Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
MTÜ kasside turvakodu kadriorus
 
huviline 12. juuni 2015, kl 23.05
palub abi 50 uue loomakese saabumise puhul. Jagatakse FB-s. Mis te oskate selle asutuse kohta öelda? Kas tegemist tõeliste aitajatega?

Küsin, sest olen nii palju vastuolulisi lugusid kuulnud. Ehk keegi teab lähemalt.
 
Kai 12. juuni 2015, kl 23.40
Parem pane raha oma maja välistrepile või lähima bussipeatuse pingile- sealt võtja on kindlasti suurem vajaja kui see abiühendus.
 
ehh 13. juuni 2015, kl 09.34
mis mõttes vastuolulisi lugusid?
nad aitavad kasse juba pikki aastaid, kedagi magama ei pane ja see on tohtu hulk kasse, kes on nende käe läbi uue elu ja kodu saanud
 
huviline 13. juuni 2015, kl 10.04
ehh
siis on hästi. seda ma tahtsingi teada.
kas sina siis pole kuulnud - pidevalt räägitakse mingitest varastamistest, loomade tapmistest, jne. oma tuttava koergi läks pulma, püüti samal päeval kinni ja vist järgmisel päeval pandi varjupaigas juba magama. seepärast ma küsingi, et ega minu pea pole arvuti, kus iga konkreetse turvakodu ja varjupaiga kohta on andmed salvestatud. mina pole Tallinnast, isiklikult seda kohta ei tea, seepärast küsin.
ja kui siin loed Kai kommentaari, kas see siis pole Sinu omale just vastupidine?
kusjuures haige pime loom tulebki magama panna ja piinadest vabastada. loomapiinamine ja vaevade pikendamine pole see, mida mina pooldan. eelkõige tuleb tegutseda ikkagi mõistlikkuse piires.
 
huvilisele 13. juuni 2015, kl 17.19
Minul on seoses Kasside turvakoduga ainult positiivsed muljed.
Ja nii ka Kassiabiga. Loomi ravivad ja hoolitsevad nende eest vabatahtlikud tasuta oma pere ja kodu kõrvalt. Kedagi magama ei panda. Need on suure südamega inimesed, kellel süda õigel kohal.
Vaata Kassiabi või Kasside turvakodu kodulehte. vaata ise, kui paljudele kassidele on leitud uus kodu.
Otsusta ise. Kui tahad aidata, usun, et sinu abi võetakse tänuga vastu.
 
ainuke õige asi oleks 13. juuni 2015, kl 18.39
need kassid on nagu meie tulevased somaalia turistid, kes on nuhtluseks ühiskonnale. lõpetage see parseldamine kassidega ja pange nad magama.
 
Õigus 14. juuni 2015, kl 09.21
Kiitus viimasele. Päästke inimesed nendest kasside hulkadest. Investeerige nende magamapanemisse: terve aasta jooksul kõik leitud-hulkuvad kassid hukata. Siis saaks paar aastat rahu neist kusevatest hulkuritest aedades ja metsades.
 
Bumerang 14. juuni 2015, kl 16.55
Kõik tuleb ringina tagasi...Ja üsna varsti
 
tree 14. juuni 2015, kl 19.39
Bumerang Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kõik tuleb ringina tagasi...Ja üsna varsti


sinu postituse mõte on?
 
to huviline 15. juuni 2015, kl 01.25
Sa räägid Tallinna loomade hoiupaigast, seal jah tapetakse loomi ja juhataja paneb raha enda taskusse.
Turvakodu on täiesti teine koht.
 
lissu 15. juuni 2015, kl 11.46
vaga vajalik arutelu. mina tahan aidata just nimelt normaalseid m6istlikke varjupaikku. ei poolda haigete loomade elule aitamist. kui on haige loomake, tuleb piinad l6petada. kui aga toimub mingi parseldamine, loomade tanavalt pyydmine ja tapmine, siis kaib see kyll yle m6istuse. ida-virus juhtus naiteks lugu, kus eramajade rajoonis aeti lausa taga koju jooksnud koera. loomapyydjad koos ajakirjanikuga n6udsid vanainimeselt isegi tuppa laskmist ja n6udsid talt koera. see on juba liig, mis liig. vanainimesel oli koerake varavast valja paasenud ja hulkuma lainud.
niisugune asi on ikkagi normaalsusest kaugel.
seeparast ongi alati hea teada, millise varjupaigaga tegemist. ise olen pidevalt ylekaindeid teinud erinevatele varjupaikadele, millest olen kuulnud positiivseid lugusid.
 
