Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Ei saa enam mitte midagi aru neist näitusetiitlitest
 
Tõnis 19. juuni 2011, kl 18.17
to mõtiskleja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nojah, eks igal lollil oma lõbu, nagu öeldakse (pe
> an silmas seda, et mõni sõidab kohtunikule järele)
> . Sest tegelt ega inimene ju võib ennast petta sel
> le "tuttavalt saadud SP- ga", kuid ma leian, et se
> e on tõesti üks suur enesepetmine ja tola mängimin
> e. Mina näiteks proovin just erinevaid kohtunikke,
> et saada võimalikult objektiivset pilti. Ning SP
> võib ju tuttavalt kohtunikult saada, kuid serte ei
> saa ju samalt kohtunikult vastu võtta. Nii et...
>
> Tänapäeval on selline tore asi, nagu facebook.
> Ja sealt saab küllaltki hea pildi, kes kellega sõb
> er on. Ning kui on mõni näitus, kus need 2 sõpra e
> sindatud on, siis lihtsalt eemale hoida.
> Ühesõn
> aga, olen ses suhtes sinuga nõus, et tuleb silmad-
> kõrvad lahti hoida ja väga tähelepanelik olla.


Vot selles suhtes on õigus!Kui ikka seal kambas sees pole pole ka midagi loota.Räägitakse küll,et ringi ääres omanikud on nõus lahkesti aitama ja nõu andma-ei ole ikka see nii.Keegi ei aita,ennem hakkab wc potist päike tõusma kui seda tehakse!!!!!!
 
chilipi 19. juuni 2011, kl 18.43
Leedus on kindlasti tiitel TPJ, TPJ osaleb ka tõu parima valikul. VSPJ - ei mäleta, aga võib olla, et tõesti pole sellist tiitlit. Ehk keegi teadjam ütleb?

Furry, sa ära üldse muretse ja käi rahumeeli näitustel edasi. Seda enam kui see nii sulle kui koerale meeldib. Mitte kelleltki sa sellega midagi ära ei võta, kellelegi liiga sa ei tee. Sinu suhtumine on palju parem kui see, et kui minu koer ei võida, siis on kohtunik loll ja kokkumäng, ja kui rühmas teiseks jääd, siis on päev ebaõnnestunud.

Kui aretusnõuded nõuavad ainult SP hinnet, siis see on küll väga leebe nõue. Enamasti ei hakata aretusnõuete kinnitamise pikka teed ette võtma kui tõus pole terviseprobleemi, mille kohta uurimistulemust on vaja saada, ja sinna juurde näitusehinne kinnitab seda, et koer ka ei näe haige ega lombakas välja. Kuskil peab olema hulgem selliseid probleemkoeri, sest ilma selleta ei hakka ükski TÜ aretusnõudeid üldse tegema. Ja kui see kohe üldse ei sobi, siis on olemas alternatiivsüsteem UCI, kus kuuldavasti ei ole kohe mitte mingeid aretusreegleid - tasub ehk uurida.

Kohtunikud ja tuttavad - teate, on siiski kohtunikke, kes päris ausalt hindavad, ja kui siin on näitusel ilusam koer kui see, kelle ta kord Norras võitma pani, siis saab esimese koha see, kes siin ilusam on. Kui vahepeal on koer mõnest hambast ilma jäänud, siis seekord ei ole ta sama kohtuniku juures enam SP. Mina kohtunikke ja koeraomanikke nii hästi ei tunne, et võiksin selliste eba-eetiliste kohtunike kohta nimelisi näiteid tuua.

Ringi ääres aitamine - ehk oleneb tõust. Ja ehk konkreetsetest inimestest. Minul on väga positiivsed mälestused esimesest paarist aastast, sain kiiresti palju tuttavaid ja abi, ja olen oma tõugudes ka alati toetav olnud uute koeraomanike ja näitusele tulijate vastu. Mul on ka mulje, et enamik tõuühinguid on valmis huvilisi juhendama, kui nad kasvataja käest abi ei saa.
 
ma 23. juuni 2011, kl 22.19
Kui mina alles tõukoerandusse ja näitustesse sukeldusin, siis tundus ka, et võidavad ainult tuntud kasvatajate koerad ja ainult seetõttu, et nad on paljude kohtunikega tuttavad, tegelikult on aga asi lihtsam - kasvatajad oskavad endale osta/jätta/valida parim kutsikas ja lihtsalt nii ongi. Ajapikku koos teadmistega hakkasin ka vigu nägema, nii enda kui ka teiste koerte omi, nüüd võin enda tõu kohta ringi ääres üsna kindlalt ennustada, kes võidab.
 
iii 24. juuni 2011, kl 09.21
Nõme,ja siis veel näen igapäev meie foorumis neid tõusikuid kes alguses alustasid nii vagade nõuküsijatena ja nüüd kus nende koerakesed võidavad vaatavad algajate poole ülevalt alla.Ja siis veel niii ülbed.
 
ma 24. juuni 2011, kl 15.01
Keegi ei vaata algajate poole ülevalt alla, kui algajad ei käitu nagu kõiketeadjad.
 
to ma 24. juuni 2011, kl 16.26
kuule uhke preili kes sul kõiketeadja on?
 
to ma 24. juuni 2011, kl 16.27
Teiseks ehk tõde on ikka valus kuulata!!!
 
