Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kas koer tohib seda süüa?
 
Whitekitty 21. veebruar 2006, kl 18.44
Keetsin kaerahelbe putru koertele mööduka soolasusega, st pigem veidi vähem kui rohkem soola (natukene suhkurt ka)
Siis keetsin lõhe kõhualust fileed (filee küljes oli nahk ka jäänud).. Keetsin hästi pehmeks.. Siis segasin suitsukana sinna sisse. Lisasin vett ja keetsin kõik korra läbi. Seega sai söök koos kana, lõhe ja kaerahelbe pudruga. Kas selline asi sobib koerale ikka? PS: kanaliha on puhas, mitte kondid..
 
KS 21. veebruar 2006, kl 18.52
Peaks sobima küll. Suurt kogust vast ära igaksjuhuks korraga anna. lõhe, kana ja puder ju kõik ok toidud - kui just maitseaineid sees pole.
 
chilipi 21. veebruar 2006, kl 18.54
Aga miks suitsukana? Suitsutatud tooted on üldiselt väga soolased. Lõhefileed oleks võinud anda ka toorelt. Kaerahelveste suhtes soovitatakse mitte keeta, vaid lihtsalt keev vesi peale kallata ja lasta haududa. Keedetud kaerahelvestest pidi vähem asju kätte saama. Sellised uitmõtted toitumise teemal.
 
Whitekitty 21. veebruar 2006, kl 18.56
Noh, kuidas ma seletangi.. Hautatud kaerahelves minumeelest jäi kõvaks.. Siis keetsin pehmeks.. Kana tegelikult suhteliselt maitsestamata. Maitseaineid ei lisanud. Soola oli veidike lõhel. Lõhet toorelt ei andnud, sest see oli soolatud. Siis panime see eest rohkelt vett ja maitseaineid enam ei lisanud.
Muidu peaks kõik Ok olema?
 
Whitekitty 21. veebruar 2006, kl 18.59
Tegelikult paluks ideid, mida veel võiks koerale kokata??
Ei taha ainult kuivtoitu anda, sest meil on kahjuks need marketi omad, kallimaid osta ei saa.. Seega midagi ise tehtud. Kellelgi mingeid retsepte?
 
issand jumal 21. veebruar 2006, kl 19.14
ma ei söö ise ka nii hästi.
 
KS 21. veebruar 2006, kl 19.14
Kvaliteetkuivtoit tuleks kindlasti odavam kui täisväärtuslik kodutoit. Kui just oma toidujääkidega koera ei toida (mis oleks väga vale).
 
Whitekitty 21. veebruar 2006, kl 19.18
tegelikult on kõik see saadud restoranist.. Mitte toidujäägid mingitelt inimestelt, vaid toidu tegemisel lihsalt lõhe kõhu alused (puhas liha) jäetakse alles. Restorani normid ei luba seda teha. Kodus sööme ise ka sedasama lõhe kõhualust fileed.. Toorelt ainult..
Kanast ei tohi ka seal midagi kasutada ja jäävad alles. Pakendadakse ära ja töötajad võivad koju viia endale või loomadele.
 
... 21. veebruar 2006, kl 19.28
koerte toitu ei tohi üldse maitsestada - koer ei tunne sellest ka puudust, tal maitsemeel veel rikkumata
 
st 21. veebruar 2006, kl 22.04
... see jutt nüüd küll nii päris ei ole. Spetsialistid on küll öelnud, et natuke soola võiks ikka panna. Miks muidu on närilistel ja "lehmalistel" (irw) soolakivi, mida lakkuda, järada. Ju neil ka ikka soola vaja.
 
hmm 21. veebruar 2006, kl 22.36
Miks ei SAA kvaliteettoitu osta? Miks sa siis neid koeri kokku kraabid, kui neid toita ei jõua?
 
--- 21. veebruar 2006, kl 23.10
to hmm
Tegemist ju alaealisega, ja koeri on võimalik ka kodutoiduga kvaliteetselt toita, see on ainult väga keeruline.
 
hmm 21. veebruar 2006, kl 23.38
tema jaoks liiga keeruline, ma kardan :(
 
M 22. veebruar 2006, kl 03.34
Kaua need kvaliteettoidud meil üldse saadaval on olnud? umbes kümmekond aastat. Enne sai küll koertele söögiks antud kõike, mis ei olnud väga soolane või vürtsine. Mul praegugi 17 aastane krantsike sööb kõike, mis meiegi, ei vaata mingite krõbinate poolegi ja jaanipäeval pätsatud kõhutäis sašlõkki ajas ainult janutama. Ja võite mind nimetada koeratapjaks kui tahate, aga see peni on ehtne "kohvitante", kümmekond aastat juba nurub hommikuti oma kohviportsu.
 
