Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
millised oleks marutaudi sümptomid ?
 
dodza 22. august 2003, kl 14.30
ainus mida mina tean on see, et loom ajab vahutavat sülge välja...aga mis veel ?
 
pörr 22. august 2003, kl 14.36
Leidsin selle:
http://hot.ee/valperk/nakkushaigused.html
 
pörr 22. august 2003, kl 14.39
Ja siit võta vasakult tulbast: levinumad haigused
http://hot.ee/kassikas/abi.html
 
puuma 22. august 2003, kl 14.39
misasja sa hirmutad, ega ometi joosepil miskit sellist välja löö. vett kardab, inimesi pelgab, silmad kilavad - ühesõnaga annab paraja hullu mõõdu välja. lisaks on karv lahti ja tuhm.
 
Frente 22. august 2003, kl 14.40
Dodza...hinga nüüd sügavalt sisse ja välja, ma tõesti loodan, et marutaudi su kissa nüüd küll ei põe. Minu teada peab olema loomal füüsiline kontakt (nt hammustus) haige loomaga, teatavasti marutaudis loom on väga agressiivne ja ründav, nii et ma arvan, et su kassil peaksid olema mingidki vigastused sellisel juhul. Vaevalt nad marutaudis kährikuga maal näiteks nina üksteise vastu sõbralikult hõõrusid...
Sinu kassil ehk rohust ila eritumine suurenenud.
 
dodza 22. august 2003, kl 14.45
dodza sai juba loomaarsti poolt maha rahustatud, et eks seda sülge tableti anmise ärritusest tavalisest rohkem teki aga lihtsalt enda rahustamiseks uurin.

Nu inimesi pelgab selle pärast, et inimesed koguaeg talle mingit rohtu, vett või midagi muud sisse üritavad toppida nu karv lahti stressist (näiteks) vat seda ma ei tea miks ta vett ei joo (nu ei ole janu) silmad kilavad, silmad on suured ja märjad lihtsalt aga eks seegi stressis looma puhul normaalne.Igale asjale on mõistuspärane selgitus olemas aga hirm on nagunii. Pigem usun et ta akvaariumist miskise batsilli sisse jõi (kaladest on samuti kahju...ilusad olid teised meil)

oehhh

nu vaatab, kui tablette sisse antud ei saa siis hakkame süste saama
 
Norija 22. august 2003, kl 14.49
IMHO kipuvad sümptomid üsna varieeruma. Veepelgus ja süljevoolus peaksid enam-vähem kindlad asjad olema. Agressiivne olla ei pruugi. Minu teada pole ka veterinaarid võimelised marutaudi vaadeldes diagnoosima, peaks olema palju asju, mis sarnaseid probleeme tekitavad. Kahtluse korral pannakse loom karantiini.

Kui kass on vaktsineeritud ja kontakte kahtlaste loomadega teada ei ole, siis ei tohiks kartuseks põhjust olla.
 
dodza 22. august 2003, kl 15.09
Nassu on saanud kaks mingit süsti (vat ei mäleta enam mis asjad need olid) üks on miskine Felocell CVR teine Rabisin-R

kontakt kahtlaste loomadega ei ole teada- mingit hammustus või puremisjälge ei ole, kui jääb vaid kahtlus et kass on kokku puutunud surnud marutõbise loomaga või maha murdnud mõne väiksema haiguskandja närilise, seda ei oska öelda. (teadaolevalt ei ole ta rotti või hiirt maha murdnud, mõned konnad on küll nahka pistetud ja üks väike varblane, kuna ei jõudnud õigelajal jaole) Loodame, et asi nii ei ole.

hea uudis vast see, et kiisu sööb :) päris korraliku tüki maksa pistis pintslisse :) kui ta nüüd jooks ka mul
 
puuma 22. august 2003, kl 15.12
rabisin ongi marutaudivastane. oleneb, millal ta selle sai. aga kui sööma hakkas, siis pole hullu miskit. küll jooma kah hakkab. huhh hea, et niigi läks.
 
