Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kass äratab kogu aeg öösiti üles
 
Nõutu 17. juuni 2014, kl 08.55
Mul on kass, kes saab varsti nelja-aastaseks, aga kes pole ikka veel maha rahunenud. Ta on väga elav ja mänguhimuline. Mängin ja tegelen temaga palju. Samuti paitan teda väga palju. Ronib tihti sülle ja ma ei aja teda ära jne. Et kui tahab rahmeldada, siis ikka tegelen temaga. Aga mind ajab hulluks üks asi. On vähe öid, kus ta mind üles ei aja. Ta käib mu kõrval voodis magamas ja mingi aeg ta siis tõuseb üles ja hakkab madratsit kõvasti kraapima. Ärkan selle peale üles. Siis hakkab ta ringi jooksma ühest kohast teise. Küll näeb rõdul lindu ja siis on vaja aknalauale joosta. Siis kuuleb koridoris krõbinat ja on vaja jubeda mürtsuga hüpata aknalaualt alla ja nagu templielevant minema joosta jne. Ja ta jookseb ikka väga kõvasti trampides. Mina siis olen voodis ja mõtlen "miks jälle, kurat võtaks!". Olen taas vaid mõned tunnid maganud ja enam uinuda ei saa. Tema tuppa mittelaskmine on ulme, ta tuleb lihtsalt ukse taha kraapima. Ma pole enam saanud ma ei tea kui kaua ühe ropsuga välja magada, et lähen magama õhtul ja siis vahepeal kordagi ei ärka ja see ajab mind juba hulluks. Vahepeal on tunne, kui olen taas uimane ja lihtsalt üles äratatud, et tahaks tahaks sellele kuradi elukale lihtsalt peksa anda. Ärge nüüd siin ohkima hakake, loomulikult ma ei tee seda, aga selline viha koguneb juba. Ja ma ei tea mitte midagi, mida teha saaks. Oleks kellelgi mingit nõuannet. Mingi kassi pärast kogu aeg väsinud olla on juba ajuvaba. Ma ei taha teda ka ära anda, ikkagi 4 aastat olnud ja muul ajal mul on tore, et ta mul on. Eriti, kui ta minu juurde nurruma ja ennast mu vastu nühkima tuleb. Aga mu elukvaliteet kannatab selle kassi pärast ja ma ei tea enam, mida teha.
 
Nõutu 17. juuni 2014, kl 08.59
Aa, ja soovitada"võtke teine kass, kiisul on igav" on mõttetu. Olen ka seda proovinud. Tulemus: kuu aega käis öösiti mööda tube üksteise tagaajamine ja kaklemine, hommikuti korjasin karvatuuste kokku ja päeval lootsin, et kassid pole üksteist päris ära tapnud - magada sai veel vähem. Ei hakka enam uue kassiga katsetama. Praegu juba kahetsen, et korterisse üldse kassi võtsin.
 
tubane kass? 17. juuni 2014, kl 09.09
Mine kassiga õue. Kui ta sul õue ei saa, siis on halvasti.
 
Ohhuu 17. juuni 2014, kl 09.16
löö raip maha, mis põed
 
wii 17. juuni 2014, kl 09.17
Nagu aru saan: kiisul pole ju kedagi teist peale Sinu ja ta tahab ka kedagi, kellega olla, loogiline, et ta teeb selle Sinu kodust ära oldud aja tasa(käid ju tööl...). Siis on ta ööloom, päeval arvatavasti magab enamuse aja...kui tahad elukvaliteeti tagasi, anna ta kellelegi loomasõbrale ära. Kellelegi, kellel on rohkem aega temaga tegelemiseks ja rohkem ruumi. Kass tunneb end ahistatuna korteris, nagu ka koerad. Korter üldjuhul sobib kaladele, hamstritele, ühesõnaga pisikestele loomakestele, kelle jaoks tundub korter suurena. Kass tahabki joosta ja mõni võib hullata terve oma elu aja. Ma ei tea, kas on olemas loomapsühholoogid, kuid seda oleks siinkohal vaja, ka looma harjumusi tuleks korrigeerida. Kui kassil olek vabadus, siis hullaks ta päeval, mitte öösel.
 
