Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
esimesed tunnused
 
pisike 21. juuni 2005, kl 11.43
Tahaks tedada mitu päeva peale rasestumist võivad ilmneda esimesed raseduse tunnused..test näitab küll peale kümmet päeva, aga mis tunnused enne seda võivad ilmuda? Ja kas enne päevade ärajäämist ka võib testi teha?
 
ka väike 21. juuni 2005, kl 12.42
tere. ma tahaks ka teada millal ilmnevad esimesed sümptomid ja mis need on. kas oksendamine ja südame pahasus on varakult?
 
daah 21. juuni 2005, kl 13.33


Prindi tekst


Tulevasele emale

Kui palju kordi, mil menstruatsiooni algus on viibinud, olete endalt küsinud - kas ma võin olla juba rasestunud? Allpool kirjeldatud sümptomid aitavad teil kahtlustest vabaneda ja alustada emaduseks valmistumist.

Ebatõenäolised rasedussümptomid (võivad ilmneda mitmel muul põhjusel): suurenenud süljevoolus; iiveldus; oksendamine; rindade tundlikkus; muutunud söögiisu, maitsmine ja haistmine ; meeleolu kõikumine; letargia; alakõhu suurenemine; rinnanibude ümbruse ja kõhu keskjoone tumenemine.

Tõenäolised rasedussümptomid (rasedusele iseloomulikumad): menstruatsiooni ärajäämine; rindade suurenemine; rinnanibusid vajutades immitseb eritist; välised suguelundid suurenevad ja omandavad lillaka värvuse (häbememokad, tupp); basaaltemperatuur on üle 37°C; emakas on suurenenud ja muutunud pehmemaks; rasedustest on positiivne.

Kindlad rasedussümptomid (objektiivselt tõendatud kindel rasedus): loote liigutused; loode on kombatav; kuulda on loote südamelöögid; loode on ultraheliga identifitseeritav.
 
kata 21. juuni 2005, kl 14.09
kus kohas see kõhu keskjoon täpselt asub?
 
M 21. juuni 2005, kl 14.53
see keskjoon kohe nüüd küll tumedaks ei lähe, enne tekivad kindlad tunnused.
 
Paike 21. juuni 2005, kl 16.18
Mina mäletan küll, et enne kui päevad ära olid jäänud ja rasedustest sai tehtud, muutusid tõepoolest rinnanibud tundlikumaks ja isegi valusaks kohati ja isu mitte ei muutunud just veidraks, aga esialgu justnimelt kadus ära pigem. Samuti hakkasin tihemini vetsu vahet käima, vähemalt tundus, et peaks käima tihemini. Mingil kummalisel põhjusel hakkasin ise juba kahtlustama, et vist seekord siis sedapsi. See kord on soov suurem, ei oska enam ise kah arvata, et kas on või mitte, suurest soovist võibolla juba kujutan asju ette :P
 
Mari 22. juuni 2005, kl 06.05
Need rasestumise tunnused on igal naisel erinevad, näiteks ega mina ei teadnudki et olen juba poolteist kuud rase enne kui testi ära tegin. Mul polnud mingeid tunnuseid siiani pole. Muidugi siis märkasin et rinnanibud on kole valusad ja olen alati väga väsinud, see on aga siiani kõik olnud. Seega kõik rasedused on erinevad ja ka nende tunnused. Olen umbes 12 nädalat rase :)
 
Triinu21 22. juuni 2005, kl 09.01
mina olin tööl,aga järsku hakkas selg niii hullusti valutama,et enam püsti seista ei saand.pole mitte kunagi nii hullu seljavalu tundnud.tulin siis töölt nuttes koju.läxin esialgu perearsti juurde.see arvas,et mul mingi viirus hoopis:Dmina ikka mõtlesin,et ostan igaxjuhux testi.päevad mul nii ebakorrapärased,hakkavad siis,kui jumal juhatab,natukene(mõni päev)jäi nagu hiljax,aga mõtlesin,et küll hakkavad.testi tegin ikkagi ära ja noh,tee mis sa teed,2 triipu sain:) nojah,9 kuu viirus siis:)natukese aja pärast hakkasid hommikused iiveldamised ja rinnad olid valusad.selg ka tuikas vahest.
 
