Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kuidas kasvatada taksi?!
 
Ti 20. juuni 2015, kl 01.01
Tere.
Meie taksitüdruk on hetkel pisut üle nelja kuu vana. Saime ta kahe kuuselt.
Millal hakkab kuts puhtust pidama? Käin temaga väljas palju, premeerin teda aga ikka juhtub, et piss ja kaka tulevad tuppa. Ta ei küsi välja.
Kuidas taltsutada tema söögiisu? Ta sööks kõike ja väga suurtes kogustes. Kaalun tema toitu ja väga üle normi ei anna.
Kahjuks on ta nüüd ka nii isepäine, et välja saab minna temaga vaid rihma otsas ja siiski ei viitsi ta väga jalutada. Elame ridaelamus ja igasugune heli on tema jaoks häiriv ning ta hakkab selle peale haukuma.
Armastame oma kutsat väga aga ei teagi, kas peaks temaga kooli minema vms?
 
no 20. juuni 2015, kl 07.04
taks ongi kasvatamatu krants,mida väiksem peni seda suuremad mured
 
väikekoer 20. juuni 2015, kl 10.08
"Armastame oma kutsat väga aga ei teagi, kas peaks temaga kooli minema vms?"

Kui oma koera armastate, siis loomulikult kooli temaga!
Nii palju, kui ma takse ja taksilaadseid tean, on nad kasvatamatud närvilised kisakõrid - oleks väga tore, kui seda muljet muudaks keegi, kes ka taksi kasvatama vaevuks. On ta ju koer nagu iga teinegi ja võõrastele pole selline tüüpiline "väikekoerakäitumine" tegelikult sugugi nunnu.
 
mina 20. juuni 2015, kl 10.35
meie kääbustaks on nüüdseks 15 aastane ja enam ei haugu :) magab peamiselt oma pesas. noorelt tegi kõike seda, millest räägid ja rohkemgi veel.
kasvatus ei aita ja koertekoolis anti meile viisakalt mõista, et meie peni ei sobi sinna. no eks ta sigatses jah mõnuga ja nii mõnigi pontu sai sellest inspiratsiooni.
taks haugub kileda häälega iga krõbina peale ja kuulmine on tal hea. teha pole midagi.
taks sääks maakera ära. sina võimuses on talle parasjagu süüa anda, paks taks võib halvatuks jääda. neil on nõrk selg.
õues asjal hakkab umbes poole aastaselt käima, aga kui vihastab, situb tuppa. meil käis meie voodis teki all. kui me teda õe sünnipäevale kaasa ei võtnud. õnneks polnud tal kõht lahti :D
sõna ta kuulata ei armasta. lepi sellega.
sitsib ja istub seni, kui sul viinereid jätkub. nende lõppedes unustab kõik silmapilkselt.
aga jõudu, taks on armas ja iseloomuga pereliige ja meie oleme väga kurvad, sest meie taksi elu on nüüd selline vanainimese oma. armastab rahu ja vaikust ja magab suurema osa elust.
 
eh 20. juuni 2015, kl 10.57
Taksi saab kasvatada küll, kui tahta, mitte uskuda müüti, et ta lihtsalt selline ongi ja pole teha midagi.
Taks on koer. Nagu saksa lambakoergi, kes sarnase suhtumise korral samuti iga kord pool tundi kiledal häälel kisaks, kui ülejärgmise naabri kass üle õue hiilib; nagu laika, kes asulas lahtiselt õue lastes kaoks loomajälgipidi teadmata suunas; nagu labrador, kes sööks kõike jne.
Isepäised on nad jah, aga seda on mitmed teisedki koerad, suuremadki. Tuleb vaid leida õiged nipid ja kasvatamist tõsiselt võtta. Olla järjekindel.
Alustuseks otsida asjalik koolitaja, kes ka väikseid koeri ei alahinda ja õppida koolitajalt, kuidas sellist looma mõjutada.
 
