Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Jack Russelli käitumine
 
Merike9 09. märts 2021, kl 23.02
Tere! Mure koera käitumise pärast mis süveneb. Meil kodus 3aastane Jack Russell. Ta ei saa läbi praktiliselt ühegi koeraga. Kui näeme jalutades teist koera siis hakkab kohe niuksuma, urisema, haukuma, domineerima ja siis võib veel naksata. Algul nuusutab sõbralikult, liputab saba ja siis mingi hetk lihtsalt kargab selga ja hakkab domineerima. Kui ei luba, siis kohe urin lahti ja hakkab haukuma, näitab oma paha meelt üles. Mängides ta ka uriseb ning üritab naksata. Ma ei tea kui kõvasti ta seda teeb aga hirm ikka sees, et kui teeb teisele koerale haiget. Meil kodus veel üks pisike koer ja temaga saab suhteliselt hästi läbi aga kassi ajab küll kogu aeg taga, nii kui kass selja keerab on kohe minek. On näha, et tegelikult ta kardab kassi, sest kui kass kõrgemal istub siis koer niuksub. Viimasel ajal olen tähele pannud, et koer on ärevaks muutunud, kuidagi rahutu. Muidu on sõbralik inimeste ja laste vastu. Kui lastega mölluks läheb siis hakkab urisedes mängima, seda ta on kogu aeg teinud. Tahaks kuhugi spetsialisti poole pöörduda ja nõu küsida aga ei tea kelle poole ja kuhu? Kas oskate nõu anda mida teha sellises olukorras? Tänan teid!
Erki Hindo 19. märts 2021, kl 14.23
Hei Merike,

Eestis pole väga palju spetsialiste veel, aga kui sa soovid, siis võid mulle kirjutada.

Väike tutvustus endast:
Olen sertifitseeritud koeratreener ja tegelen peamiselt ülemaailmse koertenõustamisega - läbi koertekooli aplikatsiooni, mida olen koroona-ajal ehitanud.
Selle leiab siit https://www.pocketpuppyschool.com.
See aplikatsioon on aga rohkem keskendunud õigesti kasvatamisele ja mitte otseselt käitumiste muutmistele (behaviour modification).

Niisugust käitumist näeb kahjuks aga päris tihti koertes, mis on nii hea kui ka halb.
Hea on natuke sellepärast, sest see tähendab, et su Jack Russell ei ole otseselt mingi erijuhtum. Paljud tihti arvavad, et nende koer on "ravimatu", kuigi tegelikult on need halvad asjad vägagi lahendatavad ja sellepärast paljud omanikud ei otsigi abi.

Halb on see, et sul on natuke õigus olla kartlik. Kui ta uriseb, kargab selga ja teeb muid selliseid asju, siis varem või hiljem võib su Jack Russell kellegagi kaklema minna ja siis saab kas su Jack Russell, teine koer või isegi sina haiget... ja seda ei taha keegi.

Igastahes, väga hea et sa tahad seda parandada - see on juba väga hea samm õiges suunas! :)
Kui sa tahad, siis sa võid mulle kirjutada
Töömeil: pocket.puppy.school@gmail.com
Isiklik: erkihindo@gmail.com
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!