lissu 15. juuni 2015, kl 11.49
lisan veel, et ka haigete loomade hukkamisel tuleb vaadata iga juhtumit eraldi. naiteks aitasin taksikoer Pruno juhtumi puhul.
teine asi on aga, kas tasub hoida elus pimedaid kasse? kas teile endale meeldiks pimedana elada?
 
Kass 16. juuni 2015, kl 18.55
Kõik need hulgivigastuste, pimedate ja muude ravimatute haiguste "ravimise" MTÜd on ellu kutsutud meedikute sissetulekute tarbeks. Mingit muud vajadust püsivalt haigete loomade elukestval piinamisel pole.
 
Kassile 18. juuni 2015, kl 17.15
Pime kass elab tubastes tingimustes suurepäraselt ära, kui sa just iga päev tervet elamist ringi ei koli. Ja isegi siis saavad nad hakkama, kuigi vahel ehk kopsavad peaga kuhugi vastu. Ära unusta, et kassil on nii haistmine kui kuulmine suurepäraselt arenenud. Kahju küll, et sul kogu aur läheb loomaarstide taskute revideerimisele, kadedus lööb välja igas postituses. Ütle siis parem kohe välja, et kui loom hakkab kulusid tekitama, hukkad ta eriliste emotsioonideta (loodetavasti ei viska kotiga jõkke või muud taolist, kuigi - kui ikka raha on armsam kui oma loom, siis ei imestaks ka selle üle).
 
tõsi ta on et 20. juuni 2015, kl 16.32
osa inimesi on ikka väga julmad, maha tuleks lüüa need inimesed kes kassi tänavale viskavad mitte süütu kassi
teadmiseks: need MTÜd nagu Kasside Turvakodu, Kassiabi, Pesaleidja töötavad inimesed oma vabast ajast ja TÄIESTI TASUTA, abi vajatakse ainult kasside toitmiseks ja raviks
koertega tegeleb Viljandi mnt Loomade Hoiupaik, seal tapetakse osa kasse tõesti otsekohe ja täiesti terveid
ei tea ühtki juhuist kus neis MTÜdes oleks mingi kass tapetud
olen nooremana käinud seal koristamas, seepärast tean
 
pettunud 16. detsember 2015, kl 16.48
Olen kasside turvakodus pettunud. Tahtsin kassi võtta kuid nendega ei saa ühendust. Kirjadele ei vastata nädalate kaupa kuid samas käib aktiivne jõuludega seotud kampaaniate tegemine ja postitamine (kalender, küsitakse annetusi jne). Vabatahtlikud küll kuid kelle huvides nad tegelikult tegutsevad kui nad ei reageeri inimeste soovidele loomadele kodusid pakkuda. Andke andeks kuid praegu tundub, et põhirõhk on rahade saamisel ja pildil olemisel, mitte loomadele uute kodude saamisel. Minule jääb küll mulje et põhirõhk ei ole loomade heaolul. Nende fb lehel on teisigi postitusi inimestelt kes samamoodi ootavad vastuseid nädalate kaupa teadmatuses.
 
Kass 16. detsember 2015, kl 19.31
Kõik isehakanud loomakodud ja varjupaigad hoiavadki loomi ainult nänni ja raha saamise eesmärgil! Mõnedel on vaja ka ennast promoda kui meedia töötajaid, et paremat tööotsa saada.
 
