Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
rääkige viirpapagoidest
 
liis 28. detsember 2003, kl 22.08
Olen lugenud viirpapagoidest palju kuid sooviksin otse viirpapagoide omanikelt infot saada.
On neist palju rõõmu ja kas neid iga päev peab puurist välja laskma??
 
. 28. detsember 2003, kl 22.53
mul oli viirpapagoi, elas 8 aastat, neile see kõrge vanus.igavesti tore perekonnaliige oli, hoidsime puuriust kogu aeg lahti, ta oli nii julge, et lendas välja kui tahtis ja kodus olles armastas kellegi õlal istuda. õpetasime teda isegi rääkima, oma nime ja tere ütles.
soovitatakse võtta paar aga siis nad ei tee inimestega niipalju tegemist ja rääkima kohe kindlasti ei õpi.
 
liis 28. detsember 2003, kl 23.01
Mina kavatsen ka viirpapagoid võtta omale,kuid puuri ust lahti ma ei saa hoida pidevalt,kuna mul on kass kodus.
 
mammu 28. detsember 2003, kl 23.04
no minul on viirukad olnud. Enam pole, aga seeeest on tuttavatel. Emane ja isane,elav´ad puuris mille uks on alati lahti, sest teisi loomi pole kes liiga teha saaks. Päevasel ajal siutsuvad ja suhtlevad nii vahvalt omavahel. Emane ei lase isast ligi, kössitab üksi pesakastis...aga isane on selline vahva uudishimulik linnuke,kes tõttab kohe vaatama kui miskit tema jaoks huvitavat käes hoiad. Istub klaviatuuril ja lenndab toas ringi kuidas juhtub..lemmikkoht on muidugi kardinapuu peal:) Vahvad loomakesed, lihtne pidada, kuigi tiba võib nende alaline siutsumine häirima hakata. Üks vahava asi on muidugi veel see, et kui tuli kustu panna või puurile rätik peale visata, arvavad et on öö ja jäävad hoobilt vaiseks:) Muidugi ma ei soovita seda nippi koguaeg kasutada...kui häirib linnuvidin,pole üldse mõtet linde võtta,eksju?!
Aga kui sa otsustanud veel kindlalt pole ja rahalised võimalused lubavad...soovitan soojalt võtta suurem papagoi. Mu emal on, selline parajalt suur...väike aranga või väike aara on tõug(suudan alati ära unustada selle liigi). Sellise linnu plussiks on tema kõrge vanus, elab ta 15 aastaseks. Lisaks ei siutsu, vaid teeb häält kui tahab süüa või tahab teise tuppa pimedasse magama minna ja kui tahab rätti puurile peale. Lisaks on ta hästi seltskondlik,kui suudad ta usalduse võita...näiteks algab mu ema päev sellega et ema sööb köögis ja shaara(linnu nimi) istub puuriga tema kõrval(vahel ka väljas) ja nõuab suure kisaga kõike maitsta mida emagi sööb. Lisaks hakkab selline usalduse võitsnud lind ka sind teistest eriti hästi eristama ja karjub rõõmust kui koju tuled ja ta su häält kuuleb(shaara karjub alati ka minu peale, peale ema) ja samuti hakkab ta siis ainult sinult süüa küsima,mitte ei "karju" teiste pereliikmete peale....ohh neid lugusid on palju ja mina kui inimene kes on koos elanud nii viirukate kui ka suurema papagoiga, soovitan viimast ikka esimesele:) Kahjuks pole ma eestis kuskil enam sarnaseid papagoisid müügil näinud...miskit sarnast oli sõpruse pst loomapoes tallinnas ja need olid hinnaga 5000-6000.-

Aga eks igaüks otsustab ise!
Ja eks igal loomal/linnul on oma eelised teiste suhtes...

kõike paremat lemmiku valikul!
 
mammu 28. detsember 2003, kl 23.06
ahjaa lisaks oskab selline suurem ka tibake rääkida...ütleb oma nime ja süüa, lisaks ka tantsib...palju tegeledes hakkab vist päris rääkima.
 
mammu 28. detsember 2003, kl 23.08
ja vabandust kirjavigade pärast:(
 
liis 28. detsember 2003, kl 23.14
to mammu

Ära vabanda midagi,nii tore linnuke on Su emal.
Mina nii kallist ei saa lubada omale,pean piirduma viirpapagoidega.
Head vana aasta lõppu Sulle!!
 