keelenõu 17. juuni 2014, kl 09.37
soovitan kiisu ära pügada, siis püsib paigal ja pole vaja karvade seest midagi otsida
 
no 17. juuni 2014, kl 09.58
ikka ei tunne kass ennast ahistatuna! kui ta pole kunagi väljas käinud ,ei oska ta sinna tahtagi ja kardaks pigem!aga ürita taga õhtul hästi palju mängida ja ta ära väsitada!või pane kõrvatropid ööseks kõrva.kas kass saab aru öösel, et sa ärkasid? püüa ikka magajat teeselda, küll ta ka ise magama jääb!
 
Nõutu 17. juuni 2014, kl 10.06
Ma olen teda välja viinud. Kui ta on muidu kõva mees, selline natukene sõjakas isegi, siis väljas värises nagu haavaleht ega julgenud sammugi astuda. Vahel lasen ta rõdule, kui ise ka rõdul olen ja siis juba tahab kiiresti tuppa tagasi. Ära anda ei taha. Ehkki ta võib olla tüütu, siis on ta ikkagi armas mulle. Eks ma üritan teda õhtuti rohkem väsitama hakata.
Muidu on tõesti nii, et kui ta näeb, et ma ärkasin, siis tuleb ta ekstra palju nühkima ning tihti ma ignoreerin teda ning vahel teesklen magamist. Aga mõnikord ma ei suuda vastu pidada ja hakkan teda paitama, sest see tegelikult armas, kuidas ta niimoodi õrnutsema tuleb. Aga see on ainult nunnutamisega nii. Tema jaoks pole vahet, kas ma olen ärkvel või mitte, kui ta ringi tormata tahab.
 
MA 17. juuni 2014, kl 10.13
Harjutasin kassi öised tuuritamised veepritsiga ära. Niikui möllama hakkas, pritsisin märjaks.
 
lambad 17. juuni 2014, kl 10.15
See pole normaalne et kass õue ei saa. Ja mis mõttes ei tea tahtagi kui pole õues olnud, vat kus tuli tark välja! Loomapiinajad!!!
 
viimasele 17. juuni 2014, kl 10.21
kass on siiski koduloom ja linnas on tal ohtlik väljas käia
 
mnjah 17. juuni 2014, kl 10.40
mul on kass kaheksa aastane ja ikka proovib seda trikki, et öösel magamistuppa saada. Alguses kraapis ja siis hakkas lingi peale hüppama. Kuna ma linnas ei ela, siis võtsin ja tõstsin teda mõned korrad õue. Mõneks ajaks aitab, et öösel ei tülita. Aga kassid on ikka väga järjekindlad ja ära ka midagi ei unusta)Ongi nii, et kes on leidlikum ja vastupidavam)see võidab
 
kass 17. juuni 2014, kl 10.59
Kass on koduloom, kuid mitte linnakorteris pidamiseks. Kui pole oma aeda või kui kortermajas pole võimalik teda välja lasta, siis looma ei võeta.
 
mhh 17. juuni 2014, kl 11.36
arvad ,et kui välja saab, passib ilusasti oma aias ja ei lähe uitama? naiivne oled
 
mõh 17. juuni 2014, kl 11.40
Naiivne on võtta loom linnakorterisse ja mõelda, et kui pole välja saanud, siis ei tahagi. Kui pole tingimusi pole ka looma vaja.
 