Marjuusa 24. juuni 2011, kl 16.44
...ja lisan endast vanematele inimestele on inetu vastu vaielda!
 
. 25. juuni 2011, kl 02.20
nii hea on lugeda, et siin on koos ilmatuma suur kontsentratsioon inimesi, kes teavad kõigest kõike ja kelle arvamus on õige ja ainuõige. asjadel on alati mitu tahku, kallid kaaskodanikud.
 
niisiis 25. juuni 2011, kl 07.42
Chilipi postitusi on alati ainult rõõm lugeda, seda peab küll ütlema!

Mis puutub aga ülevalt alla vaatamisse, siis pole ma seda veel otseselt täheldanud, pigem sellist vaikset piilumist ja omavahel arutamist (näiteks näitustel). Siis on eriti tobe, kui seda tehakse niimoodi poolavalikult, et näed kohe, et ühel jääb pilk pidama. Siis pistetakse korraks pead kokku, siis vaadatakse juba mitmekesi. Siis ma kunagi ei tea, kas nüüd otsa vaadata ja naeratada neile, või lihtsalt vilistada viisikest ja lakke vahtida, nagu ei näekski neid.
 
to niisiis 25. juuni 2011, kl 14.23
mina olen ka oma sõbrannaga ringi ääres koeriv aadanud ja küsinud, et miks see nii kõnnib ja miks too nii käitub. ei ole veel siiamaani arvanud, et ainus õige suhtlus ringi ääres on mikrofoni rääkida. ja tänaval oleks ju lausa võimatu liikuda, sest keegi kellegi kohta ikka midagi arvab ja oh õudust, kuit a seda arvamust ka kellegagi jagab.
 
ma 25. juuni 2011, kl 15.05
to ma Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kuule uhke preili kes sul kõiketeadja on?

Ma ei ole uhke, ma olen inimene, kes on kogu selle tee läbi käinud ja enda vigadest õppinud. Jalgratast ei ole mõtet uuesti leiutada, kui see juba olemas on, eksju. Seetõttu oleks kiireim tee teadmiste ja tulemuste juurde jõudmiseks küsida nõu kogenumatelt, kui keel ei paindu seda tegema, siis peaks vähemalt lugema foorumeid ja näitustel üritama kuulata või tutvuda tõukirjeldustega, et hakata nägema plusse ja miinuseid välimikus ja saada teada, millel põhineb aretus tegelikult. Mitte ükski algaja seda teha ei oska ja algajad on kõik olnud. Tõde on valus kuulata sellel, kes sellest tõest aru ei saa. Minul oli alguses ka paha kuulata, et mu koeral on siin ja seal küljes üks või teine viga, kuid kui ma hakkasin neid vigu ka ise nägema, ei olnud solvuda enam millegi peale, sest see lihtsalt ongi nii ja sellega peab leppima. Ütlen kohe ära, et mina ei ole aretaja, kasvataja, treener ega kohtunik, olen tavaline koeraomanik ja õppida on mul siiani veel väga palju.
 
to ma 25. juuni 2011, kl 18.36
Vot sellega olen päri!
 
furri 27. juuni 2011, kl 17.57
Seekord läks väga hästi SP
 
to furri 29. juuni 2011, kl 08.02
Palju palju õnne :)!
 
Furri 29. juuni 2011, kl 10.48
Oletan,et see on hea tulemus.
 
to furri 29. juuni 2011, kl 12.29
Ei, see ei ole hea tulemus (muidu oleksid saanud sinise lindi), vaid see on suurepärane tulemus. Mis näitusel käisid ja mis tõugu omad, kui saladus pole?
 
Furry 29. juuni 2011, kl 17.15
Furri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Oletan,et see on hea tulemus.


Mõtleksingi suurepärast,ehk meie tulemus polegi nüüd nii tume.Käisin Rahvuslikul oman taksi.
 
furry 29. juuni 2011, kl 17.30
Furry Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Furri Kirjutas:
> -------------------------------
> ------------------------
> > Oletan,et see on hea
> tulemus.
>
>
> Mõtleksingi suurepärast,ehk
> meie tulevik polegi nüüd nii tume.Käisin Rahvuslik
> ul oman taksi.
 
Pirell 01. juuli 2011, kl 13.28
> i. Mis
> näitusel käisid ja mis tõugu omad, kui saladus po
> le?