Kassitanta 22. august 2003, kl 15.14
teeb Dodzale ja Jossule pai..olge tublid ja pidage vastu, oleme sulle kõik siin toeks..

Vahest ikka marutaudi pole...Oled sa üritanud mõelda, millesse need kalad surra võisid? Kas loomaarstile rääkisid sellest, mis tema arvas?
 
dodza 22. august 2003, kl 15.19
Rabisini sai ta (kohe vaatame järgi) 29.08.2002
selle aasta vaktsineerimised on kõik tegemata (veel) siiski loodan et kiisu immuunsusüsteem on heas korras.

Millesse kalad surra võisid ei tea- on kaks, kolm võimalust, kas kassi sülest eritus midagi mis kaladele kohe sugugi ei meeldinud või siis hoopis vastupidi oli kaladel mingi juba kaasa ostetud viirus sees ja sellest sai nakkust ka kass (seda versiooni pooldab ka loomaarst) või siis on asi remondis mis meil teoksil, värvisime lage ja äkki mingid aurud ei meeldinud kaladele (? loogiliselt võttes peaks ju selline võimalus samuti olemas olema)
 
dodza 22. august 2003, kl 15.23
Kui pika aja pärast oleks pidanu marutaudi vastu vaktsineerimist kordama ? Eks me teeme selle nüüd ära kui terveks saame aga mis oleks pidanud olema optimaalne aeg kahe süsti vahel?

dodza pahandap endaga et nii hooletult vakts. kiisut
 
puuma 22. august 2003, kl 15.38
üldiselt on niimoodi, et piisab kord aastas vaktsineerimisest, aga soovitatakse väljasliikuvaid loomi (täiskasvanuid) vaktsineerida kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. kassidele tehakse kord aastas komplekssüst igasugu muude pahade vastu ka. loodame, et jossul on sedapuhku siiski komplekt värviaurudest, akvaariumikaladest ja kõigest muust. muideks, mis sorti kalad need sul olid. võibolla oli tegu mingite kaladega, kes iseenesest on mürgised ja joss sai sealt hoopis miskit heast paremat hambu.
 
dodza 22. august 2003, kl 15.56
Dodza tüütas jelle loomaarsti ja sai teda, et jah korra aastas (selle arvestuse järgi me selle süstiga nii hiljaks ei olegi jäänud) AGA tulebarvestada looma immuunsussüsteemi tugevust jms faktoreid- mõnel kestab mõju aasta, mõnel rohkem, mõnel vähem.

Egata meil niiiiiiiiiiiii väljasliikuv eiolegi, nu eks korra-kaks kuus ikka nädalavahetuse maal õues saab patseeritud ja nüüd see kahenädalane puhkus. Kiisu sai tulla ja minna millal aga süda lustis (mul oli aken lahti ja kui kass tuppa tahtis siis tuli) Eksma nüüd tagantjäri olen targem, sain oma ehmatuse kätte.

usun, et meil läheb kõik ilusti

Ahjaaa, kalad miskid tavalised pisikesed troopilised vibalikud. Kupilaadsed või kuhugi sinnakanti :) sellised tõelised vähenõudlikud olevused ja eks me neid rohkem kassi rõõmuks pidasime, ta sealt joomas käis ja kaladele ta ka meeldis. Samuti oli väike akvaarium kiisule teleka eest :) Loodussaated koguaeg käepärast ju
 
Norija 22. august 2003, kl 16.26
Noh, tegelikult, kui öeldakse, et kord aastas, siis peaks sellest aastasest süstimisest vähemasti 95% puhul ka piisama. Nii et pole häda midagi. Kindlasti on asi ikka mitme asja koosmõjus ja marutaudiga pole tegu. Mulle küll ei meeldi marutaudi ohtu vähendada, aga ega ta nüüd nii hullusti kah ei levi. Ja ära suurest ehmatusest Joosepit õueskäimise rõõmudest ilma jäta;)
 
dodza 22. august 2003, kl 16.52
Dodza ja Joosep lehevad homme arsti manu, röntgenit, vereproovi ja kui vaja siis tilguti alla. Et kui äkki kiisumiisu on mürgitust saannud siis uurime maksa jms.

