Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Jumal küll- 6 kassipoega!!
 
HeidyS 14. september 2010, kl 21.34
Kohe kole tobedasti leidsin kassipere ühest maja pööningult.Paistavad alles noored,ala nädalased vast.Ema kiisu on metsik ja vist päris kaua seal elanud.Maja pole kasutuses olnud 5 aastat.Ma ise mõtlesin et hakkaks seal käima justnagu suvilas.Omanik on hooldushaiglas,ega pole pädev midagi otsustama.Seega et ei tekkiks jube koloonia metskasse siis peaksin selle pesakonna sealt ära korjama koos emaga,kellele tuleks kohe siis steriliseerimine teha..Aga .. ma ise olen töötu,oma kodus on juba 3 päästetud kassi.. ei saa neid nendega kokku viia ja veel vähem vaktsineerida,võibolla ravida,kõik tahaksid lõikusi hiljem...Kuidas edasi toimida?Kas pöördun kohe Tallinna hoiupaika?Asuvad nad Harjumaal Anija vallas,Rasiveres.Tegin esimesed pildid: http://pilt.delfi.ee/my_picture/10165851/ Vanus on alles vist nädal,silmad justkui alles avanenud.Sugu ei tea veel ühelgi.Olin nii löödud leiust et ei näppinud neid.Värvide poolest on väga erinevad.On kellegil huvi siis olen nõus kasvõi ise nad kohale transportima,muidugi mitte kohe,veel liiga väiksed.Parim oleks ikka koos emaga nad kuhugi hoiukodusse saada,aga pole aimu kas parasiite vms.neil esineb..
 
chilipi 15. september 2010, kl 01.38
Tallinna loomade hoiupaik ei võta eraisikutelt loomi vastu, seega sinna pole sul mõtet pöörduda. Neil on leping kohaliku omavalitsusega. Kohalik omavalitsus tegeleb hulkuvate loomadega üldiselt, aga eramaalt loomade püüdmine on välistatud.

Kassidega peaks tegelema maja omanik. Ok, ta on hooldushaiglas. Sel juhul tema sugulased - kes ta pärijad on?

Ma ei julge kõigi kassidega tegelevate organisatsioonide nimel rääkida, aga arvestades, et Tartu varjupaigas on kassiuputus, on ilmselt ka kõikjal mujal. Vaata kasvõi kui palju on siin foorumis kuulutusi. Metsik kass, vaktsineerimata, tõenäoliselt parasiidid nii tal kui poegadel - enne vaktsineerimist vaevalt ükski hoiukodu teda enda juurde võtta saab, ja keegi peab olema huvitatud selle kassi kinni püüdmisest (ilmselt puuriga) ja temaga koos eluruumi jagamisest.

Kõige tõenäolisem, et mõni organisatsioon tuleb appi, kui sa oled ise valmis hakkama selleks hoiukoduks, kelle juures kass ja pojad on kuni kodu leidmiseni. St nemad annavad toidu-liiva jms ja sina pakud koha ja hoole. Kassipojad võivad kodu leida kolme kuuga, täiskasvanud kass aastaga. Mitte et oleks kindel, et ühelgi organisatsioonil on sellist vaba ressurssi. Kui sa oled sellisest variandist huvitatud, siis pead ise nad ükshaaval läbi käima ja küsima-paluma-uurima.

Kui see kõik on üle mõistuse, siis on võimalik otsida veterinaar, kes kassipojad mõistliku hinna eest magama paneb. Kassiema võiks seejärel püüda kodustada ja sööta talle seni innaaja vastaseid tablette, kuni on võimalik steriliseerida.

Maja omanik ja pärijad võiks siiski ka olla asjasse segatud, see ei peaks olema sinu isiklik ristiretk.
 
oi 15. september 2010, kl 08.09
Teemaalgataja on hea inimene ja kiisud nagu kimp eri värvi lilli.
 
mellu 15. september 2010, kl 08.54
Hoiupaigas alla 3.kuuseid kassipoegi kahjuks ei hoita...
Kassipojad on veel väikesed ja ema peab nende eest hoolitsema. Kui väga palju seal käia, siis võib ta pojad ära peita. Mingi aja pärast, kui pojad ca 1.5 kuused, peaks nad sealt kokku korjama ja ema steriliseerima. Või siis kohe praegu koos emaga kuskile kasuperre paigutada.
Tõenäoliselt on aga lihtsam kassipoeg haaval neile kodusid
leida:(
 
