Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Üks pähklitega maiustus vene ajal, aidake unustajat
 
maiasmokk 16. jaanuar 2015, kl 15.13
Kuidas nimetati vene ajal müügil olnud väga magusat ollust, mida müüdi nii kaaluga letist kui riiulist valmis kaalutud tükid. Oli pähklitega ja ilma ja vahel oli sisse segatud šokolaadi, seega värv võis olla kas iirisevärvi või pruun. Värske oli pehmem ja vanem oli juba kõva. Kuidagi ei meenu maiustuse nimi. Aitäh
 
arvan et 16. jaanuar 2015, kl 15.33
 
pakub 16. jaanuar 2015, kl 15.33
Sherbett?
 
jah 16. jaanuar 2015, kl 15.35
Šerbett või sherbett, kuidas keegi ütleb, on õige vastus.
Oli mu lemmik kunagi. Praegu tehakse ja müüakse seda küll, ning valikus on ka nt arahhispähklitega variant.
 
d 16. jaanuar 2015, kl 15.56
metspählitege oli hea kunagi ammusel ajal...
 
kahju, aga.. 16. jaanuar 2015, kl 16.12
pragu müüdav sellelaadne sherbet ei saa kahjuks ligilähedanegi sellele, mis oli kunagi :(
 
vanapaks ise 16. jaanuar 2015, kl 16.20
Pakkuge keegi mõnd head halvaad kah, sellist mida omal ajal lahtiselt kaalukaubana müüdi. Ega see pakitud variant ka halvem polnud.
 
kurmaan 16. jaanuar 2015, kl 16.37
oli jah metspähklitega sherbett!
Mäletan, et kui vanaema käis mind hoidmas, siis ostsime alati poest suure käntsaka ja sõime kahepeale ära:)
 
halvaa 16. jaanuar 2015, kl 16.53
kunagi jah oli imehea halvaa ka saadaval. tänasega ei anna võrreldagi.

teeks ise, aga ei oska.
kas keegi oskab halvaad teha, head, mõnusat.

ja sherbett oli paksult mõnusaid pähkleid täis. ikka väga hea oli.
 
to: halvaa 16. jaanuar 2015, kl 17.15
Minule need Ali-Baba halvaad muljet ei avalda.
Säästumarketis on suht tihti müügil seda õige maitsega halvaad. Kaks erinevat sorti, läbipaistvates pakendites. Ja ka Prismades on olnud sinise, rohelise, punase pakendiga. Osta ja proovi!
 
Halvaasõber 16. jaanuar 2015, kl 18.18
Siiski, head halvaad on saada küll.
Tallinnas keskturul, lahtine halvaa.
Katsu kilekotikeses väljapandud tükki kergelt näpuga, kui tunned et pehme, võta ära.
 
Ave-halvaa 16. jaanuar 2015, kl 20.42
oli ka kunagi, valge ja pähklitega. Küll seda sööks praegu kui kätte saaks:)
 
Melilotus 16. jaanuar 2015, kl 21.09
Head halvaad saab kaalukaubana Kalevi kommipoest ,mis asub vana Kalevi vabriku väravas.
 
maiasmokk 16. jaanuar 2015, kl 21.33
Aitäh vastajaile. Mulle maitses kõik seesama magus. Lisaks veel kakaokuubikud.
 
vana aja koolilaps 17. jaanuar 2015, kl 23.12
Meil kooli einelauas müüdi kakaokuubikuid ja kisselipulbri brikette, mida lapsed hoolega nosisid.Arusaamatu, miks sellised asju seal müüdi, need polnud ju selliselt kuivalt närimiseks ette nähud.
 
nostalgia 18. jaanuar 2015, kl 13.30
Mäletan nõuka ajal sellist maiust, kus korvikese sees olid seened, ei oska enam öelda, kas olid mingid martsipani või hoopis küpsisetaignast. Vot neid tahaks küll saada....
 
pisik 18. jaanuar 2015, kl 18.58
Maiasmokk ise küsib ja ise vastab. Pole ju võimalik, et igal pool müügis olev sherbett (sama hea kui nõukaajal) ei ole küsijale silma jäänud. Ka halvaa on sama hea kui nõukaajal. Pigem paremgi.
 