nu nüüd süda veidi rahulikum
 
triiton 22. august 2003, kl 17.42
Tegelikult on võimalik küll, et su kass kaladest mürgituse sai. Kui talvel kalad õhupuudusest lämbusid, siis anti ju hoiatus, et süüa neid ei tohi, mürgised. Kui näiteks sinu akvaariumis üks kala suri, ja seejärel märkamata ja koheselt välja võtmata jäi, siis võis sellest tekkida vette infektsioon, see võis tappa teised kalad ja põhjustada vast ka vett lakkunud kassile mürgistust
 
dodza 22. august 2003, kl 18.20
Nu jube loogiline tegelikult eksju....nu ma isegiseda mingi hetk uskusin siis aga juhtis arst minu tähelepanu sellele, et...kass hakkas oksendama teisipäeval kalad aga surid täna öösel, hommikul , et liiga pikk vahe...kuidkes teab, see batsilllu võisju seal ringi ulpida aga eriti ei tahaks uskuda et suure kassi murrab enne maha kui pisi kala

kes teab
 
dodza 22. august 2003, kl 19.19
oehh, ei saa meie seda tabletti antud. Varem olin suisa uhke, et mede kiisu nii ilusti tablette võtab (ussirohu omad ainsad mida ta varem saanud) aga nüüd...mässisime ta suisa räti sisse, ega ta ei küünista aga rabeleb küll ja paanikas kassil on jõudu juuuuubepalju. nagu korra suud puutud on mauhh suu tatti täis ja enam tabletti anda ei õnnestu kass maigutab ja rabeleb ja tahab kohe kohe kuhugi peitu pugeda. Valus vaadata.

Toolipeal ootab oma järjekorda kaks poolikut tabletti, süstlatäismaitsestamata jogurtit ja karvapalli pasta...õhtu saab olema pikk...

aga edu meile !
 
triiton 22. august 2003, kl 19.54
Üks asi veel - kui minul paar aastat tagasi üks kala ära suri, siis laip tõusis veepinnale (hommikul avastasin). Kas sinu kass saaks sellega hakkama, et veepinnale tõusnud surnud kala nahka panna?
 
dodza 22. august 2003, kl 20.00
minu kõik kalad olid töölt tulles akvaariumi põhjas- ja üleloetult kõik alles :) nii et seda hirmu nüüd küll ei ole et nassu mõne pintsli pista võinuks. Ja isegi kalade eluajal ei üritanud ta neid püüda vaid elasid sümbioosis- kass sõi seda mis kaladele ette antud ja kalad maiustasid joosepi habemekarvadesse jäänud maise toiduga :)
 
mannuke 22. august 2003, kl 21.04
oi jeerum-jeerum, millised uudised siit vastu vaatasid.
annaks taevas, et teil kõik hästi läheks, munapoiss hoiab jossule käppa ja mannul on pöidlad peos!
kalli-kalli teile mõlemile!
 
dodza 22. august 2003, kl 21.07
dodza jubeõnnetu

Kuidagi ei saa tabletti kassile sisse. Kiisu hakkab kohe mullitama nagu suud paotada, selline vahumühin. kaks korda üritanud esimesel korral lõime varsti käega, nüüd mõtlesime, et ega nii ikka ka ei saa, vaja see talle sisse anda. Aga tulemus hoopis teistsugune, võtsin kassi sülle ,kaasa üritas tabletti suhu saada, nu ei saa, kass ajab vahtu, raputab pead, nii et vaht igas ilmekaares lendab ja keeldub suud sedasi avamast, et me rohu sisse saaks söödetud.

Selle õnneliku maksatüki, mille ta päeval ära suutis süüa oksendas ta välja:( Kuid hea uudis see, et hetkel lunib ta köögis süüa :) loodame, et sealt jääbmidagi sisse aga kiisu on selle nädalaga niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii väikeseks jäänud. Kuid ega homne kella ühene arstivisiitki niii kaugel ole...