HeidyS 15. september 2010, kl 10.20
Jama igatepidi.Maja omanikud või selle sugulased pole üldse asjast huvitatud,nende poolest võiks kasvõi rebastele jätta.Ja kui hiljem hakata poegi püüdma siis osutub asi vel keerulisemaks.Hetkel nad ennast ei kaitse ja ei ründa,aga hiljem kindlasti.Pole mul endal ka võimalik seal nendega koos kohapeal sotsialiseerida 24/7.Heal juhul 2 korda nädalas.Mu päris kodust on see eemal 30 kilomeetrit ja isegi jalgrattaga jääb tee pikaks.
Poleks mul kodus juba kolme kassi siis ma võtaks kohe nad enda juurde,isegi üks koerapuur oleks ema kassile olemas.
 
hei 15. september 2010, kl 10.28
sinna koerapuuri saaksid esialgu terve kassipere majutada ja praegu oleks hea just kassipojad koos emaga kinni võtta, kui saaksid kuskilt lõksu laenata, pisikesed paned lõksu ja ema läheb ka sisse. proovi Tallinna kassiabiühingutega jutule saada äkki aitavad!
 
kl 15. september 2010, kl 10.44
emakassile võiks ikka hunniku süüa panna ja mingi pesa neile teha. Tissitamise aeg ka veel.
 
HeidyS 15. september 2010, kl 10.52
Paraku käib mulle üle jõu 10 kassi toitmine.Kolm on kodus,nendega kõik hästi aga kui seal need pojad kasvavad..ja hakkan neid harjutama enda pandud söögiga..pluss see et tulevikus nad ju paljuneksid.Hetkel vist ema käib põldudel hiirtest toitumas..Tahaksin väga aidata aga reaalsus vähe teine kui tahtmine..
 
hei 15. september 2010, kl 10.58
selge see, et üle jõu käib. küsi loomakaitseseltsilt toidu ja ravi jaoks abi, samuti kodude otsimisel. kindlasti tullakse appi, kui ka ise midagi suudad.
 
HeidyS 15. september 2010, kl 19.58
Super!Juba broneeriti erilise kõrvamustriga valge kass.Loodame siis tema õnne peale ,et oktoobris saab koju.
 
Maine Coonidega 15. september 2010, kl 21.48
kui on ainult raha taga, siis küsi siit abi, kindlasti annetatakse, kui oled kassipere koju viinud. ma olen ise samuti annetanud ning kui vaja annetan veel.
 
Vanasti 15. september 2010, kl 21.59
viidi merekooli.
 
ehh 15. september 2010, kl 23.50
Jätke see merekooli teema, see ei sobi siia.
 
Tipa 16. september 2010, kl 12.33
Kallis teemaalgataja,küsi pisut annetusi ja juba on kiisudel lihtsam,ehk peaks kiisuemale vähe kobedamat toitu ka pakkuma.Tal ju kuus suud toita see võtab päris palju energiat ja muidugi steriliseerimine.
 
kroko 16. september 2010, kl 12.41
annetusi võiks küsida küll, olen ise ka annetanud ja teen seda ka edaspidi kindlasti. Võta ühendust kas kassiabi või kasside turvakoduga, äkki saavad aidata, kasvõi siis annetuste abipalumisega, sest ega keegi otse vast küll ei taha kanda kellegi isiku arvele.Abistaksin isegi.
 
HeidyS 16. september 2010, kl 20.34
Käisin täna siis seal kohal,nad on ikka imetillud veel.Ühe näpuga paitasin päid.Nunnud 12 silmakest nagu pärlikesed.Ema kass oli just teiselpool maja õues söömas.Ronisin siis laka peale ja jätsin sinna korvi kus mu särk sees,kui mängima hakkavad siis hea ronida.Ehk on oluline end neile ka millegagi tutvustada.Viisin süüa mis kodus oli,enda kodukasside arvelt siis.Leidsin ka vitamiinipasta mida lisasin emme toidule.Parasiite ei näinud esialgu.Valge karva sees oleks vast paistnud,muidugi seal suht hämar.Nüüd siis peab ootama nende kosumist ja edasi kuidagi hoiukodusse.Üks pakkumine tuli poegadele.Emane tuleb ka kindlasti ära opida,muidu jääbki igal hooajal seal poegima.Pärast võib ta sealsamas vast edasi elada.Vaatasin et Hoiupaigal on tulemas oktoobris vist soodsam steriliseerimisvõiamlus,aga siis vaja püünist millega ta kinni saada.Õnneks on aega veel variante otsida.Muidugi kel on pakkuda siis ootan kontakti.Mõned fotod tegin ka juurde aga see kvaliteet valguse pärast pole parim.Hetkel ei tea kunas jälle saan minna,kuna autol millega ma sinna saan tekkis probleem,ehk laheneb järgmiseks nädalaks.Annetusi vast oleks vaja just emase opi ja poegade hoiukodus siis toit-ravimid.Äkki venitan kuidagi praeguse söögiga kuidagi välja.Mul ostetud 10 kilone krõbina kott.Keedan ka kana südameid ja vahel räimi.Pigem jätan endal mõne hea toidu ära aga loomi nälga ei saa jätta.Aeg näitab mis edasi.Suured tänud kaasa elamast!Vähemalt tunnen end paremini.
 