tt 01. juuli 2005, kl 22.30
7 päeva peale vijastumist algasid naljakad mullitused kõhus, testi tegin vijastumisest 14 päeva pärast. peale väikese palavkiu ja selle mullituse muid tunnuseid päris alguses polnud. nüüd olen umbes 8 näd rase ja peale unisuse ja vähese iivelduse ning mõningase tujukuse muid tunnuseid pole.
 
Triin Ketas 14. august 2009, kl 00.35
tervist,loodan,et siin on keegi kes saab aidata või nõu anda. Nii alustan oma lugu. Tutvusin oma noormehega pea aasta tagasi ja oleme siiani koos. Enne seda käisid menstruatsioonid iga kuu aga ka mitte samal päeval,tavaliselt hilinesid nädal või kaks..Olen enne oma noormeest ka vahekorras olnud. Nüüd on kõik sassi läinud..menstruatsioon tuleb siis kui tahab.. käisin arsti juures ja sain pillid,kuid pole päevasi pea kaks kuud olnud,olen ka rasestus testi teinud kuid seegi negatiivne..aga ehk ongi see normaalne? Räägitakse,et kui neiu alustab suguelu siis pidigi kõik sassi lööma? ootan teie arvamusi (:



Triin.
 
Triin Ketas 14. august 2009, kl 00.33
tervist,loodan,et siin on keegi kes saab aidata või nõu anda. Nii alustan oma lugu. Tutvusin oma noormehega pea aasta tagasi ja oleme siiani koos. Enne seda käisid menstruatsioonid iga kuu aga ka mitte samal päeval,tavaliselt hilinesid nädal või kaks..Olen enne oma noormeest ka vahekorras olnud. Nüüd on kõik sassi läinud..menstruatsioon tuleb siis kui tahab.. käisin arsti juures ja sain pillid,kuid pole päevasi pea kaks kuud olnud,olen ka rasestus testi teinud kuid seegi negatiivne..aga ehk ongi see normaalne? Räägitakse,et kui neiu alustab suguelu siis pidigi kõik sassi lööma? ootan teie arvamusi (:



Triin.
 
mann 14. august 2009, kl 10.52
mina sain sellest aru, et kohe kadusid ära nii alkoholi kkui ka kohviisu. No lihtsalt kumbki ei läinud sisse. Ja valetab see kes ütleb et ainult hommikuti iiveldab, minul oli süda paha terve päev läbi.
 
mann 14. august 2009, kl 10.57
mina sain sellest aru, et kohe kadusid ära nii alkoholi kkui ka kohviisu. No lihtsalt kumbki ei läinud sisse. Ja valetab see kes ütleb et ainult hommikuti iiveldab, minul oli süda paha terve päev läbi.
 
lii 14. august 2009, kl 12.19
mul ka essa asjana rinnad tundlikud
 
Biby 17. august 2009, kl 19.03
u 10 päeva möödudes alates viljastumisest valuaisting kõhus, rinnad tundlikud ning unisus.
 
sipelgas 18. august 2009, kl 13.37
Ma käisin siis alles koolis. Kuidagi imelik tunne oli ,tundsin kohe,et midagi on väga valesti. Pissil käisin koguaeg ja rinnad olid nii kikkis,et ma ei saanud isegi välja minna,sest nibud paistsid jopest välja. :D Söögiisu muutus oli päris suur ... kiluvõileivad ,mida ma tavaliselt ei söö. :D ja siis kui noormehega poodi läksin ostsin mitu erinevat sorti jogurtit , siis mees küsis mis sul viga on , ma näen sind esimest korda nii suure koguse jogurtiga.
Siis mul viskas üle ja ostsin testi ja pidin pikali kukkuma. Õnnest muidugi.:)
 
kristiina 18 18. november 2009, kl 19.15
asion selles et mul on kahlus et olen rase
mull on kõhu valud ja pea valutamine
kui ma käin trepist siis ma juba pärast 1 korust juba väsin ära ja on siuke tunne et oleksin juba pääv otsa käinud trepist üles.
ja magamine on väga halb,ma tulen öö jooksul 7-9 korda üles,
ning suu on alati kuiv.ja söömisega on muret ma tahan alati süüija umbes üle poole tunni jooksul.
 
