Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Kas iiveldus on lapse sooga seotud või mitte?
 
leili 02. märts 2011, kl 11.06
Küsimus on pealkirjas.
Kas on siis nii, et kui esimestel kuudel iiveldab, siis sünnib tütar ja kui ei iivelda, siis poeg?
Mul on esimene laps tütar ja iiveldas alates 8-st kuni 12-ni nädalani. Nüüd olen rase ja jälle iiveldab... kas siis nüüd sünnib ka tütar või on mingi võimalus, et tuleb perre ka 1 poeg?
 
kurg 02. märts 2011, kl 11.14
Aga sa vaata kohvipaksu pealt..
Üldiselt teaduslikult ei ole keegi kindlaks teinud, et iiveldusest lapse sugu sõltuks. Mingi rahvalegend ju käib, et rohkem iiveldab raseduse alguses just poisiga..
 
mh 02. märts 2011, kl 11.32
Minul on mii tütar kui ka poeg. Iiveldanud ei ole kummagi raseduse ajal. Ausalt ei usu et isud või iiveldus laste sooga seotud on, pigem ema tervisliku seisundiga.
 
EI 02. märts 2011, kl 11.34
Ei olene see midagi sellest. Endal küll 2 poissi ja tütar ja pole kunagi iiveldama ajanud. Sõbrannal jälle poeg ja tütar ja öökis kolm kuud, et lausa jube. Näiteks minu ema pole ka ühegi lapse, ei poja ega tütre kandmise ajal iiveldust tundnud.
Samamoodi ei pea paika need legendid, et ühe ajal on kõht selline ja teise ajal teistsugune, ühe ajal tulevad pigmendilaigud, teise ajal mitte. See in ikka nii individuaalne.
Ainus asi, mida olen küll tähele pannud on see lapse eostamise kalender. Kui enda tutvusringkonnas oleme seda vaadanud, siis kõik ongi täppi läinud ja vaevalt et juhus. Meil aga kõigil oli see nüüd tagantjärgi. Üks naine oli päris tige, et oleks siis ka sellist asja olnud, poleks kolme poja asemel ühe tütregi saanud:)
 
EI 02. märts 2011, kl 11.40
Annas sulle selle lingi, kus kohas on see kalender:
http://naistekas.delfi.ee/rasedus/rasedus/hiina-ime-kalender-ennustab-lapse-sugu.d?id=24557343
 
kooriongonadotropiin 02. märts 2011, kl 11.41
Iiveldus pole seotud mitte lapse sooga vaid hormooniga HCG, mida toodab platsenta.
 
aooo 02. märts 2011, kl 11.46
kuidas saab üldse nii lollide asjade peale tulla:D
 
! 02. märts 2011, kl 12.07
Selle kalendri järgi paks sündima poiss, kuid teiste 5. tabeli järgi peaks sündima tüdruk.
 
:D 02. märts 2011, kl 12.24
mul selle tabeli järgi peaks sündima ka poiss :) aga võta näpust tüdruk tulemas :)
 
leili 02. märts 2011, kl 12.26
aooo, loll asi on see sinu jaoks, aga siiani mul tutvusringkonnas kõigil nii, et kui iiveldab, siis sünnib tüdruk ja kui ei, siis poiss. Otsustasingi küsida võõrastelt...

EI, selle kalendri järgi peaks mul sündima nüüd poiss, aga see ju on veelgi suurem "kohvipaksu" pealt ennustamine :D Esiteks pole teada õiget eostamise päeva, sest see 2 nädalat alates menstruatsiooni algusest, ei ole kindel eostamispäev (võib olla, kuid ei pruugi) ja teiseks ei tahaks uskuda, et mingi teatud vanuses ja kindla kuu puhul on kohe kõigil just need lapsed sünnivad.
Aga huvitav on mõelda, sest 1 poeg võiks ju peres olla. :)
 
Tüdrukuga 02. märts 2011, kl 12.32
iiveldas kogu raseduse.Poistega pole turseid ega väsimust.Tüdrukud on kõhus vertkaalselt ,poisid rohkem põiki,pea südame poole.
 
tiir 02. märts 2011, kl 14.46
miks üldse vaevata oma pead selliste asjadega ja siis suurendada veel seda lootust, et oih äkki sünnibki poiss, ja kui sünnib tüdruks mis siis saab, mis saab.Laps on laps. Lähed ultrahelisse ja küsi seal.
 
:D 02. märts 2011, kl 15.21
ootan oma teist tütart, rasedused on täiesti erinevad siiani olnud. esimesega oksendasin lõpuni ja olin kole kui öö..praeguse rasedusega ei oksendanud üldse - iiveldas kyll kuid aint siis kui kõht tühjaks läks, välja näen sama hea kui enne - ainult et kõht on ees. mehega juba arvasime et kuna rasedused erinevad siis ehk on oodata poissi seekord, kuid LA's lubati kindlalt tütart :) niiet raseduste ja asjade järgi ei saa siiski ennustada :D
 
p 02. märts 2011, kl 16.45
mul iiveldas kohe peale rasestumist kuni sünnituseni välja pidevalt ja poeg sündis
 
to D 02. märts 2011, kl 19.27
Sa pole veel sünnitanud ju. Ja olgem ausad, on ka ultraheliga puusse pandud. Enda sõbrannal oli see kogemus, et kindlalt väideti, et poiss ja poiss ja lõpuks sündis tütar.
 