MA 17. juuni 2014, kl 12.46
Elan peaaegu metsas, teised majapidamised päris kaugel meist. Üks kass istub verandal, parema meelega rõdul või aknalaual, teine käib õue peal patseerimas ja palava ilmaga põõnab põõsa all. Naabrite kassid on küll meie õue peal sõbrustamiskatseid käinud tegemas.
Nii palju kui inimesi, on ka arvamusi. Kassidega sama moodi.
 
Nõutu 17. juuni 2014, kl 15.53
Elasin kunagi maakohas ning kass oli ka suurema osa ajast õues. Toas käis vahel magamas, vahel oli aga paar päeva oma ringe tegemas. Elas kõrge eani ja oli õnnelik õuekass. Sai õues rahmeldada ning kodus lollusi ei teinud.
Praegune kass on toakass ning teda oleme üritanud õue viia, aga ta kardab õues olla. On kõhuli vastu maad ning ei liigu paigast. Nagu kirjutasin, siis ei taha ka rõdul olla, vaid kohe tuppa tagasi joosta, kui paar sammu rõdul astunud on. Nii et õigus, nii palju kui on kasse, on arvamusi :)
 
arwaja 17. juuni 2014, kl 16.24
Eluaeg kassidega tegelenud ja nad on pool päeva vähemalt õues uidanud, öösiti pole ükski tralli teinud, isegi mitte siis, kui mänguealised. Kiisuke on lihtalt enamuse aja tubane ja tahab rohkem õue. Kass on õueloom, mitte korteris pidamiseks. Kui pole võimalus ohutult kassi omapäi õue lasta, tuleks loomapidamine hoopis ära jätta, sest korter pole lemmiku koht. Samamoodi võiks siis lehma või sea omale korterisse pidamiseks võtta.
 
kassitante 17. juuni 2014, kl 18.42
Tundub, et endale kassi võttes kiputakse tihtilugu ära unustama, et kass on siiski kiskja. Üsna loogiline, et kui ta korterisse nelja seina vahele suletakse, hakkab ta marutama ja võib üsna tüütuks muutuda.

Minu miisud lõhkusid ka päris titeeas natuke vaase ja mööblit ja üleüldse käisid sihukse pahareti moega mööda maja ringi, et kus saaks mõne sigaduse korda saata. Nüüd elavad nad põhiliselt õues ja toas ainult süüakse ja vahel magatakse.

Ei ole vaja endale kiskjalooma võtta, kui talle elamisväärseid tingimusi pakkuda pole.
 
idee 19. juuni 2014, kl 08.40
Katsu rõdule panna võrk ette, siis istub ja vahib seal suurema osa ajast, eriti öösel, sest on nii põnev. TRegelikult inimesed kes pole rõdule võrku ette pannud ei teagi millest nende kass ja nad ise ilma on jäänud.
Minu arust peaks sealt saama tellida kassivõrku ka Eestisse.

https://www.google.fi/search?q=kissaverkko+parvekkeelle&tbm=isch&imgil=tELoYA02sDrgLM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn0.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcRCSi3H7BSsOkxnymVQ_M0KO-7cQQ6s03OWtdeoFFRmL5uCNs6WlA%253B1024%253B768%253BasaWis-FWQBryM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fkoti.mbnet.fi%25252Fjku%25252Fkissaverkko.html&source=iu&usg=__K_5NH6K8GGhKp35RqxRJI7Ivwd8%3D&sa=X&ei=QneiU6TJEcKl4gS-g4CQCA&sqi=2&ved=0CC0Q9QEwAA&biw=1252&bih=556#facrc=_&imgrc=tELoYA02sDrgLM%253A%3BasaWis-FWQBryM%3Bhttp%253A%252F%252Fkoti.mbnet.fi%252Fjku%252Fverkko009.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fkoti.mbnet.fi%252Fjku%252Fkissaverkko.html%3B1024%3B768