justjust 17. detsember 2015, kl 14.25
täpipealt õige.
kõik hoolduskodud,kõik varjupaigad, kõik sihukesed ettevõtmised, mis tegelevad eludega, olgu siis inim- või loomeludega, on RAHA peal väljas. tänapäeval kohe kindlasti.
eks neist üksjagu abi ole kah, aga seda abi ei oleks, kui see poleks tsipakenegi tulus.
nii olen mina aru saanud ja eks meie tänapäevases elus ongi raha ikka eespool kõike muud.
isegi peldikusse ei saa, kui sul pole kõlisevat taskunurgas. ja kui lähed nurga taha loomulikku vajadust rahuldama, siis saad jälle rahanõude, et maksa aga, sa igavene tuustik, kes sa ei tea, kus on koht uriini väljutamiseks.
aga see, millise pisku eest on sunnitud paljud elama, see ei loe mittekuimidagi.
mõtlesin siin just täna, et inimene, kes saab kuus 250 euri, see saab aastas 3000 euri. kes saab 300 euri kuus, selle aastane sissetulek on 3600 euri...

no õudus kuubis, terves aastas saad ikka vähem, kui mõni pätt-logard niisama istmikku nühkides ja tühja pläägutades ühes kuus üksi.

ja siis imestada, et miks meie inimesed nii mornid on..
??!!
..oleks ime, kui nad seda ei oleks sellise alandatuse juures.
 
jah 20. detsember 2015, kl 21.03
Mul ka pettumusi üksjagu, kusjuures päris mitmetes. Kuna olen pea kõigiga, kes selles liinis tegutsevad, kokku puutunud, siis vaid mõni üksik on neid, kes ei ole raha peal väljas, vaid ka loomadele tõesti kodu otsivad!
 
Koer 21. detsember 2015, kl 10.10
Kõik need nn. loomade turvakodud on loodud EL rahade saamiseks. Loomi majutatakse seal vaid petteks, et saaks mingitele teenuste vormistamise kaudu raha maha kantida. Tavaliselt võetakse, leitakse paar eriti vigastatud kassi-koera, kellede probleeme suure kella külge riputatakse kõikvõimalikes meediaallikates. Jäetakse mulje, et tehakse kõvasti päästetööd, tegelikult vaevatakse hulgivigastustega loomi veel rohkem ja arveid kirjutatakse läbi med teenistujate sularaha saamiseks.
 
säuh 21. detsember 2015, kl 18.20
Uskumatu! Mulje neist on tõesti selline, et hoolivad loomadest. Ma ei mõista miks selliseid sisuliselt pettuseid ei ole veel meedias kajastatud ja nad saavad rahulikult edasi skeemitada.
 
hall 21. detsember 2015, kl 21.32
Olen seal käinud ja ühendust nendega pidanud. Ühenduse saamine on tõesti veniv. Samas kui käisin seal kohapeal siis mulje jäi, et nad teevad tohutut tööd. Haigeid kasse raviti. Terved olid rõõmsad ja askeldasid ringi. Tööline hoidis neil silma peal. Kassidel oli ruumi ja mänguasju ning toad olid mööbliga sisustatud. Midagi ei haisenud. Saabusin nende juurde üsnagi ootamatult. Kassilapsed saavad kohe privileege. Nemad leiavad ruttu hoiukoju koha. Kassipoegade immuunsüsteem ei ole nii tugev kui vanadel.
Ma ei usu, et nad nii palju raha saavad, et seda hunnikute viisi oma tasku pista. Kõik need kassid mis neil on kokku korjatud vajavad ju toitmist, wc vahendeid. Renditud pinnad maksmist, üür, elekter, vesi jne. Rohud haigetele kassidele, desinfitseerimisvahendid. Bensiin kui asju aetakse.

Vbl kulutavad midagi enda heaks, ei tea. Igal pool on tänapäeval pettust. Aga kui poleks ühtegi varjupaika, toidupanka, loomakaitseliitu ega turvakodu milline siis meie olukord oleks?
Viga pole ju kasside ja koerte paljunemisvõimes vaid inimestes kel pole vastutustunnet.
 
pettunud 22. detsember 2015, kl 08.57
to hall,

ei arva et nüüd otse pettusega tegu on kuid miks nendega ühendust ei saa. Miks nad ei tegele sellega, et kasse uutesse kodudesse anda ja enda koormust oluliselt vähendada. Poetakse selle taha et pole aega ja vabatahtlikke vähe. Mõistetamatu, et on aega kirjutada peaaegu iga päev pikki postitusi selle kohta, kuidas on vaja raha jne. kuid pole aega potensiaalsetele uutele kodudele vastata. Ei näe loogikat!
 
