Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
siiamikiisud
 
Marge 06. september 2005, kl 09.45
Tere!
Müüa puhtatõulised siiami kassipojad. Küll ilma paberiteta,aga nii ema kui isa endal kodus. Poegi siis 5. 4-emast ja 1-isane.
Asuvad Tallinnas. 350krooni. Telefon 58233251
 
souloflittlebunnies 06. september 2005, kl 09.57
aiai, kui pabereid pole siis ikkagi puhtatõulisi ei ole. keegi ei tõesta ju, et need pojad naabri antsu kassiga pole. pealegi kui mõlemad vanemad paberitega siis miks poegadel neid pole? peab mingi mõjuv põhjus olema.
 
brasu 06. september 2005, kl 10.20
Tegemist ilmselt lihtsalt maskiga kiisudega, kes kindlasti armsad, aga tõukassi nime all neid reklaamida on natuke eksitav. Pilte päris siiamist:
http://www.siamesekitties.com/1crackerjack.jpg
http://www.siamesekitties.com/lyumyum.jpg
 
nuuh 06. september 2005, kl 10.21
siuke väljaveninud siiam on ikka natuke kole minu meelest...kas ümaramaid siiameid enam ei olegi?
 
Marge 06. september 2005, kl 10.35
No kiisude ema-isa mõlemad ju endal kodus ja õues ei käi nad kumbki,täielikult tubased kassid. Aga pabereid ka neil pole,aga siiamikassid on nad küll ja pole siin reklaaminudki et puhtatõulised jne,lihtsalt ON siiamikassid ja palju "ümaramad" kui need seal piltidel.
 
maria 06. september 2005, kl 10.37
kas odavamalt ei saaks? nt 200?
 
kats 06. september 2005, kl 11.21
margele: "siiam" on siiski tõug ja kui ei ole paberit, siis ei ole ka tõukass. Samasugune värvus on võimalik ka kodustel kassidel, selle värvi nimi on eesti keeles "maskiga" või inglise keeles "colour-point". Seega on sinu kassid maskiga kodukassid, aga mitte siiamid.

ümara näoga siiamid on nn applehead siiamid, seda tõugu kahjuks FIFe ja seega ka eesti kassikasvatajate liit ei tunnusta. Seega need vähesed tõupuhtad applehead siiamid, kes Eestis võib-olla on, on arvatsavasti välismaalt sisse toodud, muidu neil ei saaks olla pabereid. nii et põhimõtteliselt on ka ümara näoga siiamid endiselt olemas, lihtsalt eestis ei ole nad levinud.

Muuseas maskiga võivad olla väga paljudest tõugudest kassid, ka näiteks pärslased. Maskiga pärslast ei nimeta aga keegi siiamiks, miks siis maskiga kodukassi kõik siiamiks nimetada tahavad?
 
Krissi 06. september 2005, kl 12.02
Ümaraid ja maskiga kasse on ju veel, näiteks Püha Birmad, väga ilusad kiisud.
http://www.felixclub.ee/index.php?action=toud/toud-birma.phps&me=3&lii=3
 
y 06. september 2005, kl 12.26
Jälle see lõputu teema,et peale tänapäeva siiami ei oleks teised siiamid.Rahvasuus on koik siniste silmade ja maskiga siiamid.Ükski inimene ei hakka ju eraldama,kas tegu nüüd tänapäeva siiamiga,birma,tai,applehead jne.Algsetest siiamitest on aretetud erinavaid tõuge,kuid alguse on saanud kõik algupärasest appleheadist.
 
kats 06. september 2005, kl 12.39
aga y, kas sa ütleksid maskiga pärslase kohta kah siiam? Hmm, äkki võiks selline loom rahvakeeles olla siiam-pärslane? Lihtsalt huviav..

Aga kui me ei luba iga vähegi lömmis kassi kohta öelda pärslane, olgugi, et tema kaugete esivanemate hulgas võis olla ehtsaid pärsia kasse, siis ei saa minu meelest öelda ka iga maskiga kassi kohta siiam, olgugi, et neil võib olla kaugeid ühiseid esivanemaid siiamimaal. Nii et ei püha birma, ega maskiga kodukass ei ole siiami kass.
 
minnihiir 06. september 2005, kl 12.45
y ära aja lolli hülgemöla. Kas siis kõik koerad on hundikoerad kuna nad põlvnevad ju kaudselt kõik huntidest. Siiami kass on ta siis kui on vastav tõutunnistus ja siiamiSARNANE kass siis kui pabereid ei ole. Selge, lollpea ?
 