ja https://www.google.fi/search?q=kissaverkko+parvekkeelle&tbm=isch&imgil=n-6O8gPPhnOVoM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn2.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcSLAOWTHCiOFdBPwkG9K0zpgrgqKR71P6RFhqZSmiNni6Qjzc-XEw%253B768%253B1024%253B_QqD6XyshniFNM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fsfnet.harrastus.lemmikit.kissat.narkive.com%25252FQcHvqR1a%25252Fverkko-parvekkeelle&source=iu&usg=__t9M_X-oBhWh8S5X4kQoead0hiTY%3D&sa=X&ei=QneiU6TJEcKl4gS-g4CQCA&sqi=2&ved=0CDEQ9QEwAg&biw=1252&bih=556#facrc=_&imgdii=_&imgrc=n-6O8gPPhnOVoM%253A%3B_QqD6XyshniFNM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.students.tut.fi%252F~nyby%252Fkissaverkko_uppergranny.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fsfnet.harrastus.lemmikit.kissat.narkive.com%252FQcHvqR1a%252Fverkko-parvekkeelle%3B768%3B1024

tellida saab siit

www.zooplus.fi

elan soomes ja siin on enamusel korterelamutes kassivõrgud ees, paigaldadakse ka siis kui rõdul on juba eelnevalt aknad, sinna saab ka panna kassivõrgu
Ausdalt öeldes, on see kassile elukvaliteedis suur muutus ja nad rahunevad sest neil on nii palju näha rõdult
sinna peaks paigutama ka mingi laua või aluse, et kassid näeksid välja
 
rõõnik 19. juuni 2014, kl 08.56
Kass on ööloom ja ju ta ei taha kuidagi kohaneda inimeste rütmiga, et öösel magatakse ja päeval üleval.
Mina vaatan oma õues olevaid kasse, et õhtul nad alles aktiveeruvad ja hommikul põõnavad poole päevani lakas.
 
värske kassiomanik 19. juuni 2014, kl 09.05
kassivõrk- väga hea mõte! ma kogu aeg valvan kõrval, kui kassi rõdule lasen; minu kassipoeg ka mürgeldab aeg-ajalt-kahjuks veeprits ei toimi- täna öösel olin ta täiesti märjaks pritsinud, kui ta lõpuks väsis ja end mulle pähe magama sättis
 
Opaaa 19. juuni 2014, kl 09.23
Mul oli ka kass korteris. Sama häda. Nädalas oli ehk paar ööd, kus sai jutiga välja magatud. Ühe kuradi kassiraisa pärast ei saanud välja magada, uni oli katkendlik jne. Ise muul ajal päevad läbi põõnas. Mitte kunagi enam ei võta omale ühtegi elukat korterisse.
Muide, siin üks seletas, et kass peab õues olema. Peabki. Aga mida ütlesid loomahullud varjupaigast? Sõber võttis sealt kassi ning lasi tal ka olla pooleldi õue- ja pooleldi toakass. Ükspäev oli kass kadunud. Pere oli õnnetu ja helistati ka varjupaika - ehk on seal. Seal sõimati sõber läbi - et kuidas nemad julgesid kassi õue lasta, kass peab olema toas jne. Segased inimesed. No kass ilmus lõpuks ikkagi välja, aga "hea suhtumine" jäi ikka varjupaiga poolt meelde.
Kui inimene hindab head elu, karvavaba korterit, rebestamata tapeete, kraapimisjälgedeta mööblit, siis ei peaks kassi võtma. Ükskõik kui haledaid lgusid kirjutades üritavad varjupaigad neid pähe määrida.
 
d 19. juuni 2014, kl 09.51
ei ole mu tapeedid rebestatud ega mööbel kraabitud, öösel kass magab ja täiesti tubane!karvad ei häiri
 