ÜTE 19. jaanuar 2015, kl 11.02
kakaokuubikud ja Ontika nimelised tropsid olid superhead maiustused.
seda valget pähklitega maiust kutsutigi Ave halvaa. Mulle meeldisid pähklid, vanaemale magus ümbris :)

üks asi oli sellel nõukaajal hea- olid kindlad normid ja nõuded, mille järgi igasuguseid tooteid valmistada tuli, seega võisid olla enam vähem kindel, et Sõpruse kook om sama maitsega nii Rakveres kui Võrus. Muretaignal valmistatud õhuke kohupiimakook maitses sama hästi nii Tallinnas kui Pärnus. Tänapäevased ekleerid ja teekoogid pole enam pooltki seda, mis nad siis olid. Kreemitorte aga ei tehta enam üldse, ka tellimuse peale mitte.
Mis me magusast räägime, tänapäevane grillkana on igasuguste maitseainetega nii ära rikutud, et osta seda enam ei tahagi
 
maiasmokk 19. jaanuar 2015, kl 21.18
Mul ei meenunud šerbeti nimi, aga kiiresti oli vaja. Sellepärast kirjutasingi siia. Olin parajasti kõigist poodidest eemal ja ei saanud minna kauplusesse riiuleid kontrollima.

Teiseks, sel ajal olin ma laps, ja sõingi kõiki neid asju (ja palju), praegu olen ma täiskasvanu ja söön magusat märgatavalt vähem. Ja ka mälu on kehvem kui varem. Aitäh kõigile veelkord.
 
elementaarne 22. jaanuar 2015, kl 00.07
mammi sõidab bussiga poodi ja annab juhile peoga pähkleid,a ükskord ei anna....pojake,poes ei olnud pähkleid sokolaadis.........
 
nostalgia 28. jaanuar 2015, kl 16.34
Huvitav, et kõik igatsevad taga kakaokuubikuid. Siis oli ju ka komme müügil, drops, kosmos ja kuubikud ei lähe siiski meeles. Aga minul on veel pähklipann ja isegi retsept. Oli vaeses ajas ka midagi ilusat.
 
HaukuvPeni 28. jaanuar 2015, kl 19.04
Mõnda asja tehakse järgi küll enam vähem samasugust, aga hind pannakse nii soolane, et kaob ära isu seda osta. Näiteks "Anneke" šokolaad maksis 42 kop. Ja kamašokolaad 16 kop. Kuna rubla oli suur raha siis 50g. "Annekest" sai 2 tk. aga 100g. kamašoksi 6 tk. Söö või haigeks. Nüüd vahepeal oli müügil mingid kamatahvlid ja hind pea sama mis päris šokolaadil. No kes ostab seda?
Meeles veel mannavahu briketid mis olid ka täitsa söödavad.

© Kõik õigused kaitstud... hammastega!
 
g 28. jaanuar 2015, kl 22.33
Selle asja nimi on šerbett jah ja praegu on ka müügil. Valget Ave-halvaad olen näinud nii Prismas kui Konsumis.
Lapsena korjasin šerbetist pähklid välja, sest see ülimagus suhkrune mass ei maitsenud üldse. Ja vahvlite vahelt kraapisin tavaliselt selle valge olluse välja.
Minu suurim lemmik oli metspähkel šokolaadis, see meeldib siiani (kahjuks Kalev enam ei tee, viimane variant on neil paks imalmagus piimašokolaadist ümbris, sees niru pähklinässu).
Ja teine suur lemmik oli Toome küpsised - köömnetega, Arlekiini küpsised meeldisid ka. Muidugi sai ka tuubist "Kosmost" imetud ja kissellipulbrit söödud, kakaokuubikuid ei ole näinud. Vahel olid suhkrutüki pakkides pikad suhkrukangid, need tundusid ka jube lahedad, ehkki tavaline suhkur. Maisipulgad olid ka head, ainult mitte need sidruniga, mis olid väk.
Iirised sulatasime pliidiplaadil ümber ja tegime pulgakommideks, triikisime saia lapikuks ja tegime piimast koorekomme.
Nostalgia, trallallaa.
 
mis 29. jaanuar 2015, kl 23.31
kõike mäletan aga kakaokuubikud?? mis asjad need veel olid?
 