souloflittlebunnies 06. september 2005, kl 13.07
to y: siiamid ei ole pärit appleheadist. applehead on ameeriklaste aretatud variant. siiamid on ajalooliselt pärit taimaalt ja seal nägid nad muide umbes taolised välja nagu tänapäevalgi tõuna tunnustatud siiamid.
ja tavalisi maskiga kodukasse ei peaks tegelikult siiamiks tõesti nimetama. pole need kassid millegipoolest halvemad, kindlasti kasvavad mõnusad sõbrad, aga siiamid nad kindlasti ei ole ja puhtatõuline nende kohta öelda on lausa valetamine.
 
milky 06. september 2005, kl 13.23
kas pilte ka on? saad ehk pilte (ka vanematest!) ja lähemat infot meilile saata?
 
n 06. september 2005, kl 13.27
võibolla tõunimetuse kohalt poleks tõesti kõige õigem nimetada maskiga kodukiisiusid siiamiteks. Aga tean, et lapsepõlvest saati olen mina j vähemalt igasugused minu tuttavad ikka rääkinud siiamikiisudest. Ja kui aus olla, siis miu jaoks tunduks võõras jälle rääkida maskiga kodukassist vms. Samamoodi nagu räägitakse ka hundikoerast, kes tegelikult ei pruugi mitte olla puhtatõuline.
Vahe minu meelest on lihtsalt selles, et tõuloomade kasvatajate jaoks võib see tunduda solvav või ahistav või ka vale (mis ta praktiliselt ka võib olla) nimetatad nii ka mittetõuloomi aga tavainimeste jaoks on siiski sellised nimetused suhteliselt tavapärased ja nii saadakse ka kergelt aru, milline see kiisu siis välja näeb, või ka koer.
Või mismoodi kirjeldada siis krantsi, kes välimuselt on sarnane hundikoerale, kollile, taksile jne, või kassi, kes sarnaneb pärslasele jne???
 
chilipi 06. september 2005, kl 13.44
Isa ja ema kodus olemas - ega nad siis sama pesakonna kassid pole? Kuidas sa igal jooksuajal pesakonda väldid? Veid OT aga tuli selline mõte. Ei pea siia vastama, kui ei taha.
 
Melinda 06. september 2005, kl 16.25
To n - hundikoer ei ole tõug. Selles ongi vahe. Nimeta sihukesi hundikoerteks kui tahad, aga mitte näiteks Saksa lambakoerteks. Siiam aga on tõug. Jabur küll vabandada inimeste rumalust välja sellega, et aga-nii-on-mu-tuttavate-hulgas-räägitud. Mask on lihtsalt üks geneetiline omadus kassil, täpselt nagu triibud (tabby). Paljudes kassides võib see geen rohkemal või vähemal määral olemas olla. Nii siiamis kui teistes. Siiamil on aga lisaks väga spetsiifilised tõuomadused, nagu teistelgi tõugudel.
See on küll täeisti vale jutt, et maskidega kassid on aretatud siiamitest. See on vaid üks geen kassidel, mis sellise värvikombinatsiooni annab. Paljudel tõugudel on maskiga variante lisaks muudele, samamoodi, nagu triipudegagi (Briti lühikarvaline, Scottish fold, Birma jne), aga see ei tähenda, et neid kuskiltpidi võib siiamiteks nimetada. Birmal, muide, on lisaks käpaotsad valged, mida siiamitel ei ole ja neil on maskivariante palju erinevaid, on laigulisi, triibulisi jne.
 
catriona 06. september 2005, kl 17.05
AH ehk klassikaline ehk traditsiooniline siiam oli 90-date alguseks mitmete tõuühingute ja tõuinfo kodulehtede andmetel aretusest maas, sest moodne siiam tõrjus ta välja. Vist oli osaliselt tegemist ka sellega, et uuel siiamil püsis näituseks vajalik välimus kauem kui AH'l - need kipuvad vananedes tumedamaks muutuma ja ei ole ka isenditi nii värvipuhtad kui 20. sajandil aretatud. Näitusekarjääri mõttes tähendab see aga seda, et ühe AH karjäär on mitmeid aastaid lühem, kui moodsal.
Mingi aeg tagasi oli siin-seal juttu, et AH tahetakse aretusse tagasi tuua, sest on loomult rahulikum kui moodne variant ning teda igatsetavat kõvasti taga.

