Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Vastake kõik tudengid!
 
huvituja 05. jaanuar 2005, kl 11.08
Ei tee mingit küsitlust, vaid lihtsalt huvitab meile ülikoolide elu-olu. Rääkige palun natuke:
mis koolis käite?
kuidas kooli, eriala ja õppetasemega rahul olete?
mida peate oma kooli kõige negatiivsemaks küljeks?
kõige positiivsemaks?
kas vaeva tuleb näha palju või saab hinded kergelt kätte?
mida muudaksite oma kooli juures, kui oleks otsustaja isik?
 
tudeng 05. jaanuar 2005, kl 11.11
Käes on sess, kogu aeg on kiire!!!!!!! Küsi peale eksameid!
 
hdh 05. jaanuar 2005, kl 11.35
maksma peab-negatiivne.

huvitavad ained-positiivne.



kiire hetkel tõesti,sest sess käes ja asjad kokku jooksnud-negatiivne
 
Someone 05. jaanuar 2005, kl 12.15
Õpin ühes Tallinna erakoolis.
Põhimõtteliselt olen kooli ja õppetasemega rahul. Eriala ka huvitab...
Negatiivne külg oleks näiteks see, et kui tahad mingit ainet, mida konkreetsel aastal õppeplaanis ei ole, siis jookse mööda maja ja koosta pabereid, et aine kavva võetaks (aga võetakse ka). Või et osa õppejõud (õnneks siiski koolipeale vaid 1-2 tk)on liialt subjektiivsed. Raha tahavad ka saada, kuid tunnen, et olen ikka midagi vastu ka saanud, niiet see niiväga negatiivne ei olegi. :)
Positiivne külg on see, et saan kodulinnas õppida seda, mis huvitab (seda eriala õpetavaid koole on Eestis väga vähe), õppejõud on targad ja staažikad, kooliväline elu on ka norm ja kui ise tubli ja agar oled, siis ei ole midagi, mis sind takistaks võtma neist ülikooliaastatest parimat (st keegi ei sunni midagi peale ega viska sülle, kui midagi tahad, siis ole julge ja küsi ainult)

Repliigi korras - erinevalr erakoolide mainest ei saa seal ainepunkte ja hindeid kergelt kätte, eksamiteks tuleb ikka õppida tugevalt (no heakyll, muidugi oleneb ainest ja õppejõust ka aga üldiselt on nii).
 
chick 05. jaanuar 2005, kl 12.39
negatiivne - maksta tuleb

positiivne - huvitav eriala(st mind huvitab), pidevalt uued katsumused, peab palju pingutama, et õppetoetust saada, väga targad ja head õppejõud, keegi hindeid näo järgi ei pane,

mis puutub tundegieelu, siis pole see mind kunagu huvitanud; kõik need kevad- ja sügispäevad on minust kauge kaarega möödunud, võibolla seetõttu, et kool asub Tallinnas, kus polegi võimalik Toomemäel õlut juua ja saiakesi nosida, kuid juba esimesest kursusest alates käin tööl ning seega polegi eriti aega nn tudengielu elada, kuid ega see mind ei huvita ka
 
ka tudeng 05. jaanuar 2005, kl 18.15
mis koolis käite?
tü-s.

kuidas kooli, eriala ja õppetasemega rahul olete?
ülikool on liiga suur, et talle tervikuna hinnangut anda. oma erialaga olen väga rahul, õpetuse tasemega üldiselt ka (eks muidugi on üksikuid nõrgemaid aineid ja viletsamaid õppejõude), kaasõpilaste taseme ja minu jaoks madalate eksaminõudmistega ei olen väga rahul. meie erialal siiski kahtluseta parim ülikool eestis.

mida peate oma kooli kõige negatiivsemaks küljeks?
välismaise teaduskirjanduse vilets valik raamatukogus (aga siiski parim eestis). osa erialade ebaproportsionaalselt viletsam rahastatus, periooditi selle tagajärjel teadustöö kohatine pidurdumine. mõnes teaduskonnas ja osakonnas arvutitöökohtade pidev puudus (endal õnneks on arvuti kodus).

