Ei, ei ole vaja vanemate luba. St sinu eest ei saa keegi otsustada, kas sünnitad.
Kuidas sa ette kujutad, et keegi teine peale sinu ütleb, kas sünnitad või teed aborti? Meil ei tehta isiku tahte vastaselt aborte.
Seadus pole kunagi keelanud alaealisel sünnitada, küll aga nõuti varem abordiks tema vanemate nõusolekut, see on nüüd muudetud- Riigikogu võttis 2015.a vastu seadusemuudatuse, mille järgi lapseootele jäänud alaealine võib aborti teha ilma vanema nõusolekuta.
Kui sind on loetud oma tegudest aru saavaks inimeseks (u alates 10a juba küsitakse lapse arvamust ja arvestatakse sellega, n kumma vanema juures soovib elada jne).
Iseasi on, et kui sa kohtus ei taotle teovõime laiendamist, siis sinu lapsele nime panevad tõesti sinu vanemad jms kui sinu eestkostjad.
Lisan ka juristi info, v-o on vaja:
K: Meie alaealine tütar on rase, millised on meie õigused ja kohustused?
V:Kui tütar soovib lapse sünnitada, ei saa keegi teda raseduse katkestamiseks kohustada.
Lapse isal on kohustus Teie tütart ülal pidada 8 nädalat enne lapse sündi ja 12 nädalat peale lapse sündi. Samuti on tal õigus saada lapse isalt ülalpidamist kuni lapse 3-aastaseks saamiseni, kui ta ei ole raseduse tõttu või raseduse või sünnituse põhjustatud tervisehäire tagajärjel või lapse eest hoolitsemise tõttu võimeline ennast ülal pidama. Kui isa ei ole tema muid kohustusi ja varalist seisundit arvestades võimeline andma lapse emale ülalpidamist enda tavapärast ülalpidamist kahjustamata, annavad ülalpidamist isikud, kes on seda kohustatud tegema järgmisena.
Teil on samaaegselt eelnimetatuga igal juhul kohustus oma alaealise lapse ülalpidamiseks. Kui tütar saab täisealiseks, on tal õigus oma vanematelt ülalpidamist nõuda vaid õppimise või abivajaduse korral, kuid alaealise lapse suhtes lasub vanematel igal juhul ülalpidamiskohustus.