väga rahul 29. detsember 2015, kl 01.28
Mingisuguse Tallinna kesklinna kasside MTÜ-ga pidasin samuti aasta tagasi kirjavahetust, küsitleti justkui uurija juures, ega ei jõudnudki ära oodata nende aadressi, vaid läksin ja tõin kassi Sinirebase 24, maksin 30 euri ja kõik väga hästi.
http://www.pets.ee/hoiupaik/
 
kreeps 30. detsember 2015, kl 14.42
see et küsitletakse, on normaalne kuna vaja olla kindel, et kassid saavad head elutingimused. kuid see kasside turvakodu millest jutt käib, on selline kes ei reageeri inimeste kirjadele. hea kui paari nädala pärast vastuse saad. lisaks vassivad ja valetavad. mina kindlasti ei soovita neid vaid mõnd muud mtü-organisatsiooni või varjupaika. sealt kindlasti leiab iga soovija endale sobiva looma.
 
kolmeraudne 30. detsember 2015, kl 19.22
Sinirebase 24 on kindel valik , uueks aastaks kass koju! Vähem möla, rohkem tegusid!
 
ei noh 02. jaanuar 2016, kl 14.31
Kust te võtate selle, et raha peal väljas? Kuhu annetuste raha teie arvates siis läheb? Palkasid vabatahtlike ühingutes inimestele ei maksta. Enamus vabatahtlike MTÜd peavad igal aastal esitama majandusaruande, maksuamet kontrollib neid. Aruanded on registris kõigile vabalt saadavad. Miks inimesed kohe vastuseid ei saa, seda ma ei tea, aga arvan, et pigem sellepärast, et nad ei jõua kõike kohe teha. Inimesed teevad vabatahtlikku tööd oma pere ja töö kõrvalt.
 
Sepapoiss 02. jaanuar 2016, kl 19.27
Teevad tööd, millest pole eriti kasu, sest kui tahan kassidega tutvuda, aga mind ei lasta , vaid saadetakse mingeid kauakestvaid kirju ja küsitlusi, nii et igasugu tahtmine läheb juba pealt ära, seevastu kui Sinirebase tänaval toimib kõik välgukiirusel.
 
Hoiupaiga Loomakliinik 02. jaanuar 2016, kl 20.17
Pühade ajal, nädalavahetusel jne päevadel ja ka Uuel Aastal 01.01.2016 ja ka 31.12.2015 HOIUPAIGA LOOMAKLIINIK töötab nagu tavaliselt 08-00:00. Kliinikut kinni meie ei pane terve pühade aja jooksul !
Otame Teid!
HOIUPAIGA LOOMAKLIINIK
08 - 00:00 ILMA VISIIDITASUTA!
Sinirebase 24, 11217 Tallinn (Nõmme linnaosa)
tel +372 53496370
HÄID PÜHI KÕIKIDELE MEIE KLIENTIDELE!
 
Linda 29. mai 2018, kl 09.32
Selle kevadine kogemus MTÜ Kasside Turvakoduga suhtlemisel. Võtsin üle ühe kassi hooldamise, kes võeti noorena turvakodust ja elas loovutuslepingu alusel juba mitu aastat hooliva perenaise juures. Perenaine otsis siiski kassile paremaid elutingimusi, mida mul on võimalik pakkuda: kass kolis eelmise omaniku juurest korterist suure aia ja põllu-metsa äärse piirkonnaga eramajja.
Mis ei ole üldse laabunud, on dokumentide ümbervormistamine MTÜ Kasside Turvakoduga. Enne kassi füüsilist ümberpaigutamist suhtlesin nii mina kui eelmine omanik korduvalt turvakoduga ning saime e-kirja teel põhimõttelise nõusoleku ja üksmeele selles osas, et kassi elujärg paraneb ja ma võin kassi uude koju viia. Kass on uues kodus rõõmsalt juba mitu kuud toimetanud, püüab hiiri ja vesirotte, kuid dokumendid on turvakodu poolt endiselt vormistamata (kogu vajalik info on neil olemas).
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!