ÜTE 30. jaanuar 2015, kl 09.37
Toome küpsised, ja-jah.
Naljakoht tuleb nüüd- mul on alles nende küpsiste kaks karpi- hoian seal sees niidirulle :)
 
maiasmokk 01. veebruar 2015, kl 18.21
Kakaokuubik oli ilmselt mõeldud kakao tegemiseks, piima või vee sisse vb? Aga mulle osteti neid niisama krõbistamiseks ja jooki ei tehtud neist meie kodus kunagi. Tallinnas olid müügil Kaarmani poes, aga mingi hetk kadusid ära. 80-ndatest ma neid üldse ei mäleta enam. Ja ilmselt oli Vene toode, mitte Eesti oma.
 
huvitav 01. veebruar 2015, kl 21.17
ma ei oska küll neid asju taga nutta, kuigi mäletan.
anneke pole kunagi meeldinud - ei varem ega nüüd, marmelaade otse tuubist ei limpsinud jne

sherbett oli seni hea, kui seda veel õigetest ainetest tehti, aga tulid uued ajad ja kasvas ahnus, hakati valmistama odavamast materjalist,
olid kuldajad, kus isegi koostist ei pidanud pakendile märkima... (seega tuli seda nämmut ise tegema hakata - see on tegelikult imelihtne.)

kõiges jamas on süüdi tänapäevane, *suurepärane*, üliodav solktoode MARGARIIN. kõik söödav solgiti suurema kasumi saamise nimel selle sodiga.
no okok.. hetkel on võimalik juba saada ka algupärase retsepti järgi tehtud hõrgutisi, aga need ka maksavad nats rohkem
vottak
 
lo 01. veebruar 2015, kl 23.10
Normaalne nähtus, et lapsepõlvemaitsed tunduvad kõik head.
Aga sel vastikul nõukaajal olid maiustused naturaalsed, ilma lisaaineteta, seda tasub igatseda.
Ja eesti keeles on š ja ž täht siiamaani alles, nii et õigekiri on teretulnud: šerbett ja šokolaad, pole tarvis võõrkeelsete ühenditega risustada.
 
küpsistest 03. veebruar 2015, kl 18.24
Meeldisid olümpia küpsised (ei tea kas praegu Olümpia hotellis neid veel tehakse-originaale, ma mõtlen), suvorovi küpsiseid pole ka ammu müügil näinud.
 
olid ajad 05. veebruar 2015, kl 15.47
Kui nüüd meenutamiseks läks... Nimetati kreemitorte-kreemikooke. Kreemitort oli biskviittort, siis oli veel imehea kuldpruuni muretaignast põhjaga tort. Pealt roosa ja valge kreemiga kaunistatud, keskel tavaliselt suur roos. Mõni ei tahtnud nii rammusat, mulle meeldis, maitses ka see suur kreemist roos. Kohupiimakoogid (14 kopikat), samuti kulpruuni krõbeda põhjaga - neid sai Pärlis ja sealsamas Voorimehe ja Pika tänava otsas piimasaalist, kus olid laual vaagnad saiadega. Ise võtsid, pärast ütlesid mitu ära sõid. Seal oli küll alati järjekord ootamas (nii oli üldse kohvikutesse pääsemisega). Jah, kondiitritooted olid siis maitsvad. Praegu ma kooke enam ei ostagi. Võltsid. Paljustki võiks rääkida, kui hakata meenutama.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!