kannatust 20. juuni 2015, kl 12.51
Meil 7 kuune tüdruk , nüüd juba annab märku kui välja tahab , tuleb lihtsalt teda pidevat jälgida. Tema juuresolekul süüa ei saa . Toit on tal koguaeg ees ei ahnitse ja kui ära sööb juurde ei saa . Päeva norm on kindel,kaalub 7 kilo. Ilmaaegu ei haugu aga annab märku kui midagi talle kahtlane tundub .
 
krantsu 26. juuni 2015, kl 21.17
Väljaskäimise kiirendamiseks peaks aitama, kui koera eluruum on piiratud, samuti tuleb häda tegemise kohtadelt kõik lõhn korralikult eemaldada. Haukumise puhul saab ju keelata, muidugi kui mingid helid koera väga häirivad, aitaks võib- olla mingi rahustav preparaat või hoopis haukumisvastane seade. Samuti mingi aktiivne tegevus võtab frustratsiooni vähemaks. Aga tegelikult taks päris selline küll pole nagu kõik koerad. Kui isu väga suur, tasuks mõelda, millal viimati ussikuur tehti või kas ta praegusest toidust saab kõiki vajalikke aineid.
 
Ti 02. juuli 2015, kl 20.02
Anname talle söögiks loomapoodidest ostetud toitu, va krõbinaid (kuna ta neid ei söö). Lisaks keedan nädalas korra maksa ja üht-teist pudeneb meie toidulaualt, nt banaan, kurk jne.
Ussikuure teeme kuus korra kuni kuuenda elukuuni. Nii soovitati loomakliinikust.
Nüüd on kutsaga juba uued mured...
Nimelt ta magab meie voodis ja ei luba abikaasat voodisse, uriseb ja lausa hammustab võimalusel.
See urin ja ähvardus on tekkinud 4-5 elukuu vahel.
Kuidas koera sellisel puhul korrale kutsuda?
 
mnjah 02. juuli 2015, kl 22.42
et siis head soovitused - anda kutsikale rahustit, kui ei oska aktiivse kutsikaga hakkama saada! Palju õnne! Taks on aktiivne julge ja nutikas JAHIKOER ja kui sellega ei arvesta, ei pea taksi võtma! Isegi taksilaadset mitte. Ja sellest teadmisest tulebki lähtuda - taks vajab tegevust ja mitte ainult füüsilist. Kui see on rahuldatud, on taks täiesti normaalne koer-kaaslane. Kui taks ei saa oma loomupärast aktiivsust maandada talle sobival moel, saab raskete probleemidega koera. Kogu lugu. Kindlasti pole abi mingitest moesolevatest soovitustest a'la koerakuulaja ja karjadomineerimine jms. Mõistlik soovitus on minna koeraga kuulekuskoolitusse, seal õpib enim koera omanik. Ja kui koer omastab diivani, saab teda sealt eemale talle huvitavamat tegevust pakkudes, mitte temaga seal kakeldes.
 
Ti 03. juuli 2015, kl 01.19
Aitäh.
Tegime suurt eeltööd enne kutsika võtmist ning andsime endile aru, millise koera võtame. Siiski tuli ette üllatusi. Seetõttu siin kirjutamegi!
Samas ei ole olnud ühtegi hetke, kus kahetseksime, et omale sõbra võtsime!

"Ja kui koer omastab diivani, saab teda sealt eemale talle huvitavamat tegevust pakkudes, mitte temaga seal kakeldes."
Öösel magades?!? Milline võiks huvitavam tegevus olla?
Teine asi on koerte kool. Homne päev läheks aga elame välisriigis, meie emakeel on eesti keel aga koera hakkaksime õpetama teises keeles, mis tekitaks tulevikus koerale väga palju segadust.
 
