Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Jänes
 
Nelly 25. aprill 2003, kl 15.46
mida ja kui palju (mitu korda ja kogus) te jänesele süüa annate. Kas te ka vitamiine-maiustusi (spet) jms ka annate ja kui tihti nin kui palju?
 
vänt 25. aprill 2003, kl 17.33
Hommikul ja õhtul krõbinaid. Hein ja vesi kogu aeg ees.
Vahel ka värsket, porgand, kapsas. Mul elavad jänks ja merisiga koos.
 
mammu 25. aprill 2003, kl 19.47
minu jänxil on hein ja vesi koguaeg ees .hommikul ja õhtul annan midagi värsket ja vahel ka krõbinaid.
 
sonic 25. aprill 2003, kl 20.08
Minu jänisel on hein, vesi ja krõbinad kogu aeg ees. Porgandeid, salati ja muud säärast saab siis, kui mul tuleb meelde värsket osta, nii 4-5 päeval nädalas. Peale selle olen oma jänksi ära hellitanud shokolaadi, banaanide, õunte ja kommidega :( Maiustada saab ta nii 3-4 korda nädalas. Ilmselt peab perenaine ennast kasvatama :P
 
sassu 26. aprill 2003, kl 08.25
meie sassu saab igal õhtul oma krõbinaid. hein ja vesi on koguaeg ees. üritan ikka porgandi jupi ka pidevalt käepärast hoida. saia ülejääkidest teen talle kuivikuid, mida ka vahel meelitamiseks annan. magusat väga tihti ei anna, kuigi ta tahaks küll. aga ta meile selline paksuke väheke ( enne sai rohkem magusat :-) ).
oluline ongi, et hein ja vesi oleks koguaeg käepärast. muud võid juba ise vaadata, millal anda. kui jänks kõiki krõbinaid korraga nahka ei pista võib neid ka pidevalt ees hoida. aga meie paks sööks küll kõik kohe ära ja siis muudkui kosuks. eks see oleneb jänkust.
 
Beggy B 26. aprill 2003, kl 10.20
Meil ka hein ja vesi koguaeg saadaval. Ja nüüd juba paar päeva on jänku saanud värsket võilillelehte.
Maiustusi saab üsna harva. Magusatest asjadest vahest kaeraküpsist. Rohkemat mitte midagi. Lihtsalt tean ühte kurba juhust, kui jänku suri ära sest oli harjunud ainult maiustustega.

Lemmikuks on tema jaoks must leib ja kuivanud banaanikoor. :)
 
mammu 26. aprill 2003, kl 15.01
aga kas see on normaalne kui jänks tahab kohutavalt liha vorsti ja muud sellist kraami?eriti lemmik on jogurti vorst....minu tiit ainult seda söökski....
ega see kahjulik ei ole?
 
sassu 26. aprill 2003, kl 15.40
minu oma sööks ka hea meelega sinki. kui liiale ei lähe, siis ma ei usu, et midagi halba teeb. samas võib tal ka mingi aine puudus olla.
 
linnu 27. aprill 2003, kl 02.31
Minu Sipsu ei söö heina.Magab küll selle peal,kaevab hoolega,aga süüa ei taha.Sööb krõbuskite sees olevaid pressitud rohelisi junne-see on ka mingi kokkupressitud rohi.Porgandit ei söö.Sööb hea meelega jäneste kuivtoitu, õunu,kaerahelbeid,leiba,saia,keedetud kartulit,kapsast,salatit,küpsiseid.Süüa anname ikka 2 korda päevas:peoga kuiva jänesetoitu ja juurde siis midagi,mida kodus on.Ja värske vesi alati.
Annan nõu,kui loom jääb haigeks.Jänes jooksis vabalt iga päev ja vist õnnestus tal endale midagi sisse närida.Närida ta ju armastab.No-jah ja ta kõht jäi haigeks.Kõht oli lahti ja ta ei söönud midagi.Lausa kuivas silme all kokku.Selline ahastav aeg oli.Pesime iga päev looma tagakeha ja võite isegi ette kujutada valget jänest kõhulahtisusega lamamas.VAATEPILT OLI JUBE.Helistasin arstile ja mitte midagi head ma sealt ka ei kuulnud.Olin suures ahastuses ja lapsed muidugi ka.Mõtlesin,et pean looma magama panema.Ja siis-heureka!!!!!-tuli mulle meelde,et ühes Toometi saates räägiti,et kui jänesel on kõht haige,siis tuleb talle anda maitsestamatta jogurtit.Mina leidsin jälle poest joghurti dropsid närilistele.Alguses nägin raskelt vaeva,et jänesele 1 dropsi sisse anda.Lastega koos me sõna otses mõttes rääkisime Sipsu uimaseks ja sellest päevast algas ta paranemine.Praegu on need dropsid jänesetüdruku lemmik maius.Jänku on kosunud ja lõua alla on isegi lott tulnud.Suvel anname talle õunapuu lehti,õisi ja väiksemaid oksi,siis nendega ta mässab kõvasti.Jänkud on väga seltskondlikud-neid tuleb paitada ja pikalt-laialt nendega rääkida.
 
Bibii 28. aprill 2003, kl 09.59
Olen ka kuulnud, et mõned jänesed söövad liha. Tegelikud on jänesed ikka taimetoitlased ja liha ei ole kuidagi soovitav.
Mina annan oma jännile heina, krõbuskeid ja värsket puu ja -juurvilja. Ühest saksa keelsest jäneseportaalist lugesin, et rabarber ja kartul on jäneste jaoks mürgised. Samuti pole soovitav anda shokolaadi ning liialdada pähklitega. need viimased teevad paksuks. Oma jännule head meelt valmistad aga, kui annad õunapuu oksi närida:)
 
Klaara 29. aprill 2003, kl 08.44
Meie jänesel on hein ja vesi alati olemas, jäneste kuivtoidust jätab järgi need kokkupressitud rohupulgad ja värvilised mineraalikuulikesed. Aga 3x päevas saab jäneste porgandikommi. Ta kuuleb, kui kapist seda võtma lähen ja on koheselt positsioonil. Värsket saab ka, kapsast, porgandit, kaalikat, rohelisel ajal võilillelehti ja ristikheina. Õunapuuoks on ka paras maiustus.
Ta on meil ilus poiss musta läikiva kasukaga :)
 
vitamiine peaks ka andma... 29. juuni 2003, kl 18.03
..................___________________
 
Carola 16. september 2020, kl 22.43
Minu Jänkul on olemas kogu aeg ees vesi Krõbinad soola kivi kuiv sai ja vahepeal
õun, ma enam ei anna nii tihti sest tal oli kõht lahti .aga mis jänkud võivad
süüa sest meie jänes sööb kogu aeg oma puuri
aa ja siis on kogu aeg ka ees hein ja siis on tal veel oma karvad
puuris üleval korrusel.
 
eh 17. september 2020, kl 10.06
ja kõik siin kirjutavad oma ninnunännu küülikutest, mitte jänestest! Küülik on jänesega vist vähemgi suguluses kui rebane koeraga, ometigi pole kuulnud-lugenud, et keegi oma koera rebaseks peaks.
 
Maiu 04. november 2020, kl 11.33
Küüliku ja jänese söögisedel peaks küll sama olema.

Vesi, pikakõrreine hein ja heinasegu. Iga päev juurvilja. Mõnedele aretistele nagu angoorad ka jõusööta. Soolakivi ja mineraalkivi pole tervele küülikule vaja.
Toiduvalik sõltub küüliku vanusest. Tervisest.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!