Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kuidas anda kassile ussirohtu?
 
kassu 07. mai 2003, kl 09.49
tere,
äkki on kellelgi mõni hea nipp, kuidas kassile ussirohtu sisse sööta? vabatahtlikult ta seda küll ei söö.
 
Jeti 07. mai 2003, kl 09.56
Kuidas anda kassile tabletti


Võtke kass kindlalt kätte. Asetage tema pea oma küünarnukile, täpselt nagu hakkaksite lapsele lutipudelit andma. Ümisege rahustavalt: "Tubli kiisu..." Pillake tablett kassile suhu.
Tooge kass laelambi otsast ja tablett diivani alt ära.
Kasutage sama protseduuri nagu punktis 1, aga hoidke kassi esikäppasid vasaku käega ja tagakäppasid parema küünarnukiga kinni. Pistke tablett kassile parema käe nimetissõrmega suhu.
Tooge kass voodi alt ära. Võtke pudelist uus tablett. Pange vastu kiusatusele võtta uus kass.
Toimige jälle nagu p.1, aga kui kass on teil kindlalt haardes, istuge tooli servale, toetage oma rindkere kassi peale, tõstke oma parem käsi vasaku küünarnuki juurde, avage kassi suu ülalõua kergitamise teel ja pistke tablett sisse - kähku! Kuna teie pea on põlvede vahele surutud, siis te ei näe, mida teete. Vahet pole.
Jätke kass kardina külge rippuma ja tablett endale juustesse.
Kui te olete naine, siis nutke üks tubli peatäis. Kui te olete mees, siis nutke üks tubli peatäis.
Nüüd võtke ennast kokku. Kes siin lõppude lõpuks peremees on? Tooge kass ja tablett. Võttes sisse asendi 1, öelge karmilt: "Kes siin lõppude lõpuks peremees on?". Avage kassi suu, võtke tablett ja... oops.
Sellest ei tule midagi välja, eksju? Istuge maha ja mõelge. Ahhaa!
Komberdage pesukapi juurde. Tulge tagasi suure rannalinaga. Laotage lina põrandale.
Tooge köögilaua pealt kass ja lillepotist tablett.
Asetage kass linale ühe otsa lähedale nii, et tema pea ulatuks üle lina pikema serva.
Suruge kassi esimesed ja tagumised käpad tema kõhu vastu. Ärge andke järele kiusatusele kass laiaks litsuda.
Keerake kass lina sisse. Tehke kiiresti, aeg ja tabletid ei oota!
Võtke asend 1. Suruge kassi lõuad laiali.
Pistke tablett kassile suhu ja lükake kergelt sõrmega takka. Voila!
Tõmmake tolmuimejaga (kassi) karvad kokku. Plaasterdage (enda) haavad.
Võtke kaks tabletti aspiriini ja heitke pikali.

Sry, ma tean,et see on siin olnud,aga see on nii eluline ja ülinaljakas:). Mina soovitan lasta üldse arstil roht anda.
 
trueblue 07. mai 2003, kl 10.08
A mida nende tablettidega üldse mässata? ;) Oma maniakile olen ma ussirohu selle süstlapastaga sisse saanud - õde hoiab kassi kinni ja ma siis teen süstlaga kurku kiire naksaka ära, kass ei jõua veel korralikult närvigi minna, kui on juba maas tagasi, matsutab natuke umbusklikult ja ongi kogu armastus.
 
Muffik 07. mai 2003, kl 10.12
Purusta tablett ja sega natukese hapukoorega. Siis määri see kassile nt põse peale.
Kass, puhas loom, lakub ennast puhtaks. Koos sellega saab ka oma ussirohudoosi kätte.
 