Katri 19. juuni 2014, kl 13.15
Mul on hetkel kaks kassi..ja öösiti magada lasevad ilusti..See jutt et kass pole korteri loom on idiootsus..mul on eluaeg kassid olnud ja nii majas-kui ka korteris.pole mingit probleemi olnud..Ning kasside iseloomud on erinevad..mõni kass võib põõnata nii öösel kui päeval mõni põõnabki vaid päeval ja öösel trallitab ringi...Soovitan tõesti kõrvatroppe või leida kassile mingi tegevus teises toas ööseks kui tal need tuurid peale tulevad.
 
kui kassi võtate 19. juuni 2014, kl 18.13
siis peaks uurima, et mis elukaga tegemist on.
Ta lihtsalt on ÖÖLOOM. Siiski võib anda tulemusi, kui kassiga õhtul niipalju mängida, et ta ära väsib. Natuke jooksutad, paus, jälle mängid, paus. Ta pikalt ei jaksa järjest. Väsinud on kass siis, kui heidab külili ja lõõtsutab. Sageli ju inimesed oma kassiga ei mängigi...:(
 
yyy 19. juuni 2014, kl 21.13
Mu emal on korteris isegi tapeedid ära kraabitud, sellest jooksutrallist rääkimata, kui tal tuleb tuur peale, siis jookseb sinna, kuhu käpad viivad, vahet pole, mis ette jääb - ja tegu on peaaegu 10 aastase kassiga. Kiskja, nagu siis nimetati.
 
Magaja 20. juuni 2014, kl 17.12
Mina tõstan oma kassi lihtsalt magamistoast väja kui ta mind magada ei lase. Alguses kräunus küll ukse taga, aga nüüd on vakka, sest ma ei andnud järele. Sa võid ju panna kõrvatropid, et ei kuuleks ta protestikisa ja kraapimist. Nüüd kass juba nagu teab ka, et ei tohi minu und segada. Vahel pressib end õhtul minu juurde magama ja oskab vagusi olla küll kui teab, et muidu visatakse välja.
Minu kass kartis ka alguses rõdul olla, aga jätsin rõduukse soojal ajal lahti, et tal oleks võimalik seal kohanemas käia. Nüüd ta käib seal päris palju ega karda enam.
 
palun ärge laske... 20. juuni 2014, kl 18.45
...kassidel ilma võrgustamata rõdul või lahtistel akendel turnida. Täna jäle leidsime hingeldava ja vahtu välja ajava kassikese, kes tõenäoliselt oli 7ndalt korruselt alla kukkunud.
See, et te juures passite ei aita!!! Kass teeb kerge manöövri ja te ei pane tähelegi, et läinud.
See, et pole kunagi rõdult alla hüpanud ei tähenda, et ta seda ühel päeval ei tee-näiteks lindu või oravat jahtides. Vahel ka libisevad lihtsalt alla.
Ja on näiteid veelgi.
Ja need , kes siin ajavad kassi õueskäimisjuttu, võiksid natuke end tagasi hoida. Linnas lõppeb õueskäik varem või hiljem õnnetusega. Ma saan aru, et siin on need õeluskotid, kes tahavad vastu vaielda igasugustele varjupaikade nõuetele, et kass linnas õues ei käi.
 
2 toakassi omanik 21. juuni 2014, kl 12.09
Kas sul pole võimalik kassi ööseks teise tuppa panna? Minul on nii, et päeval on kasside päralt köök ja suur tuba, aga enne ööd nad juba teavad, et tuleb kööki minna, serveeritakse öö-oodet ja peale seda pannakse köögiuks kinni ja nemad kobivad kotile. Kunagi elasin nendega ühes toas, tihtipeale oli tõesti keeruline und täis saada. Nüüd on kaks tuba ja köök kaugemal, ei ole kuulda miskit. Ja tundub, et nad norskavadki terve öö. Hommikul lastakse n-ö aasale, väike igapäevane rõõmumoment ja tervitused :) Magamistuba, garderoob ja vannituba on kassivabad, ma ei riski enda või külaliste riiete ja jalanõudega.
Uneajaks kassid teise tuppa ja kõik on rahul.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!