K 22. veebruar 2006, kl 08.57
Nõus M-ga.Iiveldama ajab see ns."tasakaalustatud" kuivtoidu jutt.Kui see kraam nii väärt on, siis miks on loomakliinikutes rohkem naha-kõhu-hambakivi jm. hädasid?!
Mina ka võimalikult naturaaltoidu pooldaja ja meie (tõu)koerad elanud kõrge vanuseni, ainult vaktsineerimas käidud nendega ja ussikuure tehtud.
 
KS 22. veebruar 2006, kl 09.08
naha-kõhu-hambakivi hädasid põhjustab ikka enamasti poe kuivtoit või siis mitte-täisväärtuslik kodutoit. Ja üks põhjus, miks neid hädasid nüüd rohkem on, on see, et nüüd pööratakse oma koerte tervisele rohkem tähelepanu kui vanasti. Kuna nüüd on koera kasvatajad teadlikumad ja ka infot (nt foorumid) rohkem.
 
Seeneke 22. veebruar 2006, kl 11.04
mina annan kutsikale aegajalt poest ostetud seakondi nimelist toodet. toorelt. talle meeldib närida ja kui veidi liha küljes, siis seda paremini vastu võetakse. naaber keedab mõnikord seajalgu. neid siis ka närib. peale selle meeldib koerale kohutavalt praetud kanafilee. teen perele süüa, viskan mõne tüki juba toorelt ette. peale praadimist maitsestan oma suva järgi ja kui koerale üle jääb, siis lasen lihtsalt kraani alt läbi. koer on väga õnnelik. muidugi jälgin, et ta sööks päeva jooksul ka veidi kuivtoitu. veel meeldib talle nii toores kui keedetud kartul-porgand-kapsas. väga hea meelega sõi sardelli-kapsa-porgandi-kartuli-pakisupi-oakauna suppi, mis ma ise kokku miksisin. isegi konservid ei maitse talle niiväga kui kodutoit. väga meeldib veel vorsti ja juustuga võileib ning delikatess-maksapasteet. viimast määrin leivale, kui mees ei näe ja koer on jälle rahul.
 
Kokker 22. veebruar 2006, kl 14.24
mu koerale meeldib küll kodune toit - värske ja ilma keemiata. Krõbinaid vaatab, et appi, kas tõesti midagi paremat pole ? Kõnnib tunnike kaussi ümber ja ootab, kas tõesti see ONGI kõik, mis pakutakse. Annan talle tavaliselt riisi- tatra või muu putru lihaga, hakklihaga. Korra nädalas sööb keedetud kala. Samuti annan kohupiima, muna, juurvilju. Juurvilju sööb suure isuga nii keedetult kui ka toorelt. Vaatan, et toit oleks värske, soolata, maitsestamata. Praetud, grillitud, suitsetatud, magusat jms ei anna.
 
Dame Ali 22. veebruar 2006, kl 16.08
retsept:

kaerahelbed-tatar-riis-peenestatud kruup, sekka veidi aedvilju ning keeduvorstitükid ja pudruks keeta, vahetevahel on lisatud ka mingeid odavaid makarone või keeduvorstitükid asendatud nt kanakaelte, pugude, südamete, kopsutükkide vms-ga

lisaks saab koer vahetevahel keedetud udarat, veise- või seakõri, neeru, maksa, magu

alati on ees ka krõbuskikauss (Dr Stern) kuid sellel ei ole erilist menu; üliharva, kui ma jätan penile õhtul lobikausi ette andmata ning lasen tal vaid krõbuskitest toituda.

mingeid keedetud süldikonte, mis eriti mõnusaid teravaid kilde tekitavad, ei anna oma loomale küll kunagi. ainult kõhred söödan talle siise.
 
e 22. veebruar 2006, kl 16.56
minu koer sööb hea meelega makarone. Keedan neid näiteks koos poest osetud hakkmassiga, mis koertele mõeldud. Või on kondid, millel veidi liha küljes, keedan ära ja võtan liha küljest ära ja panen pudru sisse. Või kui neid pole, keeda ainult makaronid ja segan ära koertele mõeldud konserviga. Samamoodi läheb riis. Kaerahelbeid lisan vahel natuke juurde teistele asjadele, ainult kaerahelbeputru ta ei taha. Ja siis veel juurvilju ka panen sekka, et oleks mitmekesisem.
Krõpse ta sööb ainult väga suure näljaga, eelistab putrusid. Ja maksavorst ka väga meeldib.
Ka kala saab aegajalt, aga see talle väga ei maitse.
 