kesiganes 29. detsember 2003, kl 11.57
Rõõmu on kõigist elukatest, kellega ise tegeleda viitsitakse. Ülearusest lemmikloomast pöle kellelgi rõõmu, lemmik ise muutub ka kurvaks ja rõõmutuks.
Lennutada võib ka korra nädalas. Aga kindlasti on sagedasem linnuga tegelemine parem. Kasvõi veerand tundi, iga päev on ettem kui 2 tundi ühel päeval nädalas.
 
liis 29. detsember 2003, kl 12.40
Kui ma lähen poodi viirpapagoisid ostma,kas mul peaab siis oma puur kaasas olema,sest ma pean nad ju koju viima,ega ma neid purki ei pane ju.
 
mammu 29. detsember 2003, kl 12.52
papagoid pannakse pappkarpi, millele õhuaugud peal. Muidugi keegi ei keela sul puur kaasa võtta...oluliseim on see et linnuke külma ei saa;)
 
liis 29. detsember 2003, kl 12.56
to mammu

Kas pappkarp on tasuta ja mitme kuune viirpapagi olema peaks,et ta harjuks minuga ära.
 
kesiganes 29. detsember 2003, kl 13.05
Puuris lausa ei tohi viirpapagoid transportida, lind saab liiga paljudest uutast asjadest (müra, palju inimesi, autod jne) shoki.
Mõni papagoi võib seepeale otsadki anda.
Külmaga tuleks tõesti ettevaatlik olla, erti järsu jahtumisega. Kuigi Lõuna Venemaal peetakse viirpapagoisid õues ka väikeste miinuste juures, aga seal on linnud sellega harjutuatud.

Poodi tuleb kaasa võtta kaine mõistus, et teha parim valik olemasolevate lindude hulgast. Oled Sa täpsemalt mõelnud mis soost, kui vana lindu soovid? Mitu lindu, kas paarina ka järglaste saamiseks? Koos ühest kohast ostes võid ju saada sel juhul õe ja venna, mis järglaste puhul pole hea variant.

Kas ise teed linnu sugudel vahet? Ka müüjad eksivad sellega sageli.

Äkki on teises poes sulle rohkem meeldiv lind?
 
mammu 29. detsember 2003, kl 13.27
pappkarp on tasuta jah, aga vanuse kohta ma nii täpselt öelda ei oska...paari kuune on vist sobiv vanus, nii on ju enamus loomakestel. Aga ajapikku harjub ka vanem lind/loom.
Soovitan sul poest küsida vanust ja ka sugu. Ja kui tõesti poegi tahaksid siis osta erinevatel aegadel erinevatest poodidest. Sõbranna ja ka tuttavate viirukad pole terve aasta jooksul poegi toonud, neil pesakastid ilusti olemas, aga nii palju ma tean, et vahest meie kliimas nad poegi ei pruugigi tuua.
See ka veel, et kui poest lindu valid, võtta kõige erksam ja liikuvam lind, aga mitte närviline. Küll ise aru saad milline see õige linnuke on.
Kui oled tallinnast pärit, soovitan vaadata roccal mare ja ka sõpruse pst loomapoodi. Mõlemas on tavaliselt rohkem kui 4 viirukat korraga müügil...valik sulle suurem;)
 
liis 29. detsember 2003, kl 13.29
Ma tahaksin kahte isast või kahte emast.Poes ei pruugi ju suurt valikut olla,tuleb võtta need kes seal müügil on.Meie lähedal asuvas loomapoes on ainult 4 viirpapagoid müügil.
Ma muidugi käin veel mõned lemmiklooma poed läbi enne kui otsustan millised ostan.
 
mammu 29. detsember 2003, kl 13.33
kui ühest soost tahad, siis polegi oluline kui ühest poest ostad. Seda ma öelda kahjuks ei oska,kas ka erinevatest kohtadest ühesoolised teineteisega harjuvad...
Roccal mare loomapoes oli ükskord küll vist vähemalt 10 viirukat korraga müügil. Ja sõpruse pst poes on nii suur valik linde...ah mis ma siin ikka reklaami teen, ostad kust ostad;)
 
liis 29. detsember 2003, kl 14.03
to mammu

Ma siis lähen Rocca al Mare lemmiklooma poodi kui seal nii suur valik on.
 
kesiganes 29. detsember 2003, kl 15.08
to mammu
Aasta aega pole ka teabmis näitaja. Enne aastaseks saamist pigem ei soovitatagi pesakasti panna. Pealegi talvel on poegadega päris palju jama. Lisavalgust ja sooja vaja. Soolepõletikud tekkivad muidu jube kärmelt ja pojad hukkuvad. Need ju esimesed kolm nädalat puhta paljad ja jube õrnad. Puutuda ka ei tohi.