Ilusat õhtut kõigile !
 
dodza 22. august 2003, kl 22.06
Meenus selline asi, et kiisu esmaspäeval mõnuga lillevett jõi. Kuna dodzal laupäival tähtispäev oli, siis kaasa tõi ämbritäie roose, mis me siis pühapäival endiga tartu tarisime. Ja loomulikult meeldib joosepile (suurte meeste asi) suurtest anumatest juua. AGA kuna lilled ei ole kodumaised,siis tähendab see seda, et neid on millegiga mürgitatud, et nad värsked püsiksid kaua kaua aega, võimalik, et neid ka enne müümist prirtsiti, mis ühesõnaga tähendab seda, et mingid kemikaalid peavad seal olema, kas ja kuipalju sellest nüüd lillede vette imendub, ei oska mina öelda. Aga loogiliselt võttes on ju tõenäosus olemas, et ta just sealt miskise mürgituse sai ?

Nu ei jõua homset ära oodata,
 
päiksekiir 22. august 2003, kl 23.05
marutaud on siiski hetkel kõige vähetõenäolisem mure. aga eks arstil ole homme päris palju peamurmist: remont + kalad + lilled ka veel...;)
rahulikku und (niipalju kui seda nüüd olla saab... ja anna ikka homme teada, kuidas arstilkäik läks ja mis selgus!
 
dodza 23. august 2003, kl 07.45
Aga meie Jooooooooooooooooooooosep jõi hhommmikul :)

Õhtul õnnestus talle umbes poolteist süstalt maitsestamata jogurtit sisse joota/sööta :) tableti peale hakkasime tatti ajama ja nu jäi see tablett jälle andmata. Hommikul rõõmustas ta meid veel oma söömisega :) isegi konservi oli nõus sööma ja nasssu hakkas meiega suhtlema vaikselt. Igale kutsele ei regeeri aga mõnedele küll ja hommikul saime murr-kurr tervituse osaliseks, mis sisaldas fraasi tulge andke mulle süüa :)

marutaudioht on õnneks suhtväikeseks jäänud :)
 
dodza 23. august 2003, kl 08.38
dodza toob veel rõõmusõnumeid:) Joosepi tervis on oluliselt paranenud, suisa niivõrd et kiisu teeb jubavaikselt pahandust :) Kratsis südamest ühte toolileeni köögis, nii, et pilpaid lendas (endal selline nägu pias, et nuvaadake omatei, ma jaksan !) apaatsest ja pelgurlikust loomast on taas saamas väike kutsikas, kes meist ühtegi sammu maha ei jää. Lebas terve hommikusöögi välte aknalaual ja mõgeles. Aeg-ajalt surus oma käpakese laua peale (teab küll, et söögilaua peale ei tohi minna) ja siis ise teeb sellist imearmsat nägu :)


:)
 
Kiisuemme 23. august 2003, kl 09.39
Nii tore!
Ronja teeb Joosepile pai ja saadab oma imearmsa musi, mille eile ära õppis.
 
dodza 23. august 2003, kl 09.58
Dodza ja joosep löövad mõlemad nurru, kiisu kosub ilusti, kolmandat korda hommiku jooksul süüa küsinud, joonud on ka ilusti, korra vahepeal ajas tatti nagu ei läheks tal midagi kohe üldse alla või midagi tuleks kohe välja. Ja me suisa pea-aegu mängisime tolmulapiga perenaise käest :) See peaks nüüd üliselgelt näitama, et me paraneme :) :) :) nüüd jääb vaid üle loota et mingi organ selle tagajärjel kahjustada ei ole saanud.
 
Pärdik 23. august 2003, kl 13.33
Kulla Dodza ja Joosep! Nii hea meel rõõmusõnumeid lugeda! Mõnusat kosumist Joosepile ja pererahvale (hallide juuksekarvade värvliliseks kasvatamiseks) ka!
Veel - järsku sa kirjutad, millise arstionu juures te käisite. Kuna tundute rahul olevat, siis teaks, kelle poole vajadusel pöördude, kuna me ka Tartus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!