Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Hiinast kauba tellimine
 
Arusaamatus 08. jaanuar 2014, kl 16.11
http://www.aliexpress.com/item/Promotion-portable-laptop-notebook-with-Intel-Atom-D2500-dual-core-CPU-2G-RAM-320G-HDD-Built/1590934138.html

Saab seda ühekaupa ka või.
 
aga 09. jaanuar 2014, kl 11.20
küsi otse müüjalt või otsi sama toodet seal samast, kas keegi veel seda müüüb
 
elektoonik 09. jaanuar 2014, kl 16.17
Sa võid seda ju tellida, kuid Eesti elektroonikat väljaspoolt EL-i sisse ei luba. Oled siis rahast ja kaubast ilma. Alist raha tagasisaamine on paras peavalu.
 
huviline 09. jaanuar 2014, kl 19.36
Sai ka sealt esimene tellimus tehtud. Tasuta, selle China Postiga. Aga ehk teadjamad oskavad öelda, kuidas siin Eestis see kätte tuleb...kulleriga, postkontorisse või kuidas?
 
de 10. jaanuar 2014, kl 00.47
olen hiinast paar korda tellinud selle tasuta postiga ja on toodud koju (mitte kuller, vaid seesama postiauto, mis postkasti posti toob.)
 
tellija 10. jaanuar 2014, kl 09.45
HongKong sama mis Hiina, aga sealt saab tehnikat siis kui karbil on eurotähis peal (ja tavaliselt müüjad seda teavad kui enne tellimist meilida ja uurida), siis pole probleemi, lihtsalt tolliformaalsused tasud ära ja vsjo, kui summa suurem kui 22... millegiga eurot, ei mäleta seda piiri.
 
Uuno 12. jaanuar 2014, kl 22.18
Ma tellisin ka hiinast mopsi. CE märgisega ja puha 50€ eest ja toll võttis ära. Ei näinud enam raha ega miskit ja kui küsisin siis ütles, et maksa 20€ postikulu veel ja siis saadame uue. Jäin sellest ka ilma.
Mul praegu nutt täiiega kurgus, kui siin kirjutan sellest. Viimane leiva raha läks.
 
Kats 13. jaanuar 2014, kl 14.25
Mul on hoopis selline küsimus selle Hiinast tellimise kohta, et kas beebidele üldse tasub midagi tellida? Just paneb muretsema kvaliteet ning tootmisel kasutatud ained, mis ei pruugi üldse EL-is tunnustatud olla. Palju neid uudiseid olnud ju, kus müügilt korjatakse terve hulk lastekaupa ära, sest tootmisel on kasutatud mürgiseid aineid.
 
Maarja 13. jaanuar 2014, kl 17.53
Kui sa ei soovi, et su beebi öösel helendab, siis parem ära telli.
 
China post 22. jaanuar 2014, kl 11.29
Kui tahate oma saadetisi jälgida, siis saate teha sellelt lingilt http://track-chinapost.com/ (vali China Post e esimene). Kui orderi tracking number on olemas, tuleb arvestada, et paar päeva ei näita see midagi, see sõltub sellest millal Hiina post selle oma süsteemi nö lükkab. Sama numbrit tasub proovida Eesti Posti saadetise jälgimise lahtrisse panna https://veeb.post.ee/eplisweb/main, iga kord ei näitagi see midagi, ei tasu paanitseda, aga näitab siis kui pakk on juba Eestis.
 
bla 24. jaanuar 2014, kl 19.31
www.track-trace.com/post ja www.17track.net on sobilikud paki jälgimiseks.

