Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Millised toiduained koerale ohtlikud
 
mp 15. veebruar 2011, kl 21.32
Kuna koer saab ka kodutoitu, siis tekkis küsimus kas on mingeid toiduaineid, mille andmist peaks tervise huvides vältima?
 
Realist 15. veebruar 2011, kl 21.43
Koerte jaoks on kõige mürgisemad inimeste toiduained sibul, šokolaad ja viinamarjad/rosinad. Hea nimekiri on nt http://www.animalpetsandfriends.com/Article/25-Human-Foods-Toxic-To-Dogs/300
 
Kass 15. veebruar 2011, kl 22.31
Mu peni terve elu turuvärava sibulapirukaid ja kalevi šokolaadi söönud
 
krants 16. veebruar 2011, kl 01.13
Peale nende igasugu vürtsid, liigne sool ja suhkur jms. Sibul pidi põhjustama valgete vereliblede ülekaalu vms. taolist, ega see mõju kohe ei avaldu ja shokolaad olevat tõeline närvimürk, loomulikult on koerad ja nende taluvus erinev, kahjulikum on tume shokolaad. Kui inimene enda toitumist saab teadlikult reguleerida, vastavalt olukorrale ja vajadusele, siis koer on täielikult inimesest sõltuv ja eeldab vastutustunnet.
 
krants 16. veebruar 2011, kl 01.18
Kohe ei tule meelde ju. Koertele ei soovitata kaunvilju, kapsa suhtes olen kuulnud, et ei sobi, kartul olevat kasutu, kuna koer kartulist suurt midagi ei omastavat. Tänapäeval ei soovitata ka rõõska piima enam, kuigi selle puhul usun, et oleneb koerast, mõni talub, mõni mitte (nagu inimesedki).
Kindlasti peaksid sobima riis, tatar jms., liha, kala, jogurt, kodujuust, köögivili (v.a. erandid) jne.
 
leemur 16. veebruar 2011, kl 11.14
koerad on osaliselt kõigesööjad, st. nad taluvad kõike, iseküsimus, kas nad sealt just midagi saavad. kui koera just näljas ei hoita, siis ta ei söögi seda mis talle ohtlik või kahjulik, kui üle toidetakse siis sööb vaid seda mis kõige enam maitseb. näljaga pistab kõik nahka.
sibul on paljudele mürgine, kuid vaid toorelt, pea keegi ei söö neid toorelt, isegi rohusööjad mitte. no tegelikult pole ta ju otseselt mürgine, kuid hape kõrvetab.
sool on kõigile kahjulik kui seda liiga palju on, ometi on ta teatud määral vajalik ja normaalset soolasusega toit on ka koerale ohutu. piprad ja muu teravamaitseline mõjub halvasti eelkõige koera haistmisele.
šokolaad on magus ja taimne, seega tegelikult mõttetu, lisaks veel kahjulik.
kartulid, kapsad, porgandid on tavaline kõhutäide, kuid otseslt mittevajalikud koerale, aga me kõik sööme palju asju mis on meile mittevajalikud, kuid täidavad kõhtu või lihtsalt maitsevad.
kui me sõõksime vaid kõrge toiteväärtusega toitu, siis läheme lihtsalt paksuks, nii ka koerad.
koertega tuleb olla ettevaatlik, kui neile anda konte. mõned söövad mis tahes konte ilusti, kuid aplatele vüi kutsikatele võivad olla väga ohtlikud linnu jalaluud, kuna sealt tulevad pikad teravad kiud, samas ohutud ja neile väga maitsvad on linnuskeletiluud.
samuti lestakala luid pole üldse mõistlik koerale anda. suuremate loomakontidega on reine lugu, kas nad ainult närivad neid või suudavad ka purustada, aga sealt tulevad siis suhteliselt peenikesed tükid ja üldiselt pole neist ohtu.
 
ss 16. veebruar 2011, kl 12.05
tõesti jah, sokolaad, viinamarjad ja sibul, muidugi igasugu vürtsised ja piprased, no saslõkk tooted.
 
maili 17. veebruar 2011, kl 20.11
no nende rosinatega on küll nii, et ega nad ikka siis küll miskit tee, kui neid natukene anda. mina näiteks dresseerisin koera rosinatega omal ajal. oli hea kaasas kanda ja koerale maitses. ...kusjuures suures koguses pidavat rosinad inimestele ka mitte just kõige paremad olema. et kui kilode kaupa neid sisse ajada..
 
