte ja nüüd katsetavadki. Meil on üks lahtilastud kana peaministriks. Kanad välja ja kullid ,rebased koerad teevad 1:0kanadele või siis kullid ja rebased puuri pista. Siis tuleb vabakäigu kaval rebane ja hakkab huvitavaid mänge mängima. Õige demokraatia on siis, kui rebased annavad kanale õiguse otsustada kas ta süüakse hommiku lõuna või õhtusöögiks. Seda nimetatakse demokraatiaks kui kana ja kolm rebast arutavad mida neil õhtusöögiks on Kana tahab siblida. Mitme korruselised kanalad, kuhu rebased ja kullid ligi ei saa. Kanasid liigutada iga kuu uuele korrusele. eelmisel korrusel kasvatada siblitud maal salatit rohelist sibulat või seeni. Tubli, EU! Aga ärge jätke asja poolikuks! Kanadelt vastu tahtmist mune ära võtta ei tohi ja enne kana tapmist tuleb saada tema kirjalik nõusolek. Kanad peavad saama valimisõiguse, kord aastas puhkust väljaspool kanalat ja isikut tõendava dokumendi, et vabalt reisida saaks. Kõik puurikanad päästmiseks Brüsselisse
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!