Ma panen siia natuke tõuinfo linke, keda huvitab. Ja need kinnitavad, et moodne 'asteeniline' orientalit-meenutav siiam on tuletatud-aretatud appleheadist. KÕIK varasemad siiamipildid kujutavad kassi, keda enamus inimesi teab kui PÄRIS siiamit ning keda nimetatakse traditsiooniliseks ehk klassikaliseks ehk AH-siiamiks. :) Igatahes ei meenuta nad kuigipalju seda praegusaegset siiamit.
Vaadakse ja klõpsige linke:
http://cats.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ&sdn=cats&zu=http%3A%2F%2Fmembers.lycos.co.uk%2FTSCA%2Findex.html
http://www.breedlist.com/siamese-trad-breeders.html
http://www.siamesekittens.com/hist1.html
http://www.oldstylesiamese.com/history.html
http://www.canndeeapples.com/history.htm
http://www.travelswithtigger.com/fanciers/trad-siamese-faq.html

Parimat soovides ja ka Eestisse tõulisi AH-siiameid taga igatsedes,
C ja Leonardo

P.S. Ka minul on kodus siiam, see va AH. Kõikide teda näinud kassisõprade ja -tundjate sõnul väga ilus ja väga siiam. ILMA paberiteta muidugi. Meie peres on siiameid peetud vist 1979. aastast alates. ILMA paberiteta muidugi.
Eestis ei ole minu teada mitte ühtegi paberitega klassikalist siiamit, mis aga ei tähenda, et nende kasside näol ei oleks tegemist siiamitega. Võimalik innbreeding ja aretusteadmatusest tulenevad pärilikud terviseprobleemid on muidugi iseasi.
Kes on näinud siiami ja mitte-siiami nn 'apsulapsukesi' teab, et kuigi siiamite tõutunnuseid peetakse geneetiliselt üsna dominatseteks, ei saa need siiski korraliku võsatriibiku geenipagasi vastu. Kombinatsioonid on huvitavad, aga üldjuhul mitte kuigi siiamlikud. Kes tähti närida tahab, võib biloogiaõpikust välja kaevata dominatse geeni avaldumise valemi ja tulemuste üle mõtiskleda. :)
 
sally 06. september 2005, kl 17.36
kui sinu siiamid ei ole paberitega, siis ei ole neil ka mingit sugupuud ja nende kasside suguvõsas võib vabalt olla triibikuid ja muid misiganes kasse ja nende tunnused poegadel mistahes hetkel välja lüüa.
kui sa aretusest midagi ei tea, siis jäta loll jutt. siiamitaolised kassid EI OLE siiamid. ükskõik kui palju sa neid ka siiamitesk nimetad. täpselt, nagu iga suvaline hall ümarpea ei ole briti lühikarvaline või teravama ninaga hall kohe vene sinine.
 
dg 06. september 2005, kl 18.24
MINA SAIN ENDA KIISU ( SIIAMI ) KA NII ET POLNUD PABEREID JA VÄIDETI OLEMA PUHTATÕULINE, MASKIGI POLNUD EES.
TEGIME PABERID JA NYYD ON PABERITEGA SIIAMI KASS, KÄIB NÄITUSTEL KA.
NII ET KA TEMA KASSID VÕIVAD OLLA PUHTATÕULISED.(muuseas selle enda tõupaberikassi sain 1 kr)
(teine ka kodus ja see maksis 200)
ta saab ka varsti paberid =)

HIND EI LOE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
hm? 06. september 2005, kl 20.24
kuidas saab "noname" kassidele lihtsalt pabereid teha?
 
dg 06. september 2005, kl 21.20
nagu see inimene kes myyb,
tema ajab need asjad korda =)
PEAB AJAMA, JA KUI EI SIIS ON VÕLTS!!!!
 
ei saa aru 06. september 2005, kl 22.05
siit tuleb nagu välja, et ostja tegi ise paberid???
 
kats 07. september 2005, kl 08.23
catrionale, võiksid ka ise bioloogia õpikusse kiigata - siiami värvi geen (ehk siis tegelikult mask) on RETSESSIIVNE, aga on sisuliselt samasugune värv nagu albinism. Selleks, et kass oleks albiino, on vaja et ta saaks ühe albiino-geeni kummaltki vanemalt, kusjuures vanematest kumbki ei pruugi albiino olla, mõlevad võivad albiino-geeni varjatult kanda (heterosügootselt). Igal juhul, kui kassipojale satub kokku kaks albiiongeeni, on tema värv valge, ükskõik mis geenid temal ülejäänud on. Justkui oleks muidu värviline kass äkitselt valge värviga üle kallatud. See sama kehtib ka maski korral, ainult et siis jääb kassi loomulik värv (see mille määravad ülejäänud geenid) kohati läbi kumama - keha kõige jahedamatest kohtadest rohkem. (Siit ka põhjus, miks vananedes maskiga kassid tumenevad - vanurite kehatemperatuur on jahedam kui noortel). Kõige tavalisem värv maskiga kassil on "seal-point" ehk tõlkes pitsatpruun, mis tegelikult geneetiliselt on must kass maskiga. Osadel tõugudel on aga lubatud kõikvõimalikud maskivariandid, nii et maskist võib läbi kumada hoopis tavaline koduvöödik vms ja lubatud värve on umbes sama palju kui kasside värve üldse.