pipsik 19. november 2009, kl 15.09
Mul kui värskel raseduse avastajal olid sümptomid sellised: rinnad läksid suuremaks ja valulikuks(üsna kohe), mööda mõlemat rinda jooksis alla veresoon, mida ennem näha ei olnud. Alakõhus on veidi raske tunne, nagu mullitaks, miski nagu rõhuks põiele ja pidevalt peab hädal käima. Katsudes on isegi ettepoole punnita emakas läbi kõhuseina tunda (otse häbemeluu kohal)U. 2 nädalat peale viljastumist käis nagu mingi "viirus" läbi-alaselg valutas, väsinud, 37,1 palavikku. Nüüdseks u. kuu aega rase olnud.
 
helen 19. november 2009, kl 16.06
Rindade kerge valulikkus; isu kadumine eriti hommikul, lausa sundisin ennast poolt jogurtit sööma; unisus kuid seda alles 6n.poole pealt; hootine iiveldus kuni lõunani, kuid iiveldamine algas alles 6n.
 
helen 19. november 2009, kl 16.07
Rindade kerge valulikkus; isu kadumine eriti hommikul, lausa sundisin ennast poolt jogurtit sööma; unisus kuid seda alles 6n.poole pealt; hootine iiveldus kuni lõunani, kuid iiveldamine algas alles 6n.
 
Maria 24. november 2009, kl 13.26
Kõige esimesena märkasin, et käin öösiti pissil. Päeval jooksin ka pidevalt vetsu vahet, kuigi vedelikku eriti ei tarbinud. Söögiisu samuti ei olnud, kohvilõhna ei suutnud üldse taluda. Söögi osas ei suutnud enam paljusid asju süüa, nt. keedetud pelmeene ja lagritsat. Tahtsin hoopis hapukurki ja kiluleiba :D Samuti muutus talumatuks mehe parfüüm, ärritusin väga kergelt. Mees polnud kaks nädalat lõhna peale pannud, kuid ma suutsin seda ikka tema pestud särgilt tunda :D
Lisaks muidugi hommikune iiveldus. Jube. Ja suur-suur väsimus, tahtsin kogu aeg ainult magada.
 
K.H 03. jaanuar 2010, kl 14.30
Tere..olen mures,et võin rase olla...kuna õpin esimest aastat ülikoolis ja selle kõrvalt käin ka tööl. Juba kuskil 2 nädalat esineb kõhu valu...Enne menstruatsiooni algust nädal..ja ka menstruatsiooni ajal, mis on tavaline.. Menstruatsiooni kestvus oli ka normaalse pikkusega ja veritsus oli ka normaalne. Peale menstruatsiooni on samuti kõhu valu ja nagu midagi rõhuks kõhule...Viimasel ajal on ka nõrkus...ning ka kraadi klaas näitas nõrkust.Samas ei esine selliseid tunnuseid nagu rindade valulikkus ja tihe WCs käik...samas ma olen alati suhteliselt tihe WCs käia, et võib-olla ei ole siis aru saada. Samas on vähenenenud söögiisu. On ka veidi kaasiline kõht ja mullitab...ja süda on veidi paha...ja söögitorule nagu rõhub..nagu tahaksid krooksud tulla. Ei saa ka kõhuli olla. Ei oska üldse midagi arvata...kuna veidi reaalne on et rase oleksin. Oleme teinud mehega ilma kummita, kuid ta ei ole lõpetanud sees. Võib-olla on asja ära ajanud eelissperma?
 