99% kordadest saate jälgitava koodi aliexpressist. ainult müüjad, kel on minimum order märgitud saadavad ilma koodita, kui tellite alla selle miinimumsumma. olen teinud 300+ tellimust, kõik china post vms (singapur post ja hong kong post ka) ja kõigil on alati kood midagi näidanud. paar pakki on hiinas kadunud jäänud aga rahad olen tagasi saanud. olen tellinud ka väärtuslikumat asja kui 21+ eurot ja ei ole pidanud midagi maksma. eks oleneb kuidas joppab vist siis. toll kõikki pakke lahti ei kaku ja väärtust ei küsi. olen ka vuffelasju tellinud ja ikka kohale jõudnud. aluspesu on seal mõtekas osta.
mis puutub lasteasjadesse, siis paljudel ikkagi ka välja toodud, et ei sisalda kahjulikke aineid jne. müüvad mingeid jääke, mis toodetud euroopa turule või vanu kollektsioone.
 
urve 04. veebruar 2014, kl 20.21
MIna olen tellinud.ja petta saanud . raha pole ka tagasi saanud ja kaupa ka mitte
 
Neiu 12. veebruar 2014, kl 17.06
Kui aliexpressist tellida telefon mida eestis ei müüda kas see peab eestis külma ilmaga vastu v ei? Ja kas saab üldse eestis kasutada seda? Mõned räägivad et sealt tellitud telefone ei saa eestis kasutada ja need pole mõeldud külmale ilmale aga väga tahaksin seal telefoni :) palun abi?
 
Ettevõtja 12. veebruar 2014, kl 19.39
Palju siis tollimaksu tuleb kui tellida konteineriga ? oleks huvi alustada ettevõte ning oleks vaja tellida Hiinast umbes pool merekonteinerit kaupa ? muidugi mitte eraisikule. Ja äkki keegi teab kuidas sellel konteineri eest makstakse? Kas kaalu või mahu järgi?
 
tahavõtja 12. veebruar 2014, kl 20.45
Tollimaks sõltub konkreetsest kaubast mida tellid ja transpordi hind ja viis sõltub ikka sellest kuidas ise soovid või müüjaga kokku lepid. Võid siit ise läbi mingi CFSi vms konteineri sebida või lasta müüjal orgunnida.
Üldiselt arvan, et sul on suur eeltöö vaja teha, et end kurssi viia, sest hetke teadmistega võid lihtsalt rahast ilma jääda.
 
konteiner 12. veebruar 2014, kl 22.23
Täiskonteiner 40' on ~2000€. Kui kasutad segakonteinerit, siis tavaliselt ikka maksad mahu pealt.
 
daina 12. veebruar 2014, kl 22.33
Neiu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui aliexpressist tellida telefon mida eestis ei m
> üüda kas see peab eestis külma ilmaga vastu v ei?
> Ja kas saab üldse eestis kasutada seda? Mõned rää
> givad et sealt tellitud telefone ei saa eestis kas
> utada ja need pole mõeldud külmale ilmale aga väga
> tahaksin seal telefoni :) palun abi?

suure tõenäosusega ei pea see tel. üldse (kuigi)kaua vastu, olenemata ilmast :P kindlasti on ka erandeid aga sellega tuleb arvestada. ja muidugi ka veel see, et meie sagedustel ei pruugi need töötada.
kui tel. pole peal CE märgist, siis saadetakse see piirilt tagasi.
 
emm 13. veebruar 2014, kl 11.55
Ostnud alist mingi 30 korda ja midagi pole kaotsi läinud. Kuigi jah kui ostad ikka asja mille hind on pigem sümboolne ja saatmine tasuta siis ei ole nagu eriti mõtet vinguda ka. Ühed LED pirnid ei vastanud ilmselgelt w mis nende peal kirjas oli.Samas on hinnavahe eestiga võrreldes 5 kordne nii et kogu kolme kümne ostu peale olen ikka vähemalt 300 euri kokkuhoidnud. Kallimaid asju pole ostnud ja tavaliselt ka migit suuremat kogust ei osta. Transport ju tasuta milleks. Hinna vahed näiteks kidra kapo eestis 20 euri hiinast tasuta toomine 3 euri.Kusjuures täpselt samasugune nagu meil poes :))
LED pirn 14w meil poes kõige saastam üle 20 euri hiinast 3,2 euri tk. 3 teraga pardel 18 euri meil poes kõige odavam 70 euri jne jne. Tasuta transport on kord koju toomisega kord postkontorisse. Ei tea millest see sõltub. Tollimaksud algavad mingist summast. Ei viitsi otsida aga mingi paarisaja eurise asja saab ilma tollimaksuta. Muidu tuleb tolli maksta.Kui asi on katki või ei tööta saadetakse uus.Pead ainult ise ühendust võtma.Kuna neile on reiting tähtis siis pole mingit muret.
 