kõige positiivsemaks?
eesti parim õppejõudude valik (vähemasti minu erialal); laialdane teadustöö; traditsioonide ja akadeemilisuse hõng, mis vaatamata viimasel aastakümnel kogu eesti haridussüsteemi iseloomustavale raha- ja plaanimajandusele on osalt säilinud; asukoht pisikeses ja koduses tartus (ise olen tallinnast pärit); tugev suunitlus teadustööle; väga sõbralik õppejõudude ja tehniliste töötajate kollektiiv; koostööd, mitte konkurentsi õhutav vaimsus; seotus akadeemiliste erialaseltsidega, aktiivselt toimiv erialaste ürituste ning õppejõudude ja huvilistest tudengite täienduskoolituse praktika.

kas vaeva tuleb näha palju või saab hinded kergelt kätte?
mulle on siiani kergelt kätte tulnud, aga näen kaastudengite pealt, et paljud näevad kõvasti vaeva. minu seisukohalt võiksid õppejõud rohkem nõuda; potentsiaali oleks veel küllalt, kui rohkem tööd viitsiksin teha.

mida muudaksite oma kooli juures, kui oleks otsustaja isik?
kooli juures tervikuna üritaks bürokraatiamasinavärki vähendada. osakonna tasemel tahaks senisest enam tähelepanu pöörata järelkasvu tekitamisele keskkooliõpilaste näol, meie eriala propageerida, et õppima tuleks rohkem tugevama tasemega tudengeid. (neid on ka muidugi ka praegu, aga liiga vähe.) täppisteadlastel toimib täppisteaduste kool ja olümpiaadikoolitus suurepäraselt, meil võiks midagi sarnast olla. ja kui raha oleks, siis võiks ju veel palju teha - eks enamik häid algatusi takerduvadki ju raha ja tööjõu puudusse (nagu igal pool). üldiselt olen eesti tingimustes ja meie eriala nõudmisi silmas pidades oma ülikooliga siiski väga rahul, teaduskonniti ja osakonniti võib pilt loomulikult erinev olla.
 
kadri 05. jaanuar 2005, kl 22.20
mis koolis käite?
tartu ülikoolis
kuidas kooli, eriala ja õppetasemega rahul olete?
üldiselt rahul kuigi see pole mu unistuse eriaala
mida peate oma kooli kõige negatiivsemaks küljeks?
ei olegi eriti
kõige positiivsemaks?
vabadust kõik pole rangeis piirides, võrdlen ikka veel gümnaasiumiga ülikooli kuigi juba 2. kursusel...
kas vaeva tuleb näha palju või saab hinded kergelt kätte?
no vaeva tuleb näha küll, kuid see juures ega kõik hinded ei tule suurest tuupimisest, olen ka kergema vaevaga hakkama saand
mida muudaksite oma kooli juures, kui oleks otsustaja isik?
ei tea olen enamvähem rahul
 
May 06. jaanuar 2005, kl 09.43
mis koolis käite?
TTÜ-s

kuidas kooli, eriala ja õppetasemega rahul olete?
olen väga rahul :) Tasuta kohal ja maksma ei pea.

mida peate oma kooli kõige negatiivsemaks küljeks?
Seda, et väljas ukse ees käib suitsetamine, sisse minnes tuleb paks läbida suitsupilv :( Ja ühikas elab palju kisendavaid ja suitsetavaid ja muidu räpaseid venelasi. Aga see juba rohkem ühika, mitte kooli viga.

kõige positiivsemaks?
hea tase ja ka see, et "paberimajandus" käib peaaegu 100% interneti kaudu, pole vaja mööda dekanaate joosta ja igasuguseid avaldusi/blankette/vorme täita (ma ei tea, võib-olla on see nii ka mujal, aga mulle meeldib)

kas vaeva tuleb näha palju või saab hinded kergelt kätte?
kergelt küll ei saa, oleneb muidugi ainest ka, aga ikka pingutada tuleb

mida muudaksite oma kooli juures, kui oleks otsustaja isik?
aga seda küll ei viitsi mõtlema hakata praegu
 
ka tudeng 06. jaanuar 2005, kl 09.50

Üldjuhul olen õhkkonnaga rahul. Hinded tulevad väga raskelt (ja seda mitte ainult mul), sest õpin väga rasket eriala, kus peab kõik täpselt selge olema.
 
Ülitudeng 10. aprill 2020, kl 22.29
Kuidas on võimalik arstiteaduskonna tudengil olla koduõppes Kuller toob laiba kontaktivabalt ühika ukse taha ja tudeng muudkui lahkab ühisköögi laua pea
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!