Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
hobuse pidamine
 
loomaarmastaja 26. september 2006, kl 15.11
Mul on suur unistus pidada kunagi oma hobust aga ei oma õieti ettekujutust kui kulukas nii rahaliselt kui ka ajaliselt see võiks olla. On oma maja (talli veel pole) ja oleks ka kopli koht. Heina ja muu varustuse peaks kõik ostma. Kas üldse on võimalik ühte hobust pidada või peab tal seltsiline olema?
 
piri 26. september 2006, kl 15.38
Kas sul üldse mingit ettekujutust on hobuse pidamisest kui sa sihukese küsimuse esitasid "kas teda üksi saab pidada". Vastan, et saab küll ja kui sa kusagil ratsutamas või hobustega tegelemas käid, siis küsi enda treenerilt/tallimehelt palju see kõik maksma läheb. Et sind aga maa peale tuua ütlen, et see odav lõbu ei ole. Arvestama pead värkimise, vaktsineerimise, heina, vitamiinide, varustuse jne., jne. asjadega.
Soovitan esialgu kusagil trennis/tallis käia kasvõi uurimas ja vaatamas kuidas hobuse eest hoolitseda. Mõtle ka tagajärgedele juhuks kui sa temaga hakkama ei saa, mis siis edasi saab.
Ühesõnaga mõtle hoolikalt järele, kas sul on isiklikku hobust nii väga vaja või oleks targem ja odavam kusagil trennis/hoolitsemas käia.
 
nojah 26. september 2006, kl 15.51
<www.foorumid.net/hobune>
Siit saad kogu info, mida vajad.
 
nojah 26. september 2006, kl 15.51
http://www.foorumid.net/hobune
 
s 26. september 2006, kl 16.32
kui sul endal on olemas tall või koht, kus hobust hoida, siis boksiüüri kulud jäävad ära. varustus on enamasti selline, mida sa sageli ostma ei pea, juhul kui midagi katki just ei lähe. arvatavasti harjad jms jooksvalt kuluvad töövahendid. toidukulud on (hein, lisasööt), vaktsineerimine, värkimine. ja arvesta arstikuludega, mis on tunduvalt suuremad kui väikestel lemmikloomadel. lisaks võimalikud transpordikulud.
 
loomaarmastaja 26. september 2006, kl 16.47
ma olen hobustega tegelikult päris palju kokku puutunud aga koht, kus ma nendega tegelesin oli suur tall ja sel ajal kuulusid hobused riigile. olen kuulnud, et hobused ei taha üksi tallis olla, peaks mingi teine loom seltsiks olema. tahtsin lihtsalt teada, kas sellel kuulujutul tõsi taga? nüüd aga üle mitme aasta võib asja peale tõsisemalt mõelda ja eks ma suhtlen hobusepidajate endiga ka oli lihtne võimalus ka siit infot koguda, ehk on asjatundjaid ka siin seiklemas :)
seda tean, palju hobune võiks ise maksta ja mis varustus maksab aga just sööt ja ravimid ja võibolla veel midagi...?
 
eva 26. september 2006, kl 19.02
hobune on mul endal olemas...7 kuuga kulus hobusele...värkimine,rautamine,boksiüür mis polegi väga korge,odavama hinnaklassi varustus milleks oli ainult sadul ja veel paar asja,kindlustus jne ule 25 000 krooni. muidugi kui täpsemalt midagi uurida tahad void mailida aga odav lobu see pole... samas kes teab kui omal kodus voimalik pidada... üksi pole tark pidada,hakkab lollusi välja motlema ta ju ikkagi karjaloom,kui aga tihti tegeleda ei jää talselleks aega,arvestada ka sellega kus hobune enne elas kas karjamaal karjas voi on olnud kogu aeg tallis boksis ja üksi koplis kompinud.
 
kelly 22. oktoober 2013, kl 11.54
Mul oleks samuti soov endale hobust võtta ja ma käin ka ratsutamas ühes tallis ning ma oskaksin hobuse eest hoolitseda aga ei tea kas jõuaksin seda kooli kõrvalt teha, ma olen 13 aastane ja käin 6 klassis aga ma väga sooviksin omada enda hobust, mul oleks võimalik omada ühte hobust aga ma tahan teada kas tal võib olla seltsiks mingi koer või kass ja samuti tahaksin ma teada palju ruumi läheb ühel hobusel vaja koplis, ma ei tahaks hobust sinna talli panna kus ma ratsutan sest ma tahaks et ta oleks minu juures ja mulle tõesti meeldib hobustega tegeleda. Talli mul pole.
 
juss 22. oktoober 2013, kl 12.59
Hobust saab pidada erineva maksumusega.
Sinul tuleb tõenäoliselt kallis. Talumees, kes peab tööhobust või universaalset eesti hobust, võib aga nii odavalt hakkama saada, et talle makstakse veel pealegi.
 
to Kelly 26. oktoober 2013, kl 03.30
Talli sul pole. Kuhu sa hobuse siis paneksid?
On tõuge, kes võivad meie kliimas ka aastaläbi väljas elada, aga ka neile on vaja siiski kohta, kuhu varju alla tulla, kus toit katuse all seisab, kuhu neid tuua siseruumi, kui vajadus tekib.
Tegelikult on hobune ikka kariloom, kes vajab kõrvale oma liigikaaslast. Jah, teda on võimalik üksi pidada, aga see pole loomaarmastus, kui tahad teda seltsist (tallitäiest teistest hobustest) eemal hoida ainult sellepärast, et sulle nii meeldib. See on pigem isekus ja piinamine.
Kui hobuseid tõesti armastad, ei tasu neid üksi jätta.
Hobune võib sõbrustada nii kassi, koera, kitse kui lambaga, see võib olla ka tore vaadata, aga on sisuliselt sama hull, kui sinul endal oleks sõbraks vaid üks sokk ja mitte ühtki inimest suhtlemiseks.
Mõtle sellele.
 
Just 27. oktoober 2013, kl 14.14
Üksi peetav hobune on sama üksik, kui üksi peetav kass või koer!
 
:) 29. oktoober 2013, kl 17.54
Igal juhul palju üksikum kui kass, sest kass ei ole loomult kariloom, hobune aga on.
 
ehh 29. oktoober 2013, kl 18.40
kass pole siiski päris üksielaja, me kõik teame kuidas hulkuvad kassid karju moodustavad ja omavahel suhtlevad.
 
Anonüümne kasutaja 06. oktoober 2019, kl 11.40
Hobust saab pidada ka üksi, tegelikult oleneb see sellest kuidas hobune ise harjunud on, võibolla on hobune sünnist saati karjas elanud siis ei ole see arvatavasti võimalik :)


Edu!
 
Jõehobu 17. september 2021, kl 14.52
Hobuse protsessoriks on ohjad ja piits.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!