Pänta 17. veebruar 2011, kl 20.29
rosinad ja shoks ei tee midagi koerale.mul juba 8 aasta närib neid.
 
aita 17. veebruar 2011, kl 20.47
Leidsin sellise nimekirja netiavarustest:
Ohtlike ainete hulgas on muuhulgas:
kõigile teatud shokolaad (eriti tume)
sibul ja küüslauk
macadeemia pähklid
kapsas, kaalikas (ainult väikestes kogustes kui anda)
aprokoosid ja virsikud
sidrun, apelsin jne (tsitruselised)
kuivatatud õun (tsüaniidi mürgitus)
kuivatatud puuvili üldse (praegu popid kirsid näiteks)
värsked kartulikoored ja rohekad kartulid
rabarberi lehed
hallitanud/vananenud toit
alkohol (marinaadides äädikas- tekitab neerupuudulikkust)
tainas
kohvi ja tee (ükskõik mis kujul sisaldab kofeiini)
humal
tomati lehed ja varred (rohelised osad)
brokkoli (suures koguses)
rosinad ja viinamarjad


Rosinad mõjuvat halvasti neerudele. See ei paista kohe välja, nii et ma ütleks, et kuigi paar tükki ehk jah miskit ei tee, siiski on parem karta, kui kahetseda.

Šokolaadist veel:
Shokolaad:
1. sisaldab kakaost pärinevat theobromiini, mürgist ainet, mis mõjub kesknärvisüsteemi- ja südameveresoonkonna ergutina, kõrgendab vererõhku ja põhjustab iiveldust ja oksendamist, omab muuhulgas ka hävitavat mõju väiksema isaslooma seemnerakkudele
2. 12 või vähema tunni jooksul peale šokolaadi manustamist võib esineda järgmisi nähte: ülierutatus, närvilisus, kõrgenenud vererõhk, värisemine, oksendamine, kõhulahtisus, liigne janu, vahel ka liigurineerimine; suure mürgikoguse puhul: lihase krambid, krambihood ning võimalik on ka kooma ning surm (tugeva südame arütmia põhjustamisel).
3. Väikseimad kogused mis võivad (aga olenevalt ka muudest faktoritest, ei pruugi) saatuslikult mõjuda on tuvastatult:
1. 113gr piimašokolaadi või 14gr tumedat šokolaadi väiksele koerale nagu chihuahua ja toipuudel
2. 227gr piimašokolaadi või 57gr tumedat šokolaadi keskmist kasvu koertele nagu cocker spanjel ja taks
3. 340gr piimašokolaadi või 113gr tumedat šokolaadi suurtele koertele nagu collied ja retriiverid.
 
ei aita 17. veebruar 2011, kl 21.14
uskuge jah kõike mida kirjas.aita on loll!usute?
 
nojah 17. veebruar 2011, kl 21.54
Eks tõelised targad proovivad jah kõik ise oma koera peal järele.
 
ohh ei 17. veebruar 2011, kl 22.07
ja tõelised rumalad käituvad vastavalt ettekirjutatud lugudele?
 
nojah 17. veebruar 2011, kl 22.14
Kui aita kopeeritu on mitteusutav ja tema on loll, siis järelikult on targad need, kes ei usu ja proovivad aga ise rõõmsasti oma looma peal järele.
Ja mina olen sel juhul rõõmuga tõeline loll, sest mu koer ei ole katsejänes ja ma usun, mida kirjutavad netis asja õppinud inimesed, vetarstid ning loomaomanikud oma kogemustest, ma ei hakka katsetama, kui palju mingit ohtlikku asja on veel mitteohtlik ja kas äkki minu loom on erand, kellele mõni asi ei mõju. Puhta lollike, eks ju, "ei aita" ja "ohh ei".
 