m 16. september 2010, kl 23.37
mis kassidega tegu on
 
d 17. september 2010, kl 00.11
sama kas mõni kiisu on teistsugune
 
misasja? 17. september 2010, kl 07.37
Iga kiisu on ju loomulikult erisugune.
 
HeidyS 17. september 2010, kl 10.18
No iseloomustada on väga vara,kuna nad veel täiesti välja arenemata,kõrvad imeväiksed,sabad alles kolmnurksed.Aga karvavärvi mustrid kõikidel erinevad.Olemas üleni sitikmust(nr.1),siis üleni hall kellel otsaees muster M (nr.2),lehmakirju mustriga lapiline valgega(nr.3),erilise kõrvamustriga mille halli randi seest jookseb tume triip-ise ta valge ja mõni laik veel taga kehaosal tume(nr.4).Siis on nö-standard triibik kel tagakehal läheb triip leopardi mustriks(nr.5).Viimane siis valge nina ja valge vestiga hall (nr.6).Päris raske on neid endalgi meelde jätta.Pildid http://pilt.delfi.ee/album/189281/
 
mann 17. september 2010, kl 11.23
no küll nad on armsad:)
 
Huviline 17. september 2010, kl 19.13
Kas kiisupoegade ema on muidu pikema või lühemakarvalisem? Pojad on küll nii nunnud, kahju et ei saa nii kaugelt vaatma tulla, muidu ehk võtaks ühe kiisutüdruku endale.
 
HeidyS 17. september 2010, kl 22.00
Ema peaks olema lühema karvaga,nii palju ka teda vilksamisi olen näinud.Aga nagunii on veel vara neid emalt ära võtta,teen veel pilte kui nad juba suuremad.Küllap hiljem näeb neid täpsemalt.Samuti ei saa veel rääkida soost..
 
minna 17. september 2010, kl 22.12
anna alles novembris mitte oktoobris!
tahaksin sind aidata kas elad rakveres, palju on km tallinnast?
 
Hoiukodu olemas 18. september 2010, kl 00.17
Kasside Turvakodu leidis kassipoegadele novembri alguseks hoiukodu. Kiisude albumit näeb siin: http://kassideturvakodu.ee/photos.php?g2_itemId=156920
 
HeidyS 18. september 2010, kl 13.47
Lisan infot:
Annetusi võiks korjata arveldusarvele:
a/a: 221035355855
Saaja: MTÜ Kasside Turvakodu
Märgusõnaga "Rasivere kassiema". Siis jätkub meil kindlasti raha emakassi steriliseerimiseks :)

http://kassideturvakodu.ee/photos.php?g2_itemId=156920

Ja nüüd lähen jälle toitma!SUUR TÄNU KÕIGILE AITAJATELE!Loodan et kiisud pääsevad ilusti kodudesse.
 
uhuu 18. september 2010, kl 14.17
Nii tore kuulda selliseid häid uudiseid:)
 
m 18. september 2010, kl 14.34
alles novembri alguseks on hoiukodu? nii kaua peavad veel väljas olema?
 
Turvakodu 18. september 2010, kl 17.39
Kiisud ei ole ju väljas vaid pööningul.

PS kui kellelgi on võimalik pakkuda hoiukodu poegadele koos metsiku kassiemaga, siis andke endast märku! Aitame transpordiga, vajadusel ka hoiupuuri-liivakasti-sööginõude-pesaga.
 
meow 21. september 2010, kl 11.37
ja, kuidas te selle metsiku emase kätte saate?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!