mnjah 03. juuli 2015, kl 09.40
Kui pererahvas magab, saab koera jätta magama ka temale ettenähtud kohta - see pole mingi raketiteadus. Koerale võib teha tema pesa väljapoole pererahva magamistuba ja pole mingeid probleeme, kellele kuulub voodi. Ka magavad koerad hea meelega oma turvalises puuris. Välisriigis olek ei takista koeraga koolituses käimist - ega siis treenerid seal õpeta koera - õpetatakse omanikke, kelle asi on oma koeraga tegeleda. Ja pole koer ka nii loll loom, et talle tekiks verbaalse keele barjäär. Mul on olnud koer, kes tuli mulle täiskasvanuna, enne seda oli ta elanud mitmes kodus ja kolmel erineval maal, kutsikapõlve keelt ta kuulis enne esimeste omanike tulekut, seejärel oli ta kakskeelses peres (ja enne mind oli veel üks pere). Kuna ühe esimese kodu pereliikme sõber, kes aitas koolitusel, oli veel neljanda koduse keelega, siis oskas see koer minu juurde tulles tavalisi igapäevaseid käsklusi kolmes erinevas keeles, mina läksin kohe üle eesti keelele ja - ei olnud ka see talle probleem. Võrratu loomake oli, väga kuulekas ja toreda iseloomuga, kahjuks viis vähk varem, kui oodata oskasin, kuid ligi pool tema elust oli koos minuga ja elas ta üle 10 aastaseks. Ettekäändeid leiab alati, miks midagi mitte teha! Ja alati on lihtsam arvata, et virtuaalselt pannakse üks kasvav noor loom korralikult nööri mööda käima ja trummi mängima....
 
tiit 03. juuli 2015, kl 09.53
Taks ei ole mingi nutikas vaid pigem suhteliselt rumal aga samas kiuslik koer. Kui voodis abikaasa peale uriseb siis järelikult ei ole te ennast piisavalt kehtestanud ning olete lasknud koeral endale pähe istuda. Konkreetselt on minu emal samasugune tegelane olemas. Teeb mis tahab, haugub kui tahab, tuleb tuppa just siis kui tahab, mitte kui kutsutakse. Samas mina panin kutsa 4 päevaga paika. Lihtsalt koerale tuleb selgeks teha mis on talle lubatud ja mis mitte. Üldselt ei propageeri vägivalda aga kui toas haukus surusin ta pikali (ei tohi toas haukuda) ning paar korda vitsaga valusalt tagumiku pihta ja parimat sõpra ei kujutaks enam ettegi. Muidugi kui vahepeal jälle kord lõdvemaks lasta siis kipub "ära unustama".
 
Peedu kasvataja 14. detsember 2021, kl 21.42
Meie taksipoiss on 9 aastane, varsti saab 10.
Ta tuli meie perre 7 aastasena suurest koertekolooniast.
Tema endist elupaika ja koerte isepäisust iseloomustas seda koerteperet näinud inimene. Peamine, mis muutis selle koertekoloonia vastumeelseks oli just koerte lõputu haukumine. Käsklustele ei reageeritud jne jne
Aga oh imet, üksi ja meie pere liikmena, on ta väga vaikne, rahulik ja sõbralik koer. Väga tüütu on muidugi väljas käimine, kaevumine lõhnade piirkonnas, üles leitakse iga kont, mis eelmisel korral käskluse peale suust välja kukkus. Kui on midagi leidnud, siis üldjuhul kas viskab ise suust välja või pean selle suust eemaldama.
Üldiselt on ta väga armastusväärne, sõbralik, ustav nii et isegi kass otsib temaga kontakti. Seega saavad nad omavahel hästi läbi. Kõik, mis kassil suust pudeneb, see on koheselt ära koristatud. Siiski, praegu on koerte jooksuaeg ja meie Peedu ainult piuksub, käib kannul ja tahab õue nuuskima minna. Kui keegi on ukse taga ja annab kella, siis annab ta sellest ka haukumisega teada, aga muidu on ta vaikne, rahulik ja õnnelik .koer. Vähemasti tema leplikkus ja usaldus meie vastu näitab seda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!