hehhu 02. märts 2011, kl 19.38
mul ka lubati uh's poissi kuni lõpuni, kuna synnitasin esilekutsumisega siis sain ka samal päeval veel ühe uh...öeldi et poiss ja üle nelja kilo...üllatus oli suur kui kõhule pandi tüdrukutirts (3554kg). nüüd olen teise ootel ja uh's öeldi et tulemas veel üks tüdruk, öeldi et see ikka kindel (3D uh)... siiski kahtlen natsa...saame kuu aja pärast jälle uh'sse ja eks siis paistab kas pakuvad ikka tüdrukut v ei, päris roosasse ei sukeldu veel :D
kusjuures esimese raseduse aeg ytlesid kõik et ka kõhukuju ja ka isude ning kõige muu vanarahvatarkuste järgi on poiss...üllatusid ikka kõik kui meil piiga sündis :D
 
megal 03. märts 2011, kl 10.06
Palun öelge enda ja mehe sünniaasta ja sünnikuu, juhul kui teile ei ole vereülekannet kunagi tehtud, võin oma panuse anda soo määramisel.
 
Teise ootel 03. märts 2011, kl 11.08
Kuigi ma sellistesse asjadesse ei usu absoluutselt, siis minu puhul pidas see paika. Esimest last oodates ei iiveldanud kordagi, sain poja. Praeguse raseduse algul iiveldas ikka korralikult, ootan tytart.
 
Viimasele 03. märts 2011, kl 19.03
Mul ema rääkis, et minu puhul oli jällegi vastupidi - kordagi ei iiveldanud ja sai tüdruku:)
 
leili to megal 03. märts 2011, kl 19.34
mina: mai 85
mees: märts 75
 
To megal :) 03. märts 2011, kl 20.12
mina: august 87
mees: veebruar 83

Aitäh :)
 
megal 04. märts 2011, kl 10.21
leilile: huvitav oleks teada eelmise lapse eostamise kuud, aga äkki jääb kuskile siia kanti. minu arvestuse järgi oli eelmine tütre eostamise aeg 2006 ja 2009 nov-dets, järgmine kindel tütre aeg oleks 1012 nov-dets. kindlateks poisi aegadeks pakun 2007 sept-okt ja järgmine 2011 sept-okt. 2010 lõpp ja 2011 algus jäävad kahjuks sinna vahele, kus kindlalt öelda ei oska.
 
megal 04. märts 2011, kl 10.28
N 87 aug
M 83 veebr
arvestuse järgi tütre eostamiseaeg: 2008 veebr-märts, 2011 veebr-märts
poisiaeg: 2007 aug-sept, 2011 aug-sept.
 
To megal :) 04. märts 2011, kl 11.26
N 87 aug
M 83 veebr


hmm nyyd ei saagi eriti aru asjast, esimene tütar sai eostatud 2004 september, teine laps (uh järgi ka tütar) eostatud 2010 oktoober. kas viimase lapse kohta ei saa öelda midagi?
 
megal 04. märts 2011, kl 13.14
neid aegu on kahjuks üsna vähe kui saab 100% kindel olla, 2010 okt...ei julge midagi kindlat väita ja kui ma kindel ei ole, siis parem ei paku midagi.
aga teatud aegadel saab küll päris kindel olla, on oma tütarki nii saadud, kusjuures esimene suri sünnitusel, sai tehtud uus arvestus, ka see ebaõnnestus, kuna 21-sel nädalal iseeneslik abort, aga oli ka tütar, kolmandal korral sain tütre kätte...arvestused olid kõik õiged, kõik olid tütred.
 
Marina 05. märts 2011, kl 12.54
Kirss.net-is on ka Hiina kalendrid soo teada saamiseks ja selle sealse kalendri järgi sünniks poiss, delfis oleva kalendri järgi tüdruk ja tegu on põhimõtteliselt samade kalendritega, võetakse arvesse ema vanus ja eostamise kuu.

Kerida natuke allapoole seal lehel.
http://www.kirss.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2562:kas-suennib-poiss-voi-tuedruk-uurime-vaelja&catid=37:pere&Itemid=57

See siis delfi kalender
http://naistekas.delfi.ee/rasedus/rasedus/hiina-ime-kalender-ennustab-lapse-sugu.d?id=24557343

Mul vanus viljastamise hetkel 29 ja viljastamise kuu 11 ehk November. Niiet jah....kes usub, kes mitte.
 
n 06. märts 2011, kl 09.35
Minul peaks UH järgi olema kõhus poiss ja pole kunagi iiveldanud.
 
goodevil 13. märts 2011, kl 22.23
võta niit piisavalt pikk pane sõrmus soovitavalt kullast abielu sõrmus niidi otsa nii ja hoia niidi otsast nii,et sõrmus oleks rippuvas asendis aseta oma kõhule mitte vastu natukekõrgemal umbes viis senti kui sõrmus hakkab ringe tegema siis tüdruk kui edasi tagasi siis poiss
naerda pole mõtet järgi katsetatud ja nii tehti ka vanasti kindlaks ja see üsna täpne
 
viimasele 13. märts 2011, kl 23.38
kas see võib õnnestuda ka teiste sõrmustega? mul pole kullast abielusõrmust, oman tavalisi hõbedast sõrmuseid kas nendega saab ka hakkama v peaksin emalt laenama sõrmust`?
 
goodevil 14. märts 2011, kl 23.45
jah õnnestsub küll ma ise kasutan ka hõbedat kuigi kuld parem
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!