Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kassil silm haige?
 
tips 01. mai 2010, kl 19.16
Hommikul oli kõik korras,kuna olin päeval kodunt ära,siis õhtul koju tulles oli kassil silm kinni ja mädane ning seda vaadata ta ei lasknud.....nägin ainult niipalju,et oli selline sogane kogu silm.Ta on vanem isane toakass.Kas siis võibolla ise küünega torkas silma või on miskit hullemat....endal on jube olla ja närvid läbi.Mida teha?Loodan,et on vaid põletik.
 
Suzanne 02. mai 2010, kl 01.29
Püüa kiisu kätte saada ja lähemalt vaadata. Kindlasti puhasta tal kummeli teega seda silma. Kui on vaja puhastada mõlemat silma, siis tuleks kasutada mõlema silma jaoks eraldi vatti, et põletik ei leviks. Kui sa näed, et on midagi hullemat kui lihtsalt põletik ja rähm, siis mine kindlasti arsti juurde.
 
ega nohu pole? 02. mai 2010, kl 10.29
Sel juhul pakuks ka herpest.. Või tõesti on ta endale liiga teinud ja seega silm üritab ennast puhastada ja seega eritab mingit ollust.
 
tips 02. mai 2010, kl 10.38
Täna on kiisu juba rõõmsan,sööb ilusasti.Kuid hoiab ikka silma pilukil.....hommikul oli ka pisut mädane,kuid vaadata ei lase.Teen kummeli lahust ja üritan puhastada,kas seda võib ka silma tilgutada?
 
Suzanne 02. mai 2010, kl 12.38
Mina olen vati üsna märjaks teinud, nii läheb teed silma ka ja see puhastab. Võid vast lisaks tilgutada ka kui tahad ega see midagi hullu ei tee.
 
arstid rääkisid 03. mai 2010, kl 01.33
täitsa puhtaks tee silm sellest põletikulisest tatist.Kui ise üle ei lähe soovitan siiski arstile minna.Kaugele arenenud põletik võib põhjustada ka surma,sest silm otseselt seotud peaajuga.See siis see hullem variant kui looma pole pikemat aega ravitud ja asi ei parane.Tavaliselt saab silmasalvi ja asi nädala paariga korras. Kui ta sul vaktsineeritud kompleksvaktsiiniga,siis pole põhjust hullemaid viiruseid hetkel kahtlustada
 
kassikodu 03. mai 2010, kl 08.15
kassile võib tänavalt riiete või jalatsitega tuua ka rinoviirust,kui kass aevastama hakkab tuleb kindlasti minna arsti juurde,seda ka siis kui silm nädalaga terveks ei saa
 
Jana 06. mai 2010, kl 10.43
Ka minu kassil Bentonil olid eile silmad mädased.
Tulin töölt koju ja ehmatasin kassi nähes.Üks silm on tal varem traumeeritud ja see oli eriti hull.
Laupäeval oli kasside vaktsineerimine marutaudi vastu ja arvasin, et see on mingi tüsistus.
Helistasin ka arstile.Tema arvas, et need asjad ei ole omavahel seotud.
Terve õhtu puhastasin oma kalli Bentoni silmi ja hommikul nägi kass palju parem välja.Kahjuks olen pikad päevad tööl ja saan arsti juurde minna alles järgmisel kolmapäeval(meie arst on Jüris).
Kas keegi teab,milliseid silmatilku võib kassidele silma tilgutada põletiku vastu? Proovisin eile salvi panna ,aga Benton ei lase silma puutuda.
Mul on kodus sulfametizoli ,Oxyali ja Systane tilku.
Ja kas puhastada võib ainult kummeli teega.Kas NaCl 0,09% ei ole parem?
Palun vastake ,kes teab .Lähen hommikul enne üheksat kodust ära ja tulen alles kell pool kümme.Kuidagi ei saa Bentoniga enne kolmapäeva arsti juurde minna.
 
hmm 06. mai 2010, kl 12.18
füsioloogilise lahusega (nacl) võib küll puhastada ja see on isegi parem kui kummel. silmatilkade ja salvide osas soovitan konsulteerida arstiga, kasvõi telefoni teel, sest osad silmaravimid võivad sisaldada hormoone, osad antibiootikume ja neid ei tohi alati silma panna. apteegist nn retseptivabu silmatilku võib panna, kuid need ei pruugi tulemust anda. kui arstiga konsulteerida ei saa, oleks mõistlik kuni arstivisiidini ainult füsioloogilise lahusega ohtralt silma puhastada (vedelikku palju ka silma lasta, et see silma läbi voolutaks ja ebasobiva olluse sealt ära uhaks).
 
Jana 06. mai 2010, kl 18.40
To hmm:

Suur tänu!
 
--- 13. juuni 2010, kl 19.07
Minu kass kakles teise kassiga ja nüüd on ta silm täiesti tulipunane. Homme viin ta arsti juurde. Kas oskate öelda, mis ta silmal viga on?
 
Mõttetalgud 21. november 2016, kl 20.39
Jah, ma pooldan, et on tegemist silmaherpesega. Kass on tõenäoliselt palju pornograafiat vaadanud. Suguhaigused laienevad üle mööda valguskiiri muudele kehaosadele (keeleherpes, suguherpes). Usaldage mind, ma olen insener. Kui tekib edasisi küsimusi silmherpese kohta, küsige julgelt! Dr. Ipoloski
 
Mõttetalgud 21. november 2016, kl 20.39-le 22. november 2016, kl 16.32
sinusugune suure suuga imbetsill on oodatud kindlasti igas seltskonnas. oled kõvahäälne tola, kelle üle naerda.
 
LeaD 23. jaanuar 2021, kl 09.02
Ei tohi kasutada kummeli teed, see sisaldab kiusid, mis omakorda silma ärritavad. Arst peab tuvastama põhjuse, mõnel juhul on antibiootilisi tilku, mõnel kortisooli vaja, võib olla aga ka ainult puru silmas, mis vaja eemaldada, igal juhul arstile!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!