EI TEA MIDA VEEL SELLE OMANIKU KÄEST TEADA TAHATE?EHK ÄKKI SUGU MIS VÄRVI TA JUUKSED KAS TA KOER IKKA RIHMA OTSAS KÄIB...NO CAMOON TIBID
 
to Pirell 02. juuli 2011, kl 08.30
Pirell Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> > i. Mis
> > näitusel käisid ja mis tõugu omad,
> kui saladus po
> > le?
>
>
> EI TEA MIDA VEE
> L SELLE OMANIKU KÄEST TEADA TAHATE?EHK ÄKKI SUGU M
> IS VÄRVI TA JUUKSED KAS TA KOER IKKA RIHMA OTSAS K
> ÄIB...NO CAMOON TIBID

Kas keegi käskis sul kommenteerida? Kui midagi teemasse öelda ei ole, siis tõmba uttu. Loogiline, et sarnaste huvidega inimesed küsivad üksteiselt selliseid asju.
 
uudishimulik algaja 02. juuli 2011, kl 21.24
Kas kuskil Jun sertide pilte ka näha on?
 
uudishimulik algaja 03. juuli 2011, kl 13.05
pilt leitud ja kasutatud tänan
 
Ussik 07. juuli 2011, kl 05.46
Noh nüüd kui furri oma koera ja ma ei tea veel mille välja rääkis ei taha keegi kommida,niisugused need tõukade omanikud on.
 
Furri 07. juuli 2011, kl 05.47
eelmisele:Tead ole kuss kui sul midagi öelda pole!
 
Liisa 24. juuni 2019, kl 09.48
Jätkaks juba lustatud teemat.
Segadus Noortelassiga. Kas noorteklassis võib siis ker vastu võtta CAC i, kuigi ta pole veel 24 kuud vana ja kui tal ei ole registreeritud jun championi tiitlit.
caci sai ju vastu võtta alates 24 kuust ?
 
Liisale 24. juuni 2019, kl 10.14
Nooretklassis võib võtta vastu sertifikaate (CAC), kuid teatud piirangutega. 24 kuuselt ja vanemana saab selle viimase sertifikaadi, millega saab vormistada Eesti tšempioni tiitel. Kui ei ole juuniortšempion, kuid on näiteks 2 juuniosertifikaati, siis saab võtta ühe sertifikaadi alla 24 kuu vanuselt, sest tiitli kinnitamiseks on vaja vaid 2 "täis"-sertifikaati. Kui aga pole serte varem saadud (või on 1 juunior-), siis saab alla 24 kuu vanust võtta vastu 2 sertifikaati, arvestades ka seda, et oleks saadud erinevatelt kohtunikelt. EKL lehel on kõik ka täpsemalt. Kui näitusel antakse sertifikaat ekslikult, siis vormistatakse see hilisemal kontrollimisel ümber sellele koerale, kel on õigus see sert vastu võtta.
 
Liisa 24. juuni 2019, kl 15.14
Tänud :) Kui minu koer on 15 kuune ja jun champion, siis kuhu klassi ta on kõige mõistlikum panna. Cac i saab ta vastu võtta alles 24 kuuselt ju. Või võib cac i panna ootele. Või on kõige mõistlikum kahe aastani kodus oodata, Ei mõista kuidagi seda loogikat. Kuidas toimida?Tänud ette .
Ja kas koer võib alla 24 kuu cacibeid vastu võtta, nagu võis ju. Kuidas, kas siis on võimalik, et ta saab cacibite cahampioniks vanem kui tavaliseks championiks. Või olen ikkagi asjast valesti aru saanud.
 
Musi 24. juuni 2019, kl 17.39
Mis nendel napakatel näitustel ikka käia,iga kohtunik arvab su koerast erinevat ning ühel päeval saad serdi teisel päeval ei kõlba su koer kassi saba allagi,minu arust ei ole eriti objektiivne.Siis poosetatakse nende tiitlitega kui kutsikad sünnivad,näe selle ema ja selle isa mitme maa tsempioonid,ega pisidele need tiitlid ei pärandu ju.Pigem tegeleda millegi reaalsega,mille eest koer saab ikka reaalselt vastava hinde oma tööle.Neid alasi küll ja küll,kuulekus,IPO vms.
 
Liisale 24. juuni 2019, kl 22.15
Näituste eeskirjades ja tiitlite kinnitamiste reeglites on kõik kirjas, vaata siit: http://www.kennelliit.ee/tegevus/naitused/ 15 kuuse koeraga saab valida vanuseklassi, kus võistelda - see, kuhu konkreetne koer sobib kõige paremini, sõltub paljudest asjaoludest - ka tõust. Kui tegu on suurema ja pikemalt areneva koeratõuga, siis võib ta kaotada võrdlusel väljakujunenud parimais aastais koeraga. Nii et tasub enamvähem teada, missugune on tõus konkurents ja kuidas veel nooruke koer sinna sobitub. Ka juuniortšempionil võib olla asja näituseringidesse - erinevad võitja-tiitlid eri näitustel ei ole seotud tšempionitiitlitega ja neile võistlevad kõik ühtmoodi. Lisaks võib olla mõnel näitusel just selle tõu erikohtunik, kelle arvamus võib huvipakkuv olla. Muidugi võib tõesti rahus ka kodus olla ning kulutada näituseraha hoopis erinevatele huvitavatele-arendavatele koolitustele. CACIBeid võib koguda lõputult, alates vanusest 15 kuud. Tiitlikinnitamiseks on omad reeglid, küll selle ka peagi selgeks saab - selleks on igal juhul ka ajaline nõue, nii et ühe suvega neid kokku niikuinii ei saa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!