... 22. veebruar 2006, kl 18.39
konte tohib anda ainult toorelt, siis pole soolestikule ohtlik!
 
taksitädi 22. veebruar 2006, kl 20.32
mina keedan tavaliselt mingit kopsu, südant või midagi kanalist koos riisi või nisutanguga; vahel annan ka keeva veega hautatud kaera v. neljaviljahelbed, kuhu on siis juurde segatud toorest hakkliha või mingit lihatoitu, Ja Specificu krõbinad on tal kogu aeg kausis; neid süüakse vahel lisaks, mõnikord ei puututa päevade kaupa, aga jah - igal juhul vaadatakse neid "kas midagi paremat polegi või"-näoga
 
taksitädi 22. veebruar 2006, kl 23.54
mina keedan tavaliselt mingit kopsu, südant või midagi kanalist koos riisi või nisutanguga; vahel annan ka keeva veega hautatud kaera v. neljaviljahelbed, kuhu on siis juurde segatud toorest hakkliha või mingit lihatoitu, Ja Specificu krõbinad on tal kogu aeg kausis; neid süüakse vahel lisaks, mõnikord ei puututa päevade kaupa, aga jah - igal juhul vaadatakse neid "kas midagi paremat polegi või"-näoga
 
Emili 12. aprill 2013, kl 17.09
Küsimus, olen kuulnud, et kutsikatele ei tohikski palju piima anda ja et neile peaks hakkliha andma, toorest. On see Tõsi?
 
toit 13. aprill 2013, kl 16.07
Tundub ok, aga milleks suhkrut ja soola vaja lisada oli? Isegi inimesed ei tohiks neid lisaks oma toidu sisse toppida.
 
to Emili 13. aprill 2013, kl 16.08
Kutsikatele soovitatakse anda maitsestamata kohupiima koos keefiriga. Hakkliha antakse täiskasvanud koerale küll, aga kutsikale pigem mitte. Kutsikale ikka kaltsiumirikast kohupiima ja keefirit. Ja seahakkliha ei tohi kindlasti koerale anda. Veise- ja sega võib.
 
Logard 13. aprill 2013, kl 16.29
Kutsikat tuleb kõikvõimalike toiduainetega harjutada juba maast madalast. Piimatooted (kohupiim, keefir, kodujuust jms.), liha (näiteks hakkliha), kala (nt ilma soolata keedetud), köögiviljad (nt kurk, porgand), pudrud (nt soolata kaerahelbe- või tatrapuder) jne.
Põhimõtteliselt võib koerale anda kõike, mis ei ole soolane või magus ja mis ei ole koertele kahjulik. Näiteks piima ei soovitata kutsikale anda kuna see võib kõhu lahti teha. Aga kui ei tee, siis võib toidule lisaks törtsu panna. Kindlasti ei asenda piim puhast joogivett. Juust sisaldab palju soola, seega ei maksa koera juustuga toita, aga kui kutsikale maitseb, võib seda pisikeste tükikestena treenimisel maiuseks anda.
Viinamarju (s.h. rosinaid), sibulat, laugulisi, kakaosisaldusega tooteid, inimestele mõeldud grillitud tooteid (nt grillkana), marineeritud tooteid, hallitusjuustu jms ei tohi koerale anda. Mõni asi võib koera pikapeale tappa. Nt viinamarjad, šokolaad ja sibul.
Miks ei tohi koerale seahakkliha anda, aga segahakkliha võib? Mina olen oma kutsikatele küll igasugust hakkliha andnud. Kui hambad suhu tulevad, siis lihatükikesi ja subprodukte närida jne.
Põhiliselt toidan muidugi krõbinatega ja nende peale panen putru, kefiiri, kanasüdameid, köögivilju, puljongit vms. Et mitmekesisem maitse oleks.
 
juula 14. aprill 2013, kl 09.29
minu esimene koer elas 17.a. kodutoidul , kusjuures kui tulid need kuitoidud - siis korraldas hoiatus- näljastreigi ja keeldus söömast seda.
soovitan osta spetsiaalset lisandit , mis annab koerale kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalained - mida saad toidule lisada (mina otsin selle loomaarstilt).
 
khm 14. aprill 2013, kl 18.02
kas seahakkliha mitteandmisele on ka mingi mõistlik põhjendus peale selle, et ei tohi? ja tekkis ka küsimus, et miks seahakkliha ei tohi aga seguhakkliha võib?
 
pontu 14. aprill 2013, kl 18.19
ei see küll õige kraam ei ole - hanemaksapasteedi unustasid lisada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!