kiiks 03. jaanuar 2010, kl 15.11
Kui sul päevad olid, millest siis see arvamus? Küllap sul on tööst stress ja/või mingi kõhugripp varjatult läbipõdemisel.
 
kris vajab nõu 03. jaanuar 2010, kl 15.21
mul 6 aastat depo pro vera süst olnud..nüüd süstimõju kadunud detsembri algusest, päevi ikka ple, äkki oli enne ovulatsioon ja nüüd olen rase...aga ma olen siin alkoga mitu korda liialdanud, test neg aga äkki ikka??kaks last küll on aga pesamuna tahaks ka:)
 
to K. H. 03. jaanuar 2010, kl 16.18
Oh issand...
Kuidas küll sellise õigekirjaga ülikooli sisse saab?!
kõhu valu - KÕHUVALU
kraadi klaas - KRAADIKLAAS
kaasiline - GAASILINE
eelissperma - EELSPERMA

Ja kui kahtlustad, et rase, siis TEE OMETI RASEDUSTEST.
 
kah rase 03. jaanuar 2010, kl 18.05
Sain aru rasedusest 5ndal nädalal,kui hakkas kahtlaselt paha iga päevaselt,hommikuti.Samuti olid rinnad tundlikud,tegin testi-olingi rase.Nüüd 4kuud rase:)
 
Alati erinev 04. jaanuar 2010, kl 12.33
Minul oli esimese rasedusega KOHE aru saada, et midagi on teisiti. Kogu aeg tahtsin süüa (erti muna), meeletu uni.
Nüüd on mul päevad ära jäänud ja kahtlustan ka rasedust, aga ühtegi tundemärki paraku pole.
 
neiu 05. jaanuar 2010, kl 00.53
Mul selline lugu, et võtsin 2 korda kuu jooksul olukorra sunnil SOS-pille. Sellele järgnevalt olin kaitsmata vahekorras aga mees ei lõpetanud sees.
Peale seda oli menstruatsiooni õige esinemise ajal ainult väga kahtlane voolus,mis kestis umbes 2 päeva. Eeldasin, et see SOS'idest.
Samas olen märganud söögiisu tugevat kasvu ja ka rinnad on suuremaks muutunud. Lisaks sellele kannatan seljavalude käes, mis justkui ei tahakski ära lõppeda.
Nüüd peaksid juba uuesti päevad tulema aga mida ei tule, seda ei tule.
Tegin enamvähem 2 nädalat peale viimast kaitsmata vahekorda rasedustesti,aga see midagi ei näidanud. Eks siis tuleb uuesti kindluse mõttes teha.
 
j 05. jaanuar 2010, kl 18.05
see, et sul menses kaks päeva kestis võib olla kahel põhjusel. sos-id ajas mensese segamini VÕI sa oled rase, sest isegi sellisel juhul võivad päevad edasi kesta või siis lühemat aega.
 
mina 11. jaanuar 2010, kl 17.28
Loobusin igasugustest kaitsevahenditest juba 3 aastat tagasi, enne seda kasutasin 2 aastat pille, kahel korral olen ka sos-pille võtnud, aga see oli nüüdseks juba 6 aastat tagasi. Ja siiani ei ole rasedaks jäänud. Igasugu iiveldused, rinnavalud ja söögiisu muutused on ka olnud, aga mida ei ole, see on 2 triipu rasedustestil. Mõtlesin, et ehk olen mingite hormoonide ülekülluse saanud ja organism puhastub. Nüüd aga on päevad 2 päeva hiljaks jäänud, rinnad on juba üle nädala väga imelikult valusad, mulle tundub, et nad oleksid vist natuke nagu paistes ja kuumad. Täna tegin rasedustesti (mitte hommikul), aga ainult üks triip. Ise usun, et äkki ikkagi olen rase. Nii tahaks!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!