vaatleja 21. märts 2014, kl 20.42
Oleks vaja Amazoni või eBay läbi Hiinast üks väike elektroonikaseade osta. CE märgistust pole.
Oskab keegi öelda, kas eraisik eraisikule tohib elektroonikaseadet postiga saata?
Tean, et inimesed elektroonikat Hiinast ikkagi tellivad - kas keegi saab antud vidina tellimisel aidata - olen nõus ka vaevatasu maksma.
Emm-ile: kas led-valgustusel ei pea olema CE märgistust?
 
vaatleja 21. märts 2014, kl 20.43
Täpsustan - Eestist antud seadet osta ei saa. Seetõttu ka pushin :)
 
nooreminspektori kohusetätija tollis 21. märts 2014, kl 21.28
Ledidel peab CE olema. Kuivõrd kindel on et CE sealt puudu on? Kui süda valutab, siis võid hiinlasel lasta paluda ka suht vabas vormis selle CE pakendi peale kleepida. Kui kogus väike on siis suur tõenäosus on ka et ei hakata su CE otsima. Kui mingi paarkümmend kasti ostad, siis muidugit võetakse ette...
 
teadja 24. märts 2014, kl 12.31
no tuleb müüjale öelda, et ta kauba väärtuse märgiks kokku mitte rohkem kui 20 USD, siis ei pea tollimaksu üldse maksma ja pääsed sellest rabelemisest üldse!
 
teadja 24. märts 2014, kl 12.34
CE peab olema jah, kui ei ole siis läheb tagasi sinna kust tuli, Eesti toll ei lase läbi, ma tellisin kunagi 4 tahvelarvutit Hiinast ja Eesti toll ei lasknud neid läbi, kuna CE märgistust polnud, järgnes Paypal dispute minu poolt ja sain kõik raha tagasi, kuna müüja ütles, et neil on CE märge peal, aga tegelikult seda polnud. Müüja oli pärast maruvihane ja ütles, et enam Eestisse kunagi ei saada. Aga see kõigest ainult 1 müüja, müüjaid on Ebays ju sitta moodi kes Eestisse saadavad.
 
teadja 24. märts 2014, kl 12.35
kuna asjad olid saadetud DHL-ga siis pidi müüja maksma päris palju veel tagasisaatmise eest ka, sellepärast ta oligi maruvihane. Aga DHL on selline röövellik firma, mitte nagu Eesti Post kes ei küsi tagasisaatmise eest midagi!
 
ardo 27. aprill 2014, kl 00.58
teadja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> no tuleb müüjale öelda, et ta kauba väärtuse märgi
> ks kokku mitte rohkem kui 20 USD, siis ei pea toll
> imaksu üldse maksma ja pääsed sellest rabelemisest
> üldse!

Minuteada on see summa küll 20 eurot..pead ei anna aga maksu ja tolliameti kodukalt saab näha :)
 
... 27. aprill 2014, kl 17.46
hiinlased arveldavad pigeM usa dollarites!
 
no 28. aprill 2014, kl 09.26
maksuvabad on tellimused alla 21.98 euro(koos postikuluga). see on 30 dollarit
 
emno 02. mai 2014, kl 18.26
Maksuvaba on ikka 22€ ainult asja väärtusest. Üle selle lisatakse ka saatekulud, millest makse maksma pead.
 
Eitahatünga 04. mai 2014, kl 08.32
Kui tellid, siis sellest firmast, mis on Pay-Pal tasumissüsteemi liige, ehk on kodulehel tal see märk.
 
segadus 12. juuni 2014, kl 21.58
Mis juhtub kui ma unustasin hiinast kleiti tellides pakile maakonna kirjutada? Kas sellel on mingi vahe? Saan ma paki kätte? Sest pakk on juba eesti poole teel :s palun vastake
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!