ühesõnaga pika jutu point on see, et kui kahel paaritatava kodukiisul mõlemal esivanemate hulgas on olnud maskiga kass, kuigi ei nemad ise ega nende vanemad maskiga ei ole, võivad nad saada maskiga poja. Kõik on puhtalt juhuse küsimus.
 
to dg ja teised 07. september 2005, kl 09.02
Paberid "tehakse" vahel tagant järele jah...see on nii, et järgmine pesakond, mis tuleb "puhas" sinna kirjutatakse üks kassipoeg juurde. Sünnib näiteks 4 aga tõuühingusse teatatakse, et 5. Kui ühing kontrollima ei tule, siis läheb läbi. Kui juhtub, et tuleb ( üli-üli harva) siis öeldakse, et üks suri just eile ära :)
Avalik saladus.

Seega tagant järele paberid võib teha jah kasvataja...sinu kassi tõulisust ei näita see kahjuks küll mitte. Seepärast päris tõukasside omanikud selliseid juhuslikke ei kasutagi paaritustes, vaid neid kasse, kelle peremeestest on teada, et nad on kassi ostnud KOOS paberitega kontrollitud kasvatajalt. Mitte ajalehest ja ...jumal teab mis "paberitega"
 
Kass2 07. september 2005, kl 10.08
ilmselt mõttetu on vaielda inimestega, kes arvavad, et neil on paberiteta tõupuhas applehead siiam kodus. AH on tõesti ameeriklaste aretustöö tulemus - burma+siiam ja paberid (kui üldse) antakse välja tõunimetusega tonkinese. Seega avaldan sügavat kahtlust selles osas, et siin Eestis paberitega AH siiameid on. Aga pole ka võimatu, sest Eestis on kassiklubisid, kes annavad paberid välja jumal-teab-millele.
Applehead ehk traditsooniline ehk klassikaline siiam (nõus, et täiesti segadusttekitavad nimetused)ei ole aktsepteeritud tõug ühegi suurema ja tõsiseltvõetavama organisatsiooni poolt (FIFE, CFA, TICA). Lisaks appleheadidele on nn. traditsiooniliseks siiamiks ajalooliselt peetud suvalisi maskiga kasse (kelle vanemate või vanavanemate hulgas oli olnud mõni siiam), kes toodi Taist 19. sajandi lõpus. Nimelt puhast tõugu siiamit (see mille kohta meil siis öeldakse modern type) oli isegi Tais raske leida, lisaks sellele oli nende eksport keelatud, kuna kuningas tahtis neid kasse kiivalt enda valduses hoida. Puhast tõugu siiam oli kuningliku perekonna poolt tehtav hinnaline ja haruldane kingitus. 1872. aasta Londoni näitusel osalesid esimesed kuningliku päritoluga siiamid.
Samas ei ole mul selle vastu midagi kui inimestel on olemas toredad ja armsad siiamilaadsed kassid aga palun ärge rääkige nn. "Tõupuhastest paberiteta kassidest". Keda tõu ajalugu põhjalikumalt huvitab, siis kirjutasin kevadises (oli see nüüd märts või aprill) ajakirjas "Lemmik" pikema artikli siiamitest. Kes ikka veel avaldab kahtlust, siis lugege Sally Franklini raamatut “The Complete Siamese”. See on üks põhjalikumaid ja aktsepteeritavamaid kirjutisi siiamite kohta.
 
huviline 09. september 2005, kl 12.02
võtaksin omale ühe emase kiisupoja aga olen tartus ja tallinnasse pole lähemal ajal asja.kas ise siiakanti ei satu?
Mai Kontkar 09. veebruar 2022, kl 08.50
Kahtedega viidet peab esitlema nii, kus nimetatud portaal muutub siniseks. Lugeja vajutab sellele ja ta avanebki.
See, mida panite üles ei avanegi !
Mai Kontkar 09. veebruar 2022, kl 08.55
Vabandust! Kaht suusatavad lehte Siimamite kohta ei avane. Veebi aadress peab minema siniseks, kui on õigesti kirjutatud.
Siin seda ei ole ja ka ei avane.
Mai Kontkar 09. veebruar 2022, kl 09.00
Puhast tõugu Siiamil on saba lühem ja tugeva jõnksu. See ongi kõige suurem tõutunnus.
eid_1534ee99c0384d 18. veebruar 2022, kl 19.05
Järgmine kord vaadake kuupäeva, enne kui 17 aastat vanale postitusele vastate.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!