Ahaa 17. veebruar 2011, kl 23.06
Kas nojahi koer on ussidest juba vabanenud,et siin sõna võtab agaralt?
 
Ahh 18. veebruar 2011, kl 00.02
Ahaa, no võta ometigi ise ka see ussirohi nüüd ära, vabaned nii kaua painavast kinnismõttest, ussidest kui ka agarusest.
 
krants 18. veebruar 2011, kl 19.24
ahaale (sellele ussidega)
Tänud info eest, Teie kommist sain teada, et nojah- l on andekas koer, kes foorumites sõna võtab!
 
leemur 19. veebruar 2011, kl 08.54
aita nimekiri on siin huvitav aga iseenesest mõttetu, sest koerad ju keelduvad kõike seda sõõmast.
selline nimekiri ehk vaid mingitele veganitele vajalik, kes koerast taimetoitlast tahavad teha. need aga pigem erandid, ohtlik on see mida koer tahab, aga mis võib teda kahjustada.
 
Ära ütle, et keeldub söömast- 19. veebruar 2011, kl 17.54
minu penile maitsevad väga viinamarjad, mandariinid, õunad, šokolaad,piparkoogid... Enamuse siin toodud nimekirjast pistaks rõõmuga nahka. Tomati varred, kartuli koored ja brokoli jätaks vast järele. šokolaadi ja piparkooke varastab, vahel harva mõne viinamarja ja mandariinilõigu saab minult või lastelt. Õuna olen küll andnud ( sööb neid ka aias puu all ise, samuti marju põõsastelt ja maasikaid peenralt )
 
labrador 20. veebruar 2011, kl 22.54
a mina võin ära süüa korraga 4-5 porgandit, samapalju kartuleid, eriti maitsvad siis, kui ise saan põllult need välja kaevatud.
Ise ülesnaksatud sibulast ei ütleka ju ära (ehk aitab usside vastu :P )
kui ka papsapea (või kapsataimed üldse) mule maal peenra peal ette jäävad, naksan ka neid.
Vahelduseks külastan ka kurgipeenart, tomati kasvuhoonet.
Lemmikud on siiski igasugused marjad (eriti meeldivad tikrid ja maasikad). Minust ei jää puutumata ka puult mahakukkunud õunad ja ploomid.

PS. Pererahvas annab iga päev, õigemini kaks korda päevas Hill's-i krõbuskeid keefiriga. Näljas ei paeka nagu olema, kuid juurikad ja marjad ja köögiviljed maitsevad mulle vägagi. Parimad ise nopitud. Kahjuks ei leidu ühegi puu all vedelemas veise sabakonti ega kuid konte .... Neinde nimel vist loobuks jurikatest :P
 
ikka liha ja liha 20. veebruar 2011, kl 23.04
krõbuskitega koera toitmine on neegrielu!
 
Helin 20. detsember 2017, kl 09.30
kui söödate oma koertele shokolaadi...andke minna...myysin oma parima kutsika väga heasse peresse...10 kuuselt varastas ta laualt kymmekond shokolaadikommi ja pistis need pintsli...tulem...neerupuudulikus, järmine päev lakkasid neerud töötamas ja koer suri...nii, et jüdu teile kes te arvate, et shokolaad sobib koerale...ja avaldatud ohtlikud toiduained...need on koertele ohtlikud...aga eks tark opib teiste vigadest, loll enda omadest...kui yldse opib...ja oma parima sobra tervise hinnaga...kurb
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!