Mul oli emalind kahene ja isalind aastane kui pesatamiseks läks.
Kahjuks see emalind ei elanud kaua. Kippus muudkui munema, kuni ühel päeval kokku kukkus. Midagi ei saanud aru, millest see olla võis. Välimus oli terve, aga ometi jala pealt läks. Katsusin kõhtu ka, et äkki jäi muna kinni ... aga ei saanud sellest ka targemaks. Võibolla kurnatus, sest järjest oli juba mingi 4 või 5 pesakond. Kaua ta niimoodi pidigi jõudma.
Jube kurb oli, ta oli väga vahva linnuke. Paras nahaal. Pesitsemise ajal läks nii tigedaks, et lausa ründas köögis kõiki.
 
just me 29. detsember 2003, kl 16.23
Ma enda oma ostsin balti jaamast lemmiklooma poest, seal ka päris suur valik.
Seda ka veel, et isastel ja emastel on päris tuntav hinna vahe.
 
kesiganes 29. detsember 2003, kl 16.37
Ja mis soost linnu said siis?
Mina sain küll esimese ikka nii, et emase isase pähe. Aga siis polnud ka veel hinnavahet.
 
leelo 29. detsember 2003, kl 18.11
to just me

Kus kohas Balti Jaamas see lemmikloomade pood on??Mis tänava nimi on?
 
liis 29. detsember 2003, kl 21.40
Mul pole mujal puuri hoida kui põrandal,hiljem võibolla saab puuri riputada lae alla.
 
kesiganes 30. detsember 2003, kl 13.08
to Liis

Kas leidsid sobivad linnu(d)?

Põrand parim ei ole, linnud kardavad neist kõrgemal olevaid asju, aga ajutiselt muidugi ka variant.
 
Kiksu 30. detsember 2003, kl 19.37
Liis,
kui sul on kass, siis ei tohi sa mingil juhul muretseda väikesi viirpapagoisid. Nii hirmsa kiskja nägemine võib väikesel linnul esile kutsuda infarkti. Lind lihtsalt sureb suurest stressist. Tema ju ei tea, et puuriseinad teda kaitsevad. Papagoide pidaja ja suur sõber
 
just me 30. detsember 2003, kl 21.21
emase sain (väidetavalt).
Pood on seal turul kõikse viimases reas ( seal suunal kus palju kaltsu müüakse) suures hallis majas, reklaamid peaks ka väljas olema.
 
berry 12. oktoober 2015, kl 08.13
Tere!
Minul on selline mure et minu isane viirpapagoi on väga arglik ja ma ei tea mida teha. Äkki teab keegi mida siis tegema peaks?
Tänud ette!
 
papagoi 12. oktoober 2015, kl 14.17
Soovitan pöörduda murega siia foorumisse http://papagoimaja.forum.co.ee/

Kirjuta seal täpsemalt oma papagoi lugu. Kuidas ta on elanud varemalt ja tema iseloomust, vanusest. Ehk saavad papagoimaja inimesed nõuga abiks olla :)
 
Sära Kiristaja 14. juuni 2016, kl 10.04
Minul on selline küsimus,et kui kaua võivad viirpapagoid üksi olla?
Kas nädalased välismaa reisid peab siis ära jätma?
 
Sära Kiristaja 14. juuni 2016, kl 10.12
(paar korda aastas)
 
seidi 14. juuni 2016, kl 18.12
Kõige kauemaks üheks päevaks või leia neile hooldaja. Hooldaja saab käia iga päev lindude eest hoolitsemas. Olemas on ka loomade hotellid.
 
Viiru 19. juuni 2016, kl 13.01
Olen kuulnud,et viirpapagoid üle 24h toiduta ei ela.Minul õnneks vedas oma linnuga.Sain vabalt 3 päeva kodust eemal olla.Enamus linnud jätavad süües seemnekestad toidukopsikusse ja nende alt on raske uusi seemneid kätte saada,aga minu linnuke sõi nii,et tühjad kestad välja kukkusid.Nii sõi ta kuni kopsik oli tühi.Muidugi olid igaks juhuks ka hirsitõlvikud ja terad veel eraldi,pluss maiusepulgad.Kaugel elad?Ehk leiad hoiukodu nii kauaks!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!