Styg 07. mai 2003, kl 10.27
minu loom on nii viisakas, et sööb pastat koos pasteediga.

tabletiandmise peale ei taha mõeldagi.... ühes tükis ma sellest aktsioonist küll välja ei tuleks.
 
carmencita 07. mai 2003, kl 10.45
olen andnud järgmiselt - võtan tbl ühte kätte ja kassi TURJAST hoides teise kätte (ei siputa), panen tbl talle sügavale kurku (mitte lihtsalt suhu)ja vabanenud käe sõrmedega silitan (keskmise tugevusega) mitu korda kassi kurgu alt, suunaga lõua alt kaela poole - stimuleerin neelamist. ma ei tea, kui hästi ma seletada oskasin - loomaarst õpetas mind, kui kassile oli vaja tbl kuur teha põletiku vastu. ma jumala profilt juba oskan:)
 
Sven 07. mai 2003, kl 10.54
Kõige kindlam viis on võtta tabletist natukene suurem värske liha tükike, teha sellesse noaotsaga sissetorge, millesse asetada tablett ja anda siis see kassile. Tablett peab üleni olema lihaga kaetud.
 
Jeti 07. mai 2003, kl 11.05
Sven,kas Sa pole oma elus kasse kohanud, kes ÜLImeisterlikult tableti ümbert liha ära söövad, topi see nii sügavale kui tahad;).
 
merit 07. mai 2003, kl 11.16
Mul kaks kassi, tabletid sokutan maksavorsti tükikese sisse, väga hästi söövad vorsti koos tabletiga.
 
trueblue 07. mai 2003, kl 11.21
Kisu võib kausi kõrvale nälga ka surra, kui seal toidu sees mingi tablett vastu vahib ;) sööb kõik ümbert ära, lakub kausi ääred ka puhtaks, aga see väike klomp, mille sees tablett on, kuivab lihtsalt ajapikku kämbuks ära.
 
kiku 07. mai 2003, kl 11.34
Ussirohtu müüakse ka pastana ja seda sööb minu Kiisu väga-väga heameelega. Samas kõik tabletid oksendab koos maomahladega lihtsalt välja :( Nii et osta kindlasti pastat :)
 
preilna 07. mai 2003, kl 11.38
nii ma siis ka oma kogemuse..
võtan ussirohu tableti panen teelusikale surun teise teelusikaga ta pulbriks...
ja siis läheb see pulber kiisueinesse..ja juures jälgid et ikka kauss tyhjaks syyakse..ja seega ongi tablett pulbrina kyll kiisu kõhus:)
 
babulka 07. mai 2003, kl 11.51
Noh, mina algul visksin tableti kiisule kurku (Jeti jutu variant 1). Meil lähks see rahulikult, natuke matsutas ja raputas ja asi ants. Aga... siis hakkas ta kavalust kasutama. Vastu ei hakanud aga tabletti alla ka ei neelanud vaid poetaski tuppa diivani alla. Nüüd siis kontrollin,et neelatud oleks. Üldiselt meil läheb see suht ladusalt. Mingi toidu sisse panek välistatud kuna tunnistab ainult krõbuskeid.
 
Jeti 07. mai 2003, kl 11.59
*meenutades*

Esimese ussirohu tableti hõõrusin ka publriks ja läks toidu sisse,kass oli titt ja lollike veel ning sõigi toidu ära. Järgmine kord sama variandi puhul istuti söögikausi juures, pilk mõtlikult kaugusesse suunatud ja toit muudkui kuivas ja kuivas ja kuivas:)).
 
Pussakas 07. mai 2003, kl 13.40
Aga mina pidin oma Sassi selle pulbrikshõõrutud tabletiga ära tapma.
Varem õnnestus pulber veega lahustada ja teelusikaga sai kassile kurku kallatud - tilkagi ei läinud raisku. Viimane kord jäi aga pulber kuskilt kuivaks ja kui Sass selle pulbri endale kurku tõmbas...oioioi. Läkastas, ajas kollast vahtu suust välja, lõpuks hakkas juba kõõksuma - mõtlesin, et nüüd on lõpp, mõrvasin oma kassi! Aga tubli kiis sai hädaga kuidagi toime, palju seda rohtu aga kõhtu läks, ei tea.... Tean seda, et järgmine kord ostan apteegist midagi kohe algselt vedelat!
 
kassu 07. mai 2003, kl 15.18
jah, selle pasta-variandi olin ma juba unustanud..millegipärast mulle eile kliinikus seda ei pakutud ka :(
eks siis tuleb uuesti minna, sest toitu, kuhu sisse oli segatud pulbriks hõõrutud tablett, küll keegi ei söönud..
 
pätt 07. mai 2003, kl 16.50
Kurku toppida kõige kindlam. Uudu ei katkesta enam isegi nurrumist selle tühja asja pärast.
 
mann 07. mai 2003, kl 17.54
Oh, Sass on nii jonnakas, et suvalisel viisil söögi sisse segatud tabaletti võime ise süüa. Oma kurbade kogemuste näol jõudsime selleni, et üks meist (kas mina või mees) mässime kassi tõesti suure saunalina sisse ja teine torkab tableti kassile võimalikult sügavale suhu ning püüab natuke suud kinni hoida, et ta selle alla neelaks.
 
mannuke 07. mai 2003, kl 20.19
muna-lollike sõi küll pulbriks hõõrutud tableti koos hakklihaga ära :)
 
UusLaura 08. mai 2003, kl 23.18
Vana hea loomaarst doktor Viitol õpetas nii: tablett pulbriks teha ja segada pehme võiga kuulikeseks. Siis pista see kuulike kassile suhu ja vajutada suulakke kinni. Võid ei saa niisama lihtsalt välja sülitada. Mul on üldiselt sellise metoodikaga õnnestunud. Käterätti vms. mässimine ei tee seejuures muidugi ka paha.
 
valge lammas 13. mai 2003, kl 12.53
Kõik eespoolnimetatud meetodid ei andnud meie kassi puhul tulemust - ta lihtsalt ei neela alla - ootab lõputult. Olemas on mingi kalamaitseline ussirohi pasta kujul. Seda ta neelas, kui talle suhu panna, enamvähem vabatahtlikult. Ainus probleem, et ta võib selle välja oksendada - meil ükskord oksendas - aga võibolla see oli kokkusattumus. Muidu on see talle ikka ilusasti sisse jäänud. Soovitan soojalt.
 
Sven 13. mai 2003, kl 13.48
Olen kasse kasvatanud 89.a alates ja praegugi on koos 6 pojaga kokku 11 kassi. Kavalus on selles et lihatükike ei tohi olla koos tabletiga suurem kui üks amps.
 
Mimmi 14. mai 2003, kl 00.02
See Jeti jutt oli tõesti nii ülinaljakas, et perenaisel kohe pisarad jooksid naerust, aga see jutt oli täpselt sellest,mis meil kodus aegajalt toimub. Ei tea, kas ma seda pastat sööksin? Peab ehk proovima.
 
Mimmi 14. mai 2003, kl 00.02
See Jeti jutt oli tõesti nii ülinaljakas, et perenaisel kohe pisarad jooksid naerust, aga see jutt oli täpselt sellest,mis meil kodus aegajalt toimub. Ei tea, kas ma seda pastat sööksin? Peab ehk proovima.
 
Sonja 20. september 2021, kl 11.01
Tean, et tegu on väga vanade postitustega, aga teema on igal ajal aktuaalne ja mina oma uue murega sattusin just sellele lingile. Seega lisan ka omalt poolt, kuidas meil ussirohu andmine (kolmandal katsel) õnnestus. Pressisin tableti pulbriks, segasin või sisse ja määrisin selle kassi kasukale. Vaeseke limpsis ennast vähemalt 20 minutit, aga usun, et enamus rohtu sai pesemise käigus siiski alla neelatud. Pärast pakkusin maiust peale ja olime sõbrad edasi. :)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!